Bitcoin Forum
May 27, 2024, 04:56:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 32'' LED TV - Tavsiye Yardım?  (Read 132 times)
BIYIKLI (OP)
Jr. Member
*

Activity: 83
Merit: 7

View Profile
November 11, 2019, 08:09:47 PM

arkadaşlar merhaba,

mutfağa tv alacağım. interneti olmasını istiyorum. bin lira civarı bütçem var.

tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum..

Telenova 32S8001 https://www.n11.com/urun/telenova-32s8001-32-smart-android-dahili-wi-fi-dahili-uydu-alicili-full-hd-slim-led-tv-mini-smart-klavye-dahil-1111432?magaza=Gen%C3%A7-Ma%C4%9Fzac%C4%B1l%C4%B1k

Karşılaştırma: https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/156352-178948-194687-368937-390582/sunny-sn32dal3038_navitech-lds-3266hd_telenova-32fhd3001_telenova-32s8001_xiaomi-mi-led-tv-4a-32/farklari/

Telenova fiyat ve performans olarak uygun görünüyor. ama hiç duymadım yerli üretim diyorlar.

android TV lerde  ne tür sorunlar oluyor?

Teşekkürler..

"The mind of the bitcoin poor is in the roving of the rocket. " Mr. BIYIKLI
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 11, 2019, 09:16:25 PM

android TV lerde eğer işlemci kapasitesi düşükse, bir iki ay sonra kasmalar donmalar oluyor arayüzde. yayında az oluyor ama arayüz berbat oluyor 300 TL lik android telefon ne kadar performanslıysa o kadara düşüyor. pek fazla güvenmeni önermem android tv lerin uygun fiyatlı olanlarına.  Ama bunun dışında android TV ler performans/fiyat şampiyonudur
cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 11, 2019, 11:26:07 PM

1000 tllik tvlerin çok kötü oluyo işletim sistemleri eğer bir ps4 veya apple tv gibi extra donanımların yoksa sinir hastası olmaya hazırlan. Onun dışında bim ve a101lerde bu tarz tvler oluyor ucuz yollu oralara bakabilirsin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 12, 2019, 05:08:35 PM

bim a101 gibi retail marketlere düşen tvlerin genelinde ses konusunda sorunları olduğunu duydum. bi arkadaş işyerine bimden bi tv düşürmüş ucuz aldım diye seviniyodu sonra üzerinde bir soundbar almak zorunda kaldı. tv nin kendi sesi boş teneke akustiği gibiydi.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 12, 2019, 05:24:30 PM
Merited by Blacknavy (1)

Şahsi tavsiyem televizyonda her bi bok olmasın. yok wifi yok android yok bilmemne derken hem fiyat cok şişiyor hemde gercektende bu özelliklerin bir kısmına ihtiyacınız olmadıgını farkediyorsunuz. Smart tv kullanıyorum aldıgım gün internete bağladım o günden beride hiç açıp kullanmadım. dizi film izleyeceğimde bilgisayarı hdmi dan bağlıyorum yada apple tv den mirror yapıyorum daha net görüntü sağlıyorsunuz. Mutfakta kullanacagınız icin tavsiyem full hd bi  tv alın geçin.
2 bilmediğiniz yok vestel yan sanayi yok samsungun amcaoğlu denilen markaları almayın gidin samsung lg sony tarzı markalar alın 200-300 fazla verirsiniz belki ama en azından kafanız rahat olur. ucuz tv lerde 1-2 sene sonra sorun yaşama ihtimaliniz yüksek en ufak parcası bozulsa tv kadar para istiyor tamirciler.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
November 12, 2019, 06:25:39 PM

Düşük bütçeli televizyonlarda android ya da smart gibi özellikler aranmaması taraftarıyım. Cihaz zaten minimum maliyet ile üretildiği için bu tür kullanımlarda kısa süre sonra donmalar görebilirsiniz. Panel kalitesi daha yüksek olan fakat özelliği az olan bir model sizin için daha iyi olacaktır. İnternet özelliği olmasa da monitör sınıfında geçen bir televizyon alıp 50 liralık bir uydu alıcısı ile yüksek performanslı bir televizyon kalitesine erişebilirsiniz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 12, 2019, 06:49:46 PM

Telenova markasını hiç görmedim de kullanmadım da... Ama Sunny, SEG, Vestel ürünleri bu fiyata bulunabiliyor ve bildiğim kadarıyla orta ayardalar. Evde SEG smart Led var; 80 ekrandı sanırım, sorunsuz çalışıyor.
Ben de bir soru sorayım: Smart kullananlar Netflix üyelikleri üzerinden izleyebiliyorlar mı? Bende internete girmesine rağmen Netflix'e girmiyor bir türlü...
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
November 14, 2019, 10:52:51 AM

Bim ve A101 gibi yerlerde satılan ucuz televizyonlardan almayın bence. Yan sanayi ürün almak gibi, değmeyecek ürünlere para vermiş olursunuz. Bütçenizi biraz aşar ama Grundig alırsanız memnun kalırsınız, tam fiyat performans ürünü yapıyorlar. 1300-1400 lira civarına smartı olan televizyonları var, en azından kare kare ilerleyen bir televizyon yüzünden sinir krizi yaşamamış olursunuz Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
November 14, 2019, 01:11:00 PM

Telenova markasını hiç görmedim de kullanmadım da... Ama Sunny, SEG, Vestel ürünleri bu fiyata bulunabiliyor ve bildiğim kadarıyla orta ayardalar. Evde SEG smart Led var; 80 ekrandı sanırım, sorunsuz çalışıyor.
Ben de bir soru sorayım: Smart kullananlar Netflix üyelikleri üzerinden izleyebiliyorlar mı? Bende internete girmesine rağmen Netflix'e girmiyor bir türlü...

Direk netflix yüklü gelen tv ler oluyor. Mesela sony de var.Kumanda da netflix tuşu dahi var. Haricinde emin değilim ama samsung yada lg de de o tarz bir özellik gördüm diye hatırlıyorum.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
November 14, 2019, 01:15:46 PM

Açıkcası artık 82 ekran falan çok fazla kullanılmamaya başlandı nedense zaten bir mağazaya git illaki 42 veya 46 ınch sattırmak için baya bir dil döküyorlar. A101 falan geliyor Sunny veya Seq marka falan genelde özelliklerine bakarak alabilirsin diğer türlü phılıpsın falan var yine internette bir bak derim bunlara.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: