Bitcoin Forum
May 27, 2024, 10:16:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Safiye'nin tahtına göz diken adam: Bitcoin Kürşat  (Read 149 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 12, 2019, 01:15:09 PM

Bitcoin Safiye'den sonra yeni bir dolandırıcımız daha var, Bitcoin Kürşat.

Bitcoin Safiye kadar olmasa da insanları kendi geliştirdiği 3 yöntemle dolandıran Kürşat hakkında ülkenin bir çok yerinden şikayet gelmeye başlamış.

Haberin detayları için:

https://beincrypto.com.tr/yeni-bir-bitcoin-dolandiricilik-vakasi-bitcoin-kursat/?utm_source=bitcointalk&utm_medium=social&utm_campaign=btc&utm_content=tr
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 12, 2019, 01:31:07 PM
Merited by Blacknavy (1)

Tosun (Çiftlikbank) mevzusundan sonra artık insanlar akıllandı demek isterdim ama pek mümkün değil gibi. hepsini geçtim arkadaş yoldan geçen birisi 10 TL istese neden istiyorsun diye 50 kez soracak insanlar daha fazla kazanmak için böyle işlere girişiyor açıkcası ben bu duruma çok üzülmüyorum ve dolandırılsınlar arkadaş. geçmişte sülün osmanın bir hikayesini okumuştum adam resmen uyanık geçinen Türk insanının profilini gözler önüne sermiş. 1000 liranız varsa sizin faizden kazanabileceğiniz en yüksek miktar bellidir. 1000 liraya aylık 1500 TL kazanmaya çalışıyorsanız bu işin altında bir şey vardır.

Çoğunuz duymuştur bu hikayeyi ama duymayanlar için yine bırakayım :

"benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. on tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. kuyumcunun kapısındayız. ve dükkân kapalı. karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. o arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan. adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. ben aranıyorum. demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

Hikaye kaynak : https://www.gzt.com/mzt/alinteri-ile-yasamak-konferansini-verip-turkiyenin-en-meshur-dolandiricisi-olan-sulun-osman-2521813
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 12, 2019, 04:15:55 PM

Bizim insanımızda kolay para kazanma hırsı olduğu sürece bu tür olayları devamlı duyacağız. Tosun gider Safiye gelir sonra o gider  Kürşat çıkıverir. Az çokta sağdan soldan duydukları BITCOIN şu oldu şu kadar kazandı haberleri bu bedavadan para kazanma hırsı olanların ekmeğine yağ sürüyor.

Asıl soru şu ? Dolandırıcı mı hep haksız yoksa Dolandırılan mı çok iyi niyetli?
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
November 12, 2019, 05:00:17 PM

Bu seferki dolandırıcı daha sistemli çalışmış. Kurbanlarına üç farklı yöntem sunmuş. Daha güvenilir bir imaj çizmek için mantıklı. Dolandırılanlar ise yine oldukça saf davranmışlar. Kim neden sizin zararınızı karşılayıp kar ettiği zaman kazancını size versin ki? Paranızla neden bir başkası borsada oynuyor da siz oynamıyorsunuz ya da? Bu kadar saf davranılmaya devam edildiği sürece biz daha çok Bitcoin Safiye Bitcoin Kürşat görürüz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 14, 2019, 11:41:21 PM

Türkiyeden daha çok adının başında bitcoin olan insan çıkar. Benim bile bu işlerle ilgilendiğimi duyan insanlar direkt sana para verelim işlet diyorlar. Herkes kolay yoldan para kazanmanın peşinde ama bu işler öyle olmuyor malesef.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161
Merit: 1

View Profile
November 15, 2019, 08:20:29 AM

Bu olaylar yüzünden kripto dünyasının imajı lekeleniyor, kara para bitti bu başladı şimdi...
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 15, 2019, 05:38:41 PM

bizim millet mal oldukça bitcoin safiye biter bitcoin kürşat gelir, bitcoin kürşat gider bitcoin ali gelir o dolandırır.  o biter ahmet gelir ismine bitcoin ahmet derler o gelir o dolandırır. dolandırdıkları da normal adam değil ha, baya devlette üst düzey konumlara gelmiş kişiler. düşünün yani devletin nasıl yönetildiğini. liyakat yerine tanıdık eş dost kontenjanından bu ülkenin çiftlik gibi sağıldığını.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
November 23, 2019, 07:51:17 PM

Arkadaş ben gerçekten anlamıyorum bu insanları ya. Çiftlikbank vakasında dünyanın parasını dolandırdı herifin teki. Bunu bile bile hala böyle kolayca inanıp dolandırılan insanların zekasının 0 olduğunu düşünüyorum.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: