Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:09:08 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dondurma reklamına Ahlak sınırlarını aştığı için düzenleme  (Read 267 times)
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1315

View Profile
November 13, 2019, 08:47:45 AM

TBMM komisyonunda, dondurma reklamları konuşuldu. Komisyona bilgi veren RTÜK yetkilisi, "Ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor" dedi ve reklamların içerikleriyle ilgili görüşmeler yaptıklarını söyledi.

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, reklam içeriklerinde bazı düzenlemelere gidileceğini belirterek, “Asitli içecekler ve dondurma reklamları içerisinde sıkıntılı hususlar var. Özellikle dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor. Bunlarda da bir düzenlemeye giderek birtakım ortak çalışmalarla bunu çözmeye çalışıyoruz” dedi.

TBMM Dilekçe Komisyonu Obezite İle Mücadele Alt Komisyonu’na bir sunum yapan Ellialtı, yöresel yemek programlarına ve reklamlara tepki gösterdi. Ellialtı, Komisyon Başkanı Belma Satır’ın daha önce ceza kesilen reklam olup olmadığını sorması üzerine şunları söyledi:

“Daha önce asitli içecekler ve dondurma reklamları içerisinde kesmiştik. Reklamverenler ve Reklamcılar Derneği’yle görüşerek içeriklerde bazı düzenlemelere gidiyoruz. Son olarak, biz dondurma reklamlarıyla ilgili birkaç hafta içerisinde, çünkü nisan ve mayıs ayında yayınlanmaya başlayacak ama yayınlandıktan sonra bizim ceza vermemizin de çok büyük bir etkisi olmuyor.

O reklamlar çekilmeden biz kendileriyle görüşüyoruz, toplantı yapacağız. Bu reklamlar içerisindeki sıkıntılı hususlar ve özellikle dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor. Bunlarda da bir düzenlemeye giderekten her ne kadar yetkimiz dâhilinde önceden müdahale yetkimiz olmasa da birtakım ortak çalışmalarla bunu çözmeye çalışıyoruz.”

Kaynak : https://www.tv100.com/dondurma-reklamina-yeni-duzenleme-yolda-haber-474524

ülkecek sapıttık mı?
bir insan dondurma reklamından ahlak dışı ne algılayabilir.
işimiz gücümüz bitti dondurmanın şehvet uyandırması mı kaldı?

Bu nasıl sapıkça bir düşüncedir?
Dondurma reklamı nasıl ahlah sınırlarını aşar? nasıl bir düşünce yapısı bu ya ne iğrençlik.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 13, 2019, 09:03:41 AM

Bir ara Penti nin billboard reklamlarına da yapmışlardı.Fazla müstescen diye kaldırılmıştı. Penti bu. Sonuçta adamlar çorapcı ve iç çamaşırcı. Reklama baktım da Şahsen bende tamamen dondurma yeme isteği uyandırdı. Bunları inceleyenlerin kafası nasıl çalışıyo . Bunlarla uğraşılacağına o kadar gereksiz mafya dizisi var. Onlar kaldırılsın. Gençler  mahallenin bıçkın delikanlısı gibi geziyolar.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 13, 2019, 09:15:26 AM
Last edit: November 13, 2019, 10:40:01 AM by Kalemder
Merited by Blacknavy (1)

Öncelikle haberi okursanız belirli bir dondurma reklamından bahsedilmemiş. Genel olarak dondurma reklamları denilmiş. Bu birincisi.

İkincisi, bir reklamcı olarak konuşuyorum; Reklamların içerisine özel olarak, akıllarda belirli duyguları uyandıracak mesajlar ve içerikler konulmaktadır. Bunlardan en ucuz ve kolayı şehvet, kadın gibi alt mesajlar eklemek ve bu şekilde merak ile algıyı çekmek söz konusudur. Siz normal bir reklama bakarken bile eğer algınızın ilgisini çekmemişse reklam beyninizde hiç işlenmez bile. Bu reklam türünü tercih eden reklamcıların amacı işte budur. Yoksa adamlar pezevenk değil, karı satmıyorlar, illa aile ve ahlak bozulsun diye yapmıyorlar. Tek bir amaçları var işte: Algınızı uyandırarak açmak

Üçüncüsü; İlle de muhalefet olmak için her haberi eleştirmeyin sevgili muhalifler Smiley "Ooo ahlak bekçileri, şeriatçılar blabla" Alırım bi dal. (Bende muhalifim bu arada.)

Bence adamlar haklı. Öyle garip dondurma reklamları yapılıyor ki... O reklamları siyasi olarak değil, reklamcı bakış açısı ile teknik olarak inceleyin. Dondurma yerken orgazm olan, erotik giyinen kadın, fonda buna özel müzik, bakışmalar, ortam, yakın sesler fısıldamalar vs vs... Reklamlarda her sahne her saniye özel ayarlanır.

Şimdi kalkıp konuyu kişiselleştirecek olanlar çıkacak. "Bu reklamlarda nasıl böyle iğrenç şeyler bulursun, seni gidi fesat" diyeceklere cevap vereyim şimdiden: Benim işim reklamcılık. Reklamcıların ne dümenler çevirdiğini ben bilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=bF4irLR9NBo
https://www.youtube.com/watch?v=llnICQ-iOxs
https://www.youtube.com/watch?v=i_i0GWZ-UG8
https://alkislarlayasiyorum.com/icerik/52629/gecmisten-gunumuze-magnum-reklamlari-vol2-kolaj
https://www.youtube.com/watch?v=5w2R7i811Ec
https://www.youtube.com/watch?v=zAwTjjHkI1E
https://www.youtube.com/watch?v=2JBFZymKD8o&list=PL052FED57C4243EE3
https://www.youtube.com/watch?v=veHTzCv6ziQ

Doritos ve penti reklamları da bir çok örnek içeriyor lütfen araştırınız.

Kabul edin yada etmeyin. Bu toplumun bir ahlak ve aile yapısı var. Ben küçük kızımla salonda otururken böyle görüntü ve mesajlara mağruz kalmak istemiyorum. Yada oğlumla çarşıda gezerken Pentinin devasa çıplak kadın görüntüleriyle karşılaşmak istemiyorum. Bana sorduklarında nasıl cevap vereceğim, yada onlar bundan nasıl etkilenecekler...? "Penti bu. Sonuçta adamlar çorapcı" O zaman baba prezervatif satanın da işi malum göstere göstere yapsın reklamını.

Bu markalar reklam yapmasın demiyorum bu arada. Elbette yapsınlar ama sırf ucuz reklamcılık hileleri uğruna bizleri aptal yerine koymasınlar. Çok uygun farklı dondurma reklamları da var.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1315

View Profile
November 13, 2019, 09:23:27 AM

Bir ara Penti nin billboard reklamlarına da yapmışlardı.Fazla müstescen diye kaldırılmıştı. Penti bu. Sonuçta adamlar çorapcı ve iç çamaşırcı. Reklama baktım da Şahsen bende tamamen dondurma yeme isteği uyandırdı. Bunları inceleyenlerin kafası nasıl çalışıyo . Bunlarla uğraşılacağına o kadar gereksiz mafya dizisi var. Onlar kaldırılsın. Gençler  mahallenin bıçkın delikanlısı gibi geziyolar.

bir insan film ve diziden veya reklamdan etkileniyorsa devlet reklam vb platformaları değil o şahıslarla tedavi uygulamalı.

böyle bir rezalet olamaz iğrençlik.

Şunun haberini çoluk cocuk görse sorsa ne diyeceksin böyle bir rezalet olur mu allah aşkına.

dondurmadan ahlak sınırı zorlaması hımm evladım bak bu dondurma mı diyecen ne diyecen

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
November 13, 2019, 10:22:26 AM

aslında ahlak bozan daha farklı şeyler var ama nedense böyle firmalara baskı uygulamak için bu tür boş şeyler seçiliyor. Televizyonda binlerce bölüm yayınlanan günlük diziler, ana haber bültenleri ve dahası yalan yanlış haberler daha fazla ahlak bozulmasına neden oluyor. magnum reklamları inanın boş yurtdışında olan reklamlar bizim ülkemizde olsa muhtemelen televizyonları camdan aşağı atın diye baskı yaparlar.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 13, 2019, 10:32:26 AM
Merited by Blacknavy (1)

Amerikalıların bir lafı vardır "Sex sells" diye. Seks satar yani. Cinsellik içeren bir algı yaratmak bile ürünün satış miktarını olumlu yönde etkileyebilir. Kaldı ki bahsedilen reklamları az çok hepimiz biliyoruzdur. Freud büyük adam, dediklerinin çoğu doğru. İşin içine cinsellik girdiği zaman yapmak istemediğini yapan bir varlık insan oğlu. Reklamlarda da başka yerlerde de kullanılıyor cinsellik, kullanılmaya da devam edecek.

Müdahaleye sansüre ben de karşıyım ve bu tür müdahalelerin olmasını sevmem ama dondurma gibi çocuk kesiminin çok sevdiği bir ürünün bu tarz reklamlarının yine aynı kesim olan çocukların izleyeceği saatte olmasına ben de karşıyım. Aslan max'lı dondurma reklamı dönsün sabah 9'da veya akşam 6'da eyvallah ama ne bileyim Magnum'un malum tarz reklamlarının bu saatlerde 3-12 yaş aralığındaki çocukların izleyebileceği saaylerde olmasını doğru bulmuyorum.

Kimsenin ahlak sınırı, ne izlediği, ne izlemediği beni bağlamaz. Ama çocuğumun, çocukların, ülkedeki bütün çocukların neyi ne zaman hangi serbestlikte izlemeleri veya izlememeleri gerektiğinin kontrolü bence şart.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
November 13, 2019, 10:34:08 AM

Televizyonda binlerce bölüm yayınlanan günlük diziler, ana haber bültenleri ve dahası yalan yanlış haberler ...

Katılıyorum.  
Özellikle ana haber bültenlerinde artık daha fazla vahşet, ölüm, tecavüz haberleri duymak istemiyoruz. Eskiden de bu olaylar oluyordu ama altyazı olarak geçiyordu. Şimdi herkesin elinde bir kamera, her yerde bir güvenlik kamerası var. Vahşetin bütün detaylarını izliyoruz.

Bütün bunlar ne oluyor daha sonra? Toplumda fecaat ve bunalım oluşuyor. Ayrıca benzer davranışların artmasını sağlıyor. Faydası mı? Yok!

Uzun zamandır ana haberleri izlemiyorum. Bu arada konumuz dondurma reklamları için bunu konu edinmek normal ama Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 13, 2019, 10:51:36 AM

Toplumun aile ve ahlak yapısına uymuyorsa yasaklanabilir, zaten yukarıda ayrıntılı olarak bahsetmişler bu dondurma reklamlarının şehvet uyandırıcı cinsellik içeren bir yapısı olduğundan bahsetmişler. ben bu gözle bakmamıştım ama videoları görünce açıklamayı okuyunca gerçektende öyle. her toplumun aile ve ahlak yapısı var uymuyorsa yasaklanır. Düzgün reklam yapanlar da var onlar nasıl yapıyor, onlar gibi yapsınlar
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 13, 2019, 11:11:22 AM

...

Bu markalar reklam yapmasın demiyorum bu arada. Elbette yapsınlar ama sırf ucuz reklamcılık hileleri uğruna bizleri aptal yerine koymasınlar. Çok uygun farklı dondurma reklamları da var.

İnsanlara bu konuyu anlatmak çok zor. Askerde sık sık karşılaşılan bir olaydır tahminim. Bizde öyleydi en azından. Askerlerin TV'de izlediği 2 şey vardır.

1) Reklamlar (Neden olduğunu @Kalemder üstadın alıntıladığım postu gayet güzel açıklıyor.)
2) Klipler (satisfaction olur, papi papi olur Smiley hani siz gerisini anlayın...)

Bunu bu adamlar sadece askerde mi yapıyorlar sizce? Bu reklamlar artık sadece TV'lerde değil internet'te de iyi hit alıyor. Hal böyle olunca da adamlar sınırı her defasında biraz daha zorluyor.

İşyerindeyim sadece bu üstteki videoya bir bakayım neymiş dedim beni kesti. Zaten olay %10000 Türk yapısına uymuyor. Kadının kocası veya erkek arkadaşı eve geliyor evde 4-5 tane adam 2'si yarı çıplak, eşinde +18'e ramak kala haraketler...

Ben size söyliyim, normal bir Türk davranışı olarak ertesi gün gazetenin 3. sayfasında cinnet geçiren A.B. (28) evinde karısı C.D ile 5 arkadaşını öldürdükten sonra intihat etti yazılı haberi okuyor olurduk... Ama adam sonrasında kadınla oturup kadına halen dondurma almanın derdinde...

Aklıma biz küçükken tv'de bir çift öpüşecek olsa tv'yi kapatan aile üyelerimiz geldi... Nereden nereye...
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
November 13, 2019, 11:50:51 AM

Hamile kadınlar sokağa çıkmasın, kadınlar kahkaha atmasın diyen zihniyet bu işte. Dondurma yiyen insandan tahrik olurlar anca! Televizyonda sabahtan akşama dönen gündüz kuşağı rezaletlerini, akşam tüm dizilerde kadın dövenleri görmezler onlar hiç kimseyi rahatsız etmez ama dondurma yiyendan rahatsız olurlar. Sprite’ın Buenos Aires Pride'ı için hazırladığı reklam filmine denk geldim geçenlerde. Reklamcıların özgür ülkelerde neler yaptığını görmek kendi televizyonlarımızdan daha da soğumama neden oldu. Biz ne zaman bu kadar özgürlükçü oluruz diye aklımdan geçirmiştim. Şimdi bu dondurma olayını gördükten sonra bizden olmayacağı tekrar tekrar yüzüme vurdu

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 13, 2019, 12:00:42 PM

Ben de eskiden sınırsız özgürlük diye bir kavram olduğuna inanıyor, insanların her şeyi yapabileceğini düşünüyordum, yine de bugün toplumun geldiği muhafazakar ama sapık yapının bir temeli olmalı değil mi? Bu yapının da saçma sapan dini hikayeler, televizyon reklamları, diziler ve netflix gibi platformların yaptığı propagandalardan kaynaklandığının görülmesi çok zor olmamalı. Sınırsız özgürlük olmadığı gibi, yasakçı zihniyetin de bir sınırı olmalı. Ya ipin ucu kaçarsa? Bu dengeyi çok iyi sağlamamız gerekiyor.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
November 13, 2019, 12:12:28 PM

Sprite’ın Buenos Aires Pride'ı için hazırladığı reklam filmi ...

https://twitter.com/Sprite_Ar/status/1190276391209754625

Pardon, neresini beğendiniz bu reklamın? Eşcinselliğin abartılı bir şekilde yaşandığı, özendirildiği bir reklam filmi. Bunu televizyonda yayınladığımızda "müthiş özgür, modern" mi oluyoruz? Yada yayınlanmadığında "gerici, eşcinsel karşıtı" mı oluyoruz?

Dizilerdeki şiddet ve sabah kuşaklarındaki travmaların yayınlanması konusundaki eleştirinize katılıyorum. Ne zaman televizyon açsam, her kanalda birbirine bağıran, tartışan, ateş eden, döven insanlar görüyorum. İzledikçe bende sinirli bir insan oluyorum. O yüzden kapatıyorum. Youtube'dan 1 kere sabah programı izledim bir kısmını. Üzerine gerçekçilik tozu serpiştirilen senaryolardan ibaret travmalar!

Televizyonda çalıştım daha önce. Şunu net olarak anladım ki, televizyonlardaki %99 her şey senaryodan ibaret. Sabah programlarındaki hikayelerde senaryo. Tek bir amaçları var daha fazla izlenme, tıklanma almak. Yahu sunucu olan arkadaşım tv programında sırf reyting için kız arkadaşına evlenme teklif etti. Evlenmedi tabi yalan olduğunu söyledi bize, kızın ailesinin de haberi yoktu normalde birlikte yaşıyorlardı, kız yıkıldı ailesi red etti vs.

Yalan olduğunu bilseniz bile öyle iğrenç travmaları öylesine güzel işliyorlar ki bile bile oturup izliyorsunuz.

Ya ipin ucu kaçarsa? Bu dengeyi çok iyi sağlamamız gerekiyor.

Bunun çözümü: Hedef Kitle Reklamları. İngilizcesini yazayım daha havalı görüneyim: Target Group - Target Marketing

Yani bir kişiye ilgili olduğu alanda reklamlar göstermek. Yaş, cinsiyet, ilgi alanları Hedef Kitle Reklamlarının konusudur. Bu şekilde kişiye hoşlanmadığı, sevmeyeceği reklamlar boş yere gösterilmez. Hem reklam veren masrafa girmez, hemde reklam alan reklamdan fayda sağlar. Klasik televizyonculukta bunu yapmak zordur, sadece saat sınıflandırması vardır. Fakat yeni gelişen internet televizyonculuğu ile bunu gerçekleştirmek mümkün. Tabi bu noktada gizlilik, mahremiyet, veri güvenliği gibi etik tartışma konuları çıkıyor karşımıza.

Bütün bunlar lezzetli bir başlığın tartışma konuları aslında çok detaylı yazmak isterdim bunları Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
November 13, 2019, 01:37:23 PM
Merited by Blacknavy (1)

Devletin ya da RTÜK'ün işi yasak koymak değildir, yaptığımız hata burada. Denetlersin, problem görürsen düzenlenmesini talep edersin. Sizin toplumun değerleri ya da ahlak adı altında ortaya koyduğunuz şey toplumun özünden değil, size dayatılan tarafından ortaya çıkıyor. Bizim toplumumuz güllük gülistanlık yaşanan, tecavüzün olmadığı ya da cinsiyet rollerini dayatılmadığı bir toplum değil. İnsanlara baskı kurarsan bir yerde patlar, yıllarca baskı uygulandığı için bireylerimiz sağlıklı yetişemiyor. Reklamlara takılı kalana kadar toplumun geri kalanını gözden geçirmek gerekiyor
Bırakın insanlar özgür ortam görsün, buna alışsın ki saçma sapan şeylerden kendini kaybetmesin. Üstümüzdeki baskı arttıkça bir yere varamamaya devam ederiz

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 13, 2019, 02:09:03 PM

ketçaptan yorgandan şehvet duyan, kadınlı erkekli asansöre binildiğinde zihninde halvet canlanan söz sahibi kişiler var ülkede. ve görünen o ki hiç de azımsanmayacak sayıdalar. falanca kurumun yöneticisinin yaptığı talihsiz açıklama için kamuoyundan özür dileriz diyen üst düzey yönetici de yok ortalıkta. aksine o açıklamaları savunan çeşitli stk üyeleri akademisyenler de arkalarından destekliyor. demekki bu zihniyet devletin her kurumunu ele geçirmiş.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 13, 2019, 03:33:18 PM

Kişi herşeyi kendinden bilir. Ne dondurma ne de ketçap reklamlarında şehvet olayı görmedim. Ha şöyle olur. Adamın irisi bir adaya düşer hapishane gibi. ( Papilion gibi). Adam yıllar sonra gelir o dondurma yiyen kadını görünce belki birşey olur. O da yokluğun verdiği hasretle.

ingiltere
Legendary
*

Activity: 3024
Merit: 1510

View Profile
November 13, 2019, 04:05:29 PM

Rtük denen kokuşmuş yapının acilen kaldırılması gerekiyor. Etikten ahlaktan ne anlar bu yandaş bademler. Siyasal islamın zehrine her gün maruz kalmak zorunda mı bu halk? Ona yasak buna yasak, kendi istemediğin her şeye yasak, yapacağınız işi severler.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 13, 2019, 05:16:57 PM
Merited by Kalemder (3)

sürekli abdestimiz bozuluyordu iyi olmuş!

Bu toplumun bir ahlak ve aile yapısı var.

@kalemder, genelde insanlarımızda böyle bir düşünce var. sizin için yazmıyorum bunları.

ahlak ve aile yapısı:

- çocuğunun önünde annesinin boğazını kesen baba,
- önce tecavzü edip sonra yakan vahşiler,
- ensest ilişkiler,
- televizyonda kadına şiddeti gösteren dizilere ödül veren saçmalıklar,
- internette 5-15 yaş arasındaki bebelerin rahatlıkla ulaşabileceği iq düşürücü youtube kanalları,
- kadına şiddet,
- çocuklara yapılan tecavüzler,
- hayvanlara yapılan zulümler,

yani şu ailenin ahlak yapısı nedir arkadaşlar? bu toplumda sizce ahlak ya da aile yapısı diye bir şey kalmış mı? kendi ailenize bakıp cevap vermeyin lütfen. ya da ne bileyim "bunlar hep dıj güçlerin oyunu. bizim ahlak yapımızı çökertip sikertmek istiyorlar." gibisinden laflar yazmayın. bu yapılanlar neye benziyor söyleyeyim mi? 2000 model bir arabanız var araç çalışmıyor. her tarafı bozulmuş yani ancak itmen gerekiyor. sonra baban geliyor mahalledeki yolu boyuyor. al diyor yolu çift şerit olarak ayırdım rahat edersin!

not: sprite'nin reklamı da afedersiniz ama yarak gibi. sprite dedin mi akla grant hill gelir. "grant hill sprite mi içiyor?" https://www.youtube.com/watch?v=zbavu2Al-ME

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 13, 2019, 05:28:48 PM

akşam iş çıkışı eve geldiğimde tv de saçma sapan akşam kuşağı evlendirme yemek yapma ya da aile içi sorunların tartışıldığı çoğunlukla programa katılanların sürekli birbirine sataştığı çamurlaştığı, ensest ilişkilerle dolu aile içi sorunları işleyen programlara denk geliyorum. onlar bitiyor çoğu kanalın haber bültenlerinde de aynen @gospodin in dediği gibi ona tecavüz buna bıçak şiddet yoğunluklu haberler. nasıl bi toplum haline geldik biz ya. reklamları denetleyene kadar günlük rutin yayın akışlarına eklenen programları hiç mi denetlemiyor bu rtük?

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
November 13, 2019, 05:46:07 PM

Her yerde yazılı olmayan bir takım kurallar, kültürler vardır. Bu forumda bile var. Forumun bir ahlak yapısı var mesela trolleri, alt hesapları, spamı vs hoş karşılamıyor hatta kendi içinde yaptırım uyguluyor dışlıyorlar. Bunlar yazılı kural değil, hatta yöneticilerde yaptırım uygulamaz çoğu zaman. Forum kendi içinde kültür kurmuş. Buna sosyolojide alt kültür denir.

Türk toplumunun da çok köklü ve derin bir kültürü, ahlak yapısı var. Bunlar matematiksel şeyler değil, oturup sayamazsınız. Ayrıca münferit olayları örnek gösterip yok sayamayız.

Aristonun düz mantığında olduğu gibi." Ahlaksız bir adam var - Adam toplumun bir parçası - Öyleyse toplum ahlaksızdır. "

Oysa daha çok diyalektiğe ihtiyaç var.

Neyse çocuklarla uğraşıyorum @Gospi hocam, mobilim. Saygı sevgi ve selamlar... Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Senius
Full Member

Activity: 156
Merit: 170

View Profile
November 13, 2019, 07:42:53 PM

Asgari ücretin 2000, dondurmanın ise 6.5 TL olduğu ülkedeki Ahlaktan bahsediyoruz değil mi?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: