Bitcoin Forum
June 20, 2024, 02:42:47 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu torpil olayı ne zaman bitecek?  (Read 226 times)
Aqualung89 (OP)
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
November 13, 2019, 05:01:31 PM

Arkadaşlar 3 yıldır havaalanında yer hizmetlerinde çalışıyorum ama her sezon sonu sözleşmeli olduğum için işten çıkıyorum ne oluyor bitiyor sözler veriliyor ediliyor ama bir anda ertesi gün çıkış veriliyor.

Kısacası benden ilk senede giren adam bile kalırken ben kalamıyorum ve daha iyi çalıştığım halde yine bu şekilde bazı arkadaşlarım daha var 5-6 yıldır çalışıyorlar onlarda tabi her yerde böylemi acaba tam olarak bu düzen nasıl değişecek,değişmez gibi duruyor ama yinede sormak istedim.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
November 13, 2019, 05:26:33 PM

Malesef işiniz çok zor, anladığım kadarıyla çalıştığınız kurum torpilin merkezi denebilecek bir yapıda. Havaalanı ya da turizm ile ilgili meslek gruplarında malesef yoğunluk olan dönemde çalışan alıp sezon sonunda işten çıkarmaları çok görüyoruz. Şirketler maliyeti düşürmek için bu tarz uygulamalara gidiyor. Turizm 12 aya yayılabilse belki ellerinde daha fazla çalışan tutmak isteyebilirler ama şu anda öyle bir vizyonumuz var gibi değil Sad
Torpil bizim ruhumuza işlemiş, araya adam sokmadan markette kasa kuyruğunda bile bekleyemeyen bir hale geldik. Ben uzun bir süre daha biteceğine ihtimal vermiyorum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
November 13, 2019, 05:30:01 PM

tgs de clısıyorsunuz sanırım orada kimin torpili kuvvetliyse o calısır. Tam bir torpil savaşları oluyor. sizin torpil başkasınınkinden güçsüzse siz cıkarsınız. zaten torpilsiz girmek imkansız. ha bu arada ole ucuk maaslarda almıyorsunuz ama işte burası türkiye
Aqualung89 (OP)
Hero Member

View Profile
November 13, 2019, 05:46:43 PM

tgs de clısıyorsunuz sanırım orada kimin torpili kuvvetliyse o calısır. Tam bir torpil savaşları oluyor. sizin torpil başkasınınkinden güçsüzse siz cıkarsınız. zaten torpilsiz girmek imkansız. ha bu arada ole ucuk maaslarda almıyorsunuz ama işte burası türkiye

Yok hocam ben havaşta çalışıyorum tgs de maaşlar daha yüksek ama takviye çok yazıyor özel hayat olmuyor. Kısacası günün çoğunu işte geçiriyorsun öyle bir durum.

Malesef işiniz çok zor, anladığım kadarıyla çalıştığınız kurum torpilin merkezi denebilecek bir yapıda. Havaalanı ya da turizm ile ilgili meslek gruplarında malesef yoğunluk olan dönemde çalışan alıp sezon sonunda işten çıkarmaları çok görüyoruz. Şirketler maliyeti düşürmek için bu tarz uygulamalara gidiyor. Turizm 12 aya yayılabilse belki ellerinde daha fazla çalışan tutmak isteyebilirler ama şu anda öyle bir vizyonumuz var gibi değil Sad
Torpil bizim ruhumuza işlemiş, araya adam sokmadan markette kasa kuyruğunda bile bekleyemeyen bir hale geldik. Ben uzun bir süre daha biteceğine ihtimal vermiyorum

Benim branşım zor bir branş birde kadro açmıyorlar pek fazla biraz da ondan dolayı birde isim olayı var senin ismini verdim diyip ismimi aslında vermiyorlar ama yüzüme karşıda sen çok iyi çalışıyorsun demelerini biliyorlar bu gibi durumlar var dürüst insan pek fazla yok işte.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 13, 2019, 06:25:29 PM

Arkadaşlar 3 yıldır havaalanında yer hizmetlerinde çalışıyorum ama her sezon sonu sözleşmeli olduğum için işten çıkıyorum ne oluyor bitiyor sözler veriliyor ediliyor ama bir anda ertesi gün çıkış veriliyor.

Kısacası benden ilk senede giren adam bile kalırken ben kalamıyorum ve daha iyi çalıştığım halde yine bu şekilde bazı arkadaşlarım daha var 5-6 yıldır çalışıyorlar onlarda tabi her yerde böylemi acaba tam olarak bu düzen nasıl değişecek,değişmez gibi duruyor ama yinede sormak istedim.

Her sezon sonu işten çıkarılıp sonra işe nasıl dönüyorsunuz? Yanlış anlamayın yargılamak anlamında değil, tam anlamadığım için soruyorum. Yoksa her yıl farklı firmalarda olmak üzere mi 3 yıl oldu?
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
November 13, 2019, 06:39:47 PM

Özellikle yeni Istanbul havaalani çalışanlarinin 90% ustunun torpil ve biatla işe alindigini dusunuyorum.

Müşteri odaklı bir iş nasil yapilmalidir diye hayatlarinda 1 saniye bile kafa yormamis, sadece emir uzerine aldiklari pozisyonu kaybetmemek adina aklin ve hayatin dogal akisina aykiri olaylarin gunluk yasandigi bir yer olmuş yeni havaalani...

Aqualung89 (OP)
Hero Member

View Profile
November 13, 2019, 06:42:54 PM

Her sezon sonu işten çıkarılıp sonra işe nasıl dönüyorsunuz? Yanlış anlamayın yargılamak anlamında değil, tam anlamadığım için soruyorum. Yoksa her yıl farklı firmalarda olmak üzere mi 3 yıl oldu?

Sezonluk oluyor kısacası 8 ay çalışıyorum o 8 ay sonunda sözleşmem bitiyor ve şubat,mart gibi yeniden sezon açılıyor ve arıyorlar eğer boşta isen yine başlıyorsun aynı şekilde.

şu ana kadar hep aynı firmada çalıştım ama belki bu yıl farklı firma olabilir çünkü kadroya kalamadıktan sonra önemi yok gibi. Aslında başka iş hep arıyorum ama maalesef turizm bölgesi olduğu için kışın çoğu yerler eleman çıkartıyor. Mecburen yine buraya dönüyoruz ondan dolayı.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
November 13, 2019, 06:59:06 PM

Ülkenin özeti gibi bir başlık gerçekten. Sizin adınıza ne yapılabilir hiç bir fikrim yok umarım bir an önce düzelir. Ama ülkenin tamamı bu şekilde en küçüğünden en büyüğüne kadar her şey torpille işliyor. Çok büyük işler olmasına bile gerek yok. Mesela geçen gün postahanede sıra bekliyorum içeri bir polis geldi baktı çok sıra var birini aradı sıra var falan dedi postahane ekibinden biri içerden geldi polisi içeri aldı ve 1 dakikada içini halledip gönderdi. Hayretler içinde durumu izleyip uyarmamıza rağmen bizi kale alan olmadı. Bir polis memurunun postahanede sıra beklemeden işini halletmek için ne gibi bir önceliği olabilir? Gönderdiği şey bilgisayar parçasıydı onu da gördüm öyle resmi evrak falan da değil. Ülkenin en altından en üstüne tüm katmanlar torpil üzerine kurulu kimse liyakat gözletmiyor. Kolaylıklar diliyorum

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 13, 2019, 07:02:06 PM

taşeron sisteminin doğası bu arkadaşım. düzeni kurmuşlar işletiyorlar. geçici statüsü ile okul gibi kurumlara da devlet eliyle işkur vasıtası ile yerleştirilenlerde de benzer durumlar var. sezon biter iş biter. 8 9 ay çalışırsın sonra başının çaresine bak derler. bunun maddi eksikliğinden öte sigorta prim ödenmemesi durumu da var. iş sözleşmen bittiğinde gss ödemen de gerekiyor sanırım. Allah yolunu açık etsin
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 13, 2019, 07:21:18 PM

Sezonluk oluyor kısacası 8 ay çalışıyorum o 8 ay sonunda sözleşmem bitiyor ve şubat,mart gibi yeniden sezon açılıyor ve arıyorlar eğer boşta isen yine başlıyorsun aynı şekilde.

şu ana kadar hep aynı firmada çalıştım ama belki bu yıl farklı firma olabilir çünkü kadroya kalamadıktan sonra önemi yok gibi. Aslında başka iş hep arıyorum ama maalesef turizm bölgesi olduğu için kışın çoğu yerler eleman çıkartıyor. Mecburen yine buraya dönüyoruz ondan dolayı.

Anladım, gerçekten ülke adına çok üzücü bir durum. Resmen biz sömüreceğimizi sömürelim, nasıl olsa siz bize mahkumsunuz bakışıyla olaya yaklaşılıyor. Gerçi bu sadece size özel değil, kendi adıma dönemsel çalışmıyorum ama neredeyse iki kişinin yapacağı işi tek başıma yapmaya çalışıyorum. Bunun sonucu da sürekli olarak fazla mesai yapmak gerekiyor. Bir nevi hayatı ıskalamak gibi. Zaman o kadar çabuk geçiyor ki, aylar günler gibi geliyor.

Sonuç olarak resmen tüm çalışanlar olarak sömürülüyoruz. Çalışma şartları ağır, maaşlar düşük herkes işim var diye şükredip devam ediyor. İşin daha kötü kısmı maalesef bunu düzeltmek için bizim elimizden bir şey gelmiyor. Cahillerin çok olduğu toplumlarda, demokrasi maalesef yanlış işliyor.
Aqualung89 (OP)
Hero Member

View Profile
November 13, 2019, 08:06:38 PM

taşeron sisteminin doğası bu arkadaşım. düzeni kurmuşlar işletiyorlar. geçici statüsü ile okul gibi kurumlara da devlet eliyle işkur vasıtası ile yerleştirilenlerde de benzer durumlar var. sezon biter iş biter. 8 9 ay çalışırsın sonra başının çaresine bak derler. bunun maddi eksikliğinden öte sigorta prim ödenmemesi durumu da var. iş sözleşmen bittiğinde gss ödemen de gerekiyor sanırım. Allah yolunu açık etsin

Evet maalesef gss durumu da olacak ama o zamana kadar bir şekilde iş bulurum diyorum önümde 15 gün gibi bir süre var bir daha ki aya anca yansır gibi duruyor. Ama bu ay girersem bir sıkıntı olmaz.

Anladım, gerçekten ülke adına çok üzücü bir durum. Resmen biz sömüreceğimizi sömürelim, nasıl olsa siz bize mahkumsunuz bakışıyla olaya yaklaşılıyor. Gerçi bu sadece size özel değil, kendi adıma dönemsel çalışmıyorum ama neredeyse iki kişinin yapacağı işi tek başıma yapmaya çalışıyorum. Bunun sonucu da sürekli olarak fazla mesai yapmak gerekiyor. Bir nevi hayatı ıskalamak gibi. Zaman o kadar çabuk geçiyor ki, aylar günler gibi geliyor.

Sonuç olarak resmen tüm çalışanlar olarak sömürülüyoruz. Çalışma şartları ağır, maaşlar düşük herkes işim var diye şükredip devam ediyor. İşin daha kötü kısmı maalesef bunu düzeltmek için bizim elimizden bir şey gelmiyor. Cahillerin çok olduğu toplumlarda, demokrasi maalesef yanlış işliyor.

Aynen demokrasi diye bir şey maalesef yok uzun zamandır hak,hukuk artık bitmiş gibi bir şey yapılacak bir şey de yok bizler sadece Piyon gibiyiz şu an için.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
November 13, 2019, 09:20:27 PM

Siyasetçilerimizin veya toplum değişmediği sürece bu torpil meselesinin değişeceğini düşünmüyorum.  geçenlerde bir mesaj yazmıştım bu hastamız halen aynı şekilde kol kırık olarak bekliyor. hastaneden taburcu edildi ve şimdi uygun bir doktor bulunup ameliyat olacak. yani devlet hastanesinde yaklaşık 6 gündür süren bir hadise ve ameliyat yapılmadan evine gönderildi. Kısa ve net olarak şunu söyleyebilirim torpil her alanda can sıkıcı bir mevzu gerçekten umarım abuk sabuk şeylere ceza verildiği gibi gün gelir torpil yaptırana, torpil yapana da bir ceza gelir.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 14, 2019, 02:51:55 AM

torpil yok. %10 civarında diyebilirim.

Buna kargalar götüyle güler, gülerken de kafamıza sıçarlar Grin
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
November 14, 2019, 05:59:48 AM

Bitmez Hocam bu torpil olayı. Siz işinizi dürüstçe yapmaya devam edeceksiniz taa ki sizin çalışmanız temponuzu gören üst bir yönetici bu olayı farkedince ancak duzelir. Yoksa onun dışında bu ülkede düzelmesi mümkün değil. Bende daha önce bir yerde çalıştım diğer kişilerden daha iyi iş yspiyorfum ana maaşa gelince onlardan az alıyordum. Sordum bir hun müdüre , ee onlar şuradan atama ile geldi seni biz aldık dedi. 1-2 yıl geçsin bakarız dedi geçti .
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 14, 2019, 06:30:58 AM

Bende havalimanında çalışıyorum fakat ülkemizde arkadaşın anlattığı gibi büyük derecede torpil yok. %10 civarında diyebilirim Almanya ve ABD gibi ülkelerde de bu civarda.
Almanya ve ABD diye iki ulke ornek verdiğine göre aktroll kontenjanından buraya geldin. Sizin maaşlar iptal olmadı mı ya? Dunyada sadece 3 ulke var sanıyosunuz dimi ey almanya ey amerika bide biz.
Amerikada torpille iş yapmaya çalışsana bi bak bakalım kaç yıl hapishanede geçiriceksin. %10 muş kaynak versene nerde bunun kaynağı?
edit: şuan ameriga ile aramız iyi oraya sallamazsan iyi olur sonra yanmasın senin maaş
Aqualung89 (OP)
Hero Member

View Profile
November 14, 2019, 08:38:41 AM

Bitmez Hocam bu torpil olayı. Siz işinizi dürüstçe yapmaya devam edeceksiniz taa ki sizin çalışmanız temponuzu gören üst bir yönetici bu olayı farkedince ancak duzelir. Yoksa onun dışında bu ülkede düzelmesi mümkün değil. Bende daha önce bir yerde çalıştım diğer kişilerden daha iyi iş yspiyorfum ana maaşa gelince onlardan az alıyordum. Sordum bir hun müdüre , ee onlar şuradan atama ile geldi seni biz aldık dedi. 1-2 yıl geçsin bakarız dedi geçti .

Bir nevi öyle olacak gibi biz dötümüzü yırtmaya devam edecez en sonunda bir kaç şefler görücek falan anca öyle olacak gibi duruyor o zamana kadar karşımıza anadan akrabadan tav dan falan tanıdığı denk gelmez ise o zaman olacak gibi duruyor.
Bende havalimanında çalışıyorum fakat ülkemizde arkadaşın anlattığı gibi büyük derecede torpil yok. %10 civarında diyebilirim Almanya ve ABD gibi ülkelerde de bu civarda.

%10 muş sadece mesaj yazıyım diye buraya yazmıyormusunuz sinir oluyorum arkadaş.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 14, 2019, 08:52:41 AM

2 gün once hastaneye gittim. Orada da gördüğüm olay şu: bir hasta bakıcı kendi yakını için o odadan çıkıp bu odaya hirip randevu almaya çalışıyor. Bu da bir nevi torpil, yani hsyatin her kategorisinde var bu olay.

Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 14, 2019, 10:52:14 AM

görmez görmez nereye görüyor, türkiyede çalışan dürüst insanı bırakın fark etmeyi adam yerine koymazlar, görmezden gelirler. öyle adamı fark edecek yönetici %10 u geçmez. insanı da aynı yöneticisi de aynı hatta daha beter. Türkiye ahlaksızlığın tavan yaptığı bir ülke.

%10 muş sadece mesaj yazıyım diye buraya yazmıyormusunuz sinir oluyorum arkadaş.

bu %10 yazan arkadaş da torpilli genelde torpilliler, bu işi torpil yok kurumda torpil çok az diye savunur.  ya da referans oldular der.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 14, 2019, 11:13:58 AM

torpil yok. %10 civarında diyebilirim.

Buna kargalar götüyle güler, gülerken de kafamıza sıçarlar Grin

ABD universiteler rüşvet skandalı

https://youtu.be/ICALi5QXZJA

Kendi ülkeni kotuleyecegine ovdugun ülkeye bak. Hayır rüşvet, hırsızlık, torpil her ülkede var ülkeyi kötülemek adına böyle konular açmak art niyetliliktir.

Ben hiçbir zaman ulus devlet olmayan, kapitalist bir devleti övmedim. Troll olduğunu sanıyorum ondan konuyu kapatıyorum.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 14, 2019, 02:11:01 PM

Hocam bu ülke de torpilin merekezi olmayan yer mi var. Devlet kurumları zaten öyle fakat  özel firmalar da öyle. Bundan 2 yıl önce  özel bi firmaya da  şef olan bi arkadaşımın vasıtası ile iş görüşmesine gitti kardeşim . Herşey normal di.Alınacaktı da. Fakat işi müdür ün yeğeni aldı. Üstelik kardeşimin cv si ş için daha uygun olmasına rağmen işi hiç tecrübesi olmayan müdürün yeğeni ne verdiler.  Bu devran değişmez hocam. çok zor. heaa arada çıkıyuor mu hakkıyla alınan . çıkıyor elbette ama işte o da arada :/

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀