Bitcoin Forum
June 16, 2024, 06:43:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Halving'e kalan 118 gün  (Read 1265 times)
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 13, 2019, 09:24:11 PM
Last edit: January 14, 2020, 07:58:59 PM by otto_diesel
Merited by dannybrown (5), Vispilio (2), AlyattesLydia (2), Blacknavy (2), Bthd (1), wolwoo (1), Aqualung89 (1), kartepe (1)

Bitcoin halving 118 gün sonra gerçekleşecek, yani 6 ay kadar sonra. Halving ortalama 4 yılda 1 gerçekleşir.  Ben bitcoinin yarılanmasını uzun vadede bir altcoin boğasına dönüşeceğini düşünüyorum. her yerde senelerdir bahsediliyor ya, büyük yükseliş büyük yükseliş diye. Hani herkesin beklediği ama hiç gelmeyen bir büyük yükseliş var altcoinlerde. Bence altcoin boğasını bitcoin halving tetikleyecek. Altcoinleri çok sağlam bir şekilde yerinden oynatacak. Ben altcoinlerde bir boğa bekliyorum.

Kala kala 6 ay kadar kaldı. Bakalım bu halving altcoinlerde sağlam bir boğa getirecek mi.

https://www.bitcoinblockhalf.com/

saniye saniye burada görüntüleye biliyorsunuz. bunun gibi yüzlerce site var ama en eskisi bu.

Şimdi halving vakası bitcoin tarihinde çok sayıda olmadığı için bir genelleme yapmak oldukça zor, çünkü topu topu 2 tane halving oldu. genesis blokta ödül 50 BTC idi. aşağı yukarı 4 yıl kadar sonra bitcoin yarılandı ve bu ödül 25 btc düştü. sonrasında 2016 gibi bir daha yarılandı ve bu ödül 12.5 BTC ye düştü. şu an bu süreçteyiz. yani ödül bulan madenci havuzu 12.5 BTC kazanıyor. kısa süre sonra bu 6.25 BTC ye düşecek ve ciddi bir şekilde ödül azalacak. Eski 2 halvingde de boğa halving yaklaşınca sinyallerini vermiş, halvingden sonra da ralli başlamış.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1142

View Profile
November 13, 2019, 11:28:03 PM

walla şu an karmaşık duygular içerisindeyim, yaklaşık 3 yıldır (2017'de tuttu Cheesy) mahallenin delisi gibi burdan bas bas bağırıyorum "boğa gelecek boğa gelecek" diye, bazen canım sıkılıyor, kızıyorum flan ama artık "lanet olsun-god damn it" dedim yani, alsınlar bi taraflarına soksunlar boğalarını......
4 yılda 2 defa batmış biri olarak (ilki bist-ikincisi bitli koyin) go to hell diyorum.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
November 14, 2019, 02:11:54 AM

boğa btc gelir  altlara damlarsa artık   sevinin  çoğu  coin çöpten ibaret tekrar  yükseltmezler hodl edenler var  alıcıların ellerine verirler  yeni coinlerde kpırdama  olabilir  btc  boğa geldikten  sonra mesela matic

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 14, 2019, 02:56:20 AM

Bitcoin halving nedeniyle altcoinler fiyatlanmaz, düşer. Bitcoin halving ne zaman gerçekleşir ve fiyat stabilleşir insanlar kâr hırsıyla altcoinlere yatırım yapmaya başlar.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
November 14, 2019, 05:11:31 AM

Şu an hem iceridekilerin hem dışarıdaki insanların bekledigi iki gelişme var: birisi bitcoin diğeri de ethereum. Beklentiler büyük ve umarım hayal kırıklığına ugramayiz. Nedense ben pek bir hareketlilik olacağını düşünmüyorum çünkü herkes bunu bekliyor. Umarım çok büyük got olurum da biraz nefes alırız arkadaşlar. Yoksa ölme esegim ölme ...
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 14, 2019, 06:26:45 AM

Geçen halvingden hatırladıklarım 3 ay kala btc hem hacimlenmeye hemde artmaya başlamıştı halving olunca yatay seyretti sonra 6 ay sonra hem alt hem btc cılgınlıgı başladı. bu durumda benzer hareketler olacaksa halvinge 10-15bin  dolar arası gireriz 2021de ise allah ne verdiyse kopar gideriz. Bu piyasa hep geçmiş izlerini takip ederek gidiyor yok bu seferde aynı hareketi yapmaz dedirtir ama aynı hareketi yapar.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
November 14, 2019, 06:41:53 AM

Geçen halvingden hatırladıklarım 3 ay kala btc hem hacimlenmeye hemde artmaya başlamıştı halving olunca yatay seyretti sonra 6 ay sonra hem alt hem btc cılgınlıgı başladı. bu durumda benzer hareketler olacaksa halvinge 10-15bin  dolar arası gireriz 2021de ise allah ne verdiyse kopar gideriz. Bu piyasa hep geçmiş izlerini takip ederek gidiyor yok bu seferde aynı hareketi yapmaz dedirtir ama aynı hareketi yapar.

bu sefer bir öncekine benzeyeceğini düşünmüyorum btc fiyatı artacaktır ama artış piyasada hareket olmayacak gibi geliyor. herkes bu kadar hazırlıklı beklerken bir boğa piyasasının oluşacağını düşünmüyorum. ama dediğini gibi btc fiyatı 10k üzerinde olacaktır.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 14, 2019, 06:42:02 AM
Last edit: November 14, 2019, 09:51:51 AM by dannybrown

Bitcoin halving 183 gün sonra gerçekleşecek, yani 6 ay kadar sonra.  Ben bitcoinin yarılanmasını uzun vadede bir altcoin boğasına dönüşeceğini düşünüyorum. her yerde senelerdir bahsediliyor ya, büyük yükseliş büyük yükseliş diye. Hani herkesin beklediği ama hiç gelmeyen bir büyük yükseliş var altcoinlerde. Bence altcoin boğasını bitcoin halving tetikleyecek. Altcoinleri çok sağlam bir şekilde yerinden oynatacak. Ben altcoinlerde baya uzun süreli ve büyük bir boğa bekliyorum.

Kala kala 6 ay kadar kaldı. Bakalım bu halving altcoinlerde sağlam bir boğa getirecek mi.

https://www.bitcoinblockhalf.com/

saniye saniye burada görüntüleye biliyorsunuz. bunun gibi yüzlerce site var ama en eskisi bu.

Hocam önemli olan o kısa süre içerisinde doğru altcoinlerde olmak.En baba altcoin boğası bile aslında bize uzun sürmüş gibi geliyor olsada 1 aydan fazla sürmedi.Tüm coinlerde eskisi gibi yükselmeyeceğine göre hangisinde olmamız gerektiğini  bilemiyoruz.Sadece eth ve biraz xrp tutuyorum.Aslında boğa geleceği konusunda size katılıyorum ama bu büyük ve her coin için bir boğa olmayacak
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 14, 2019, 08:14:25 AM

Balinalarin ne yapacağı belli olmaz. 2017 aralık ayında hepsini birlikte götürdüler ama bu sefer ne olur bilinmez. Zaten şuan çoğu altcoin yerin dibinde sayılır. Daha da aşağıya gider mi bilinmez.

kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 14, 2019, 08:50:46 AM

Kendi adıma halvingin ne mantığının olduğunu detay bilmiyorum. Sadece bitcoinin madencilik ödülü azalıyor diye biliyorum. Beni nasıl ilgilendiren kısım altcoin boğası. Yani jisacasi 2017 aralık boğasini görmeyi dört gözle bekliyorum.

Aqualung89
Hero Member

Merit: 529

View Profile
November 14, 2019, 10:03:48 AM

Halving ile altcoin alakalı olmaz bana göre ama olursa anca şu olacak 3-4 ay kala ben btc çıkış yaparsa yapacak daha sonrasında ise bir altcoin faktörü yükselişi ortaya çıkabilir ama bir 2017 aralık gibi olurmu sanmıyorum.

Birde her altcoini vuracak diye bir şey yok bana göre.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 14, 2019, 10:57:17 AM

yine aynı senaryo yaşanabilir ama ben büyük bir şey beklemiyorum bence daha ufak bir boğa gelir ama daha uzun sürer. geçen boğa büyüktü ama kısa süreliydi. herkese uzun gelmişti miktarlardan dolayı ama bir bir buçuk ay kadar anca sürdü
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 14, 2019, 02:35:59 PM

2016 yarılanmasından sonra altcoinlerdeki hareketlilik sanki btc çatalları dönemine denk gelmişti. 2017 mart nisan sonrası başta eth ve bilimum altcoin fiyatlanmaya başlamıştı sanki. akşama bi iki grafik kurcalayıp bakayım içimde kalmasın Smiley
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
November 14, 2019, 02:55:59 PM

2016 yarılanmasından sonra altcoinlerdeki hareketlilik sanki btc çatalları dönemine denk gelmişti. 2017 mart nisan sonrası başta eth ve bilimum altcoin fiyatlanmaya başlamıştı sanki. akşama bi iki grafik kurcalayıp bakayım içimde kalmasın Smiley

bence yarılanma fiyatı arttırır bitcoinde ama bu altcoinlere sirayet eder mi ne kadar eder tabi orası muamma. Bence o kadar da etki etmeye bilir. yükseliş olur ama uzun süreli boğa olmayabilir. belli olmaz. 2017 deki ATH ler hiç görünmeyebilir.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 14, 2019, 04:17:19 PM

Sık kullanılanlara ekledim bu siteyi, arada bakmak heyecanlı olabilir. O zamana kadar yükseliş olur mu bilemem ama halving sonrası BTC'nin artacağı kesin gibi görünüyor. Sonrasında bir durgunluk olur ve altlar hareketlenebilir. Yani artık hareketlensin zaten. Halving sonrası da olmayacaksa ne zaman olacak artık!
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 14, 2019, 04:17:48 PM

Bitcoin halving nedeniyle altcoinler fiyatlanmaz, düşer. Bitcoin halving ne zaman gerçekleşir ve fiyat stabilleşir insanlar kâr hırsıyla altcoinlere yatırım yapmaya başlar.
katılıyorum
ayrıca bu halvinge çok büyük bi beklenti var. ve bence bu beklentiler hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. herkeste 2017 boğası isteği var hatta daha büyüğü. halving+1 yıl diyorum ben gerçek fiyatlanmaları görmemiz için

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 14, 2019, 06:22:32 PM

Mayıs'a kadar neler olur bilemiyorum ama Kasım ayını boş geçeceğimiz kesinleşti gibi bir şey. Herkesin Kasım ayları ile ilgili olumlu düşünceleri vardı ama bu Kasım'da işler beklenildiği gibi gitmedi. Bitcoin'in hacimi yönü şu an için pek dönüşte vaatetmiyor.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
November 14, 2019, 09:01:45 PM

Bu kasım ayı kripto açısından pek de faydalı geçmedi, çok fazla yükselişler yaşanmadı fakat bunun yanında çok büyük düşüşler de yaşanmadı bence, yüksek bir beklenti içine girmemek lazım kasım ve aralık ayı için. ama ocak ve şubatta işler değişebilir. tatminkar yükselmeler gelebilir.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
November 14, 2019, 09:17:27 PM

Halving kesinlikle boğayı tetikleyecek. Ancak önce bir bitcoinin dominance rekoru kırıp insanların bitcoinin yükselişinden sonra tekrardan altlara dönmesi gerekiyor. Bunun için de bitcoinin fiyatının sabitlemesi gerek. Ama halving bir kıvılcım olacak tabii ki
Aqualung89
Hero Member

Merit: 529

View Profile
November 14, 2019, 09:30:34 PM

Bu kasım ayı kripto açısından pek de faydalı geçmedi, çok fazla yükselişler yaşanmadı fakat bunun yanında çok büyük düşüşler de yaşanmadı bence, yüksek bir beklenti içine girmemek lazım kasım ve aralık ayı için. ama ocak ve şubatta işler değişebilir. tatminkar yükselmeler gelebilir.

Her kasım ayında eskisi gibi bir yükseliş olacak demek çok tatminkar bakmak demektir bana göre o yüzden ben genelde bu dönemlerde çok fazla beklentiye düşülmemesi taraftarıyım açıkcası.

Ocak ve şubatta da bir şeyler olmayabilir balinaların ne yönde ilerleyeceğine bağlı bir durum gibi.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: