Bitcoin Forum
May 30, 2024, 09:37:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Halving'e kalan 118 gün  (Read 1265 times)
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
January 02, 2020, 07:14:26 PM

Ben de halving sonrasi, hatta 6-7 ay sonrasi bir yükselis bekliyorum. Ama bu sefer fena bir ters köse yapar mi acaba?
Yoksa simdi halvinge kadar süründürmesi ve düsmesi gerek aslinda; halving ile beraber de ufak ufak düzelmesi, yataya sarmasi ve aniden patlamasi gerek..
Stratejim bu, aylardir bekliyorum daha da düsecek diye. 5000i görsün hele, 5bin altinda alim yapmayi düsünüyorum. Sonrasi uzun soluk bekleme...
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 02, 2020, 08:20:29 PM

Ben de halving sonrasi, hatta 6-7 ay sonrasi bir yükselis bekliyorum. Ama bu sefer fena bir ters köse yapar mi acaba?
Yoksa simdi halvinge kadar süründürmesi ve düsmesi gerek aslinda; halving ile beraber de ufak ufak düzelmesi, yataya sarmasi ve aniden patlamasi gerek..
Stratejim bu, aylardir bekliyorum daha da düsecek diye. 5000i görsün hele, 5bin altinda alim yapmayi düsünüyorum. Sonrasi uzun soluk bekleme...

hocam kenarında köşende varsa al 200-300 neyse yatır dursun. ufak tefek rakamları bile koy hold et derim. ha 7000 dolar olmuş ha 5000 dolar düşmüş.  300 TL lik alsan koysan gene kar,  300 lirada edeceğin zarar 20 lira 50 lira. ama tren bir kalkarsa tam kalkar. o zaman alel acele 12k dolardan alıyorlar
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
January 03, 2020, 06:44:43 PM

hocam kenarında köşende varsa al 200-300 neyse yatır dursun. ufak tefek rakamları bile koy hold et derim. ha 7000 dolar olmuş ha 5000 dolar düşmüş.  300 TL lik alsan koysan gene kar,  300 lirada edeceğin zarar 20 lira 50 lira. ama tren bir kalkarsa tam kalkar. o zaman alel acele 12k dolardan alıyorlar

bu aralar elime gecen ufak tefek bountileri direk ethereum'a yatiriyorum su an. imza kampanyasindan gelenler aninda eth'ya cevriliyor mesela. ethereum cok düsük, biraz kimildansa.. ama tabii bitcoin'un yeri ayri, onu ayri tutuyoruz ve her firsatta ufak tefek alimlar ve birikimlerimizi yapiyoruz...
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 03, 2020, 08:38:36 PM

Halvingdeki hayaller yüksek bakalım istediğimiz gibi bir yükseliş olacakmı diye düşünüyorum. Evet ne varsa kenara köşeye bir şey atılmalı tabi elimizde ne varsa artık.
suatranc
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 2

View Profile
January 04, 2020, 12:23:12 PM

düz mantık olacak ama litecoin yarılanması 7 ağustos'ta oldu ve 22 haziran'da (45 gün önce) litecoin 141 usd ile son 12 ay için ath yaptı. aynı mantıkla gittiğimiz zaman bugün itibariyle yarılanmasına 130 gün kalan bitcoin'in 1 nisan gibi son 12 aya göre ath yapması olası.

bu da benim analizim. Smiley
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
January 04, 2020, 03:26:18 PM

kaldı 129 gün. daha doğrusu 130 gün ama 28 dk sonra 129 gün kalacak. bunlar tabi tahmini süreler. ama artık tutturuluyor. eskiden tutturmak daha zormuş ama artık kolayca tutturuluyor çünkü sistem iyice oturdu. dalgalanma çok az.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 04, 2020, 03:35:27 PM

kaldı 129 gün. daha doğrusu 130 gün ama 28 dk sonra 129 gün kalacak. bunlar tabi tahmini süreler. ama artık tutturuluyor. eskiden tutturmak daha zormuş ama artık kolayca tutturuluyor çünkü sistem iyice oturdu. dalgalanma çok az.

Ethereum'da son Muir Glacier forkundan sonra ortalama sürenin düştüğü söyleniyor. Bitcoin'de herhangi bir ağ iyileştirmesi falan yok gündem de ama belki bir teknolojik değişim tarihi öne çeker belli mi olur.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 07, 2020, 10:39:06 AM

düz mantık olacak ama litecoin yarılanması 7 ağustos'ta oldu ve 22 haziran'da (45 gün önce) litecoin 141 usd ile son 12 ay için ath yaptı. aynı mantıkla gittiğimiz zaman bugün itibariyle yarılanmasına 130 gün kalan bitcoin'in 1 nisan gibi son 12 aya göre ath yapması olası.

bu da benim analizim. Smiley

Yarılanma süreci öncesinde Bitcoin fiyatı hiç kuşkusuz artacaktır fakat yeni bir ATH gelir mi orası tartışılır. Evet, Litecoin yarılanma süreci öncesinde çok ciddi değer kazandı ve kendi rekorunu tazeledi fakat Bitcoin için aynı durum geçerli olmayabilir çünkü değersel olarak aralarında uçurum bulunuyor. Tabii ki bu Bitcoin fiyatı yükselmeyecek anlamına gelmiyor fakat ATH olacağı anlamına da gelmiyor. Benim şahsi düşüncem ve tahminim %30-%75 aralığında bir fiyat artışı olacağıdır.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 07, 2020, 12:32:33 PM

126 gün ve düşmeye devam ediyor Smiley Zaman yaklaştıkça bir anket açıp tahmin almak lazım; maksat atraksiyon olsun...
Şu halving bizi ayakta tutuyor, gelecek için heyecan duymamıza sebep oluyordu. Bittiğinde ne yapacağız diye düşünmeye başladım. Önce biraz boşluğa düşeceğiz, sonrasında da yeni ATH'yi bekleyeceğiz sanırım. BTC tarafında halving dışında büyük bir gelişme görünmüyor şimdilik.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2020, 11:48:58 PM

126 gün ve düşmeye devam ediyor Smiley Zaman yaklaştıkça bir anket açıp tahmin almak lazım; maksat atraksiyon olsun...
Şu halving bizi ayakta tutuyor, gelecek için heyecan duymamıza sebep oluyordu. Bittiğinde ne yapacağız diye düşünmeye başladım. Önce biraz boşluğa düşeceğiz, sonrasında da yeni ATH'yi bekleyeceğiz sanırım. BTC tarafında halving dışında büyük bir gelişme görünmüyor şimdilik.

Bittiğinde 1-2 sene de halving sonrası artacak her sene aynı oldu diye bekleriz. sonra zaten diğerine 2 sene kalmış olur
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 11, 2020, 10:45:29 AM

Herkes halvingden once bekledı ama artmak yerıne dustu de, fıyatlamayı bızım beklemedıgımız bır zamanda yapcaklar bence, herkes artıs beklerse nasıl artsın mantıgını dusunursek cok da uzak olmayan bır ıhtımal gıbı.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 13, 2020, 07:11:36 AM

Şu anda zaten bitcoin boğa rallisinin içerisinde. sendeleyerek yükseltiyorlar. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Geçmişte bitcoin halving öncesi ve sonrasın da ne yaptıysa aynısını yapıyor.

Tradingview halving yazın grafikleri tek tek inceleyin. Önümüzdeki 2 sene içerisinde bitcoini baya yükseltecekler. Sıradaki halving ne zaman 2024. O halde 2022-2024 aralığında tepe noktadan dönüş, dip hareketini tamamlama ve toparlanarak tekrar yükselme işlemlerini yapmak zorundalar.

Okuması zor değil. 2017 rallisine geç katılıp da parasını kaptıranlara buradan duyurulur.

Ne kadar doğru bilemem ama 2020 de ekonomik kriz çıkacak ve bitcoine yarayacak diyorlar. Doğruluğu tartışılır. Ekonomik kriz çıkmasa bile bitcoine halving sonrası 2 sene hep yaramıştır zaten.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
January 14, 2020, 07:59:52 PM

Kala kala 118 gün kaldı, bu inişlerin ve çıkışların sebebi halving. yarılanmadan sonra asıl hareketlerin başlayacağını düşünüyorum.
xzone
Legendary
*

Activity: 2604
Merit: 1490

View Profile
January 15, 2020, 12:57:29 PM

Çok zaman gibi gözüksede bir şey kalmamış büyük güne, bu inişler çıkışlar umarım biter, artık normal rakamlar görmeye başlarız. Şimdiden halvinge hazırlanıyor BTC, yıl başlamasından bu yana iyi irelileyişler kayd etmiş bulunmakda. Umarım bu halvingden sonrsa daha da yükseklere ulaşır. Bunlar küçük hareketler asıl yükselmeni halvingde görücez. Smiley

Halving sonrası nasıl bir tepki görecez kestirmek kolay değil ama 3 ay daha böyle hareketli geçecek gibi geliyor. Boğa gelmiş gibi bir hava yakalandı ama çok kaptırmamak lazım, yalandan 3-5 dandik coin yükseldi geri kalanı ise her zaman olan yükselişler Smiley bence de keyifli bir gidişat var şu anda

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 15, 2020, 01:21:10 PM

Çok zaman gibi gözüksede bir şey kalmamış büyük güne, bu inişler çıkışlar umarım biter, artık normal rakamlar görmeye başlarız. Şimdiden halvinge hazırlanıyor BTC, yıl başlamasından bu yana iyi irelileyişler kayd etmiş bulunmakda. Umarım bu halvingden sonrsa daha da yükseklere ulaşır. Bunlar küçük hareketler asıl yükselmeni halvingde görücez. Smiley

Halving sonrası nasıl bir tepki görecez kestirmek kolay değil ama 3 ay daha böyle hareketli geçecek gibi geliyor. Boğa gelmiş gibi bir hava yakalandı ama çok kaptırmamak lazım, yalandan 3-5 dandik coin yükseldi geri kalanı ise her zaman olan yükselişler Smiley bence de keyifli bir gidişat var şu anda

60 gün kala başlar hareket (şimdiden bir hareket var) yarılama gününe kadar dikkatleri üstüne toplar. Bunu gören köylü (22000 USD zamananda olduğu gibi) yüksekten girerek ATH günceller, sonrası Allah kerim.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
January 15, 2020, 01:37:27 PM

halvingden önce değil de, sonra fırlayacak gibi füze.

paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
January 15, 2020, 01:42:55 PM

Ben açıkcası halving fiyatlamasının yakın zamanda olacağını düşünüyorum. her zamanki gibi önceden fiyatlayıp sonrasında bu beklenti içine sokarak insanların ellerindeki parayı hiç edecekler. her zaman böyle oldu yine böyle olacaktır.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
January 15, 2020, 02:24:15 PM

Ben açıkcası halving fiyatlamasının yakın zamanda olacağını düşünüyorum. her zamanki gibi önceden fiyatlayıp sonrasında bu beklenti içine sokarak insanların ellerindeki parayı hiç edecekler. her zaman böyle oldu yine böyle olacaktır.

böyle düşünen de bir çok insan var, artmayacak diyen de çok var, ama artacak bundan emin olmak lazım bir kere. bunun ne zaman olacağını kestirmek mesele.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
January 15, 2020, 03:17:09 PM

Uzun zamandır piyasayı takip edemiyorum, aklımda 2019'un son çeyreğinde olucak diye kalmış halving 118 gün olması şaşırttı beni.

anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 15, 2020, 05:33:55 PM

Vay be 117 bugün de bitti.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: