Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:31:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: İkinci El Araba Fiyatları  (Read 976 times)
Aqualung89 (OP)
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
November 16, 2019, 03:46:29 PM

Arkadaşlar yaklaşık 3-4 yıl belki daha kısa bir süre önce ikinci el araba fiyatları uçtu diyorduk ama bir anda ne olduysa şimdiki fiyatlara bakıyorum da hakikaten şu anda araba fiyatları daha da kötü uçmuş durumda.

Zamanında almış olduğum C3 ama o zamanlar beğendiğim fiesta fakat akrabaların bu kadar para verilmez kredi çekme daha düşük bir araç al dedikleri zaman eğer o arabayı alsaydım şu anda satılığa koysam 20k elimde belki kar ile satabilecektim ama şimdi bakıyorum da hakikaten şu anda ikinci el araç alınmaz gibi duruyor ne yapabiliriz varmı bir öneriniz veya ne zamana bu piyasalar ucuzlayabilir.?
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1316

View Profile
November 16, 2019, 03:49:15 PM

yıl 2012 mitsubishi cold aldım sıfır sanırım 32.000 civarındaydı aynı yıl babamda bir ford connect aldı sanırım 34500 civarınaydı. her iki araçta sıfırdı şuyan her iki araç satın aldığım fiyatın neredeyse 2 katından fazla.

bu piyasa malesef düzelmez veya ucuzlamaz o devir bitti. sadece üretim yapsak bile yeterli gelmeyecektir. 

ÜLKECE KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ. yoksa durum bok gibi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 16, 2019, 03:50:23 PM

Hocam bu piyasanın ucuzlaması diye bir şey pek mümkün gözükmüyor. Aslında ikinci el arabaya, insanlar biraz da yatırım gözüyle bakmaya başladı. Herkes artık istediği arabayı alıp, kullanıp, sonrasında da daha pahalıya kolayca satıyor. Bunun böyle olmasının ana nedeni, aslında Türk Lirasının dolar karşısında her yıl değer kaybetmesi diyebiliriz. İkinci el olarak alınan arabanın, sıfırı her yıl pahalanıyor. Aracın sıfır fiyatına göre insanlar ikinci el fiyatı belirliyor.

Kısaca dolar almak ile araba almak arasında pek fark yok. Ne zaman ki Türk parası değer kazanmaya başlar. İşte o zaman piyasa normale döner.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 16, 2019, 04:10:01 PM

Şuan eve 2. bir araba bakıyorum yaklasık 1.5 aydır bakıyorum ve son 15gündür aldıgım kararla yılsonu kampanyalarını bekleyip sıfır almak. 2018 kasımda 55milyara sıfırı satılmış araba (şuan üretimi yok eski kasaya düştü) suan adam 80 bin istiyor. neymiş yeni kasası 100binden başlıyormuş. E o yeni kasa bu eski kasa. sen max 55 bine aldın bunu hadi ekonomi de enflasyon de 65e sat 80 nedir abi?
Suan 60bin peşin verip 40bini 0 faizle 12 ay taksitle alınabilcek sıfır arabanın 3 yasındakine 75 istiyor adam ulan 60 veririm 40ıda kredi cekerim sıfırına binerim. Ha bide bu arabalar hatasız falan 10bin km de falanda değil.
Sebebi tamamen milletin işguzarlıgı hep aynı arabalar ilanda duruyor. zaten fiyatı azıcık uygun olsun araba ilanda 2 gun durmuyor. Bu sekilde 2 arabada kacırdım. adam benzerlerine 80 istenirken 70 yazmış ama ederi gercekten o. 1-2 günde satıyor arabayı diger dallamalarda sahibindene ilan yenileme parası ödüyor..
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
November 16, 2019, 04:32:33 PM

Aynı dert bende de var, saçma sapan arabalara 70 80 bin lira istiyorlar ve alınacak bir araba gerçekten yok piyasada. 2 sene önce 30 bin liraya alınan araba şu anda 60 bin lira. Onun da kazası var Cheesy bizim ülkede fiyatların düşeceğini pek sanmıyorum, gücünüz neye yetiyorsa en iyisini almak lazım. Zamanında daha iyi bir araba alsaydım diye düşünmek insana koyuyor

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 16, 2019, 04:51:26 PM

Türkiyede gerçekten araba almak ekonomik durumu orta gelir için ciddi bir sorun. Sıfır araba almaya kalksa kredi falan arabanın fiyatı neredeyse x2'ye yakın tutuyor. Hadi diyelim ikinci el araba alsın ayaklarını yerden kessin desek adamlar dediğiniz gibi uçmuş Kuş serisi bildiğimiz arabalara bile 20bin 30bin tl para isteyenler var.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 16, 2019, 05:51:04 PM

2017 yılında elde ettiğim 5-6 BTC yi bozdurup araba aldım ( tabi o zaman BTC 10 bin TL civarı idi) eğer elimde tutsaymisim 2017 aralık bogasinda hem araba hemde ev alırmışım. Bu işte sabır çok onemli şimdi bekliyorum sabırla.

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 16, 2019, 07:20:05 PM

o paralara girdiğinde arabaya da servis bakımı yaptırıyosun. al işte 2 ay sonra bakım kasko sigorta 3bini bulacak yıllık masrafı. hadi kışlıkları geçen sene aldım sıkıntı yok da yazlıklar önümüzdeki yılı çıkarmaz 1.5k da ona yaz. 2yıl oldu arabayı alalı yapılan durağan masraf 7bini geçti. yani ben günlük 1 paket sigara içiyosam araç da kontak açmadan yarım paket sigara içiyor Smiley
öyle olunca da 60 a aldığın arabaya 85 90 istiyosun

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 16, 2019, 07:39:13 PM

Yeni araba satmış ve almış birisi olarak Türkiye'de 2. el piyasasını anlamak mümkün değil bence. Sattığım araç 2014 Polo'ydu ve 3008 aldım. Alırken de satarken de çok ilginç olaylar yaşadım. Ama alırken daha ilgincini yaşadım. İkinci eli ile bayide sıfır fiyatı aynı ya da birbirine bu kadar yakın araba olmaz dedirtti bana.
Aqualung89 (OP)
Hero Member

View Profile
November 16, 2019, 08:41:44 PM

2017 yılında elde ettiğim 5-6 BTC yi bozdurup araba aldım ( tabi o zaman BTC 10 bin TL civarı idi) eğer elimde tutsaymisim 2017 aralık bogasinda hem araba hemde ev alırmışım. Bu işte sabır çok onemli şimdi bekliyorum sabırla.

Ah şimdi o zamanları hatırlatma hocam benimde baya o zamanlar yüklüydü ve boğanın tam randımanlı zamanlarıydı elden çıkarmamıştık sadece bir kısmı ile araba almıştım.

Hata işte daha iyi araba alacakken daha düşük bir araba he iyimi yaptık iyi yaptık ama şimdi 6-7 yıl binecekken veya kolay satacakken daha çabuk elden çıkarmak zorunda kalmak gerekicek şimdiki çok masraf çıkarıyor sadece.

Aynı dert bende de var, saçma sapan arabalara 70 80 bin lira istiyorlar ve alınacak bir araba gerçekten yok piyasada. 2 sene önce 30 bin liraya alınan araba şu anda 60 bin lira. Onun da kazası var Cheesy bizim ülkede fiyatların düşeceğini pek sanmıyorum, gücünüz neye yetiyorsa en iyisini almak lazım. Zamanında daha iyi bir araba alsaydım diye düşünmek insana koyuyor

Hiç sorma tok satıcı onların hepsi aradığında işine gelirse demesini iyi biliyorlar ama satmaya gelince 3 aydır ilanda sadece yenileyip duruyorlar o kadar.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
November 17, 2019, 07:03:14 AM

Aldığınız zamana göre belki yirmi bin lira yükselmiş olabilir aracınızın fiyatı ama diğer araçların da otuz bin lira yükseldiği için kar etmiş olamıyorsunuz. Sıfır otomobil fiyatlarında ötv indiriminden sonra büyük bir yükseliş gördük. Şimdi en kötü boş paket düşük hacimli benzinli otomobillerin sıfırı neredeyse yüz bin lira oldu. Eli yüzü düzgün bir şey almak isterseniz en az yüz elli iki yüz bin lirayı gözden çıkartmış olmanız gerekiyor. Piyasaların ucuzlaması için vergilendirmede indirime gidilmesi lazım.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 17, 2019, 07:40:56 AM

Hocam düşmez bu fiyatlar. Alabileceğinin en iyisini al boşuna bekleme düşer diye. Ben aynı şeyi ev de yaşadım. Bundan 5 sene önce ev alma fikrim vardı. Zorlasam biraz nakit biraz kredi alırdım aslında istediğim evi. Ama dedim ki bür sürü ev yapılıyor. illa ki düşecek bi süreden sonra. Şimdi düşer seçimden önce düşer, seçimden sonra düşer, diye diye 5 sene geçti. Tamam 5 senew önce ki fiyatları beklemiyorum ama bu da nedir ya. Şimdi ev almak bana hayal oldu. Tabi bunda kredilerin yükselmesi ile de alakalı.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Aqualung89 (OP)
Hero Member

View Profile
November 17, 2019, 07:42:56 AM

Aldığınız zamana göre belki yirmi bin lira yükselmiş olabilir aracınızın fiyatı ama diğer araçların da otuz bin lira yükseldiği için kar etmiş olamıyorsunuz. Sıfır otomobil fiyatlarında ötv indiriminden sonra büyük bir yükseliş gördük. Şimdi en kötü boş paket düşük hacimli benzinli otomobillerin sıfırı neredeyse yüz bin lira oldu. Eli yüzü düzgün bir şey almak isterseniz en az yüz elli iki yüz bin lirayı gözden çıkartmış olmanız gerekiyor. Piyasaların ucuzlaması için vergilendirmede indirime gidilmesi lazım.

Yok hocam nereye 20k yükseldi anca 5k falan yukarıya satabilirim oda işte iç dış boş olarak aldığım arabayı neredeyse dolu hale getirdim ama satın alacak kişi ona bakmaz pek fazla sadece motor şanzıman temiz oluşu falan zaten benim arabada bu yönde iyi işte diğer hasar kaydı,km falan iyi zaten.

Piyasası pek fazla yok birde c3 ün ondanda olabilir en iyi yanı yakıt hakikaten bu yönde çok iyi ama satamam şu anda piyasalar hakikaten kötü durumda elimde nakit para olsa bile düşeş falan bulabilirmiyim dihye bakıyorum arada bir.

Hocam düşmez bu fiyatlar. Alabileceğinin en iyisini al boşuna bekleme düşer diye. Ben aynı şeyi ev de yaşadım. Bundan 5 sene önce ev alma fikrim vardı. Zorlasam biraz nakit biraz kredi alırdım aslında istediğim evi. Ama dedim ki bür sürü ev yapılıyor. illa ki düşecek bi süreden sonra. Şimdi düşer seçimden önce düşer, seçimden sonra düşer, diye diye 5 sene geçti. Tamam 5 senew önce ki fiyatları beklemiyorum ama bu da nedir ya. Şimdi ev almak bana hayal oldu. Tabi bunda kredilerin yükselmesi ile de alakalı.

Bakıyorum şu anda ama elimde biraz nakit para geçerse eğer olabilir düşüncesindeyim aslında şu altcoin piyasası biraz artış gösterse beni rahatlatacak yoksa diğer türlü ikinci el piyasası olsun araba piyasası olsun düşmez kolay kolay katılıyorum sana.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 17, 2019, 09:36:10 AM

Ah şimdi o zamanları hatırlatma hocam benimde baya o zamanlar yüklüydü ve boğanın tam randımanlı zamanlarıydı elden çıkarmamıştık sadece bir kısmı ile araba almıştım.

Hata işte daha iyi araba alacakken daha düşük bir araba he iyimi yaptık iyi yaptık ama şimdi 6-7 yıl binecekken veya kolay satacakken daha çabuk elden çıkarmak zorunda kalmak gerekicek şimdiki çok masraf çıkarıyor sadece.

Hiç sorma tok satıcı onların hepsi aradığında işine gelirse demesini iyi biliyorlar ama satmaya gelince 3 aydır ilanda sadece yenileyip duruyorlar o kadar.

Aslında o zamana göre yaptığımız şey yanlış degil. İhtiyacımız olan şeyi almışız. Eğer BTC yükselmeyip yeni bir boğa gelmemis olsaydı sevinirdik. Tek sıkıntımız BTC nin artıp yeni ath yapması oldu. Basıp böyleymiş deyip geçiyorum. Artik.
Bana araba ihtiyac, eğer olmasa sağa sola derse gidemem. 😉

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
November 17, 2019, 12:40:10 PM

"Eskiden o fiyata çok daha iyisini alabiliyordum ama şu anda daha düşük bir modelini o paraya alıyorum keşke zamanında alsaymışım" düşüncesi saçma alında. Sonuçta o zaman ki paranın değeri ile şu zaman arasında uçurum var. Mesela şu an atıyorum 50 bin tl 2.el araba için fazla bir para gibi gelmiyor hepimiz verebiliyoruz. Keşke zamanında 50 bine daha üst model alsaymışım dediğimiz oluyor ama geçmiş zamanda o 50 bin aslında 80-90 bin neredeyse, o zaman için makul bir para değil. Paramızın değeri azaldığı için fiyatlar çok yukarıda. Paranın ederi kalmadı ne yazıkki

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 17, 2019, 01:19:23 PM

aramayı biraz daraltarak fiyatlara bakmak istedim. ilk sırada yer alan araçların hepsinde ağır hasar kaydı mevcut. kriterler: https://www.sahibinden.com/otomobil/istanbul/yari-otomatik,otomatik?pagingOffset=20&a4_max=85000&sorting=price_asc&a4_min=30000&a5_min=2014

- istanbul
- km 30.000-85.000
- vites: otomatik
- model: 2014-....

yani bu daraltmaya rağmen en ucuz araç, daha doğrusu 60 km hızla bir yere toslayınca sağ çıkmamızı sağlayacak, 60-70 bin lira. 8-10 bin dolara alacağımız araçlara bakınca çok pis sikildiğimiz belli oluyor. ulan ne bileyim çok mu fakiriz lan biz? merso, audi, bmw'den geçilmiyor bizim buralar. birgün yanlarına sokulup "hacı nasıl bağladın lan bu arabayı?" diye soracağım jiplerini siktiğimin ibişleri:)
Aqualung89 (OP)
Hero Member

View Profile
November 17, 2019, 04:54:45 PM

"Eskiden o fiyata çok daha iyisini alabiliyordum ama şu anda daha düşük bir modelini o paraya alıyorum keşke zamanında alsaymışım" düşüncesi saçma alında. Sonuçta o zaman ki paranın değeri ile şu zaman arasında uçurum var. Mesela şu an atıyorum 50 bin tl 2.el araba için fazla bir para gibi gelmiyor hepimiz verebiliyoruz. Keşke zamanında 50 bine daha üst model alsaymışım dediğimiz oluyor ama geçmiş zamanda o 50 bin aslında 80-90 bin neredeyse, o zaman için makul bir para değil. Paramızın değeri azaldığı için fiyatlar çok yukarıda. Paranın ederi kalmadı ne yazıkki

Zaten artık öyle oldu paranın değeri kalmadı elini cebine atıyorsun 500 tl var bir pazara çıkıyorsun 200 tl para ile dönebiliyorsun şu lazım bu lazım diyince bir anda para gidiyor anlamıyorsun bile çünkü neden ihtiyaç ama her şey pahalaştı araba sektörü de olsun bu şekilde işte.

Aslında o zamana göre yaptığımız şey yanlış degil. İhtiyacımız olan şeyi almışız. Eğer BTC yükselmeyip yeni bir boğa gelmemis olsaydı sevinirdik. Tek sıkıntımız BTC nin artıp yeni ath yapması oldu. Basıp böyleymiş deyip geçiyorum. Artik.
Bana araba ihtiyac, eğer olmasa sağa sola derse gidemem. 😉

İşte o zamana göre yanlış değil yaptığımız ama anlatmak istediğim mesela ilk gördüğüm arabayı alsam belki daha az masraf yapıcam çünkü araba neredeyse dolu ama ben diğerini seçiyorum ve arabanın bazı eksik şeyleri göze batıp yaptırıyorum buda bana o almadığım arabanın fiyatına yakın masrafı gözüme getirince insan düşünüyor. Cheesy
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
November 17, 2019, 06:23:10 PM

Sanırım gözlerim iyice bozuldu
başlığı "İkinci EL ARABİ" diye okudum Cheesy

Yukarıdaki mesajları okudum, genel olarak fiyat artışından şikayet ediliyor. Bunun adına hayat pahalılığı, yaşam standartlarının düşmesi, alım gücünün zayıflaması diyebiliriz. Eskiden Davidoff içerdim, şimdi sarma içiyorum, yakında zıkkımın köküne geçebilirim 😏

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 17, 2019, 06:30:41 PM

Sanırım gözlerim iyice bozuldu
başlığı "İkinci EL ARABİ" diye okudum Cheesy

Hocam forumu günde 2 doza düşürün geçer. Bazen oluyor öyle.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
November 17, 2019, 06:47:50 PM

aramayı biraz daraltarak fiyatlara bakmak istedim. ilk sırada yer alan araçların hepsinde ağır hasar kaydı mevcut. kriterler: https://www.sahibinden.com/otomobil/istanbul/yari-otomatik,otomatik?pagingOffset=20&a4_max=85000&sorting=price_asc&a4_min=30000&a5_min=2014

Linke baktım da keşke bu araba benim olsa ya da arabamı şununla değiştireyim diyeceğim hiçbir model ilk sayfalarda önüme gelmiyor. Alınacak ya da iyi bir araba diyebileceğimiz arabalar 100 bin lira. Onlar da 2012 model falan ve hasar kayıtlı dediğiniz gibi. Bazen 2005 model Subaru mu alsam diye düşünmüyor değilim, en azından keyif veren bir araba olur Cheesy

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███