Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:30:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Blockchain.com şimdi de Blockstack (STX) Airdrop'u yapıyor  (Read 409 times)
AzerBaba (OP)
Jr. Member
*

Activity: 165
Merit: 2

View Profile
November 24, 2019, 01:00:19 AM
Merited by Blacknavy (1)

Blockchain.com'un sitesinde gezinirken böyle birşey gördüm net bir tarih belli değil ama yazdıklarına göre ocak-şubat ayında 10$'lık bir airdrop yapacaklarmış ve bu sefer XLM'deki gibi alamayan olmasın diye herkese aynı anda yollayacaklarmış STX'leri. Airdrop'a katılmak için altın seviye onaylı bir hesap istiyor ben zaten stellar airdropu için hesabımı onaylamıştım fakat o gelmedi umarım bunu doğru düzgün dağıtmayı başarır Blockchain.com.

Detaylı bilgi:
https://support.blockchain.com/hc/en-us/articles/360035793932-How-to-participate-in-the-Blockstack-Airdrop
1714789836
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714789836
Reply with quote  #2

1714789836
Report to moderator
1714789836
Hero Member
*

Ignore
1714789836
Reply with quote  #2

1714789836
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714789836
Hero Member
*

Ignore
1714789836
Reply with quote  #2

1714789836
Report to moderator
1714789836
Hero Member
*

Ignore
1714789836
Reply with quote  #2

1714789836
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 24, 2019, 02:13:25 PM

Blockchain in cüzdan uygulamasına girdim böyle birşey yok maalesef.  Zaten böyle birşey olmuş olsa şimdiye bu başlıklar altında destanlar olurdu.

Gold verified kullanıcılara Ocak ya da Şubat ayında dağıtılacağı söyleniyor.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 24, 2019, 02:17:26 PM

Blockchain in cüzdan uygulamasına girdim böyle birşey yok maalesef.  Zaten böyle birşey olmuş olsa şimdiye bu başlıklar altında destanlar olurdu.

home kısmında üstte arada want to free airdrop diye bant şeklinde çıkıyor. kyc falan yap dedi uğraşmadım
AzerBaba (OP)
Jr. Member
*

Activity: 165
Merit: 2

View Profile
November 24, 2019, 02:37:05 PM

Ben zaten şuan böyle birşey var direk katılıp alıyorsunuz demedim katılmak isteyen varsa hesaplarını gold verified seviyesine çıkarsın ocak-şubat ayında bakiyelerine 10$'lık STX gönderilecek dedim. Bir dahakine yorum yapmadan önce yazılanı okursanız sevinirim.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 24, 2019, 03:05:13 PM

Gold verified kullanıcılara Ocak ya da Şubat ayında dağıtılacağı söyleniyor.

Gold verified nasıl oluyormuş üstad? Bunlar airdrop ayağına parti parti bizim parmak izini falan isteyecekler gibi duruyor.
Bu blockstack'ı da son zamanlarda her yerde duyar olduk. Hayırdır işallah.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 24, 2019, 06:52:53 PM

home kısmında üstte arada want to free airdrop diye bant şeklinde çıkıyor. kyc falan yap dedi uğraşmadım

Hocam benim ki kyc li zaten bilgisayar başına geçip uğraştım bari. Telefondan  görememiş olmam normal. Daha önce kyc yaptım 357 adet xlm gelmişti bana

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
November 24, 2019, 08:17:22 PM

10$ her ne kadar çok yüksek bir tutar olmasa da güzel bir haber bu. Zaten hali hazırda onaylı hesabım bulunuyor, cüzdanımda ekstra 10$ olması için de katılmayı düşünüyorum. Henüz bende sosyal medya hesaplarında kesin bir paylaşıma denk gelmedim fakat haberin doğru olabileceğini düşünüyorum. Ortalama 57 TL kazanmış olduk onaylı hesabımız sayesinde, tabii ki airdrop olayı kesin ve gerçekse. Smiley
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 25, 2019, 06:07:09 AM

XLM airdrop zamanında üyeliğimi altın seviyesine çıkartmıştım. Hatta o zaman çoğu kişi XLM airdrop'unu  alamazken bana da 357 tane falan göndermişlerdi. Şimdi bu airdrop için herhangi birşey yapmıyoruz anladığım kadarıyla. 10$ çok iyi olmasada en azından çeşit için güzel.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 25, 2019, 07:47:06 AM

XLM airdrop zamanında üyeliğimi altın seviyesine çıkartmıştım. Hatta o zaman çoğu kişi XLM airdrop'unu  alamazken bana da 357 tane falan göndermişlerdi. Şimdi bu airdrop için herhangi birşey yapmıyoruz anladığım kadarıyla. 10$ çok iyi olmasada en azından çeşit için güzel.

Bu piyasada 10 dolar veriyorlar bence gayet güzel bir miktar piyasa yükselişe geçerse bu miktar daha fazla artacaktır diye düşünüyorum. böyle ufak tefek sağlam airdropları kaçırmamak en güzeli.

Blockchain üzerinde çok eski bir hesabım vardı ama şifremi unuttum o nedenle uzun zamandır açamıyorum eğer açarsam onaylı hesabımla katılmayı düşünüyorum.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
November 25, 2019, 08:31:24 AM

10 20 dolar için bu kadar bilgi vermeye gerek yok gibi görünüyor.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 25, 2019, 02:42:36 PM

Benim hesap gold verified, ama xlm airdropunu göndermedi yavşaklar,  mail attım sıraya koyduk sırayla geliyor dediler daha gelecek Cheesy
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
November 25, 2019, 04:39:16 PM
Merited by Blacknavy (3)

Blockstack geçmişte ilk SEC onaylı alternatif kripto para olduğu iddiasıyla piyasa gündemine oturmuştu. Projeyi kısaca anlatmak gerekirse merkezi olmayan uygulamalar için oluşturulan bir ekosistem olduklarını söylüyorlar.

Projenin piyasadaki diğer projelerden farkları
  • Ethereum Solidity kullanırken, Blockstack Clarity akıllı sözleşme programlama dilini kullanıyor.
  • dAppslere ulaşmak için Blockstack blok zinciri üzerinde kimlik doğrulama yapılabiliyor.
  • Proof-of-Burn algoritması, bu algoritma Proof-of-Work algoritmasının yüksek enerji tükettiği fikri üzerine ona alternatif olarak çıkarıldı. PoB algoritmasında bir madenci yaktığı her kripto para için bir sanal madencilik puanı kazanıyor ve bu puan üzerinden blok ödülüyle ödüllendiriliyor. Kısacası, Bitmain gibi madencilik firmalarından ASIC/maden cihazi satın almak yerine elinde bulundurduğun kripto parayı yakarak sanal madencilik puani elde ediyorsun.

Proof-of-Burn algoritmasının belli başlı avantajları var,
  • PoW algoritmasına göre çok daha düşük elektrik tüketiyor.
  • Bir madenci olmak için kripto para yakan kişiler kripto paranın arzının düşmesine sebep oluyor.
  • Bir madenci Proof-of-Burn sisteminde elindeki kripto parayı yaktığı için uzun vadeli bir şekilde madenci olduğu kripto paraya bağlı oluyor.

Dezavantaj olarak ise, PoB algoritması kullanan bir blok zincirinin PoW algoritmasını kullanan bir blok zincirine göre daha yavaş olduğu söyleniyor. Hız konusunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Bana göre PoB algoritması safsatadan başka bir şey olmamakla beraber kullanıcıların token israfı yapmasına neden oluyor. PoS'un çok daha stabil ve mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Bu proje PoB algoritması nedeniyle uzun vadede fiyatlanabilir, 10 dolar demeden airdroptan faydalanmak gerekir. Bol şans.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 28, 2019, 09:32:33 PM

Şubatta aynı anda gönderilecekmiş önden verified hesaplar kayıt yapabiliyor bizde kaydı yaptık gitti.

Benim hesap gold verified, ama xlm airdropunu göndermedi yavşaklar,  mail attım sıraya koyduk sırayla geliyor dediler daha gelecek Cheesy

Bende baya beklemiştim bir ara linkler dolanıyordu birkaç kere deneyince tka diye gelmişti hocam deneyin dicem ama çoktan iptal etmişlerdir o link muhabbetini

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
November 28, 2019, 11:50:30 PM

Onaylatmaya çalışıyorum bir türlü kabul etmiyor. Hesap onaysız olursa da gönderirler mi acaba? Kamera ters gösteriyor yazıları ondan galiba 😏

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 07, 2019, 06:25:35 AM

Blockstack geçmişte ilk SEC onaylı alternatif kripto para olduğu iddiasıyla piyasa gündemine oturmuştu. Projeyi kısaca anlatmak gerekirse merkezi olmayan uygulamalar için oluşturulan bir ekosistem olduklarını söylüyorlar.

Projenin piyasadaki diğer projelerden farkları
  • Ethereum Solidity kullanırken, Blockstack Clarity akıllı sözleşme programlama dilini kullanıyor.
  • dAppslere ulaşmak için Blockstack blok zinciri üzerinde kimlik doğrulama yapılabiliyor.
  • Proof-of-Burn algoritması, bu algoritma Proof-of-Work algoritmasının yüksek enerji tükettiği fikri üzerine ona alternatif olarak çıkarıldı. PoB algoritmasında bir madenci yaktığı her kripto para için bir sanal madencilik puanı kazanıyor ve bu puan üzerinden blok ödülüyle ödüllendiriliyor. Kısacası, Bitmain gibi madencilik firmalarından ASIC/maden cihazi satın almak yerine elinde bulundurduğun kripto parayı yakarak sanal madencilik puani elde ediyorsun.

Proof-of-Burn algoritmasının belli başlı avantajları var,
  • PoW algoritmasına göre çok daha düşük elektrik tüketiyor.
  • Bir madenci olmak için kripto para yakan kişiler kripto paranın arzının düşmesine sebep oluyor.
  • Bir madenci Proof-of-Burn sisteminde elindeki kripto parayı yaktığı için uzun vadeli bir şekilde madenci olduğu kripto paraya bağlı oluyor.

Dezavantaj olarak ise, PoB algoritması kullanan bir blok zincirinin PoW algoritmasını kullanan bir blok zincirine göre daha yavaş olduğu söyleniyor. Hız konusunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Bana göre PoB algoritması safsatadan başka bir şey olmamakla beraber kullanıcıların token israfı yapmasına neden oluyor. PoS'un çok daha stabil ve mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Bu proje PoB algoritması nedeniyle uzun vadede fiyatlanabilir, 10 dolar demeden airdroptan faydalanmak gerekir. Bol şans.
bu kadar olduğunu bilmiyordum bilsem de ihtimal vermezdim şahsen. ne bileyim yükselir mi yükselmez mi bilemiyorum ama hiç beklemediğiniz coinler uçup kaçarken beklediğiniz adam akıllı işler dipte sürününce bu piyasada her şeyin reklam olduğunu dahaçok anlıyorum

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀