Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:11:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Balina Gözlemcisi - Hareketleri - Alımları - Kurdukları Duvarlar  (Read 291 times)
Tom Bombadil (OP)
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
November 25, 2019, 08:50:32 AM
Last edit: December 10, 2019, 08:40:12 AM by Tom Bombadil
Merited by EFS (1), Vispilio (1), BitcoinTurk (1), Blacknavy (1)

Bitcon ve altcoinlerde kritik zamanlarda balinaların çok belirgin hareketlenmeleri olmaktadır. Bu hareketleri takip etmek ve onların doğasını anlamak önemlidir. Bu şekilde piyasanın yönünü tahmin etmekte mümkün olabilir.
Bu başlıkta kritik zamanlarda, balina hareketlerini gözlemleyecek ve yorumlayacağız.

Takip kaynakları: [1][2][3]

25.11.2019:
"14,074 #BTC (93,490,429 USD) transferred from Coincheck to unknown wallet"

Çok kısa bir süre içerisinde 6500 dolara düşen btc'yi fırsat bilen balina buradan yükünü almış, zulasına çekmiş gibi görünüyor. Son hali ile bu balina 31850 bitcoini kuzu kuzu yatırıyor şu hesapta. Coincheck bir japon borsası. Normalde hacimleri bu kadar yüksek değildir. Borsadaki işlemleri incelediğimizde bu işlem için balinanın bir süredir düzenli alım yaptığını düşünebiliriz. Yada belkide yönetim değişikliğinden dolayı fon cüzdanı değişmiş olabilir. Twitter adreslerinde belirgin bir haber yok. Şu bilgi dışında.

Bunun gibi bir kaç balina hareketi daha görebilirsek daha net bir yorum yapabiliriz.

10.12.2019:
https://twitter.com/whale_alert/status/1204256855096201216

Bugün Binance ve ona bağlı projelerde aşırı bir düşüş yaşandı. Ardından Binance'tan 200 milyon dolarlık tether çıkışı görüldü. Bir çok kullanıcı tarafından bu yapılan operasyondan sonraki kâr çıkışı olarak yorumlandı. Doğrusu mantıksız da gelmiyor. Ciddi, düzenli bir operasyon yapıldı bugün. Bu çıkışta ayrıca paniğe sebep oldu.

https://twitter.com/whale_alert/status/1204303593072943106

Yaklaşık 3 saat sonrasında ise tetherden aynı 200 milyon dolarlık bakiye binance'a geri döndü. Yorumlara göre bu yeni bir pump olabilir. Fakat ben zamanla düşük fiyatlardan toplayacaklarını düşünüyorum. Tekrar düşüşler beklenebilir. Bir korku piyasadan hızlı silinmez. Sakin ve soğuk kanlı olmanızı öneriyorum.
1714914697
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714914697
Reply with quote  #2

1714914697
Report to moderator
1714914697
Hero Member
*

Ignore
1714914697
Reply with quote  #2

1714914697
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714914697
Hero Member
*

Ignore
1714914697
Reply with quote  #2

1714914697
Report to moderator
1714914697
Hero Member
*

Ignore
1714914697
Reply with quote  #2

1714914697
Report to moderator
1714914697
Hero Member
*

Ignore
1714914697
Reply with quote  #2

1714914697
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
November 27, 2019, 12:09:50 AM

abi balinaları gözlemlemeye gerek yok, adamlar gizli saklı işlem yapmıyorlar ki göstere göstere adım adım hedeflerini gerçekleştiriyorlar.

Mesela son günlerde altcoinlerde satoshi bazlı hafif bir kıpırdanış söz konusu: düşük BTC fiyatı + düşük altcoin fiyatı + bezmiş sinmiş küçük yatırımcı topluluğu + boğadan çok "ele verme" hareketleri nedeniyle altcoinlere duyulan güvensizlik + 100x falan diyince milletin bıyık altı gülümsemesi + uzun süredir BTC dominantın %65 üzerinde seyretmesi + konjonktürün negatif algılanması ve bu şekilde onaylanması nedeniyle yeni bir konjonktüre ihtiyaç olduğu açık. bunun adı da altcoin pump festivali ama bir türlü gelemedi gitti.  Undecided

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 27, 2019, 05:10:42 AM

32000 BTC  Grin Adamlardaki cüzdana bak. Bunun 10'da birinden azıyla emeklilik planı yapacağımızı düşünürsek adamın sahip olduğu fonun büyüklüğüne bakarmısın... Bir de tabi bu balinanın gördüğümüz yüzü. Adamın kaç ETH'si, kaç BCH'ı falan var bilmek imkansız sanırım kendi açıklamadıkça...

Tabi ki kendisi için güzel olsa da BTC'nin böyle cüzdanlarda toplu şekilde bulunması geleceği için bence tehlike arz ediyor. Bu şekilde fiyatı her zaman etkileme kapasiteleri olacaktır. Yani dünya üzerinde 10 milyar insan olduğunu varsayalım. Bunların 9'unda BTC yokken 1'inde adaletsiz dağılmış bir BTC'ler var. Ve bu BTC'lerin büyük bir çoğunluğu, %1'lik dilimde. Bu zaten mevcut kapitalist düzende eleştirdiğimiz şeyin ta kendisi. Burada adaletsiz dağılım derken, o insanların BTC edinme şekillerinden değil, düzgün dağılmadığından bahsediyorum.

30k-50k- 100k 'lık BTC cüzdanları küçük yatırımcılar için her zaman büyük tehlike. Çünkü bu cüzdan hareketleri diğer insanların fiyat üzerinde etkisini yok ediyor. Haliyle ihtiyaç-para dengesiyle küçük bTC holder'lar fiyat hareketlerine zor dayanıyorlar. Düşüş ve yükseliş için etkinin çoğunlukla bu cüzdan sahiplerinde olduğunu düşünüyorum. Bu adamın tek cüzdanda tüm BTC'lerini tuttuğunu mu sanıyoruz? Bence kesinlikle hayır bunun gibi birden fazla cüzdanı olduğundan eminim kendi adıma.

İşte bu durumları düşününce nasıl adaletli dağılım gelir fikri oluşuyor? Çok mümkün gibi durmuyor ama fiyat belli bir yere gelirse satıp çıkarlar mı? Yukarıda veya aşağıda... Karmaşık bir durum...
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 01, 2019, 02:17:00 PM

Eskiden 3-5 balina kendi aralarında organize olup bir coine girip çıkarlardı. Girdikleri coinin hacmi de başarı kriterleri için önemli bir etken... Son zamanlarda ise gördüğüm; yatırım şirketlerinin balinaları kendi bünyalerine aldıkları yönünde. İki taraflı bir çıkar söz konusu burada. Balinalar her coini/tokeni istedikleri gibi yükseltemiyorlar sonuçta; balinanın da balinası var. O yüzde güç birliği yapmaları kendi çıkarlarına oluyor.
Bu konuyla ilgili açtığım bir başlığım vardı: Balinaların Yatırım Şirketlerindeki Konumu

Ayrıca şu sitede, elinde en yüksek miktarda BTC tutanlar görülebiliyor:  https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html
Cüzdan hareketlerine bakılabilir.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 01, 2019, 06:07:29 PM

İşleri güçleri duvar örüp oraya kadar indirmek. Bir ara aklıma mco geldi adam 350 bin satoshiydi duvar ördü. Sonra bir kaldırdı O duvarı gitti. 400 bine ördü bu şekilde 650 bine kadar götürdüler m
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 02, 2019, 03:08:56 PM

Adamlar istedikleri gibi oynuyorlar. 6500 den istedikleri kadar BTC topladılar. Artık altcoinlere de boğa piyasasını getirseler  çok iyi olacak. Bunu bekleyen bir sürü kişi var. Umarım artık biran önce gelir. Balinalar olmadan da boğa piyasasının gelmesi mümkün değil.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 02, 2019, 06:27:04 PM

32000 btc hey maşallah. 230 milyon dolar falan ediyor. vycl dost demiş ki "Bunun 10'da birinden azıyla emeklilik planı yapacağımızı düşünürsek".  ne 10da 1i 100de 1i olsa emeklilik değil ayağını poposuna vura vura kaçacak adam biliyorum ben bu forumda. 1000de 1 bile yeter bir çoğumuza 230 bin dolar yapar. 2,3 milyon dolar 23 milyon dolar ohooooooooooo Cheesy
ve böyle bir sürü balina olduğunu bilmek...

benim anlamadığım tek adreste bu kadar btc yi tutma cesareti. hd cüzdana atsa her adres için 100 btc atsa bir sürü adrese böler tertemiz aslında ama anlamadım amacını

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 02, 2019, 07:10:50 PM

Böyle takip etmedim hiç ama ne zaman böyle büyük BTC hareketliliği görsem sonrasında hep büyük dump yaşandığını gördüm ya da hep bana öyle denk geldi.
Bu nedenle bu tarz cüzdan hareketleri hep beni korkutmuştur.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 04, 2019, 11:42:44 AM

Bu büyük ve hareketsiz hesaplar bana göre Bitcoin temelinde daha hiçbir şey yaşanmamış olduğunun en net göstergelerinden birisi. Elbette hareketsizlerin bir kısmı gerçekten kayıp veya sahipleri ölmüş vb adresler ama bunların azınlıkta olduğunu düşünüyorum. Bazı arkadaşların yorumlarında yazdığı gibi XXX milyon dolarlar ve bunlara hiç  dokunulmuyor olması bizler için tuhaf, çünkü bize göre devasa varlık demek ama küresel sermaye için dişin kovuğu bile değil. Trilyon dolarlar konuşulmaya başladığında o adreslerin çoğu takla atmaya başlayacaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Tom Bombadil (OP)
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
December 10, 2019, 08:13:34 AM

https://twitter.com/whale_alert/status/1204256855096201216

Bugün Binance ve ona bağlı projelerde aşırı bir düşüş yaşandı. Ardından Binance'tan 200 milyon dolarlık tether çıkışı görüldü. Bir çok kullanıcı tarafından bu yapılan operasyondan sonraki kâr çıkışı olarak yorumlandı. Doğrusu mantıksız da gelmiyor. Ciddi, düzenli bir operasyon yapıldı bugün. Bu çıkışta ayrıca paniğe sebep oldu.

https://twitter.com/whale_alert/status/1204303593072943106

Yaklaşık 3 saat sonrasında ise tetherden aynı 200 milyon dolarlık bakiye binance'a geri döndü. Yorumlara göre bu yeni bir pump olabilir. Fakat ben zamanla düşük fiyatlardan toplayacaklarını düşünüyorum. Tekrar düşüşler beklenebilir. Bir korku piyasadan hızlı silinmez. Sakin ve soğuk kanlı olmanızı öneriyorum.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
December 27, 2019, 12:55:41 PM

Balinaların hareketlerini zaten takip etmeye gerek yok gözünün gördügü saklanır mı Smiley Takılmayacaksın bunlara zaten bu sektör balina etkisinden kurtulamaz da böyle birşey söz konusu bile olamaz. Ne demişler büyük balık küçük balığı yer...
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 28, 2019, 09:13:32 AM

Balinaların hareketlerini zaten takip etmeye gerek yok gözünün gördügü saklanır mı Smiley Takılmayacaksın bunlara zaten bu sektör balina etkisinden kurtulamaz da böyle birşey söz konusu bile olamaz. Ne demişler büyük balık küçük balığı yer...

Ya normalde ne halleri varsa görsünler deriz gideriz de...
Bu adamların yaptıkları hareketler binlerce belki yüzbinlerce insanın cebindeki parayı etkiliyor resmen. Bir anlık düşüş ile %20-30'dan fazla kayıplar yaşanıyor. Buna takılmamak için biraz fazla umarsız olmak lazım.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
December 30, 2019, 06:38:45 AM

abi balinaları gözlemlemeye gerek yok, adamlar gizli saklı işlem yapmıyorlar ki göstere göstere adım adım hedeflerini gerçekleştiriyorlar.

Mesela son günlerde altcoinlerde satoshi bazlı hafif bir kıpırdanış söz konusu: düşük BTC fiyatı + düşük altcoin fiyatı + bezmiş sinmiş küçük yatırımcı topluluğu + boğadan çok "ele verme" hareketleri nedeniyle altcoinlere duyulan güvensizlik + 100x falan diyince milletin bıyık altı gülümsemesi + uzun süredir BTC dominantın %65 üzerinde seyretmesi + konjonktürün negatif algılanması ve bu şekilde onaylanması nedeniyle yeni bir konjonktüre ihtiyaç olduğu açık. bunun adı da altcoin pump festivali ama bir türlü gelemedi gitti.  Undecided
Katılıyorum adamlar bir şeyi gizli yapmıyor ki, hacimler 2-3 kat yapıyor adamlar bir coini pumplamaya hazırlandığında ve sonrasında pumpu yapıyorlar gayet göstere göstere.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: