Bitcoin Forum
June 24, 2024, 09:50:39 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Mesajınız alıntılanınca veya sizden bahsedilince bildirim almak ister misiniz?  (Read 407 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 03, 2019, 04:23:45 PM
Last edit: December 17, 2019, 01:30:11 PM by PHI1618
Merited by Blacknavy (4), jopen (2), Lachrymose (2), mhanbostanci (1), goraset (1), wolwoo (1), lossnet (1), dannybrown (1), vycl87 (1), Tom Bombadil (1), Senius (1)

GÜNCEL:
Maggiordomo bot malesef şimdilik servis dışı. Onun yerine alternatifleri geliştiriliyor;

[WORKING] LoyceV's alternative for Piggy's @mention notification bot

[TelegramBot] Merit watcher and Mention Bot

[RELEASED] @mention notification bot - now with Telegram

Forum kullanıcılarından Piggy bir bot geliştirmiş. Bu bot forum içerisinde mesajınızdan alıntı yapılınca veya sizin nickinizi biri yazınca size bildirim gönderiyor. Bu bildirim isterseniz forum üzerinden PM şeklinde oluyor isterseniz de Telegram’a bildirim geliyor. Sosyal medyanın hayatımıza kattığı bu bildirim olayının forumumuza varsayılan olarak eklenmiyor olması üzücü olsa da alternatif çözümleri kullanma ihtimalimiz her zaman için mevcut.

Sistem nasıl çalışıyor?
Bu botun ismi  Maggiordomo

Eğer forum üzerinden PM gelmesi şeklinde bildirim almak istiyorsanız yapmanız gereken Maggiordomo’ya mesaj başlığında subscribe yazan bir mesaj göndermeniz. Mesaj içeriğine ise notificationinterval:0 yazın. Bunu yaptıktan sonra size otomatik bir PM geliyor sisteme kaydolduğunuz yönünde. Artık sizden alıntı yapılınca ya da sizden bahsedilince mesaj alacaksınız.

Telegram üzerinden bildirim almak istiyorsanız durum biraz farklı.
Telegram’ın arama kısmına @Maggiordomo_Service_bot yazıyoruz. Çıkan bot’a çalıştır komutu gönderiyoruz. Bot’a herhangi bir şey yazıyorsunuz ki sizin kullanıcı adınızı kaydetsin. Daha sonra yukarıda bahsettiğim Maggiordomo bot kullanıcısına forumdan bir PM atıyorsunuz. Başlıkta yine subscribe yazacaksınız. Konu içeriğine ise

telegram:yourTelegramUsername

şeklinde kendi kullanıcı adınızı ekleyip gönderiyorsunuz. Böylelikle forum hesabınız ile telegram hesabınız arasındaki bağlantı kurulmuş oluyor.

Forumda birisi artık sizin mesajınızı alıntı yapınca veya sizin nickinizi bir yere başına @ koyup yazdığında bildirim alacaksınız.

Konunun aslı şurada; [RELEASED] @mention notification bot - now with Telegram
Daha detaylı anlatım hatta bazı ayarlar bile var ama temel ve önemli içerik bu şekilde. 2 gündür kullanıyorum telegram üzerinden bildirim alıyorum. Gayet güzel bir özellik.
Sistem bazen kapanabiliyor, konu içerisinde "STATUS: Up" kısmından anlıyoruz ki şu an aktif. Down olduğu zaman çalışmıyor.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 03, 2019, 04:25:42 PM

Evet hoş bir bot. Quotelerin karşilikli olmasi ve sorulan sorularin cevaplanması adına forumda bulunmayan buyük bir özellik.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 03, 2019, 04:28:56 PM

Aslında bir forumda zaten olması gereken bir özellik bu.Forum güncellendiğinde bu özellikler falan eklenecektir sanırım.
Ama tabi eklenti bile çok işe yarar.Deneyeceğim.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 03, 2019, 04:32:02 PM

Ben de yaklaşık 1 aydan fazla süredir kullanıyordum. Biraz geç bile kalmışız, tek sorun sanırım bir süre sonra mesaj kutusu dolacak, onu ara ara temizlemek lazım.

Aslında bir forumda zaten olması gereken bir özellik bu.Forum güncellendiğinde bu özellikler falan eklenecektir sanırım.

dannybrown'un dediği gibi biraz foruma güncelleme gelse, en azından birkaç yeni özellik güzel olurdu.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
December 03, 2019, 04:38:58 PM

Ben de yaklaşık 1 aydan fazla süredir kullanıyordum. Biraz geç bile kalmışız, tek sorun sanırım bir süre sonra mesaj kutusu dolacak, onu ara ara temizlemek lazım.

dannybrown'un dediği gibi biraz foruma güncelleme gelse, en azından birkaç yeni özellik güzel olurdu.

Ben telegram'ı aktif ettim. Forum üzerinden PM göndermesine gerek yok telegram yeterli. Ordan da ne geldi ne gitti görüyoruz zaten bilgisayardan. Hem böylelikle mesaj kutusunun başına da bir zeval gelmez Smiley

Foruma güncelleme konusu ise bambaşka. theymos'un pek oralarda bezi yok. Çalışan sistemi bozmama üzerine kurulu bir düşünce hakim bence Smiley

2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
December 03, 2019, 04:50:02 PM

Telegram üzerinden kayıt oldum gayet kolay oldu konu için çok teşekkür ederim. bakalım nasıl çalışacak test için buraya bir @2run yazayım daha sonra editlerim.
Böyle çalışmadı sanırım @ olarak nick yazılınca uyarı vermiyor? veya kendimi yazdığım için çalışmadı bilemedim Smiley
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 03, 2019, 04:56:18 PM

Güzel bir özellik. Ben de paylaşım için teşekkür ediyorum. Yukarıda arkadaşların da dediği gibi; bu tarz ayarlar aslında forumun içinde olmalı...

www.bitcointalk.org sitesi, aslında sıfırdan geliştirilmiş bir forum değil. www.simplemachines.org sitesindeki hazır scripti kullanıyor. Zaten forumun en altına bakarsanız "Powered by SMF 1.1.19" metnini görebilirsiniz arkadaşlar. Az önce SMF sitesine biraz göz attım. Şu andaki güncel olan stabil sürüm 2.1 görünüyor. Çok fazla yeni özellik gelmiş scripte. Fakat biz yıllar yıllar öncesinin sürümünü kullanıyoruz. Sanırım yeni versiyona geçildiğinde bug'lar çıkar diye mevcut yapı korunmak isteniyor.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 03, 2019, 04:59:48 PM

@2run pm atarken ayari var

on/off ayarini atsana belki de kendi kendine yazdigin için olmamistir simdi ben yazdim belli olur
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
December 03, 2019, 05:01:43 PM

on/off ayarini atsana belki de kendi kendine yazdigin için olmamistir simdi ben yazdim belli olur

Şimdi sen yazınca direkt olarak uyarı verdi dediğim gibi kendi ismimi yazdığım için ondan bildirim gelmemiş zaten kendi ismimi yazmayacağım için sorun yok Smiley teşekkürer @blacknavy
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 03, 2019, 05:02:17 PM

Şimdi sen yazınca direkt olarak uyarı verdi dediğim gibi kendi ismimi yazdığım için ondan bildirim gelmemiş zaten kendi ismimi yazmayacağım için sorun yok Smiley teşekkürer @blacknavy

ben kullanmiyorum üstad ;d

asagidaki plainusername’yi de on yaparsan @ isaretini koymayip sadece 2run yazilsa bile bildirim alirsin
ayrica quote de bildirim yapar nick yazmasan bile
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 03, 2019, 05:21:10 PM

Bende aktif kullanıyorum. Niki kısa akılda kalıcı olanlara faydalı. @danny, @Mathi, @Wolwi, @Aliya gibiyse çoğu bildirimi kaçırmak muhtemeldir Cheesy

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 03, 2019, 06:47:36 PM

Ben bit kullandım bir aralar. Cüzdana gelen coin ya da tokenleri gösteriyordu. Onun dışında bu bot için sık sık foruma girdihim için kim ne yazmış ne yapmış görebiliyorum

PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
December 03, 2019, 07:03:09 PM

Ben bit kullandım bir aralar. Cüzdana gelen coin ya da tokenleri gösteriyordu. Onun dışında bu bot için sık sık foruma girdihim için kim ne yazmış ne yapmış görebiliyorum

Onun konusunu da açmıştım Smiley

Altcoinlerde cüzdan takibi için HARİKA telegram botları!

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 07, 2019, 09:51:23 AM

Biri benden bahsedebilir mi Smiley Test için

Kalender

Botun aynı zamanda farklı nik kullanımları için de kayıt edebiliyorsunuz. Örneğin benim nikimi bazen kalender olarak kullananlar olabiliyor. Options başlıklı bir pm göndermek gerekiyor bunun için.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
December 07, 2019, 10:53:26 AM

Daha önce telegram botunu kullanmaya çalışmıştım ama bende çalışmaları bu zımbırtı. @phi nin burada başlığı açması ile tekrardan hatırladım ve bu sefer de forum içi mesaj özelliğini denedim. Gayet faydalı bir uygulama ve başlık hocam. Globalde herkes bunu kullanıyor neredeyse. Daha önce @el-cezeri nin benzer bir paylaşımı vardı sanırım. O bu kadar güzel değil, aktif olarak kullanılmıyor.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 07, 2019, 11:23:20 AM

Güzel ve faydalı bulduğum bir şey ama bir yerden sonra çok fazla alıntı falan oldumu sıkıntı oluyor sanki whatsapp bildirimleri gibi. Cheesy Telegram üzerinden deniyorum ben bunu normalde. Forum içi denemedim.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 07, 2019, 11:25:20 AM

Güzel ve faydalı bulduğum bir şey ama bir yerden sonra çok fazla alıntı falan oldumu sıkıntı oluyor sanki whatsapp bildirimleri gibi. Cheesy Telegram üzerinden deniyorum ben bunu normalde. Forum içi denemedim.

Alıntıları kapatabiliyorsunuz "options" mesajı göndererek. Beni alıntılamadan nikimi yazabilir misiniz?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
December 07, 2019, 11:43:33 AM

Kalemder hocam nasılsın 😎 ben de mesaj attım bakalım sonuç ne olacak  Huh

Phi hocam teşekkür ederim bilgi için

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 07, 2019, 11:47:38 AM

Wolwoo teşekkürler 14:43'te yazmışsın bana. 10 saniye sonra telegramdan bildirim geldi.
Kalender yazılınca da bildirim geliyor öyle ayarladım. Sende wolwo diye ekleyebilirsin.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
December 07, 2019, 12:03:04 PM

Wolwoo teşekkürler 14:43'te yazmışsın bana. 10 saniye sonra telegramdan bildirim geldi.
Kalender yazılınca da bildirim geliyor öyle ayarladım. Sende wolwo diye ekleyebilirsin.
😂 Geldi walla, ben forum üzerinden gelen mesaj için üye oldum bot'a Kalender üstad
Telegram yorar bizi😉

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: