Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:01:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Poloniex'de ABD'lileri Dışlıyor.  (Read 165 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 05, 2019, 07:39:25 AM

Dün bir haber okumuştum ve burada göremedim. Circle (Poloniex'in sahibi olan şirket) yaptığı duyuru ile ABD'li yatırımcılarının Poloniex'de bulunan tüm varlıklarını çekmelerini aksi takdirde el koyabileceklerini söylemiş.

“Poloniex hesabını boşaltmayan ABD'li müşterilerin karşılaşabileceği iki türden ücret var: platformu kullanmaya devam edenlerin ödediği aylık ücret ve hesap dondurulduğu zaman uygulanabilen tek seferlik bir ücret. Hak iddia edilmeyen varlıklar, düzenlemelere uygunsa hükümet hesaplarına aktarılabilir.”

Söz konusu açıklama kaynağı : https://medium.com/circle-blog/circle-to-charge-fees-if-poloniex-us-customers-dont-withdraw-assets-a9478f1855d9

Hani bu TRX CEO'su J.Sun bu poloyu satın alacaktı? Öyle olsa bu ABD'lileri niye dışlasınlar ki? Sonuçta ABD Justin'e de yaptırım uygulayacak değil ya..
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714942918
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714942918
Reply with quote  #2

1714942918
Report to moderator
1714942918
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714942918
Reply with quote  #2

1714942918
Report to moderator
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
December 05, 2019, 06:30:20 PM

arkadaş ne abd imiş kendi ülkesinde faaliyet gösteren borsalara bile izin vermiyor resmen. her türlü zorluğu çıkartıyor olacak ki adamlar kaçmak zorunda kalıyor ya da bu yollara başvuruyorlar. 2017 ninen gözde borsası idi. günlük 1 milyon dolara yakın para kazanan bir borsa bu kararları almak zorunda kalıyor.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 05, 2019, 06:39:50 PM

arkadaş ne abd imiş kendi ülkesinde faaliyet gösteren borsalara bile izin vermiyor resmen. her türlü zorluğu çıkartıyor olacak ki adamlar kaçmak zorunda kalıyor ya da bu yollara başvuruyorlar. 2017 ninen gözde borsası idi. günlük 1 milyon dolara yakın para kazanan bir borsa bu kararları almak zorunda kalıyor.

Tabi ki herkes ne yaparsa kendine yapar. Bu borsalar çok düşük maliyetlerle milyonlar kazandırabiliyor. ABD kendi şirketlerinin bu pazardan kazanmasına izin vermeyerek haliyle parayı dışarıya kaçırıyor. Binance, Bithumb, Okex, Huobi gibi borsalar gün geçtikçe gelişmeye, tüm dünyaya hitap etmeye hazırlanırken Bittrex, Poloniex ABD yatırımcısını dışlıyor. Şimdi konu e biz ABD'limiyiz çok etkilemeze gelebilir burada ama kimse kusura bakmasın, kendi vatandaşına trade imkanı vermeyen borsada ben niye para tutayım ki...
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
December 10, 2019, 03:11:51 PM

peki bunu neden yapıyor?
abd icoları yasakladı ve icoların ne mal olduğunu sonradan gördük.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 10, 2019, 04:13:24 PM

Dün bir haber okumuştum ve burada göremedim. Circle (Poloniex'in sahibi olan şirket) yaptığı duyuru ile ABD'li yatırımcılarının Poloniex'de bulunan tüm varlıklarını çekmelerini aksi takdirde el koyabileceklerini söylemiş.

“Poloniex hesabını boşaltmayan ABD'li müşterilerin karşılaşabileceği iki türden ücret var: platformu kullanmaya devam edenlerin ödediği aylık ücret ve hesap dondurulduğu zaman uygulanabilen tek seferlik bir ücret. Hak iddia edilmeyen varlıklar, düzenlemelere uygunsa hükümet hesaplarına aktarılabilir.”

Söz konusu açıklama kaynağı : https://medium.com/circle-blog/circle-to-charge-fees-if-poloniex-us-customers-dont-withdraw-assets-a9478f1855d9

Hani bu TRX CEO'su J.Sun bu poloyu satın alacaktı? Öyle olsa bu ABD'lileri niye dışlasınlar ki? Sonuçta ABD Justin'e de yaptırım uygulayacak değil ya..

Reis en son dgb trona ve justin suna laf attı diye poloniex dgb yi delis etmişti.Bu haber güncellenecek mi yoksa yalan mı?
Eğer trxe laf attı diye delist ediyorlarsa yüzde yüz justin satın almıştır poloniexi.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 10, 2019, 04:39:29 PM

Nedir bu Amerikan vatandaşlarının kripto paralardan çektiği! Adamlar paralarıyla bile giremiyorlar bir türlü sektöre. Girseler de eften-püften engeller çıkıyor. Böyle giderse bu coniler daha çok hırsanıp farklı yollar deneyecekler. Pes edeceklerini düşünmüyorum. Başkanlık seçimlerinde, kripto paralar ve blockchain konusunda en fazla olumlu düşüncesi olan ve yasak karşıtı tavır sergileyen bir adım öne geçer.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 10, 2019, 05:02:09 PM

poloniex en büyük hatasını dgb yi delist ederek yaptı bence. abd bu crypto işlerine neden bu kadar karşı çıkar anlam veremiyorum doğursu. öyle yada böyle bu crypto tüm dünyaya yayılacak ve yayılmaya devam ediyor. abd istediği kadar uğraşşsın kuyruğu bu konuda dik tutamaz.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 10, 2019, 05:35:00 PM

poloniex en büyük hatasını dgb yi delist ederek yaptı bence. abd bu crypto işlerine neden bu kadar karşı çıkar anlam veremiyorum doğursu. öyle yada böyle bu crypto tüm dünyaya yayılacak ve yayılmaya devam ediyor. abd istediği kadar uğraşşsın kuyruğu bu konuda dik tutamaz.

henüz delist etmedi ki delist edebiliriz gibi bir açıklama olmuş. netleşmiş bir durum resmi bir açıklama yok şimdilik.
poloda şöyle bir liste buldum.
https://poloniex.com/assets/
bu listede bazı coinlerde us için uygun değil ibaresi var. yani genel olarak US vatandaşı dışlaması değil, çeşitli projelerin US vatandaşlarına kullanımı engelleniyor
çeşitli icolarda da görmüşsünüzdür, icoya katılırken non us citizen diye zorunlu şart koşuluyordu. SEC ya da US yasalarına uymayan bir yer kavram falan varsa o yüzden o coinlere ambargo uygulanıyor sanki
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 10, 2019, 06:58:47 PM

henüz delist etmedi ki delist edebiliriz gibi bir açıklama olmuş. netleşmiş bir durum resmi bir açıklama yok şimdilik.
poloda şöyle bir liste buldum.
https://poloniex.com/assets/
bu listede bazı coinlerde us için uygun değil ibaresi var. yani genel olarak US vatandaşı dışlaması değil, çeşitli projelerin US vatandaşlarına kullanımı engelleniyor
çeşitli icolarda da görmüşsünüzdür, icoya katılırken non us citizen diye zorunlu şart koşuluyordu. SEC ya da US yasalarına uymayan bir yer kavram falan varsa o yüzden o coinlere ambargo uygulanıyor sanki

Ben DGB'de olayın bununla ilgili olduğunu sanmıyorum. Çünkü DGB aynı zamanda Bittrex'de de listelenmiş durumda ve orada bununla ilgili herhangi bir şey duymadık şimdiye kadar.
Polo açıklamasında, detayları sonra açıklayacağız diyor. Bu açıklama gelene kadar bizim dediklerimiz tahminden öteye geçemiyor haliyle.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 11, 2019, 07:07:43 AM

Bu delist muhabbetine arkadaşlara vesile olup aldirdigim için heosini arayıp zar zor sattirdim. Mail şifresi unutan mi dersin üyelik adımı cok uğraştım. Neyse ki hepsi gitti eth alın dursun dedim

edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
December 11, 2019, 07:18:22 AM

amerika ısrarla karşı çıkıyor bu coin borsalarına.
girişi iyi olacak gibi bir süre sonra piyasaya.

huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 11, 2019, 04:35:59 PM

Poloniexin kendini yenilemesi lazım. Dgb delist haberi ile gündeme geldi ama ben inanmıyorum delist edeceğine. Bir de bu haber ile gündem oluyor. Birde hergün yeni bir delist haberinin çıkması garip doğrusu
Pages: [1]
  Print  

Jump to: