Bitcoin Forum
May 29, 2024, 03:13:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Xiaomi Mi Note 10 Fiyatı Belli oldu  (Read 251 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 08, 2019, 03:21:15 PM

Bilgisayarda iOS’u, telefonda da Android’i hiç sevmem. Kripto para piyasasindan çıkış yaptiktan sonra eski telefonum bozulunca Iphone X olmasına rağmen 7 almıştım. Yani gerçekten bu kadar büyük paraları telefona vermek hiç mantıklı değil, normalde marka takıntım yok ama 5000 Xiaomi verene kadar 3000 Iphone’e verir 2000 TL ile de 1 yıl Netflix (Netflix almam sadece örnek), 1 yıl Storytel, 3 yıllık NordVPN, 1 yıl Readlistenlearn alır üstüne de 2-3 mekan gezerim. Hem diziden geri kalmaz, hem kültür yapar, hem internette özgür dolaşır hem de İngilizceni geliştirirsin. Bu telefonlarda 4-8 GB ram’e falan gerek olduğunu düsünmüyorum. Bana göre tasarimini beğendiğiniz bir telefonu ‘yeterli donanimi’ varsa satın alın. Şu an Iphone 11 Pro’yu çok beğeniyorum ama almayacağım, 11k TL nedir 0.25 btc resmen.

@Blacknavy bir kaç mesajınızda daha Readlistenlearn bahsetmiştiniz. Merak edip baktığımda site avast tarafından phishing uyarısı ile engelleniyor. Bu siteyi günlük makale oku dinle şeklinde mi çalışıyorsunuz?

Bir de ona bakarken, ücretsiz alternatiflerinden biri olan elllo.org fark ettim. O da aslında güzel gözüküyor.

Dual App ve Second Space özelliklerinin çoğu telefonda olmamasına çok şaşırmıştım. Oyun sektöründe bulunanlar bu özelliklerin olmazsa olmaz olduğunu bilir. Xiaomi kullanıcı isteklerini iyi anlıyor ve ona göre arz yaratıyor.

Yıllarca android kullanmış en sonunda, iphone almış biri olarak üretici bağımsız android telefonlarda bir süre sonra donmaların, kasılmaların olduğunu hepimiz fark etmişizdir. IOS bir şekilde bu sorunu engelliyor

Tanıdığım ne kadar iphone kullanıcısı varsa telefonun donmasından, yavaşlamasından şikayetçi. Bir süre sonra güncelleme desteği alamayıp brick oluyorlar zaten. Bütün teknolojik ürünlerin belli bir kullanım ömrü var. Ne marka olursa olsun ederinden fazla para vermeye gerek yok.

Aslında sanırım ihtiyaca göre değişiyor. Play Station hariç oyun oynamıyorum, telefondan da tek beklentim. Açtığım uygulamalarda çalışırken donma, kasılma yapmasın. Arkadaşlarınız kaç yıldır kullanıyor bilmiyorum ama Iphone 8 plus kullanıyorum baya bir süredir memnunum. Eşimde yaklaşık 6-7 yıldır kullanıyor ondanda hiç şikayet duymadım. Çevremde de bu şekilde bir çok kişi var. Diğer taraftan önceden de Note serisini kullanırdım ama telefon 1 yıl geçmeden donma yapmaya başlıyordu.

Ello’ya müsait bir zamanimda bakarim ama readlistenlearn.net’in phishing olarak algilanmasi ilginç.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 08, 2019, 04:03:03 PM

Siteden özelliklerine baktım da baya iyi görünüyor. Samsung modelleriyle yarışabilir derecede. Özellikle de bataryası gayet yeterli: 5200mah.
6gb ram ve 128gb hafıza da iyi görünüyor. Ekranın AMOLED olması da güzel. TFT ekran almıştım bir kere, memnun kalmadım.
Bunun haricinde, biraz kalın ve ağır bir telefon gibi geldi bana. Ayrıca kamera lenslerinde çıkıntı var, gömmeli yapmamışlar. F/P oranını hesaplayabilmek için kamerasının hünerlerini görmek lazım.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
December 08, 2019, 06:06:05 PM

Xiaomi de fiyatları şişirmeye başladıysa bize alternatif kalmıyor demektir. İlk çıkış fiyatları hep yüksek olur birkaç hafta içinde bile fiyatlar düşebilir, acil ihtiyaç yoksa hemen almamak lazım tabi. Kamera kalitesi, batarya gibi konularda yükselen bir yıldız bu marka. Başka markaların 4000 liraya sunduğu hizmeti 2000 liraya alabiliyorsunuz ve kalite hissi de gayet iyi Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Aqualung89 (OP)
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 09, 2019, 12:03:32 AM

Xiaomi de fiyatları şişirmeye başladıysa bize alternatif kalmıyor demektir. İlk çıkış fiyatları hep yüksek olur birkaç hafta içinde bile fiyatlar düşebilir, acil ihtiyaç yoksa hemen almamak lazım tabi. Kamera kalitesi, batarya gibi konularda yükselen bir yıldız bu marka. Başka markaların 4000 liraya sunduğu hizmeti 2000 liraya alabiliyorsunuz ve kalite hissi de gayet iyi Cheesy

Aslında xiaomi fiyatları şişirmiyor tam olarak tr satanlar fiyatları şişiriyor gibi duruyor şimdi facebook satıcıları 3100-3200 tl arası bir fiyattan satacaklar bootlaader kilidi açıldıktan sonra da uzaktan kayıt olacak kısacası.

Link atmak yasakmıydı bilmiyorum ama facebook da bunun gibi bir çok satıcı var..

https://www.facebook.com/groups/338599453352517/permalink/562355484310245/
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 11, 2019, 01:16:35 AM

ben de bu xiaomi nin, skooterını çok severim. ufak boy olanları var. bu istanbuldaki martı skooter ları gibi ama çok daha kaliteli ve saplam. fiyatları da aşağı yukarı 3500 tl ile 5000 tl arasında. ama çok kaliteli bir ürün. gerçekten fiyat performans olarak belli bir seviyeye gelmiş bir ürün.ileride fiyatı artar zaten. ünkü sırf pili bile 500 dolar eder. lityum-ion pil var. düz aküler bile 800-1000 lira. bu sapa sağlam pil.
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
January 03, 2020, 04:28:26 PM

Şuan 5k lira altına inmiş biraz daha süre geçse 4bin liralara alınır bence, çok da uygun fiyatlar 7-8k+ lirayı iphonelara bayılmaktansa xiaomi tercih edilebilir.
Aqualung89 (OP)
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 03, 2020, 04:36:22 PM

Şuan 5k lira altına inmiş biraz daha süre geçse 4bin liralara alınır bence, çok da uygun fiyatlar 7-8k+ lirayı iphonelara bayılmaktansa xiaomi tercih edilebilir.

Fiyatı biraz aşağılara düştü ama daha fazla düşecek diye düşünüyorum bir üstte link verdim facebook satıcıları şu anda 3000 tl gibi bir rakama satıyorlar zaten.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 04, 2020, 04:29:47 PM

Xiaomi'nin mi8i var bende 1.5 yıldır, açıkçası cok da memnunum ve sonrakı telefonumu da yıne xıaomı olmasını dusunuyorum henuz bır sorun yok ıns bırkac yıl gıder bu telefon, duruma gore memnun kalırsam bırkac yıla yıne xıaomıden devam ben sevdım baya bu cınlı adamları.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: