Bitcoin Forum
May 21, 2024, 12:55:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Eskiyi hatırla insanlar tüp gaz kuyruğuna girerdi  (Read 328 times)
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 06, 2020, 07:43:00 PM

Şuan sıraya girmiyoruz da noluyor ülkenin hali ortada, insanlar parasızlıktan intihar eder duruma geldi içler acısı haldeyiz gerçekten.

şu an da sıraya giriyoruz, tüp kuyruğu neyse, domates biber kuyrukları oldu, her yer toprak ülkede her yer tarla ona rağmen domates biber kuyrukları yaşandı ülkede, daha 1 sene önce, gene yaşanabilir garantisi yok
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 06, 2020, 07:43:15 PM

Eskiyi hatırlıyorum ve şunu görüyorum: cep telefonu, bilgisayar, internet yoktu. Televizyonda birkaç kanal vardı. İnsanlar çoğunlukla radyo dinlerdi. Kredi kartları henüz yeni çıkmıştı. Taksit olayları sadece senetlerle yapılırdı... Yani? Birileri geldi ya da birileri gitti diye mi teknoloji gelişti sanki! Tüm dünyada o zamanki şartlar öyleydi sadece. O kadarı yapılabiliyordu, çünkü teknoloji ve hizmetler tüm dünyada o kadar gelişebilmişti. Büyük savaşlar yaşanmış; ülkeler dağılmış, birleşmiş, ekonomik buhranlar yaşanmış, bulaşıcı hastalıklar artmış, vs... Bu sıkıntıları sadece birkaç ülke değil, dünyanın tamamı yaşamış. Sonrasında zaman içerisinde küresel bir değişim başlamış ve bunun sonucunda da bugünlere gelebilmişiz.

Geçen gün birisi şöyle yazmış twitter'da: "Bundan 20 sene önce internetten hastane randevusu alabiliyor muydunuz insafsızlar?" Grin hahaha! Kafalar yine pırıl pırıl, hiç kullanılmamış!
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 06, 2020, 07:46:57 PM

Ulkenın fakırlıgı bıturlu bıtmıyor malesef, ozellıkle son 3-4 yıldır ıyıce hıssedıyoruz maas artısı kus kadar enflasyon kol kadar resmen, gıttıkce fakırlesıyoruz hep beraber.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 06, 2020, 09:51:54 PM

Eskiyi hatırlıyorum ve şunu görüyorum: cep telefonu, bilgisayar, internet yoktu. Televizyonda birkaç kanal vardı. İnsanlar çoğunlukla radyo dinlerdi. Kredi kartları henüz yeni çıkmıştı. Taksit olayları sadece senetlerle yapılırdı... Yani? Birileri geldi ya da birileri gitti diye mi teknoloji gelişti sanki! Tüm dünyada o zamanki şartlar öyleydi sadece. O kadarı yapılabiliyordu, çünkü teknoloji ve hizmetler tüm dünyada o kadar gelişebilmişti. Büyük savaşlar yaşanmış; ülkeler dağılmış, birleşmiş, ekonomik buhranlar yaşanmış, bulaşıcı hastalıklar artmış, vs... Bu sıkıntıları sadece birkaç ülke değil, dünyanın tamamı yaşamış. Sonrasında zaman içerisinde küresel bir değişim başlamış ve bunun sonucunda da bugünlere gelebilmişiz.

Geçen gün birisi şöyle yazmış twitter'da: "Bundan 20 sene önce internetten hastane randevusu alabiliyor muydunuz insafsızlar?" Grin hahaha! Kafalar yine pırıl pırıl, hiç kullanılmamış!

Bahane bulmak isteyen her türlü bulabiliyor o yüzden bunları diyeni çok fazla takmıyorum açıkcası arkadaş. Çünkü bunlar hiç bir zaman bitmiyor ve hiç bir zaman da susmuyorlar.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 07, 2020, 05:29:03 AM

Tüp kuyrugunu bilmem ama pazarda ki pahalılıktan eşimin söylediği şeylerin yarısını alamadım. Hemde akşam saatinde gittiğim halde. tüp kuyruğunu bilmem sadede Kemal Sunal'ın filmlerin de gördüm.

The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 07, 2020, 01:29:59 PM

Ulkenın fakırlıgı bıturlu bıtmıyor malesef, ozellıkle son 3-4 yıldır ıyıce hıssedıyoruz maas artısı kus kadar enflasyon kol kadar resmen, gıttıkce fakırlesıyoruz hep beraber.

Maaşlarda yüzde beş, zamlarda yüzde yirmi beş. Her sene aynı şey tekrar ediyor. Asgari ücret iki bin lirayı aştı diye sevinenler kiraların iki bin lirayı bulmasını fark etmiyormuş gibi davranıyor. İnsanlar tüp kuyruğuna girmiyor ama beş liralık döner bedava verilecek diye birbirini eziyor, savaş çıkmışcasına hareketler ediyor.
Eski dönemden daha iyi durumda olduğumuzu sanıyorlar.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 07, 2020, 06:02:28 PM

Benim bildiğim kadarıyla bu zat-ı muhterem zaten maddi sıkıntısı olmayan bir aileden geliyor. Babası fabrikatör diye biliyorum. Sırf hükümete yalakalık yapmak adına bu tür konuşmalar yapıyorlar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: