Bitcoin Forum
May 05, 2024, 12:50:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Güney Kore’den Kripto Paralara Vergi!  (Read 112 times)
Loskoin (OP)
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
December 10, 2019, 06:59:50 AM
Last edit: December 10, 2019, 01:25:51 PM by Loskoin

Kripto paralar ile ilgili belirsiz konulardan bir tanesi de, kripto paralar gerçekten bir para mı yoksa bir emtia mı, olduğu…

Konu neden bu kadar önemli derseniz, şundan dolayı: Kripto paraların para olması ile bir ‘mal’ yani emta olması arasında, bir devlet için büyük bir fark var. Eğer kripto varlıklar bir para ise bundan vergi almak çok zor iken, eğer bu varlıklar bir emtia ise bundan vergi almak çok daha kolay hale geliyor....

Kaynak: https://www.koinfinans.com/guney-koreden-kripto-paralara-vergi/
1714913402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714913402
Reply with quote  #2

1714913402
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714913402
Hero Member
*

Ignore
1714913402
Reply with quote  #2

1714913402
Report to moderator
1714913402
Hero Member
*

Ignore
1714913402
Reply with quote  #2

1714913402
Report to moderator
1714913402
Hero Member
*

Ignore
1714913402
Reply with quote  #2

1714913402
Report to moderator
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
December 10, 2019, 11:40:32 AM

Kripto paralar ile ilgili belirsiz konulardan bir tanesi de, kripto paralar gerçekten bir para mı yoksa bir mta mı, olduğu…

Konu neden bu kadar önemli derseniz, şundan dolayı: Kripto paraların para olması ile bir ‘mal’ yani mta olması arasında, bir devlet için büyük bir fark var. Eğer kripto varlıklar bir para ise bundan vergi almak çok zor iken, eğer bu varlıklar bir mta ise bundan vergi almak çok daha kolay hale geliyor....

MTA nedir? Emtia olmasın bu? Bakıyorum ingilizce karşılığı da mal yerine gelmiyor. muhtemelen yanlış bir bilgi olarak aktardınız veya benim bilmediğim ingilizce başka bir karşılığı var. Bitcoin karşılığını mal/emtia olarak değerlendirmelerinin mümkün olmadığını düşünüyorum. Bitcoin Altın, Bakır, Pirinç, Doğal gaz gibi bir gerçekte fiziksel karşılığı olan bir şey değil bu nedenle para olarak değerlendirileceğini ve vergilendirme olacaksa bunun üzerinden devam edebileceğini düşünüyorum. yine MTA nin karşılığını bulamadığım için Emtia şeklinde düşünerek yazdım eğer MTA karşılığını yazarsanız yorumu ona göre düzenlerim Smiley
Loskoin (OP)
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
December 10, 2019, 01:24:48 PM

Kripto paralar ile ilgili belirsiz konulardan bir tanesi de, kripto paralar gerçekten bir para mı yoksa bir mta mı, olduğu…

Konu neden bu kadar önemli derseniz, şundan dolayı: Kripto paraların para olması ile bir ‘mal’ yani mta olması arasında, bir devlet için büyük bir fark var. Eğer kripto varlıklar bir para ise bundan vergi almak çok zor iken, eğer bu varlıklar bir mta ise bundan vergi almak çok daha kolay hale geliyor....

MTA nedir? Emtia olmasın bu? Bakıyorum ingilizce karşılığı da mal yerine gelmiyor. muhtemelen yanlış bir bilgi olarak aktardınız veya benim bilmediğim ingilizce başka bir karşılığı var. Bitcoin karşılığını mal/emtia olarak değerlendirmelerinin mümkün olmadığını düşünüyorum. Bitcoin Altın, Bakır, Pirinç, Doğal gaz gibi bir gerçekte fiziksel karşılığı olan bir şey değil bu nedenle para olarak değerlendirileceğini ve vergilendirme olacaksa bunun üzerinden devam edebileceğini düşünüyorum. yine MTA nin karşılığını bulamadığım için Emtia şeklinde düşünerek yazdım eğer MTA karşılığını yazarsanız yorumu ona göre düzenlerim Smiley

Programımız kelimeleri otomatik olarak düzenlerken, bu gibi gazı hatalarla karşılaşabiliyoruz. Dikkatli olup uyardığınız için teşekkür ederiz. Yazım hatası giderilmiştir Smiley
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
December 10, 2019, 03:34:50 PM

Gerçekten MTA anlamsız bir kısaltma olmuş. Em ti ey değil, emtia olarak okuyoruz zaten yerine kullanma çalıştığınız kelimeyi.
Kripto paralara vergi getirilmesi hemen hemen her devlet tarafından yapılabilecek bir şey. Bu konuda düzenlemeler getireceklerini biliyoruz. Vergi almak isteyen bir yolunu bulur. Para olması ya da emtia olması bir şeyi değiştirmez.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████