Bitcoin Forum
May 14, 2024, 10:25:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitbox'da İlginç Delist Hamlesi  (Read 226 times)
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
December 12, 2019, 06:27:43 AM

Mevzu şu beyler bu coinleri ekleme sebebi bunların community leri sağlam ve ordan gelecek olan para ile kendi listelediği alt coinlerden alınması dır.

Aslında çoğu küçük borsa nın bu coinlerinin ekleme sebebi budur gelsin bozdursun bizim listelediğimiz coinleri alsınlar.

Coinmarketcap baktığınızda oww güzel hacim dersiniz ama alayı bottur yani çok kişi transfer için bunları kullanmamış. XRP , ETH veya BTC yeterli demek ki.

Niye böyle bir fikir var sebebi basit çoğu alt token borsada listelenirken belli ücret öder 1-5 btc arası (büyük abiler hariç) birde borsa sahipleri ucuz alırlar %20-30 yada bedeva token alırlar. Burda amaç o alt tokenda bir hacim yaratması kendi ticaret etmesi ve fee ücreti almasıdır listeleme haricinde.

Yani adam ltc al sat yapacaksa gidip bunu bibox üzerinden yapıyorsa zaten sıkıntı onca major borsa dururken.

Şöyle örnek vereyim beli daha aydınlatıcı olur...

Geçen bir arkadaş xxxx borsasında bir arbitaj gördü gidip alacak ama oraya giderken XRP gitti ve hesabı askıya alındı. Genel support ile aramız iyi olduğu için direk telegram ile iletişime geçtik bizim olduğumuzu öğrenince sorun yok tahta neyse o oradan size mal vereceğiz dediler. Ama beklemeniz lazım. Nedendiye sorduk aldığımız cevap bu kadar xrp yi alacak paramız yok...   Yani siz xrp satmak için 2 seviye bir borsaya giderseniz alacağınız cevap bu olabilir...

Yada yaz sonunda bir borsa patlatılmıştı 3 milyon eos çalmıştı çalışan biri (yuklucede xrp) adamlar eos parçalayıp küçük borsalara yollayıp sıyırmaya çalıştı bu arada bizde takip ediyoruz her gittiği yerde 20.000 taneden sonra patladı... oradan oraya oradan oraya. Sonra sanırım bu adamın kulağına şunu fısıldadılar EOS alıp satacaksan HUOBİYE uğramalısın. Adam malı komple oraya yığdı ve Sattı. Yani siz EOS alıp satacaksanız eğer (balinaysınız) adresiniz Huobidir arkadaşlar.

Bibox elinde tutuklarını belki likitide edip bunu başka yatırımlara kaydırabilir yani bana mantıklı geldi. İlla hesap kitap yapılmıştır..

Üstad geniş geniş yazmışsın ama çoğu söylediğine katılmıyorum.
Evet genel olarak BTC, ETH, LTC, NEO vs... listelenir çünkü dediğin gibi bu coinlerin arkasında sağlam topluluklar vardır. Ancak amaç buradan alınan paralarla altcoin almak değil bunların trading işlemleri yapılarak oluşacak komisyondan faydalanmaktır. Bugün benim diyen borsanın ETH/BTC paritesi olmak zorunda. Çünkü belki de piyasanın en büyük trading işlemleri hep bu ikili de oluşur. Çünkü topluluğun en çok sevdiği iki kripto budur ki market cap'ler bunu kanıtlıyor. Örneği ETH ve BTC'den verdim ama XRP, NEO, TRX, EOS ve bir kaç coin daha beğenelim ya da beğenmeyelim burada önemli paralardır. Ve bunların ikili işlemlerinden alınan komisyonları küçümsemek doğru olmaz!

Hangi borsa 1-5 BTC ile listeliyor bilmiyorum ama major hiç bir borsa böyle listelemiyor. CM'liğini yaptığım projeden biliyorum Huobi ve Okex için telaffuz edilen listeleme rakamları sizin dediğinizin çok çok üstünde...

Arbitraj olayında anlattığınız olay 2. belki 3. sınıf kalite bir borsanın söyleyeceği bir şey olur. Zaten kaldı ki borsa size XRP alıp öyle işlem yapmanıza imkan veriyorsa vay halimize... Hangi borsa olduğun söyleyinde birilerinin canı yanmasın... Benzeri bir olay sistemkoin'de başıma geldi o gün bugündür sitesini bile açmam... Telegram üzerinden sizin işleminize alım satım imkanı vermek nedir? Bu mu profesyonellik? Diğer müşteri ne olacak? Bu baya bildiğin hak yemek.

Bende akıl erdirmeye çalışıyorum ama geldiğim noktada okuduklarımı da değerlendirince çoğu üstadın dediği gibi basit bir reklam çabası gibi. Evet burada biz bile olması gerekenden fazla konuştuk belki.

Şu yazının sonuna eklemekte fayda görüyorum. Geldiğimiz bu noktada, Binance dahil tüm borsaların kıvraklıklarında gördüğümüz kadarıyla şunu net söyleyebiliriz; Bize artık çok kaliteli DEX'ler lazım. Öyle sallama değil. Gerçek decentralized. Satoshi keşke zamanında bu konuda da bir şeyler yapsaymış. Buna o kadar çok ihtiyacımız var ki... Kimsenin manipüle edemediği, şeffaf ve tamamen merkeziyetsiz borsalar... Fazla mı ütopik?

Merhaba  Üstadım  dediğin de haklısın zaten ve bahsetmeye çalıştığım bunların ne kadar commnty si güçlüde olsa bunların arasında al sat yapılsa ve fee gelirleri elde edilse sanırım   bunları delist etmez. Delist etme mevzusu bence bu paritelerde dogru dürüst kimsenin bir al sat yapmaması ve yine dediğim gibi genelde extra listeledikleri tokenların (alt coinlerin) satış ve pazarlama işlemi...

Bibox kullanıyorum çünkü orda başka yerde olmayan 2-3 güzel projeyi takip ediyorum ama sadece O !! Alt alırlar mevzusu bu şekilde anlatayım. Yoksa ETH almaya oraya gitmem ! Niyesini aşağıya da yazayım ...

Hangi borsa 1-5 BTC ile listeliyor bilmiyorum ama major hiç bir borsa böyle listelemiyor. demişsiniz bende yazdım zaten büyükler hariç diye. Bu tarz borsalarda (bibox gibi) 1-5 arasında istediğin çöpü listeletirsin !! onlar paraya bakar.... Bide Tokendan pay verirsin onun pazarlamasını yapar..

Arbitaj olayı ile ilgili uzaklarada gitmeye gerek yok BİBOX borsasına geçen ay çok sövmüşümdür...    3 defa tehter ile gelip Eth aldım 4 gelişimde Eth ları bitti yada beni kitlediler (tahminim kendileri yediler arbitajı  Undecided ) ama 18 saat sonra müdehale etmeleri beni kahretti. Bide üstüne 205 dolardan eth 155 dolarlara düşünce  Huh hesabını siz yapın..

Telegram üzerinden sizin işleminize alım satım imkanı vermek nedir? Bu mu profesyonellik? Diğer müşteri ne olacak? Bu baya bildiğin hak yemek.
valla hocam bu arkadaşlara ulaştık aslında en güzel yanı bu ulaştık ve bende müşteriyim unutma sende ulaşabilirsin telegram kanallarından aslında en sıkı support .Şuan paribuda bir sıkıntın olsan kime anında ulaşabilirsin ? En azında biz ulaştık saolasunlar ve hakkımızı teslim ettiler.. bunu anlatmak istedim.. Ama bak misal bibox ? 18 saat bekletmek nedir ? Bide ETH çıkıyorum yahu ETH !!!!!

Bu arada o xrp biten borsa ABCC

Reklam mı bilemem ama likitide sorunu yaşıyor olabilirse diye düşünüyorum. Sonuçta bir şekilde sıfırda başlasa elinde bir miktar ltc neo vs... bulundurmalı.. Belki lazım oldu satacaklar..

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: