Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:15:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hindistan 2022’ye Kadar 20.000 Blok Zinciri Uzmanı Yetiştirecek  (Read 78 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 16, 2019, 08:18:17 PM

Hindistan’ın güney batı sahilinde bulunan Kerala eyaletinde önümüzdeki iki sene içerisinde blok zinciri teknolojisinde uzman 20 bin kişi yetiştirilecek.

RepublicWorld.com tarafından yapılan habere göre Hindistan’ın, geleceğin teknolojilerinde bir adım önde kalmasını hedefleyen bu proje, geçtiğimiz pazar günü Kerala Blockchain Acadamy (KBA) tarafından organize edilen ve blok zinciri sektörünün tanınan liderlerinin konuşmacı olarak katıldığı BlockHashLive 2019 etkinliğinde duyuruldu.

Bu etkinlik sırasında konuşan teknoloji bakanı Sivasankar, genç startup şirketlerin ihtiyacı olan uzmanları önümüzdeki iki sene içerisinde yetiştirerek yeni nesil teknolojileri geliştirme konusunda lider konuma gelmek için bir fırsat yaratmış olacaklarını ifade etti

https://beincrypto.com.tr/hindistan-2022ye-kadar-20-000-blok-zinciri-uzmani-yetistirecek/?utm_source=bitcointalk&utm_medium=social&utm_campaign=blockchain&utm_content=tr

Çin'den sonra Hindistan da kendi blockchain uzmanlarını yetiştirmeye başladı, sanırım buna teknolojiyi yakalamak ve adapte olmak diyebiliriz, peki Türkiye tam bu sırada nelerle uğraşıyor?
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
December 16, 2019, 09:32:27 PM

Hindistan bu işlere oldum olası önem veren bir ülke! umarım ncash gibi projelerin sayısı artmaz, yatırımcısının aazına etti deyim yerindeyse...

tabii bir yandan "Hindistan bu teknolojik gelişime açık olsa da Çin gibi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sıcak bakmıyor. Yakın zaman önce ortaya çıkan haberlere göre de ülkede kullanımlarını yasaklamayı planlıyor." demeleri de ayrı bir garabet, bununla ilgili başlığı hatırlıyorum. madem kullanmayacaksın 20 bin adamı niye eğitiyorsun? eğitim bitince "atanamayan blockchainciler" diye tag açılır Smiley

biz bir süre daha rölantide gideriz sanırım, yasaklanmasın yeter

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Pages: [1]
  Print  

Jump to: