Bitcoin Forum
May 08, 2024, 06:06:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Büyük kulüpler neden dökülüyor?  (Read 234 times)
gumusi (OP)
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 17, 2019, 06:17:45 AM
Merited by Vispilio (1)

Ligde artık büyük takım küçük takım yok. Son örneğini gün gördük.

- Haaa bu ligin kaliteli olduğu değil ligin battığının göstergesi. GS falcao yu aldı 1 gol. O golde rakibin ayağına çarpıp yön değiştiriyor. Belki gol olmayacak.  O geldi gs çökmeye başladı.
Gelelim Fener'e koskoca büyük kulüp!!!
Abi muric dışı forveti yok. Sol beki yok ya komedi gibi.
Bjk oynadığı top rezil.

Niye ligtv alsin bir insan. Geçen gün nesine com da az - Ajax izledim abi heyecan o biçim bizde zerre böyle futbol yok.
Kimse marka değeri demesin. O ancak çaycı da ki  marka nin değeri kadar değeri var.

Siz ne düşünüyorsaniz dökün içinizi. Çok uzun olmasın diye kısaltılmış halini yazdım. Çok doluyum.
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715148409
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715148409
Reply with quote  #2

1715148409
Report to moderator
1715148409
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715148409
Reply with quote  #2

1715148409
Report to moderator
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
December 17, 2019, 04:08:11 PM

Bu sezon sanırım hiç maç izlemedim. Belki 1-2 maçın özetine ya da yarısına bakmışımdır, o da ortamdan kaynaklı. Tuttuğum takımın kadrosunu bile sayamam, önceden menejerlik ya da futbol oyunları oynardım ve kadro dışında kalan oyuncuların bile adını ezbere bilirdim. Bu sene başında izlemeye niyetlendiğim her maç çok sıkıcı geçti, kalite çok düşük olduğu için bir daha açıp bakmayı bile istemedim. Saatlerce boş boş top dönüyor, iki üç dakikada bir oyun duruyor, hakemler desen sürekli hata yapıyor ya da kasıtlı olarak yanlış düdükler çalıyor. Bence bizim ligi izlemenin hiç tadı kalmadı, golf izlemek bile daha heyecanlı Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 17, 2019, 04:18:16 PM

Sivasspor şaka maka ligi birinci bitirirse çok gülücem Cheesy Enteresan şeyler oluyor. FB ve GS halen toparlanamadı, 5 ve 6. sırada gidip geliyorlar. Trabzon bence bu sene güzel atak yaptı. Başakşehir'den ne zaman kurutulucaz bilmiyorum. Sanırım bu seneyi de ilk 3'te bitirecek. Ama seneye belki küme düşer... Beşiktaş favorim şimdilik 🏴🏳
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 17, 2019, 05:00:53 PM

arada haftasonları denk getirirsem takım ayırtetmeden maçları izliyorum. ama bizdeki oyun oynanma yani topun oyunda kalma süresi çok düşük. özellikle anadolu klüpleri istanbul takımları ile oynarken kabuğuna çekilip arkaya yaslanıp duruyorlar. tamam bütçeler kısıtlıdır oyuncu kalitesi düşüktür anlaşılır da arkadaş top oyna biraz ya. taraftarlar haftasonu keyif alsın diye para verip stadyuma gidiyor ya da evine beinsports alıyor ama seyir zevki olmayan futbola maruz kalıyor. var için dakikalarca bekleniyor bir oyuncu kendini yere bırakıp dakikalarca kıvranıyor oyun durmaları o maçın önüne geçiyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
December 17, 2019, 05:15:15 PM

Ligin kalitesinin düşük olduğu bir gerçek. Ligde çekişme var ama bu kaliteyi getirmiyor. Ligin lokomotifi olan 4 büyükler kötü gidince Anadolu ekipleri parlamaya başlıyor. Bu borç batağından kurtulmadıkları sürece böyle devam eder. Şampiyonluk için yarışan birçok ekip var ama hiçbiri bunu hak edecek pozitif bir oyun sergilemiyor.

İzlenebilir, seyir zevki veren hücum futbolu oynayan takımlar bunu sürekli hale getiremiyor çünkü şartlar bu oyunun tam tersini gerektiriyor. En son Sergen Yalçın'ın Malatyaspor'unu gördük. İstese hücum futbolu oynatabildiğini ama kazanmak için otobüsü çekmesi gerektiğini kendisi itiraf etti. Gerekirse 34 maç böyle de oynayabiliriz, maçlar zevk vermez ama sonuca gideriz dedi. Bundan sonra deplasmanda bu oyun tarzını benimseyeceğini söyledi.

Bein Sports gelecek sezon büyük ihtimalle bu pazardan çekilecek. Yayın gelirleri düşünce kulüpler büyük bir çıkmaza girecekler. Yıllardır konuşulan, sistemin içindeki herkesin bildiği ama değiştirmek için çaba göstermediği bu düzen istemeden de olsa değişecek gibi görünüyor.

Aklı başında bir izleyici şu haliyle futbol maçı seyretmek için bizim ligi tercih etmez. Bir yanda kıran kırana mücadelenin, çekişmenin olduğu Premier Lig, her takımın birbirini yenebildiği Bundesliga varken Türkiye Ligi izlenme oranlarının düşmesi kaçınılmaz bir sonuçtur.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
gumusi (OP)
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 18, 2019, 06:29:43 AM

Sivasspor şaka maka ligi birinci bitirirse çok gülücem Cheesy Enteresan şeyler oluyor. FB ve GS halen toparlanamadı, 5 ve 6. sırada gidip geliyorlar. Trabzon bence bu sene güzel atak yaptı. Başakşehir'den ne zaman kurutulucaz bilmiyorum. Sanırım bu seneyi de ilk 3'te bitirecek. Ama seneye belki küme düşer... Beşiktaş favorim şimdilik 🏴🏳

Sivaslı arkadaşım var. Ona dedik ki şaka maka şampiyon olacaksınız. O da bana dedi ki Rıza nin ikinci yarı takımları düşüş yaşıyor.
O halde kovun RIZa yı,  getirin mesut  bakkal i dedim. Kesin sizsiniz şampiyon. Sene sonu iki hoca cikar kupa almaya 😃😜😃
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
December 18, 2019, 08:27:47 AM
Merited by Blacknavy (2), Vispilio (1), Lachrymose (1)

İngiltere ligi hariç geçen sene bütün liglerde neredeyse 3-5 hafta öncesinden şampiyonu belliydi. Bizim lige bakıyorsunuz her sene en kötü 2-3 takım ölümüne çekişiyor. Şimdi doğru düzgün konuşacak olursak eğer Türkiye'de oynanan futbol değil ve maçların kaderini sadece hakemler belirlemiyor. şimdilerde şaşırdığımız çok absürt sonuçlu maçlar 3-5 yıl sonra önümüze bir mahkeme savunmasında çıkıp geliyor ve okuyup geçiyoruz. neyse kısaca ligimizde oynanan futbolun sadece belli bir kesimi mutlu etmek ve medya sahiplerinin isteği doğrultusunda sonuçlandığını düşünenlerdenim. Bizim ligin tadı nedense son 7 haftada filan çıkıyor o da insanlardan daha fazla para kazanmak ve daha fazla paralı tv kanal aboneliği yaptırabilmek için. Şimdilerde bein connect üzerinden kimse sizi aramıyor di mi? ligin son haftalarına doğru dikkat edin sürekli sizi arayıp abone etmek için uğraşacaklar çünkü tuttuğunuz takım şampiyonluk çekişmesi içerisinde olacak Smiley

Biz toplum olarak önce dayak yiyip ağzı burnu kırılan ve sonrasında ayağa kalkıp o dayak yediği kişiyi öldüresiye döven kişiyi hep sevmiş ve sempati göstermişizdir bu nedenle ligin son haftasına doğru yine böyle koltuklarımızı kabartacak şeyler yaşanacağına eminim Smiley geçen hafta beşiktaş - malatya maçını tribünden izledim ve çok farklı bitebilecek maçın böyle bir sonuçla bitiyor oluşu beni çok düşündürdü. üşüttüğümüzle kaldık ama olsun Smiley

Bayern Münih bitime 5 hafta kala şampiyon! 2018 yılı
PSG bitime 5 hafta kala şampiyon oldu
Barcelona, sezonun bitimine 3 hafta kala kulüp tarihindeki 26. lig şampiyonluğunu ilan etti

İskoçya Premier Ligi'nde en ciddi rakipleri Rangers'ın da iflas etmesiyle rakipsiz kalan Celtic, sezonun bitimine 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Young Boys, bitime 8 maç kala
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 18, 2019, 09:37:51 AM
Last edit: December 18, 2019, 04:34:04 PM by kartepe

Eskiden la liga yı izlerdim. İngiltere ligini görünce diğer ligler izlenmez. Bir de çok kaliteli olmasa bile Hollanda ligini çok beğeniyorum.
Pazar günü feyenord PSV maçını izledim kalite o biçim. Total futbol tercih sebebim. Bizim futbolcular sahaya oynamaya değil yatmaya çıkıyor da ondan.

The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
December 18, 2019, 04:25:13 PM

Ligteli kalitenin düştüğü bir gerçek. Hiçbir futbol maçı keyif vermiyor. En iyi takımlar arasında bile çekişme yok. Son yıllarda azalan İstanbul takımı ağırlığı yerini Anadolu takımlarına bıraktı. Her sene üst sıralara oynayan takımlar görüyoruz. İstanbul'un büyük takımlarına gelen yıldız oyuncular artık iş yapamıyor. Sürekli sakatlıklar görüyoruz. Futbol liginin en kötü dönemlerini yaşıyoruz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 18, 2019, 04:56:11 PM

Ligin zaten son yıllarda diyorum uzun zamandır bir kalite yoktu aslında. Farkettiyseniz en çok hakem tartışmaları bizim ligde çıkıyor bir vara gidiliyor nerden baksan 20 dakika bazen oyun duruyor o vara gidiyor bir türlü karar veremeyen hakemlermi dersin yoksa agresif futbolcularmı bir bakıyorsun çat kırmızı yemişler hiç anlamıyorsun.

Eskiden ilk 3 takım çekişmeli olarak lige ambargo koyardı ama artık bu olay değişti çünkü neden artık oyuncularda ki kalite ve performans olayı düştü eskiden hep yıldız oyuncular alınırdı nasıl yıldız ama 30 + kariyerini sonlandırmak isteyenler gelirdi şu anda da hala daha aynı mı evet aynı durumda ama artık çok fazla maaş bağlanamıyor bu oyunculara.

Artık büyük takımlar gibi sistem oturtulmalı kısacası liverpool,barcelona,ajax,juventus,psg gibi takımların yaptıklarını yapmaya çalışmaları lazım alt yapıya önem verilmeli yoksa hiç bir halt olmaz uzun yıllar boyunca.

Her şeyin değişmesi lazım her yıl bir şeyler değişecek denilip ama yine günü kurtarmaya oynuyoruz bu şekilde olunca da sonuç olarak bir şey olmuyor.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
December 18, 2019, 04:58:16 PM

neden dökülmesin bu halkın toplu olarak koyun gibi izlediği şey maçlardı ancak millette maddi kaygılar baş gösterdi usun süredir halk maçları izlemeyi bıraktı ee buda insanımız gibi yansıyor işte maçlara.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
December 19, 2019, 07:07:28 AM
Last edit: December 19, 2019, 08:45:59 AM by Vispilio

Toplumdaki genel ahlaki yozlaşmayla alakalı,

Son Beşiktaş - Malatyaspor maçında 4 tane Beşiktaş lehine penaltı var, en azından 2 tanesi 100% penaltı, VAR'a bile bakılmamış,
çünkü hakem emir almış şartlanmış...

Sivas - Fener maçında Sivas yendi ama Fenerliler 3-4 defa ceza sahası alanında biçtiler Sivaslıları, tek bir penaltı bile çalınmadı, fenerin sürklase olduğu maçı az daha zorla berabere bitirteceklerdi...

Yani spor  ve sportif rekabet 15. plana düşmüş Türkiye'de, sadece para konuşuyor, halk da artık uyandı aleni şikelere ilgilenmiyor futbolla.

Bu arada sadece özetleri izledim, üste para verseler Türkiye liginde bir maça 90dk tahammül etmek zor, 90 dk izlesek en az 15-20 tane şike vakası bulursunuz her maçta.

Bir yanda "Beşiktaş'ın lehine asla karar vermeyeceksin" diye emir almış hakem ekibi, diğer tarafta "Fenerli adamı öldürse bile penaltı çalmayacaksın" diye şartlanmış hakem ekibi, insanlar bozuk VAR naapsın bu durumda, küçük mafyacılık oynanıyor Türkiye liginde, belli hakemler var, belli takımlar için yıllardır kiralık katil gibi çalışıyorlar, o yüzden Türkiye'de yaşamayan sadece maçlar için gelip giden baskı altında kalmayacak ve para için şerefini satmayacak insanların hakemlik yapması gerekir.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 19, 2019, 07:22:15 AM

Futbolla çok ilgim yok. Tabi ki bir takım tutuyorum ama takip bile etmiyorum desem yeridir. Telife takılmayan yerlerde özetlere bakarım genelde. Bir de Youtube'da fan sayfalarına. Bariz bir şekilde yıllardır yayıncı firmanın bile yanlı işler yaptığını görebiliyoruz. Kimseyi rencide etmek falan gibi niyetim yok. BJK'de FB'de GS'de büyük camialara sahipler. Ancak federasyonların yanlı tavırları tamamıyle zarar veriyor.

Mevcut federasyon başkanının bakışlarında hayır yok. Bu adamlar açık şekilde taraftarı olduğu klüp lehine çalışıyor. Daha önce de diğer takımlar için aynısını gördük. Başakşehir olayı farklı mı? Göksel Gümüşdağ yıllardır orada ne iş yapıyor? Allah aşkına birisi Clichy'i, Arda'yı, ve daha bir çok yüksek bedelli oyuncuları nasıl aldılar bir açıklasın. Başakşehir'in geliri nereden geliyor ki bu kadar yüksek maliyetli oyuncuyu satın alabiliyorlar? Şeffaf olmayan süreçlerle İstanbul'da 4. bir takımı yaratma çabasıydı, bir ekonomik karardı! Ve şu ana kadar işler iyi gidiyor. Ama birileri bunun da altını kazarsa neler çıkacağını allah bilir!

Gerçekten tarafsız bakmaya çalışıyorum. Hangi anadolu takımı kollanıyor? Hangi anadolu takımı bu kadar hatalı yönetimle maç kazanıyor? Sahi neden bu kadar çok hata var? Neden bu kavga? Neden takımların yöneticileri her hafta televizyonlara demeç veriyor? Şirket mi yönetiyorlar? Spor klübü mü?
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 02, 2020, 06:03:01 PM

Tek yaptıkları para verıp yabancı ıthalatı yapmak baska ne yapıyorlar kı basarı beklıyoruz bu takımlardan, ne bır altyapı ne duzgun bır egıtım bu halıyle dokulmesı normal tum takımların.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 02, 2020, 06:36:07 PM

Cheesy demekki paralar boşa gitmiş.Ya yanlış transfer yapıyorlar yada paraları cukkalamaktan takıma zaman ayıramıyorlar Cheesy Kimse bana bu kadar milyonların milyarların döndüğü bir piyasada herşey futbol için herşey taraftarlar için demesin.İnşallah mahalle takımlarına bile yenilir şu dört büyükler dediğimiz takımlar.Şu afyondan kurtuluruz.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 03, 2020, 07:23:24 AM

Bence en büyük sorun futbolcuyu başkanlar alıyor ve teknik direktöre bunlar ile senden şampiyonluk bekliyorum diyor. Ya adam sistemine uymayan birisi ile nasıl çalışsın.
Bu konuda çoğu takım böyle yapıyor.
Birde şu gerçek var bizim ülkemizde herkes futboldan anlar

Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 09, 2020, 04:22:57 PM

Baskan bır sey yapmasa da fark etmez kac tane duzgun teknık dırektor var kı zaten ulkede, guya en basarılılarından bırı F.terim onun da basarısı bellı kac yıldır. Futboldan soguduk daha basarılı oldugumuz basketbol cok daha guzel gelıyor artık.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: