Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:20:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Referans Sistemi İle En İyi Ödeme Yapan Borsalar  (Read 213 times)
hakan3015 (OP)
Member
**

Activity: 154
Merit: 17

View Profile
December 18, 2019, 06:01:47 AM
Last edit: December 18, 2019, 06:37:32 AM by hakan3015
Merited by forumalacali (1)

Kripto para yatırımcıları günümüzde uzun vadeli yatırım yapıp para kazanmanın yanı sıra başka şekillerde de gelir elde edebiliyorlar. Bazı yatırımcılar günlük al-sat işlemlerinden para kazanırken bazıları referans programlarından faydalanıyorlar.

Referans programları özellikle çok fazla sayıda kişiyle etkileşime geçen kişiler için oldukça etkili bir para kazanma yöntemi. Kripto para sektöründen para kazanmak isteyen kişiler bu programı kullanarak çeşitli kişileri çeşitli borsalara yönlendirebiliyor, bu kişilerin o borsalardaki işlemlerinden komisyon alabiliyorlar.

Bu kişiler referans programları sayesinde bizzat işlem yapmalarına gerek kalmadan para kazanabiliyor, bu parayı ister kripto para ister itibari para şeklinde alabiliyor ve dilediğinde kullabiliyorlar.

Sizler için en iyi referans ödülü veren borsaları paylaşmak istiyorum.

COİNBASE: En cazip referans programının hangi şirkette olduğunu bulmak elbette epey güç. Ancak şu an için listenin birinci sırasına Coinbase’i koymak mümkün görünüyor. Coinbase’in referans programını kullanan kişiler ödemelerini itibari para üzerinden alıyorlar. Ancak platforma getirdiğiniz üyenin, ilk altı ay içerisinde en az 100 USD’lik (veya dengi) işlem yapması gerekiyor ve siz bu işlemden 10 USD gibi bir ücret alıyorsunuz. Eğer Coinbase’ten alacağınız komisyonlar kabarık olsun istiyorsanız borsaya gerçekten çok fazla sayıda üye kazandırmanız lazım. Peki Coinbase buna rağmen niye listenin birinci sırasında? Aslında bunun sebebi Coinbase’in affiliate programı. Eğer kendi sitenizi kullanarak birini Coinbase’e yönlendirirseniz ve o kişi Coinbase’te işlem yaparsa, o işlemden alınan hizmet bedelinin yarısı doğrudan size aktarılıyor. Buna benzer bir hizmeti Coinbase’in çoğu rakibinde bulmak zor.

OKEX: Tıpkı Binance gibi Malta merkezli olan OKEx şu anda işlem ücretlerinden yüzde 20’lik bir komisyon veriyor. Bu ödemeleri tıpkı Huobi’de olduğu gibi USDT ile almak mümkün. OKEx’i Huobi’nin önüne geçiren şey, OKEx’teki komisyon oranlarının yüzde 50’ye kadar çıkabiliyor olması. Oranın bu kadar yükselebilmesi için platforma davet ettiğiniz kişinin bakiyesinde 5 bin OKB (11 bin dolar civarı) bulunması gerekiyor. Ancak her ay daha fazla sayıda kişiyi OKEx’e getirmeyi başarırsanız, bu işlemlerden alacağınız komisyon oranı yine yüzde 50’ye kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla platforma illa ki 5 bin OKB’lik bakiyesi bulunan birini getirmenize gerek yok.

KİCK: Moskova merkezli Kick, listedeki diğer platformlara kıyasla daha az biliniyor. Ancak Kick’in referans programının oldukça rekabetçi olduğunu belirtmek gerekiyor. Kick’in referans programına katılan kişiler platforma ne kadar fazla üye getirirlerse o kadar fazla komisyon almaya başlıyorlar. Ayrıca şirket, bu programdaki kullanıcılarına yüzde 50 oranında komisyon veriyor. Referans programının en öne çıkan kullanıcıları daha farklı şekillerde de ödüllendiriliyorlar. Peki Kick’in kötü yanı ne? Kick, diğer borsalara kıyasla çok daha az hizmet bedeli kesiyor. Bu da aslında işlemlerden aldığınız komisyon oranı yüksek olsa da elinize geçen paranın düşük olacağı anlamına geliyor. Ancak referans programını uzun süre kullanan kişiler yine de bu yüksek oranlardan faydalanabiliyorlar.

BİNANCE: Aslen Çin’de kurulan ancak daha sonra Malta’ya taşınan Binance şu anda sektörün en büyük şirketlerinden biri olarak gösteriliyor. Binance, referans programına katılanlara yüzde 20’lik bir komisyon veriyor ve bu komisyonunuzu ister kripto ister itibari para üzerinden alabiliyorsunuz. Eğer Binance’e davet ettiğiniz ve referans olduğunuz bir kullanıcının bakiyesinde 500 BNB (8 bin dolar civarı) bulunuyorsa bu kişiden yüzde 40 oranında komisyon almaya başlıyorsunuz.

HUOBİ: Singapur merkezli bir şirket olan Huobi şu anda en cazip referans programlarından birine sahip. Şirkete referans olarak getirdiğiniz üyelerden yüzde 30 oranında komisyon alıyorsunuz. İşin en güzel yanlarından biri ise bu komisyonu ister Huobi tokenlarıyla ister USDT (Tether) ile alabiliyor olmanız. İsterseniz hiç ödeme almayıp sadece bonus puanı da biriktirebiliyorsunuz. Bu bonusları gelecekteki bir tarihte çifte ödeme almak için kullanmanız mümkün. Huobi’nin tüm bu özelliklere rağmen beşinci sırada yer almasının ise bazı sebepleri var. Şirket sıradan kullanıcılara çifte oranlar sunmuyor ve birikmiş referanslarınızdan komisyon toplayamıyorsunuz.

BİTMEX: 2014 yılında kurulan BitMEX şu anda sektörün en popüler platformlarından biri olarak gösteriliyor. BitMEX, platforma birini davet eden yatırımcılara onların işlemlerinden yüzde 10 gibi düşük bir komisyon veriyor. Bu sayı kulağa düşük gelse de bu komisyonun her daim Bitcoin ile ödendiğini belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla BitMEX’ten Bitcoin ile alacağınız komisyonlar zaman içerisinde daha fazla değer kazanabiliyor. Ayrıca platformdaki komisyon oranlarının, sizin referans seviyenize göre artığını ve yüzde 20’ye kadar çıktığını belirtmek lazım.

UPBİT: Bundan iki yıl önce Güney Kore’de kurulan Upbit kısmen genç bir şirket olmasına rağmen sektörde adını duyurmayı başardı. Upbit bu yaz kendi referans programını başlattı ve programa katılanlara kendi aldığı hizmet bedelinin yüzde 50’sini vaat etti. Bir arkadaşınızı Upbit’e davet ettiğinizi, onun da 1000 ETH’lik bir işlem yaptığını varsayalım. Eğer Upbit’in bu işlemden alacağı komisyon yüzde 0.1 ise (1 ETH’ye denk geliyor), bunun 0.5 ETH’lik kısmı size aktarılacak demektir. Upbit’in bu programı şu an için kulağa epey cazip gelse de bu programın ne kadar daha devam edeceği henüz belli değil.

1715098818
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715098818
Reply with quote  #2

1715098818
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715098818
Hero Member
*

Ignore
1715098818
Reply with quote  #2

1715098818
Report to moderator
1715098818
Hero Member
*

Ignore
1715098818
Reply with quote  #2

1715098818
Report to moderator
1715098818
Hero Member
*

Ignore
1715098818
Reply with quote  #2

1715098818
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 18, 2019, 12:27:13 PM

Borsa refanslarından büyük gelir elde edenler var. Binance'de görüyorum arada, listeyi paylaşıyorlar. Ayda birkaç BTC kazananlar oluyor. Bunlardan bazıları sanırım zengin arkadaş çevresi olanlar ve/veya yatırım şirketlerindeki yöneticiler. Bazıları da sosyal medya hesaplarında yüzbinlerce takipçisi olanlardır. Sonuçta iş sadece referans koduyla üye yapmakla bitmiyor. Bu kişilerin yüksek hacimlerde işlem yapması da lazım ki referans sahibine kazandırdığı da yüksek olsun. Zor bir kazanç ama başaranlar da var sonuçta.
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
December 18, 2019, 01:28:41 PM

Yararlı bir konu ama genelde bu tarz yerlerde 2 hesap açılıyor biri ana hesap biri onun refi ile kaydolmuş işlem hesabı  Undecided
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 18, 2019, 04:50:07 PM

Kucoin ile binance aşağı yukarı aynı zamanda açıldılar. Ben tercihimi kucoinden yana kullandım. 20 ye yakın ref buldum. Piyasa tirt olunca birde kucoin hafriyat alanı gibibolunca binance den yapmadığıma pişman oldum.
Demek ki nasip değilmiş.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 18, 2019, 06:04:31 PM

fırsatları görüyorum ama uğraşıp değerlendirmediğim için zaman geçtikçe kendime çok kızıyorum. binance ilk açıldığında google ads e 2 3 ay ref linki reklam bassan şimdiye kadar ref geliri ne kadar olurdu acaba Smiley
hakan3015 (OP)
Member
**

Activity: 154
Merit: 17

View Profile
December 18, 2019, 07:51:11 PM

fırsatları görüyorum ama uğraşıp değerlendirmediğim için zaman geçtikçe kendime çok kızıyorum. binance ilk açıldığında google ads e 2 3 ay ref linki reklam bassan şimdiye kadar ref geliri ne kadar olurdu acaba Smiley
Dediğinizin cevabını biraz hayal ettim. Haklısınız biraz hesaplamayı denedim başaramadım. Yüzümde gülücükler oluştu. Hayali bile insanı mutlu edebildi.  Smiley
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 18, 2019, 09:19:54 PM

Selcoin ile Alp ışıka sormak lazım..belki şuan gelirkeri çok yoktur ama bir zamanlar fena kazandılar. Özellikle Alp borsayi tanıtıp akabinde ref kasardi. Bu ref olayları geçti artık.

The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
December 21, 2019, 01:41:17 PM

Ref linki ile çok büyük karlar elde edildiği için bütün sosyal medya sitelerinde bununla ilgili çalışmalar yapan hesaplar var. Yeni bir yatırımcı piyasaya girmek istediği zaman güvenilir birilerini bulmak istiyor. Eğer takipçisi çok olan, güvenilir biriyseniz insanların elinden tutuyorsunuz. Belki bu işlere başlattığınız kişi referans linki ile üye olduğunun bile farkında olmuyor ama işlem yaptıkça siz onun üzerinden para kazanıyorsunuz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
December 21, 2019, 02:09:49 PM

Referans sistemi en çok twitter üzerinde analiz yapan tayfanın işine yarıyor çünkü ellerindeki takipçileri bu anlamda kullanmaları çok kolay oluyor zaten bu hesapların çoğalma nedeni genelde bu referans sistemi. böyle durumlarda kullanılabilecek en güzel ortam twitter yani takipçiniz olmasa bile yeni bir projeyi duyurarak referans kazanabilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: