Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:13:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu filmin adı neydi?  (Read 383 times)
bileq (OP)
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 19, 2019, 08:42:09 PM
Merited by wolwoo (1)

daha önce izlediğim ama ne adını ne oyuncusunu hatırladığım bi filmi hatırladım tekrar izleyeceğim ama bulamadım bi el atın da bulalım şunu Smiley
bu başlık da benzer durumdakilere konu olsun

filmden hatırladığım ilginç bir sahne;
bizim başrol oyuncumuz geçmişe falan gidiyor, bir sahnede 3 kişi bankta oturuyor fakat bu bankta oturanların hepsi aynı kişi.  biri kendisi, biri geçmişteki kadın hâli, biri de yaşlanmış hâli. ya da benim aklımda kalan bu Smiley
1715026391
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715026391
Reply with quote  #2

1715026391
Report to moderator
1715026391
Hero Member
*

Ignore
1715026391
Reply with quote  #2

1715026391
Report to moderator
1715026391
Hero Member
*

Ignore
1715026391
Reply with quote  #2

1715026391
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715026391
Hero Member
*

Ignore
1715026391
Reply with quote  #2

1715026391
Report to moderator
1715026391
Hero Member
*

Ignore
1715026391
Reply with quote  #2

1715026391
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
December 19, 2019, 09:14:01 PM
Merited by bileq (2), Blacknavy (1)

hocam ipucu verin biraz  Smiley age of adeline olabilir mi ya da Predestination?
o değil de kalite bir film bulmam lazım, kaç gündür bişey izlemedim Cheesy bulursa/m/nız haber edelim Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
bileq (OP)
Legendary
*

View Profile
December 19, 2019, 09:28:27 PM

hatırlasam yazıcam da yok tıkandım. age of adeline ismi çok uzak. ama predestination bişeyler çağrıştırdı sanki. dur şuna bi bakayım
-helal olsun valla. fragmana baktım da aradığım film sanki bu Smiley şunu bi izleyim de aklımda ne kadarı doğru kalmış Smiley
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 19, 2019, 09:33:06 PM
Merited by wolwoo (1)

Şimdi aklıma dejavu falan geldi ama ondada böyle sahne hatırlayamadım açıkcası. Ben sana yinede bir kaç tane söyliyim seninkisi büyük ihtimallde zamanla alakalı bir film olabilir.

Bunlardan bir kaçı zaman yolcusunun karısı, Zamanın ötesinde,2014 yapımı,Zamanın Bir Yerinde 1980 yapımlı,Yaşam şifresi 2011 yapımlı,Zaman Makinası 1960,Kelebek Etkisi serisi var ayrıca, Geleceğe dönüş serisi var. Bu filmlerden bir kaçı olabilirmi bilemiyorum ama bir tüyo vermeden net bir şey söylemem ama senin anlattığına göre zaman kavramı var bu filmde sanırım. Cheesy
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 19, 2019, 09:51:19 PM
Merited by Vispilio (1), Lachrymose (1), Blacknavy (1)

hatırlasam yazıcam da yok tıkandım. age of adeline ismi çok uzak. ama predestination bişeyler çağrıştırdı sanki. dur şuna bi bakayım
-helal olsun valla. fragmana baktım da aradığım film sanki bu Smiley şunu bi izleyim de aklımda ne kadarı doğru kalmış Smiley

Cheesy demin de birisi daha sordu, hemen filmin adını ve başrol oyuncusunu söyledim. international movie database gibiyim Cheesy şaka şaka film izlemeyi severim, hatta bayılırım o kadar Wink

predestination'da bank sahnesi vardı ama açık konuşmak gerekirse bu filmi pek sevmem Cheesy biraz inception havası var "yeter lan, kafa dağıtmaya geldik, fizik uzmanı olmaya gelmedik" dedirten cinsten bir film..o yüzden 1 ya da 2 defa ancak izlemişimdir. age of adeline daha yumuşak sayılır kurgu ve senaryo açısından, rahatlıkla izlenir...

Şimdi aklıma dejavu falan geldi ama ondada böyle sahne hatırlayamadım açıkcası. Ben sana yinede bir kaç tane söyliyim seninkisi büyük ihtimallde zamanla alakalı bir film olabilir.

Bunlardan bir kaçı zaman yolcusunun karısı, Zamanın ötesinde,2014 yapımı,Zamanın Bir Yerinde 1980 yapımlı,Yaşam şifresi 2011 yapımlı,Zaman Makinası 1960,Kelebek Etkisi serisi var ayrıca, Geleceğe dönüş serisi var. Bu filmlerden bir kaçı olabilirmi bilemiyorum ama bir tüyo vermeden net bir şey söylemem ama senin anlattığına göre zaman kavramı var bu filmde sanırım. Cheesy
yaşam şifresi ve kelebek etkisi (ashton'lı ilk bölüm)+ yarının sınırında ve dejavu da keyifli filmlerdendir. Geleceğe dönüş serisi çocukluğumuzda kaldı Cry marty mcfly üztad

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
bileq (OP)
Legendary
*

View Profile
December 19, 2019, 11:34:24 PM

filmi 4 5 yıl sonra tekrar izledim ama sanki hiç izlememişim gibi. kafam bi milyon oldu rahatla uyurum artık  Grin
bu film mindfuck movies olarak katerogize edilmiş Grin
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Merit: 1030

View Profile
December 20, 2019, 12:11:30 AM

bileq hocam sen 3 kişi var deyince benimde aklıma bu fim geldi.Wolwoo reis saolsun fimin adınıda söyledi.
Ben çok iyi hatırlıyorum bu filmi.hatta inanılmaz derecede beyin yakıyor ve yok artık dedirtiyor.Tekrar izlemeyi düşünmek  bile beni yoruyor şuan Cheesy o zamanlar filmi aşırı zorlama ve saçma bulmuştum.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 20, 2019, 06:44:37 AM

Predestination'da bank sahnesi var ama dediğin gibi kendisinin kadın hali mi vardı yoksa 2 kişilermiydi? Bende sanki 2 kişi olarak hatırlıyorum biri gençliği diğeri yaşlı hali. Kadın ise o geçmişte aşık olupta söylemediği yaşlı hali gelip o genç haline git konuş falan mı diyordu?
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 20, 2019, 07:01:08 AM

hocam ipucu verin biraz  Smiley age of adeline olabilir mi ya da Predestination?
o değil de kalite bir film bulmam lazım, kaç gündür bişey izlemedim Cheesy bulursa/m/nız haber edelim Wink

Hocam Hint filmleri izliyorsaniz eğer tavsiye vereyim. Talaash mesela amir khan in güzel filmlerinden birisi. Ayrıca lagaan da olabilir. Tabi izlemediyseniz.

bileq (OP)
Legendary
*

View Profile
December 20, 2019, 09:10:47 AM

Predestination'da bank sahnesi var ama dediğin gibi kendisinin kadın hali mi vardı yoksa 2 kişilermiydi? Bende sanki 2 kişi olarak hatırlıyorum biri gençliği diğeri yaşlı hali. Kadın ise o geçmişte aşık olupta söylemediği yaşlı hali gelip o genç haline git konuş falan mı diyordu?

bankta kadın erkek oturuyor 2si de aynı kişi. erkek ayrılmak zorunda kalıyor cünkü arka bankta gelecekten gelen kendisi onu alıp götürüyor. anlatınca çok saçma duruyor ama izlerken beyin yakıyor Smiley
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 20, 2019, 09:17:26 AM

Predestination. Filmin adını çoğu kimse vermiş ama sonu benim hoşuma gitmedi. Benzerleri var. Belki sonu şaşırtıcı gelebilir ama onun yerine daha güzelleri tercih edilse iyi olur. Artık çoğu film şirketi yeni senaryo bulmakta  zorlanıyor. Belki de yeni çıkan filmler benzeri olduğu için düşük puan alıyor.
Aqualung89
Hero Member

Merit: 529

View Profile
December 20, 2019, 12:19:39 PM

Cheesy demin de birisi daha sordu, hemen filmin adını ve başrol oyuncusunu söyledim. international movie database gibiyim Cheesy şaka şaka film izlemeyi severim, hatta bayılırım o kadar Wink

predestination'da bank sahnesi vardı ama açık konuşmak gerekirse bu filmi pek sevmem Cheesy biraz inception havası var "yeter lan, kafa dağıtmaya geldik, fizik uzmanı olmaya gelmedik" dedirten cinsten bir film..o yüzden 1 ya da 2 defa ancak izlemişimdir. age of adeline daha yumuşak sayılır kurgu ve senaryo açısından, rahatlıkla izlenir...

yaşam şifresi ve kelebek etkisi (ashton'lı ilk bölüm)+ yarının sınırında ve dejavu da keyifli filmlerdendir. Geleceğe dönüş serisi çocukluğumuzda kaldı Cry marty mcfly üztad

Geleceğe dönüş sevdiğim serilerden biri diyebilirim müziği ve jeneriği aklımdan çıkmıyor hiç bir şekilde. Vay be ne günlerdi o zaman diyorum hep. Grin
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 20, 2019, 01:09:37 PM
Last edit: June 04, 2020, 01:20:41 PM by lossnet
Merited by Vispilio (2)

daha önce izlediğim ama ne adını ne oyuncusunu hatırladığım bi filmi hatırladım tekrar izleyeceğim ama bulamadım bi el atın da bulalım şunu Smiley

bizim başrol oyuncumuz geçmişe falan gidiyor, bir sahnede 3 kişi bankta oturuyor fakat bu bankta oturanların hepsi aynı kişi.  biri kendisi, biri geçmişteki kadın hâli, biri de yaşlanmış hâli. ya da benim aklımda kalan bu Smiley

Doğru cevaplar gelmiş yukarıda ama ben de sahnenin kendisini ekliyorum aşağıya. Üşenmedim, açtım filmi, aradım buldum valla sahneyi Cheesy
Film: Predestination
Sahne zamanı: 1:15:22

Filmi yıllar önce izlemiştim o yüzden karakterlerin isimlerini hatırlamıyorum. 3 kişi aynı anda oturmuyorlar bankta. Biri gidip diğeri geliyor.
Ekranın hemen önündeki adam + banktaki kadın + kadının yanındaki adam, hepsi aynı kişiler. "Git kendini becer" deyimi bu filmde tam manasıyla can bulmuş diyebiliriz. Geçmişteki haliyle sevgili oluyor, sevişiyor, çocuğu oluyor falan. Tüm bunlardan haberi de olmuyor. Dünyada sanki başkası yokmuş gibi, gidip kendine aşık oluyor Huh

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 20, 2019, 01:45:29 PM

bizim başrol oyuncumuz geçmişe falan gidiyor, bir sahnede 3 kişi bankta oturuyor fakat bu bankta oturanların hepsi aynı kişi.  biri kendisi, biri geçmişteki kadın hâli, biri de yaşlanmış hâli. ya da benim aklımda kalan bu Smiley

Doğru cevaplar gelmiş yukarıda ama ben de sahnenin kendisini ekliyorum aşağıya. Üşenmedim, açtım filmi, aradım buldum valla sahneyi Cheesy

Filmi yıllar önce izlemiştim o yüzden karakterlerin isimlerini hatırlamıyorum. 3 kişi aynı anda oturmuyorlar bankta. Biri gidip diğeri geliyor.
Ekranın hemen önündeki adam + banktaki kadın + kadının yanındaki adam, hepsi aynı kişiler. "Git kendini becer" deyimi bu filmde tam manasıyla can bulmuş diyebiliriz. Geçmişteki haliyle sevgili oluyor, sevişiyor, çocuğu oluyor falan. Tüm bunlardan haberi de olmuyor. Dünyada sanki başkası yokmuş gibi, gidip kendine aşık oluyor Huh

[i mg]http://i.hizliresim.com/P7glqN.jpg[/img]

Lanet olasıca fizzle bomber!!! Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 25, 2019, 05:43:28 PM

valla arkadaş yazmış cevabı bende biliyordum bu filmi. Hatta yakın bi zamanda izledim. Cidden baya iyi bir film. Tavsiye de edilir.

o zaman beende bu başlıktan mütevellit birşey danışayım bilen olursa diye. Ayrıca bi başlık açmaya gerek yok. Çünkü bilen pek çıkmayabilir.Hatta çıkan olur mu merak içindeyim.
Roma da navona meydanında bi kaç erkeğin bulunduğu bi grup şarkı çalıyor. İnanılmaz güzeldi. Hatta cd leri bile vardı ama ne ismini almışız nede cd lerini. Gören bilen varsa çok makbule geçer. Verebileceğim bilgi yalnızca bu kadar malesef

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 25, 2019, 05:51:36 PM

valla arkadaş yazmış cevabı bende biliyordum bu filmi. Hatta yakın bi zamanda izledim. Cidden baya iyi bir film. Tavsiye de edilir.

o zaman beende bu başlıktan mütevellit birşey danışayım bilen olursa diye. Ayrıca bi başlık açmaya gerek yok. Çünkü bilen pek çıkmayabilir.Hatta çıkan olur mu merak içindeyim.
Roma da navona meydanında bi kaç erkeğin bulunduğu bi grup şarkı çalıyor. İnanılmaz güzeldi. Hatta cd leri bile vardı ama ne ismini almışız nede cd lerini. Gören bilen varsa çok makbule geçer. Verebileceğim bilgi yalnızca bu kadar malesef

https://m.sinemalar.com/mobileweb/movieInfo/23309
Bu olabilir mi İtalyan sinemasının en güzel eseri bence
İzlemeyen kalmasın 😉

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 25, 2019, 05:56:00 PM

@wolwoo umarım linkini verdiğin sitede hatalı yazılmıştır. bahsettiğin film cidden  366dk mı?
abi o sürede bir dizinin sezonu biter, 3leme film bitirirsin.. 6 saat izlemeye değecek bi film mi  Grin

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 25, 2019, 06:03:18 PM

@wolwoo umarım linkini verdiğin sitede hatalı yazılmıştır. bahsettiğin film cidden  366dk mı?
abi o sürede bir dizinin sezonu biter, 3leme film bitirirsin.. 6 saat izlemeye değecek bi film mi  Grin
Aynen bitince üzülüyorsun çok tatlı bir film
Matteo matteooo

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 28, 2019, 01:02:03 PM
Merited by bileq (1)

Bu başlığı eğlenceli hale getirelim. Beyin jimnastiği yapmak ve hafızamızı tazelemek amacıyla, bazı filmlerin konusunu ya da karakterlerin özelliklerini bir cümleyle yazıcam aşağıya. İsteyenler filmlerin adını tahmin etsinler Smiley

1. Hapı yuttuktan sonra çok daha zeki, zengin ve karizmatik hale gelen ama mafyanın çemberine takılan bir adamın hikayesi...
2. Kuzey ordularının komutanı General Maximus...
3. Rüya içinde rüyaya dalarak kendi dünyalarını yaratan ve bunu hırsızlık/dolandırıcılık amacıyla kullanan bir grup insanın hikayesi...
4. Yalan söylemenin mümkün olmadığı distopik bir dünyada, sadece bir kişi yalan söylemeyi beceriyor...
5. Devlet yönetiminin tüm kademelerinde bulunanları ortadan kaldırmaya karar vermiş bir yapay zeka ve onu engellemeye çalışan bir grup insan...
6. Bir uzay aracında yeni bir gezegene yolculuk ederken, yüzlerce yıl derin uykuda kalması gerekenlerden biri erken uyanıyor. Sonra ahlaki bir ikilemde kalıyor...
7. Bir kuyruklu yıldızın dünyaya çok yakın bir noktadan geçişi sırasında garip bir olay yaşanıyor. Evde toplanmış olan bir grup insan dışarı çıktıklarında kendi benzerleriyle karşılaşıyorlar...
8. Para biriminin "zaman" olduğu distopik dünyayı anlatan film.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 28, 2019, 04:23:56 PM

Bu başlığı eğlenceli hale getirelim. Beyin jimnastiği yapmak ve hafızamızı tazelemek amacıyla, bazı filmlerin konusunu ya da karakterlerin özelliklerini bir cümleyle yazıcam aşağıya. İsteyenler filmlerin adını tahmin etsinler Smiley

1. Hapı yuttuktan sonra çok daha zeki, zengin ve karizmatik hale gelen ama mafyanın çemberine takılan bir adamın hikayesi...
2. Kuzey ordularının komutanı General Maximus...
3. Rüya içinde rüyaya dalarak kendi dünyalarını yaratan ve bunu hırsızlık/dolandırıcılık amacıyla kullanan bir grup insanın hikayesi...
4. Yalan söylemenin mümkün olmadığı distopik bir dünyada, sadece bir kişi yalan söylemeyi beceriyor...
5. Devlet yönetiminin tüm kademelerinde bulunanları ortadan kaldırmaya karar vermiş bir yapay zeka ve onu engellemeye çalışan bir grup insan...
6. Bir uzay aracında yeni bir gezegene yolculuk ederken, yüzlerce yıl derin uykuda kalması gerekenlerden biri erken uyanıyor. Sonra ahlaki bir ikilemde kalıyor...
7. Bir kuyruklu yıldızın dünyaya çok yakın bir noktadan geçişi sırasında garip bir olay yaşanıyor. Evde toplanmış olan bir grup insan dışarı çıktıklarında kendi benzerleriyle karşılaşıyorlar...
8. Para biriminin "zaman" olduğu distopik dünyayı anlatan film.
.
Cevap veriyorum
1-limitless
2-gladyatör
3-inception
4-yalanın icadı gibi bir filmdi
5-hatırlamıyorum,
6-kızıl serçedeki kız oynuyor, yeni film sayılır
7-ı don't know
8-?
google olmadan bu kadar oliyy🙂

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: