Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:47:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Classic Fiyatı Eski Işıltılı Günlerine Dönebilir  (Read 271 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 24, 2019, 10:24:09 AM

Ethereum Classic fiyatları tarihinin en düşük seviyesine gerilemiş olsa da bir yükseliş hareketine başlayabileceğine dair kuvvetli sinyaller veriyor.

Ağustos ayında gerçekleştirdiği yükselişin ardından bir düzeltme evresine girmiş olan Ethereum Classic fiyatı (ETC) için bu evre yakında sonlanacak gibi görünüyor.

Kripto para analisti ve yatırımcısı NICO Ethereum Classic fiyatlarının 55.000 satoshi bölgesinde destek bularak yönünü değiştirebileceğini ifade etti. Bu durumun gerçekleşmesi durumunda 64.000 ve 73.000 satoshi seviyeleri hedeflenebilir.

Detaylı teknik analiz: https://beincrypto.com.tr/ethereum-classic-fiyati-eski-isiltili-gunlerine-donebilir/?utm_source=bitcointalk&utm_medium=social&utm_campaign=ethereum-classic&utm_content=tr
1714229228
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714229228
Reply with quote  #2

1714229228
Report to moderator
1714229228
Hero Member
*

Ignore
1714229228
Reply with quote  #2

1714229228
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714229228
Hero Member
*

Ignore
1714229228
Reply with quote  #2

1714229228
Report to moderator
1714229228
Hero Member
*

Ignore
1714229228
Reply with quote  #2

1714229228
Report to moderator
1714229228
Hero Member
*

Ignore
1714229228
Reply with quote  #2

1714229228
Report to moderator
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
December 29, 2019, 08:43:42 PM

Ethereumun kendisi bile 120 dolarlarda surunurken forkunun cok da ıs yapabılecegını sanmıyorum, pıyasa her zaman yanıltabılır ama gorusum bu sekılde benım acıkcası.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 30, 2019, 05:31:44 AM

Şu piyasa ortamında zor ama belki bir boğa gelirse neden olmasın? Bir zamanlar gerçek Ethereum olarak adlandırılıyordu. Ama bir Ethereum gibi atak yapamadı

edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
December 30, 2019, 12:22:55 PM

eth eğer 1300 ler seviyesine dönerse etc de döner.
ltc nin btc den, etc nin de eth dan bağımsız hareket etmesi düşünülemez.

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 30, 2019, 04:57:06 PM

olay ethereum classic in eski ışıltılı günlerine dönmesi değil ki. olay bütün kripto piyasasının eski ışıltılı günlerine dönmesi. piyasa düzelmeden ethereum clasic'ten bi cacık olmaz. piyasa yükselirse o da kendi payına düşeni alır elbet. yoksa kendi başına bir yükseliş yapabilecek potansiyele sahip değil

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
December 31, 2019, 07:45:39 AM

ETH classic zaten proje gelişiminde çok yol alamıyor. Hayatta olmasının hala bir anlamı var mı onu da bilmiyorum.

Ethereum PoS a geçme çalışmaları yürütürken, ETC'nin yerinde sayması nasıl ona değer kazandırabilir?
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 31, 2019, 08:10:21 AM

Gerçekten merak ederek soruyorum. ETC hakkında bilgisi olanlar kesin vardır. ETH'de ne gibi eksik gördülerde fork yaparak ETC çıktı.
 ETC ekibi şu an ne çalışma yapıyorlar?
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
January 01, 2020, 12:03:22 AM
Merited by ekiller (1), jopen (1)

Gerçekten merak ederek soruyorum. ETC hakkında bilgisi olanlar kesin vardır. ETH'de ne gibi eksik gördülerde fork yaparak ETC çıktı.

Ethereum Classic, çatallanma (hard fork) olayı sonucunda Ethereum’dan (ETH) ayrılarak ortaya çıkmış bir kripto paradır.

Çatallanmanın nasıl yaşandığına gelirsek; 2016 yılında Ethereum Vakfı öncülüğünde DAO adı verilen bir fon oluşturularak akıllı kontrat sistemi geliştirildi. Bu sistem, iki tarafın eş zamanlı eyleme geçmediği sürece alış-satış işlemlerini gerçekleştirememesi anlamına geliyordu. Bu özellik her kripto parada olmadığı için Ethereum’un değerini arttırmaya yardımcı oldu. Fakat yine 2016 yılında bu sistemde bir güvenlik açığı olduğu iddiası ortaya atıldı ve bunun ardından bazı kullanıcıların paraları yer değiştirdi. Yani, iddialar doğru çıktı ve yaklaşık 50 milyon dolar değerinde bir zarar doğdu.

Bu olayların ardından çatallanmanın gerçekleştirilmesi için bir oylama yapıldı. Topluluğun büyük kısmı, çatallaşmanın değişmezlik zincirine uymayan bir durum olduğunu ileri sürerek karşı çıktılar. Bu anlaşmazlık sonucunda Ethereum yönetim grubu gibi paralar da ikiye ayrıldı: Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC).  Kaynak : coinkolik

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 01, 2020, 09:22:20 PM

Ethereum bile her geçen gün piyasadaki gücünü kaybederken ve fiyat olarak da gerilemeye devam ederken, bu ağda oluşmuş bir çatallanmanın yeniden eskisi gibi fiyatlanmayacağını düşünüyorum. Elbette, Ethereum Classic artık kendi başına bir kripto para olmuş durumda fakat unutmamak gerekiyor ki fiyatında Ethereum'un etkisi ve baskısı bulunuyor. O sebeple de eski günlerde olduğu gibi 50 USD üzerinde veya 100 USD üzerinde bir fiyata ulaşmasını beklemiyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 02, 2020, 07:06:54 AM

Yalnız ETC'nin sanki ETH'ye evrilmeye başladığını görüyorum. Geçenlerde ETC'den bir açıklama gelip ETH'nin yapacağı son güncellemelerin hepsiyle ETC'nin uyumlu olacağını ve ETH'yle birlikte haraket etmeleri gerektiğini açıklamıştı.

Söz konusu uyumluluğu Agartha fork'uyla sağlayacaklarmış.

Duyuru şurada okumak isterseniz: https://medium.com/etc-core/ethereum-classic-agharta-hard-fork-finalization-c4298b4d5603
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
January 02, 2020, 08:29:31 AM

Bitcoin bakteri gibi cok bölündü. En dikkat çekenleri BTC cash ve BTC Gold vs oldu. Ethereum bir kere bölündü etc olarak. Hatta gerçek Ethereum biziz vs dendi ama fiyatı Ethereum a yaklaşmadı. Bu son olacak güncelleme de bile birlikte hareket etmeleri bana enteresan geldi. 
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 02, 2020, 08:52:07 AM

bitcoin cash neyse etc de odur. benim gozumde ikiside çöp. birilerini zengin etmek icin fork sonucu cıkmıs dandik coinler. çoktan ölmeleri gerekirdi
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 02, 2020, 04:29:40 PM

bitcoin cash neyse etc de odur. benim gozumde ikiside çöp. birilerini zengin etmek icin fork sonucu cıkmıs dandik coinler. çoktan ölmeleri gerekirdi

Ben de birebir aynı düşünüyorum. Bu tarz bir coinin değerinin oluyor olması bile başlı başına ilginç bir durum. O çıkış döneminde bir şeyler yapıyor gibiydiler ama o dönemden buraya kadar hiç bir şey yapmadan geldikleri için bittiler. Takımı enerjik, güncellemesini çok yapan bir sürpriz bir coin/token alsanız kazanma ihtimaliniz daha yüksek olur.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
January 02, 2020, 04:32:43 PM

eğer eski günlerine tekrar dönecekse birşeyler bu ethereum classicde olabilir olmaz demiyorum ama eğer öyle bir dönem olursa bundan çok önce gelecek coinler vardır.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
January 03, 2020, 07:57:12 AM

Ethereum Classic, çatallanma (hard fork) olayı sonucunda Ethereum’dan (ETH) ayrılarak ortaya çıkmış bir kripto paradır.

Çatallanmanın nasıl yaşandığına gelirsek; 2016 yılında Ethereum Vakfı öncülüğünde DAO adı verilen bir fon oluşturularak akıllı kontrat sistemi geliştirildi. Bu sistem, iki tarafın eş zamanlı eyleme geçmediği sürece alış-satış işlemlerini gerçekleştirememesi anlamına geliyordu. Bu özellik her kripto parada olmadığı için Ethereum’un değerini arttırmaya yardımcı oldu. Fakat yine 2016 yılında bu sistemde bir güvenlik açığı olduğu iddiası ortaya atıldı ve bunun ardından bazı kullanıcıların paraları yer değiştirdi. Yani, iddialar doğru çıktı ve yaklaşık 50 milyon dolar değerinde bir zarar doğdu.

Bu olayların ardından çatallanmanın gerçekleştirilmesi için bir oylama yapıldı. Topluluğun büyük kısmı, çatallaşmanın değişmezlik zincirine uymayan bir durum olduğunu ileri sürerek karşı çıktılar. Bu anlaşmazlık sonucunda Ethereum yönetim grubu gibi paralar da ikiye ayrıldı: Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC).  Kaynak : coinkolik

burda aslında gerçek ethereum'un etc olduğunu okumuştum. şu anki kullandığımız ethereum ise güncellenmiş daha özellikli olan.
saçma aslında. gerçek ethereum ne.
fork yiyen ethereum zinciri. asıl zincirin adı ethereum classic olmuş, yeni zincir mi ethereum olmuş?

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 03, 2020, 08:12:37 AM

Bitcoin bakteri gibi cok bölündü. En dikkat çekenleri BTC cash ve BTC Gold vs oldu. Ethereum bir kere bölündü etc olarak. Hatta gerçek Ethereum biziz vs dendi ama fiyatı Ethereum a yaklaşmadı. Bu son olacak güncelleme de bile birlikte hareket etmeleri bana enteresan geldi.  

Biraz eksik bilgi hocam.

BTC o kadar çok bölündü ki... Gerçek anlamda saymak çok zor. Hatta BTC'nin forkundan fork olarak ayrılan ve halen piyasa da olanlar var.
Bence en büyük örneği Doge'dur.

Pek bilinmez ama

BTC > TBX > LTC > JKC > LKY > DOGE gibi bir harita vardır.
Tabi ki bu izlemde çok farklı detaylar var. Farklı algoritmalar falan. Ama temelde BTC hakikaten o kadar çok bölünmüş ki...

Aklınızın almayacağı ve takibinin biraz zor olduğu şurayı inceleyebilirsiniz: https://mapofcoins.com/bitcoin/

BCH nispeten büyük bir oluşum ve desteği çok olan bir şey. Ama ETC hakikaten sadece BTC'nin önceki forklarında rantın görülmesi sonucu bu kadar destek gördü. Zaten bir işe yaramadığı anlaşıldığı için de sonradan çok söndü... Halen ETH'den üstün yaptığı bir şey yok.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 03, 2020, 01:51:06 PM

50 dolardan nerelere geldi! ATH yaptığı dönemde 100 dolar ihtimalleri konuşuluyordu... Her şeye rağmen şimdiki fiyatının son 2 yılın en düşük seviyesinde olduğu da bir gerçek. Daha da düşebilir fakat iyimse bakarsak önümüzdeki boğada hareketlenecektir. Çok ekstrem bir durum olmazsa, yine en fazla 40-50 dolara kadar gidebilir.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 03, 2020, 02:13:28 PM

Katılıyorum. Bu kadar zaman dayanmış olmaları bile mucize.
Normal koşullarda yatırımcıların tercih edeceği coinler değil. Fakat çıktıkları günden beri asıllarını yücelten taklitler olarak piyasada yer buldular ve iş yaptılar.
Boğa gelirse elbette fiyat yükselir ama kendi başına yukarı yönlü bir hareket yapacağını sanmıyorum.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 03, 2020, 02:55:45 PM

Katılıyorum. Bu kadar zaman dayanmış olmaları bile mucize.
Normal koşullarda yatırımcıların tercih edeceği coinler değil. Fakat çıktıkları günden beri asıllarını yücelten taklitler olarak piyasada yer buldular ve iş yaptılar.
Boğa gelirse elbette fiyat yükselir ama kendi başına yukarı yönlü bir hareket yapacağını sanmıyorum.
Boga gelirse yine 50-100 dolarları görür piyasada ne çöplere ne paralar basıyor millet. Gecen gün bir borsada 3 sene önce geliştiricilerinin terk ettiği coini alım satımını gördüm. 1 btc de hacim vardı hergun o hacmi yapsa 365 btc hacim yapar. böyle bir piyasadayız
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 03, 2020, 02:59:38 PM

Teşekkürler bilgi için. Aslında bir yukarda da bir arkadaşın dediği gibi gerçek ethereum (classic) olan falan diye.  Aslında hiç kullanmadım aynı ethereum mantığı ile çalışıyor diye düşünüyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: