Bitcoin Forum
May 29, 2024, 10:33:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Polis özel harekattan garip bir yemin töreni  (Read 532 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 30, 2019, 11:40:37 AM

meraktan soruyorum farklı bir dine ait dua olsaydı ona tepkiniz ne olurdu? rahatsız olurmuydunuz? yine normal karşılarmıydınız?
ben din konusunun tamamının devlet eli ile ortaya atılmasına karşıyım devletin dini olmaz insanın olur. devleti ilgilendiren bir konu değildir.

Hayır, rahatsız olmazdım. Bu devlet siyasi emelleri için askerleri yeri geliyor hapse atıyor, yeri geliyor ölüme gönderiyor sonra da bunun için maaş alıyordu diyor. Bence insanların ölmeden önce getireceği dua ve onun türü bu devleti ilgilendiren bir konu değil. Asker ölüm riskine karşı görev yapıyorsa, ırkı ve dini için bunu yapıyor. Pelinsu etek giysin ya da Beriw4n halkların tatlı kardeşliğini savunsun diye değil, Pelinsu ve Beriw4n rahatça ve özgürce yaşayabilsin diye asker var ve malesef biz bu özgürlüğü gül atarak kazanmadık. Bundan 100 yıl önce Hristiyan ve şeriatçıların işgaline karşı savaşan dindar ya da milliyetçi Türkler sayesinde bugün rahatça yaşayabiliyoruz. Bugün bu insanlar din olarak İslam’ı kabul ediyor ya da Deist oluyorsa ordu içinde dualar edilmesinde hiçbir sakınca yoktur eğer duayı eden kişiler milliyetçi ise ve videoda görünen edilen duaların şeriatçılar tarafından değil, milliyetçiler tarafından edildiğidir. Bu insanlar da edeceği duayı, yemini sivile sormasın bir zahmet. Eğer çok istiyorsaniz ateist/nihilist ya da laik bireyler olarak orduya/polise başvurarak sayınızı arttırabilirsiniz, arada iki üç ateist var diye ordu/polis motivasyon mu kaybetsin?

Ölmesini beklediğiniz insanlardan dindar ya da ırkçı olmamasını bekliyorsunuz.
Pardon, dindar ya da ırkçı olmasam neden askerlik/polislik yapayım?
Ellerinde silah var farkında mısın, ne için? Canlarini tehlikeye atmak için.
Peki ne uğruna? Laiklik için kesinlikle değil Grin
Dindarlık ve ırkçılık militarizmin iki sağlam yapıtaşı, kabul etmek istemeseniz de.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 30, 2019, 11:55:46 AM

Devlet değil, insanlar yemin ediyor.
İnsanlar değil devletler layik olur.

Hayır hocam. İnsanlar sivil yaşamda şeriatçı, laik, satanist, putperest, ateist yani istediği gibi olur.

Ama bir insan laik bir düzende devlet uniformasını giyiyorsa yani devlette çalışıyorsa laik olmak zorundadır devletin kurallarına uymak zorundadır.

Böyle bir zorunluluk yok. Devlet kaynakları (mal-hizmet-adalet dahil) herkese eşit, adil biçimde dağıtmakla mükelleftir. Laiklik dediğimiz de bu eşitliğin bir parçası. Laiklik devlet ile alakalı bir kavramdır, insanlar ile ilgili değil. Hayat teraziniz yanlış.

Ayrıca tartışmayacağım bu konuyu daha fazla.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1296

View Profile
December 30, 2019, 12:01:51 PM

para için yapacaksın para. kolay yoldan bu ülkede o miktardaki parayı hiçbir işte alamaz. asgari ücreli çoğu çalışan devletin gördüğü gibi sadece 8 saat çalışmıyor.

siz benim anlatmak istediğimi yanlış anlıyorsunuz. dini ve ırkçı duyguları zirvede olan adam orada ki duaya bakmaz zaten psikolojik olarak o din ve ırka taptığı için çoktan kendini hazır eder. zaten o kişinin orada birileri tarafından okutulan saçma intikam yemininede dinen uygun olmadığını biliyordur.

ben din veya ölüm uğruna polis olanı görmedim siz nerede yaşıyorsunuz bilmem ama insanlar farklı iş kolları deniyor ve en son polislik yada askeriyeyi tercih ediyor sonuçta boğaz doyacak bir şekilde kurallarına uyarsanız çoğunluğu işe girebiliyor.

ellerindeki silah görevi uğruna var kimse zorlamadı canlarını tehlikeye atmak içinmi.  o silah onun işinin bir parçası.

polisler kanuni olarak 7/24 çalışırlar ancak üniformayı çıkartan polis devletin onu korumadığını bildiği için mesai saatleri haricinde hiçbir olayı görmek istemez görse bile kanuni olarak karışmak zorundadır ama karışmaz hani dini duygular nereye kayboldu.
ne uğruna mı para uğruna o dediğiniz duygular eskidendi.

imkan olsa keşke öğrenebilsek 1 dönemde polis olanların kaçı dini duygularla polis oluyor çoğunluğunun para uğruna olduğuna eminim asgari ücretli çalışan biri olsam ben orada hayat standardımı 2 yık yukarıda yaşatacak işi seçerim

bu bir iştir. iş. bu işin dinle alakası yok. zaten dinle alakası olduğunu düşünen kişi de bu işi yapmaz sonuçta kaza olarak bile birini vurup canını alabilirsiniz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 30, 2019, 12:12:40 PM
Last edit: December 30, 2019, 12:36:41 PM by Blacknavy

para için yapacaksın para. kolay yoldan bu ülkede o miktardaki parayı hiçbir işte alamaz. asgari ücreli çoğu çalışan devletin gördüğü gibi sadece 8 saat çalışmıyor.

siz benim anlatmak istediğimi yanlış anlıyorsunuz. dini ve ırkçı duyguları zirvede olan adam orada ki duaya bakmaz zaten psikolojik olarak o din ve ırka taptığı için çoktan kendini hazır eder. zaten o kişinin orada birileri tarafından okutulan saçma intikam yemininede dinen uygun olmadığını biliyordur.

ben din veya ölüm uğruna polis olanı görmedim siz nerede yaşıyorsunuz bilmem ama insanlar farklı iş kolları deniyor ve en son polislik yada askeriyeyi tercih ediyor sonuçta boğaz doyacak bir şekilde kurallarına uyarsanız çoğunluğu işe girebiliyor.

ellerindeki silah görevi uğruna var kimse zorlamadı canlarını tehlikeye atmak içinmi.  o silah onun işinin bir parçası.

polisler kanuni olarak 7/24 çalışırlar ancak üniformayı çıkartan polis devletin onu korumadığını bildiği için mesai saatleri haricinde hiçbir olayı görmek istemez görse bile kanuni olarak karışmak zorundadır ama karışmaz hani dini duygular nereye kayboldu.
ne uğruna mı para uğruna o dediğiniz duygular eskidendi.

imkan olsa keşke öğrenebilsek 1 dönemde polis olanların kaçı dini duygularla polis oluyor çoğunluğunun para uğruna olduğuna eminim asgari ücretli çalışan biri olsam ben orada hayat standardımı 2 yık yukarıda yaşatacak işi seçerim

bu bir iştir. iş. bu işin dinle alakası yok. zaten dinle alakası olduğunu düşünen kişi de bu işi yapmaz sonuçta kaza olarak bile birini vurup canını alabilirsiniz.

Akahpe gittikten sonra bizim ülkemizde Türkler arasında dini bir ayrım söz konusu olmayacak. O yüzden yapay tartışmalara değil, gerçek sorunlara odaklanalım. Buyrun, MIT raporu burada. Türkiye’nin sorunu ekonomik ve kültüreldir (göç nedeni ile). Dini değildir. Biz şimdi onca sorunun arasında Allah mı, tanrı mı tartışması mı yapacağız? Gerçek sorunlara odaklansak artık? Bu ekşi vs ne zaman gerçek sorunlar hakkında başlık açılmasına müsade ettiki? 3 defa leyla oldum o sitede.. Orası hdp ve aktrollerin manipulasyon alanı oldu artık sadece gündemi takip etmek için kullanıyorum.

Not: Bu konu çok uzadiği için artik mesaj atmayacağım.
xpney
Member
**

Activity: 70
Merit: 16

View Profile
December 30, 2019, 01:24:19 PM

Devlet değil, insanlar yemin ediyor.
İnsanlar değil devletler layik olur.

Hayır hocam. İnsanlar sivil yaşamda şeriatçı, laik, satanist, putperest, ateist yani istediği gibi olur.

Ama bir insan laik bir düzende devlet uniformasını giyiyorsa yani devlette çalışıyorsa laik olmak zorundadır devletin kurallarına uymak zorundadır.

Böyle bir zorunluluk yok. Devlet kaynakları (mal-hizmet-adalet dahil) herkese eşit, adil biçimde dağıtmakla mükelleftir. Laiklik dediğimiz de bu eşitliğin bir parçası. Laiklik devlet ile alakalı bir kavramdır, insanlar ile ilgili değil. Hayat teraziniz yanlış.

Ayrıca tartışmayacağım bu konuyu daha fazla.

Siz bir bankada hesap açtığınız da imzaladığınız belgeleri okumuyor olabilirsiniz o belgelere imza atmazsanız bankanın kurallarına uymadığınız için bankayla çalışamazsınız. Aynı şekilde kredi kartı bile alsanız bankadan yine kural ve şartları kabul etmek zorundasınız.

Bu örnekte olduğu gibi devlet personeli laiktir ve devletin içerisinde din propagandası yapamaz.

xpney denilen soytarı yan çar hoşşşt! aq. biraz kendi hesabına güvenmek istersen https://youtu.be/fdg2OG8zFiM zencili şarkıyı dinle ve beni dayımın evinden al. https://youtu.be/flV25Uf9yxg çünkü yan çarın s.klenmeyecek IGNORE.

video hakkındaki ilk düşüncem abartılı olduğu yönündeydi ama dünyada her şey tencere-kapak, saç-tarak, g.t-yar.k denkleminde ilerlediği ve bu konu altında bu durumu kolayca gözlemleyebildiğimiz için şaşırtıcı gelmiyor.

İslam Barış dini değil miydi? Bu üslup ve hakaretler ile mi İslam'ı savunuyorsun? IŞİD kafası hala hâkim.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
December 30, 2019, 03:12:10 PM

Bu örnekte olduğu gibi devlet personeli laiktir ve devletin içerisinde din propagandası yapamaz.
DİB ne iş yapar? Kuruluş tarihi: 3 Mart 1924
Madde 1 – İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek üzere; Cumhurbaşkanlığına bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı kurulmuştur. (DİB yasası 1965 tarih)

İnsan dini, milli, kültürel, toplumsal ve bireysel özellikleri olan bir varlıktır, bunlardan soyutlayamazsınız. Her dini inanç özgürce yaşanabilir, inanmamak dahil çünkü bu da bir dini yönelim.
İnançsız birinin inançlı olandan farkı olumsuzluk ekini kullanması, teknik olarak ikisinin 'zikri'ni birbirinden ayıran tek fark m harfi: "inan(m)ıyorum".

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
xpney
Member
**

Activity: 70
Merit: 16

View Profile
December 30, 2019, 06:00:45 PM
Last edit: December 30, 2019, 06:16:27 PM by xpney

DİB ne iş yapar? Kuruluş tarihi: 3 Mart 1924
Madde 1 – İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek üzere; Cumhurbaşkanlığına bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı kurulmuştur. (DİB yasası 1965 tarih)

İnsan dini, milli, kültürel, toplumsal ve bireysel özellikleri olan bir varlıktır, bunlardan soyutlayamazsınız. Her dini inanç özgürce yaşanabilir, inanmamak dahil çünkü bu da bir dini yönelim.
İnançsız birinin inançlı olandan farkı olumsuzluk ekini kullanması, teknik olarak ikisinin 'zikri'ni birbirinden ayıran tek fark m harfi: "inan(m)ıyorum".

Konumuz Diyanet İşleri Başkanlığının yetkileri değil.

VI. Din ve vicdan hürriyeti
MADDE 24- Herkes, vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.
14 üncü madde hükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet, dinî âyin ve törenler
serbesttir.
Kimse, ibadete, dinî âyin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıkla-
maya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.

Din ve ahlâk eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din
kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve ortaöğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler ara-
sında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, kü-
çüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır.
Kimse, Devletin sosyal, ekonomik, siyasî veya hukukî temel düzenini kısmen de ol-
sa, din kurallarına dayandırma veya siyasî veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama ama-
cıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan
şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz.

Hocam hem deistim diyorsun hem de laik bir devlette din propagandası yapılmasına motivasyon diyorsun. Japonya'da ateist adamlar nasıl dünya devi oldu o zaman.
Yani kısacası bu videoyu desteklemen ölüm fermaninı kendi elinle yazmak gibi. İslam ideolojisini bilirsin kâfir ve dinden çıkan kişiler ölüm ile cezalandırılır.

Burada yapılan asker yemininin Allah mı yoksa Tengri mi olduğunun bir gram önemi yoktur.
Askeriyede ateist oranı %1'i bile geçmez ve bir insan ateistse, eninde sonunda nihilizm'e yönelir.
Nihilist biri asker falan olmaz, olamaz.
Askeriye/Polis ya dindardır (dinci demiyorum) ya da deisttir (sanılandan çok).
Ben de bir deist olarak diyorum ki Allah/Tengri/God/X bizim için tanrının adının bir önemi yok.
Ben Allah'a dua ettiğimde kendi inandığım tanrıya dua ediyorum ki dua ettiğim tanrıya Allah da desen de, God da desende o birdir. (tek tanrılı inanç)
O halde, ordu motive oluyorsa tanrıya taktığınız adın önemi nedir? Önemli olan ordunun motive olmasıdır.
Ordu ne ile motive olur? Din ve ırkı ile.
Bu video ikisini de içeriyorsa, sorun nedir?
İslam ideolojisi kâfir ve dinden çıkanı ölümle cezalandırıyorsa buyursun gelsin, hangimizi asacağını sanıyorsunuz?
Siz İstiklal Mahkemeleri'nde sallananları çok çabuk unutuyorsunuz. Orduda dinin önemi yoktur, ayrım yoktur.
Ordu motive olduğu sürece sorun yok.
Burası Türkiye Cumhuriyeti, orada dua edenler Allah için ettiği kadar Türklük için de yemin ediyor.
Bir Türk ise kendi arasında ayrım yapmaz.

Hocam siz çok basit görüyorsunuz bu olayı. İran İslam devrimini araştırın sizin gibi düşünen ( bir şey olmaz diyen ) bir çok insan vardı İran'da sonra onların kellesi gitti.

Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 30, 2019, 07:42:06 PM

Ben milliyetçi ve ulusalcı kesimin böyle bir amacı olduğunu düşünmüyorum kaldıki İran kültürünü ve geleneklerini koruyabiliyorsa, ülkesindeki asayişi bu şekilde sağlayabiliyorsa benim açımdan yönetim şeklinin pek de bir önemi bulunmuyor. Bugün İran dediğiniz ülke binbir çeşit ambargoya rağmen her açıdan Türkiye ile kapışabilecek durumda, kadınlar da yalandan başını örtüyor geçiyor. Bu konuya daha fazla mesaj atmak istemiyorum.
Saygılar Kiss
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
December 31, 2019, 12:55:27 PM

Ne kadar din ile bağdaşlaşmasını hoş bulmasam da asker polis gibi kolluk kuvvetleri esasında felsefesi bakımından dini esas alıyor denebilir bence. Her hangi bir dinsiz ateist vs için önemli olan insandır onlar insanı temel aldıkları için herhangi bir toprak parçası için bir cana bir şey olmasını doğru bulmazlar. Ama dinin temelinde özellikle islamiyette cihad anlayışı hakimdir ordu askeriye polislik gibi meslek sahipleri insanların "yeterki vatan sağolsun ben bu topraklar için ölürüm" düşüncesi yetiştirilişten gelen din temelli bir düşünce olduğu için ve sonunda şehadet makamı gibi yer olduğu için bu insanlar için vatan için can vermek normalleşir. Dolayısı ile herhangi bir silahlı vatan savunmasında din felsefesi de her zaman insanlara işlenir ki bunu normalleştirsinler

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: