Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:34:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Telegram, ICO Detaylarını SEC ile Paylaşmayı Reddediyor  (Read 171 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
January 04, 2020, 05:45:54 PM

Şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, kendi çıkardığı GRAM isimli kripto para için yaptığı ICO ile sektöre damga vurmuştu. 1,7 milyar dolar değerinde bir ICO gerçekleştiren Telegram, ne yazık ki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) engellerini aşmakta zorlanıyor.

SEC, Telegram’ın GRAM tokenlerinin piyasaya sürülmesine çok az bir süre kala şaşırtıcı bir kararla bunu durdurmuştu. Lisanssız token ve menkul kıymet satışı yapıldığını belirten SEC ile Telegram’ın yaşadığı sürtüşme uzun zamandan beri sürüyor. SEC’in başlattığı soruşturma sürerken Telegram’ın, kurumun bazı taleplerine direndiği ortaya çıktı.

SEC, yapılan token satışı ile elde edilen 1,7 milyar doların tam olarak nasıl ve ne amaçlarla harcandığını öğrenmek için mahkemeye başvurdu. Mahkeme eğer SEC lehine karar verirse Telegram bütün finansal kayıtlarını açıklamak zorunda kalabilir. ABD’nin düzenleyici finansal kuruluşu, konu hakkında şunları aktardı:

Sanıklar, geçtiğimiz iki yıl içerisinde yatırımcılardan topladıkları 1,7 milyar doları nasıl harcadıklarını gösteren banka kayıtlarını ve yatırımcı fonlarının satışı hakkındaki soruların cevaplarını açıklamayı reddediyorlar.

Kaynak: https://beincrypto.com.tr/telegram-ico-detaylarini-sec-ile-paylasmayi-reddetmis/
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715459680
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715459680
Reply with quote  #2

1715459680
Report to moderator
1715459680
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715459680
Reply with quote  #2

1715459680
Report to moderator
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
January 04, 2020, 08:17:08 PM

Bende bunu anlamıyorum. Bu 1.7 milyar dolarlık ico nerede yapıldı arkadaş. Madem böyle birşey var telegram kendi kanalında neden hiçbir açıklama yapmıyor. 
Ara ara telegram dan mesaj geliyor gerçeklik payı olsa bu ico mesajı da gelirdi. Ben inanmıyorum bu haberlere...
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
January 04, 2020, 09:10:32 PM

Yani bir ICO yaptılar gerçekten! Peki neden? Neden bunu bir CIA sırrı gibi saklıyorlar? Neden kamuoyu ile bilgi paylaşılmıyor?
Bir çok proje sadece 3-5 milyon topladığı için davul zurnayla herkese duyuruyor. Telegram neden her şeyi kapalı kapılar ardında yürütüyor.

Daha da önemlisi bugüne kadar kimse sormadı nedense. Bu adamlar hakikaten 1.7 milyar para topladılarsa nerede bu para? Bir yılı aşkın süre önce söylendi toplandığı. 1 yılı aşkın süredir bu para nerede tutuluyor?
Ethereum bu özel satışlar olduğu söylendiği sırada 1000$ civarındaydı, şu an 130$'larda geziyor. Eee ETH olarak mı tutuldu? O zaman 1.7 milyar hayali. Hepsi ETH'de tutuluyor olsa şu an ederi max 200-250 milyondur onun. İşte bunları saklamak çok tehlikeli bence.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 04, 2020, 09:49:30 PM

Bir ICO yapılmış olsa, bu forumda yüzlerce kez haberi yapılmazmıydı. Ben de bunu anlamıyorum. Bir işler dönüyor ama doğrusu nedir bilen yok.
Birileri Telegram'dan bağımsız olarak, onların adına para topluyor gibi yapıp da paraları cukkalamış olabilir mi mesela?

SEC'in internet sitesindeki 11 ekim 2019 tarihli resmi açıklamaya şuradan ulaşılabilir: https://www.sec.gov/news/press-release/2019-212
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
January 04, 2020, 10:07:04 PM

Ben inanmıyorum bu haberlere...

https://www.sec.gov/news/press-release/2019-212
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
January 05, 2020, 06:58:43 AM

Yani bir ICO yaptılar gerçekten! Peki neden? Neden bunu bir CIA sırrı gibi saklıyorlar? Neden kamuoyu ile bilgi paylaşılmıyor?
Bir çok proje sadece 3-5 milyon topladığı için davul zurnayla herkese duyuruyor. Telegram neden her şeyi kapalı kapılar ardında yürütüyor.

Daha da önemlisi bugüne kadar kimse sormadı nedense. Bu adamlar hakikaten 1.7 milyar para topladılarsa nerede bu para? Bir yılı aşkın süre önce söylendi toplandığı. 1 yılı aşkın süredir bu para nerede tutuluyor?
Ethereum bu özel satışlar olduğu söylendiği sırada 1000$ civarındaydı, şu an 130$'larda geziyor. Eee ETH olarak mı tutuldu? O zaman 1.7 milyar hayali. Hepsi ETH'de tutuluyor olsa şu an ederi max 200-250 milyondur onun. İşte bunları saklamak çok tehlikeli bence.

Bende bunu diyorum tam olarak adamlar softcap yapınca bile biz softcap yaptık vs deyip ortalığı ayağa kaldırıyor. Burada adı geçen para 1.7 milyar dolar. Bu tokeni kime ne vakit sattılar.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 05, 2020, 09:07:43 AM

Bende bunu diyorum tam olarak adamlar softcap yapınca bile biz softcap yaptık vs deyip ortalığı ayağa kaldırıyor. Burada adı geçen para 1.7 milyar dolar. Bu tokeni kime ne vakit sattılar.

Toplanıldığı söylenen para çok yüksek. Yüzlerce borsanın yıllık hacminin toplamı kadar bir paradan söz ediliyor. Bu kadar soru işareti olması normal, kripto paralar ile ilgilenenler bu konuda açıklama istiyor.
Hiçbir işe yaramayacak projeler üç milyon dolar topladı diye olay oluyordu.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 05, 2020, 09:24:46 AM

Sec o detayları bilgileri gerekirse yatırım yapanların tüm adreslerini istediği zaman söke söke alır. Böyle bir yatırım gerçekten var ise tabi. Telegram ico'suyla alakalı bir sürü şey söylendi yazıldı ama resmi bir haber ne gördük ne duyduk.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 05, 2020, 12:34:03 PM

Sec bu konuda sonuna kadar gitmeye hakkı var diyorum her ne kadar da farklı konularda cıkardıkları kararları sevmesemde. Telegramın da böyle gizli kapalı bir iş çevirmesine şaşırdım açıkcası. Toplanılan para bir hayli fazla ve şeffaf olmaları gerekiyordu.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 05, 2020, 12:43:30 PM

ICO pazarında, kripto para piyasalarında ve birçok platformda büyük olay yaratan ve çok yüksek kazanç fırsatı sunacak bu proje ne zaman ICO yaptı bende bilmiyorum, nerede yaptığını da bilmiyorum. Ayrıca Telegram neden bu bilgileri paylaşmak istemiyor onu da anlamış değilim. Gizli belgeler mi var yoksa burada da torpil ile satış mı yapıldı? Tüm detaylar merak konusu aslında çünkü Telegram şirketinin halktan para toplayacak kadar finansal gücü olmadığını da düşünmüyorum. Bakalım, bu ICO projesinin altında neler neler dönüyor ki Telegram bu dosyaları SEC ile paylaşmak istemiyor.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 05, 2020, 03:22:53 PM

1.7 milyar dolarlık bir ico yapılıyor ama kimselerin haberi yok, kimse de bu icoya katılamış ne yapmışlar eş dost arasında 1.7 milyar dolar toplayıp ico mu yapmışlar, haber yaparken kopyala yapıştır haber yapmak bu kadar kolay tabi. yapıştır gitsin, telegram böyle bir ico yapmadı. adamların türkiye ofisi bunlara dava açsa yeridir.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
January 05, 2020, 04:44:13 PM

Telegram amerika menşeili bir firma mı ki? Yani anlıyorum telegram tabii ki amerika kurallarına uygun davranıp amerikan vatandaşlarının kullandığı bir app olmaya devam etmek istiyor ki bu çok normal bir istek ama vikipediye baktığımızda almanya kökenli gözüküyor, hatta daha eskiye dayanıp rusların yaptığı, VK sitesinin sahiplerinin başında olduğu rusya tarafından bu yüzden yasaklanan ama hala rusların öyle ya da böyle bizim vikiye girmemiz gibi girdiği bir şirket gibi duruyor. Bu da demek oluyor ki, telegrama istedikleri cezayı, istedikleri suçu atsınlar, amerikayla bağlarını kestiği sürece herhangi bir şekilde telegram umursamak zorunda gibi durmuyor, amerikalı insanları kaybeder en kötü ihtimalle ve bu kötü ama mecbur kalmazlar, sadece amerikalıları istiyorlarsa tercihen kanuna uymaya karar verirler.

Veya almanya kurallarına göre bile SEC diyorsa yapmak zorundasın gibi bir durum vardır belki, bilmiyorum tam kanunları, avukat değilim, ben sadece amerika kökenli olmamalarına rağmen SEC nasıl böyle bir karar aldı onu anlamadığımdan sormak istedim.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀