Bitcoin Forum
June 19, 2024, 11:26:45 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Νεο project απο ελληνα δημιουργο  (Read 368 times)
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 06, 2020, 01:57:56 PM
 #1

Bγηκε  ένα νέο κρυπτονομισμα που δεν καταναλώνει ενέργεια γιατί δουλεύει σε server. Είναι βέβαια σε αρχικό στάδιο αλλά είναι πολύ υποσχόμενο. Επίσης είναι το μοναδικό που τρέχει στο κινητό. Δεν έχει μπει ακόμα στα ανταλλακτηρια αλλά κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό. Μπαίνεις μόνο με πρόσκληση. Επίσης στην ομάδα δημιουργιας υπάρχει και ελληνας απόφοιτος του Stanford. Βάλτε την εφαρμογή και βάλτε invitation code- johnbakk -. Δοκιμάστε το δεν ξέρεις πότε τι γίνεται Μπορεί να πάρει αξία μπορεί και όχι. Η εφαρμογή στο play store λέγεται Pi network.Eπισης επειδη ειναι στην αρχη του δινει αρκετα γρηγορα και οσο μπαινουν ποιο πολλοι τοσο θα μειωνεται η εξορυξη οπως ακριβως εγινε και με το bitcoin.
Επίσης έχει chat ελληνικό για τα μέλη. Ένας κορεατης έγραψε πριν κάποια εβδομάδα στο Αγγλικό chat ότι το 2008 του δόθηκε η ευκαιρία να μπει στην ομάδα του εξόρυξης του bitcoin αλλά δεν μπήκε γιατί το θεώρησε χαζό τότε. Είπε ότι τώρα θα είχε 10.000 bitcoin χ7100 ευρω το καθένα θα είχε εκατομμύρια. Επίσης γράφει ότι το βλέπει σαν δεύτερη ευκαιρία για την βλακεια που έκανε τότε. Βασικά κάνεις δεν υπογράφει ότι γίνει ένα νέο bitcoin και θα πάρει αυτήν την αξία αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
Η εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockchainvault&hl=en_

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΠΡΩΤΑ το white paper

https://minepi.com/faq?lang=el

Αν σας ταιριαζει εγκαταστηστε το και βαλτε οπως ειπα μπαινεις με προσκληση πριν invitation code- johnbakk -
Δεν νομιζω να γινει σαν το bitcoin αλλα ισως οταν μπει στα ανταλλακτηρια να παρει καποια αξια,
.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 06, 2020, 02:01:34 PM
 #2

γιατί δεν το έβαλες στο altcoin section και το έβαλες εδώ? Τι σχέση έχει άλλο ένα shitcoin με το bitcoin και το βάζεις στο νήμα για το Bitcoin?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 06, 2020, 02:05:18 PM
 #3

Ωπ λαθος μεγα λαθος .Εχεις απολυτο δικιο πως γινεται να μεταφερθει?
Ζηταω χιλια συγνωμη.
Μολις τωρα ειδα οτι εχει γινει αναφορα και απο αλλο μελος για το συγκεκριμένο project.
Συγνωμη για την επαναληψη.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 06, 2020, 02:20:00 PM
 #4

το κανεις delete και το βάζεις ξανά στο νήμα για τα altcoin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
efialtis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1806
Merit: 1411


www.gosubetting.com


View Profile WWW
January 06, 2020, 05:21:50 PM
 #5

Bγηκε  ένα νέο κρυπτονομισμα που δεν καταναλώνει ενέργεια γιατί δουλεύει σε server. Είναι βέβαια σε αρχικό στάδιο αλλά είναι πολύ υποσχόμενο. Επίσης είναι το μοναδικό που τρέχει στο κινητό. Δεν έχει μπει ακόμα στα ανταλλακτηρια αλλά κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό. Μπαίνεις μόνο με πρόσκληση. Επίσης στην ομάδα δημιουργιας υπάρχει και ελληνας απόφοιτος του Stanford. Βάλτε την εφαρμογή και βάλτε invitation code- johnbakk -. Δοκιμάστε το δεν ξέρεις πότε τι γίνεται Μπορεί να πάρει αξία μπορεί και όχι. Η εφαρμογή στο play store λέγεται Pi network.Eπισης επειδη ειναι στην αρχη του δινει αρκετα γρηγορα και οσο μπαινουν ποιο πολλοι τοσο θα μειωνεται η εξορυξη οπως ακριβως εγινε και με το bitcoin.
Επίσης έχει chat ελληνικό για τα μέλη. Ένας κορεατης έγραψε πριν κάποια εβδομάδα στο Αγγλικό chat ότι το 2008 του δόθηκε η ευκαιρία να μπει στην ομάδα του εξόρυξης του bitcoin αλλά δεν μπήκε γιατί το θεώρησε χαζό τότε. Είπε ότι τώρα θα είχε 10.000 bitcoin χ7100 ευρω το καθένα θα είχε εκατομμύρια. Επίσης γράφει ότι το βλέπει σαν δεύτερη ευκαιρία για την βλακεια που έκανε τότε. Βασικά κάνεις δεν υπογράφει ότι γίνει ένα νέο bitcoin και θα πάρει αυτήν την αξία αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
Η εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockchainvault&hl=en_

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΠΡΩΤΑ το white paper

https://minepi.com/faq?lang=el

Αν σας ταιριαζει εγκαταστηστε το και βαλτε οπως ειπα μπαινεις με προσκληση πριν invitation code- johnbakk -
Δεν νομιζω να γινει σαν το bitcoin αλλα ισως οταν μπει στα ανταλλακτηρια να παρει καποια αξια,
.


Τέλεια... άλλο ενα shitcoin... αφού δεν νομιζεις να γινει σαν το bitcoin, παλι καλα...

███████▄▄███████▄▄
████▄███████████████▄
░░▄███████████████████▄
░▄███████▀▀███▀▀███████▄
▄██████▀█████████▀██████▄
██████▀███████████▀██████
████████████▀██████████████▌
██████▄██████▀█████████████
▀██████▄██████▀███████████▀
░▀███████▄▄███▄▄██████████
░░▀██████████████████████
████▀███████████████████
███████▀▀███████▀▀░░▀█▀
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
 
[] [] 
  ► JOIN NOW  
vapapgr
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 253
Merit: 114


View Profile
January 07, 2020, 07:37:36 AM
 #6

"δεν καταναλώνει ενέργεια γιατί δουλεύει σε server"...Αυτο ακριβως κανουν οι τραπεζες.

Liberland.org   To live and let live
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 09, 2020, 08:53:27 PM
 #7

Για να το λετε εδω μεσα κατι θα ξερετε.ισως να ειναι shitcoin .Γεμισε ο κοσμος νομισματα αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται.
trumpman
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 914
Merit: 299



View Profile
January 10, 2020, 05:41:37 AM
 #8

το συγκεκριμένο νόμισμα είναι ο ορισμός του fake it until you make it. Αν διαβάσεις το whitepaper, στην πραγματικότητα αυτήν τη στιγμή δεν κάνει καν Mining. Απλά υπολογίζει πόσα νομίσματα σου αναλογούν ανάλογα με τα referrals σου και στα δίνει. Επίσης δεν υπάρχει ακόμα ούτε blockchain ούτε τπτ.

Αυτό που θα τους δώσω ότι έχουν πολύ καλό marketting και ήδη έχουν καταφέρει κοντά στο 1 εκατομμύριο installations  Shocked Shocked Και μάλιστα σε απλούς καθημερινούς χρήστες που δεν είχαν καμία σχέση με τα crypto. Όταν και αν βγάλουν το τελικό προιόν ίσως πάει πολύ καλά!

Προσωπικά το έχω μερικούς μήνες και έχω κάτω από μένα πάνω από 10 άτομα (συγγενείς, φίλους κλπ) και γύρω στα 10 K coins αυτή την στιγμή. Αν βγάλω ένα δυο χιλιάρικα σε κανα pump ευχαριστημένος θα έιμαι  Cool Cool

Το Invitation code μου είναι papadimos αν θελει καποιος να το δοκιμάσει Tongue
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 10, 2020, 03:40:47 PM
 #9

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες Δεν υπαρχει blockchain ακομα αυτο θα γινει στην 3 φαση του νομισματος οπου θα εχουμε και τους τελικους κωδικους μας.
Επισης εχει αρχισει το πιλοτικο προγραμμα μεταφορας π μεταξυ τον μελων .Εχουν επιλεχθει περιοπου 100.000 ατομα για αυτο τον σκοπο οπου ελαβε χωρα το KYC (Know your customer).
Απο αυτους τους λογαριασμους 1000 και πραπανω διαγραφηκαν σαν bots η διπλοι λογαριασμοι.
Αυτα που μαζευουονται ειναι μονο αριθμοι.
Ειμαι και εγω μεσα αρκετους μηνες και η ομαδα μου εχειι 100+ μελη.
invitation code -johnbakk-
Bασικα οπως ειπε ο φιλος παραπανω και 1000 ευρω να βγαλουμε καποια στιγμη καλα θα ειναι.
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 17, 2020, 06:01:28 AM
 #10

Τα μελη εφτασαν τα 2.500.000 .Παρα πολλα για τοσο λογο χρονο.
trumpman
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 914
Merit: 299



View Profile
January 17, 2020, 06:07:18 AM
 #11

Τα μελη εφτασαν τα 2.500.000 .Παρα πολλα για τοσο λογο χρονο.

Ναι το είδα και εγώ σήμερα στην εφαρμογή! Αν τα νούμερα είναι αληθινά...απίστευτο, απλά απίστευτο! Έχεις ιδέα μήπως που μπορούμε να δούμε πόσα νομίσματα έχουν συνολικά δημιουργηθεί?
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 20, 2020, 04:19:32 PM
 #12

Δεν ξερω να σου πω αλλα μαλλον ειναι πολλα παρα πολλα.Απο οτι καταλαβα  ως τωρα προσπαθουν να στηριξουν το project με το να μπουν περισσοτερα ατομα που οπως φαινεται το καταφερνουν.Τα νομισματα που παραγονται δεν εχουν τοση μεγαλη αξια εξαλλου απο οτι ειπε ενας megamod στα chat καπου το 40% θα χαθουν γιατι πολλοι λογαριασμοι ειναι bots η γιατι δεν θα περασουν το KYC.To μαρτιο θα που θα περασει στην δευτερη φαση θα δουμε.
Παντως γινεται χαμος εδω στην Ελλαδα μεχρι δυο εφημεριδες εγραψαν γι αυτο.
trumpman
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 914
Merit: 299



View Profile
January 20, 2020, 05:07:22 PM
 #13

δεν εχουν τοση μεγαλη αξια

Για την ακρίβεια, έχουν μηδενική αξία. Ούτε withdraw δε μπορείς να κάνεις αυτήν τη στιγμή !!! οψόμεθα!
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 20, 2020, 05:40:27 PM
 #14

δεν εχουν τοση μεγαλη αξια

Για την ακρίβεια, έχουν μηδενική αξία. Ούτε withdraw δε μπορείς να κάνεις αυτήν τη στιγμή !!! οψόμεθα!
Ετσι ακριβως δεν εχουν καμια αξια αν και εχουν βρεθει καποιοι  που πουλανε Π για 5 λεπτα ως 20 λεπτα του ευρω.
Αυτο εγινε οταν ανοιξε το πιλοτικο προγραμμα μεταφορας Π για περιπου 100.000 μελη.
trumpman
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 914
Merit: 299



View Profile
January 20, 2020, 06:07:43 PM
 #15

δεν εχουν τοση μεγαλη αξια

Για την ακρίβεια, έχουν μηδενική αξία. Ούτε withdraw δε μπορείς να κάνεις αυτήν τη στιγμή !!! οψόμεθα!
Ετσι ακριβως δεν εχουν καμια αξια αν και εχουν βρεθει καποιοι  που πουλανε Π για 5 λεπτα ως 20 λεπτα του ευρω.
Αυτο εγινε οταν ανοιξε το πιλοτικο προγραμμα μεταφορας Π για περιπου 100.000 μελη.



5 με 20 λεπτά? Μάλλον για ράδιο αρβύλα μου κάνει. Που το είδες αυτό;
efialtis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1806
Merit: 1411


www.gosubetting.com


View Profile WWW
January 20, 2020, 06:23:30 PM
 #16

Καλα ρε παιδες... ειστε σοβαροι; μια βλακια κ μιση κ σορρι κιολας... εχετε διαβασει πουθενα αλλοu για αυτο το project; απλα προσοχη...

███████▄▄███████▄▄
████▄███████████████▄
░░▄███████████████████▄
░▄███████▀▀███▀▀███████▄
▄██████▀█████████▀██████▄
██████▀███████████▀██████
████████████▀██████████████▌
██████▄██████▀█████████████
▀██████▄██████▀███████████▀
░▀███████▄▄███▄▄██████████
░░▀██████████████████████
████▀███████████████████
███████▀▀███████▀▀░░▀█▀
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
 
[] [] 
  ► JOIN NOW  
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 20, 2020, 06:27:06 PM
 #17

δεν εχουν τοση μεγαλη αξια

Για την ακρίβεια, έχουν μηδενική αξία. Ούτε withdraw δε μπορείς να κάνεις αυτήν τη στιγμή !!! οψόμεθα!
Ετσι ακριβως δεν εχουν καμια αξια αν και εχουν βρεθει καποιοι  που πουλανε Π για 5 λεπτα ως 20 λεπτα του ευρω.
Αυτο εγινε οταν ανοιξε το πιλοτικο προγραμμα μεταφορας Π για περιπου 100.000 μελη.



5 με 20 λεπτά? Μάλλον για ράδιο αρβύλα μου κάνει. Που το είδες αυτό;

Το εγραψψαν στο chat οι mods μαλιστα  βγάζουν ανακοινώσεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα οπου το αναφερει και επισημαίνει οτι αυτο ειναι παρανομο και οτι το Π δεν εχει αξια και δεν εχει βγει ακομα στις αγορες.Σε προσωπικη ερωτηση μου ειπαν  τις τιμες που ανεφερα.
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 20, 2020, 06:34:38 PM
 #18

Καλα ρε παιδες... ειστε σοβαροι; μια βλακια κ μιση κ σορρι κιολας... εχετε διαβασει πουθενα αλλοu για αυτο το project; απλα προσοχη...

Φιλε μου οτι ηταν να προσεξω το προσεξα στην αρχη .Ειμαι μεσα απο τον Σεπτεμβριο μεχρι τωρα δεν εχει συμβει κατι  μεμπτο.
Επισης οι δημιουργοι εχουν ονομα και επώνυμο.
Τωρα τι θα γινει στο μελλον δεν ξερω.
Εγω μεχρι τωρα δεν εχω δωσει μια και δεν μου ζητηθηκε να δωσω αν αυτο εννοεις.
efialtis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1806
Merit: 1411


www.gosubetting.com


View Profile WWW
January 20, 2020, 07:15:29 PM
 #19

Καλα ρε παιδες... ειστε σοβαροι; μια βλακια κ μιση κ σορρι κιολας... εχετε διαβασει πουθενα αλλοu για αυτο το project; απλα προσοχη...

Φιλε μου οτι ηταν να προσεξω το προσεξα στην αρχη .Ειμαι μεσα απο τον Σεπτεμβριο μεχρι τωρα δεν εχει συμβει κατι  μεμπτο.
Επισης οι δημιουργοι εχουν ονομα και επώνυμο.
Τωρα τι θα γινει στο μελλον δεν ξερω.
Εγω μεχρι τωρα δεν εχω δωσει μια και δεν μου ζητηθηκε να δωσω αν αυτο εννοεις.

Okay ρε φιλε... απλα οταν διαβαζω κατι τετοια... φοβαμαι λιγακι. Ολα καλα, απλα προσοχη, τπτ αλλο. Smiley

███████▄▄███████▄▄
████▄███████████████▄
░░▄███████████████████▄
░▄███████▀▀███▀▀███████▄
▄██████▀█████████▀██████▄
██████▀███████████▀██████
████████████▀██████████████▌
██████▄██████▀█████████████
▀██████▄██████▀███████████▀
░▀███████▄▄███▄▄██████████
░░▀██████████████████████
████▀███████████████████
███████▀▀███████▀▀░░▀█▀
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
 
[] [] 
  ► JOIN NOW  
johnbakk (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 20, 2020, 09:12:15 PM
 #20

Και εχεις δικιο να φοβασαι,Την καληνυχτα μου
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!