Bitcoin Forum
August 18, 2022, 07:56:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sonunda oldu! Telegram Blockchain'i ve Kripto Parası ile İlgili İlk Resmi Duyuru  (Read 154 times)
vycl87
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1190
Merit: 630


View Profile
January 06, 2020, 02:50:04 PM
Merited by bobita (2), mandown (1), Blacknavy (1), funchiestz (1)
 #1

Evet başlıkta okuduğunuz gibi, aylardır yıllardır süregelen macera da resmi açıklama gelmeden inanmayacağımı söylemiştim.
Ve Telegram bugün ilk duyurusunu yayınladı. Herkese hayırlısı olsun...

Dikkatimi en çok çeken şu cümle oldu;

Quote
Kimse Henüz Gram Alamaz ve Satamaz
Daha önce farklı borsalardan satın aldığını düşünenlere geçmiş olsun  Undecided

Satır başları çok önemli ve makaleyi okuyunca güzel bir şey geldiğini hissediyorsunuz.

Kaynaklar;
Resmi Kanal Duyuru: https://telegram.org/blog/ton-gram-notice
Türkçe Kanal Duyuru: https://trtelegram.org/ton-gram-duyuru/

Quote
TON Blockchain ve Gram Hakkında Kamu Duyurusu

2017‘den beri Telegram’daki ekibin TON Blockchain adı verilen yeni bir blockchain platformu ve Gram adı verilen yerel kripto para birimi geliştirdiğini duymuşsunuzdur. Bu projenin bir sonucu olarak Grams’ın geleneksel para birimlerini gerçek bir tamamlayıcı haline getireceğini ve küresel günlük ticari işlemlerinin hızını, verimliliğini ve güvenliğini artıracağını umuyoruz. TON Blockchain teknolojisinin kararlı bir ekosistem oluşturacağına ve hız, kullanılabilirlik ve ölçeklenebilirlik açısından önceki platformlar üzerinde önemli bir iyileşme göstereceğine inanıyoruz.

Medyada ve bu projenin ayrıntıları hakkında spekülasyonlar olduğu konusunda birçok söylenti var. Telegram, platformu oluşturmaya devam ederken, TON Blockchain ve Gram’ın ilgili tüm yasa ve yönetmeliklerle uygun bir şekilde çalışabilmesini sağlamak için projenin kesin ayrıntılarını ortaya koyarken, bu söylentiler hakkında kamuya açık konuşmamaya dikkat etti.

Son olaylar ışığında, projenin başarılı bir tanıtımına hazırlanmaya devam ederken TON Blockchain ve Gram’ın belirli yönlerini kamuya açıklamak için zaman ayırmak istedik.

Bu metindeki paragraflar için kısa özetler ekledik ve bu şekilde gösteriliyor 👈

Kimse Henüz Gram Alamaz ve Satamaz
İlk olarak, bazı web sitelerinin halka Gram sunuyor gibi göründüğü dikkatimizi çekti. Bu web siteleri bazen teklifleri “token ön satışı” olarak adlandırıyor ve bazıları Telegram ile bağlantılı gibi davranıyor. Birçok kez sizi uyardığımız gibi, bunlar resmi Telegram web siteleri DEĞİLDİR, Telegram ile HİÇBİR ilişkisi yoktur ve henüz KİMSEYE Gram verilmemiştir. Ne Telegram ne de bağlı kuruluşları, Gram’ın herhangi bir satışına veya ön satışına dahil değildir. Aksine, Gram’ın çalışacağı TON Blockchain hala bir Beta Testi aşamasındadır ve https://test.ton.org/download.html adresinden Beta Testi websitesine erişebilirsiniz. Sadece TON Blockchain tanıtıldığında Gram oluşturulur ve satın alınabilir.

ÖZET: Gram henüz mevcut değil, biz TON Blockchain’in tanıtımını duyurmadan önce kimse onları satın alamaz veya satamaz. Dolandırılmayın.

TON, Merkeziyetsiz Olacak ve Üçüncü Taraflarca Sürdürülecek
İkincisi, TON Blockchain platformu tanıtıldıktan sonra Gram satın alıp almayacağınızı düşünüyorsanız, bazı şeyleri bilmenizi istiyoruz. Telegram ve bağlı kuruluşları, TON Blockchain için herhangi bir uygulama veya özellik geliştirmek veya tanıtıldıktan sonra herhangi bir şekilde katkıda bulunmak için herhangi bir taahhütte bulunmamıştır. Aslında, Telegram’ın onu asla yapamayacağı muhtemeldir. Aksine, Telegram’ın amacı ve umudu; üçüncü taraf geliştiricilerin merkeziyetsiz topluluğunun ve diğerlerinin, uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi yoluyla TON ekosistemine katkıda bulunmasıdır. TON Blockchain’de bu tür uygulamaları veya akıllı sözleşmeleri istedikleri şekilde kabul etmek ve uygulamak üçüncü tarafların ve toplumun sorumluluğunda olacak. Telegram, herhangi bir zaman çizelgesinde, kimsenin bu özellikleri benimseyeceğini veya uygulayacağını veya bu hizmetleri sağlayacağını garanti etmez ve edemez.

ÖZET: Herkes için merkeziyetsiz bir platform oluşturuyoruz. Tanıtıldığı zaman Telegram, platformu sürdürmek veya herhangi bir uygulama oluşturmak zorunda olmayacak. Asla yapmayacağız.

Telegram’ın TON Üzerinde Hiçbir Kontrolü Olmayacak
TON Blockchain’in kodu her zaman açık kaynak ve herkes tarafından görülebilir olacak. Tanıtıldığında Telegram, TON Blockchain ile ilgili olarak diğer herhangi bir tarafla aynı pozisyonda olacak ve TON Blockchain üzerinde herhangi bir kontrol, benzersiz hak veya herhangi bir yönetim sorumluluğu olmayacak.

Telegram veya çalışanları, TON Blockchain tanıtıldıktan sonra herhangi bir Gram tutabilir, ancak taahhütte bulunamazlar. Yaptıkları taktirde, TON Blockchain ile ilgili oylamaya veya onaylamaya katılmayacaklar. Bu gönüllü karar, Telegram’ın veya çalışanlarının, TON Blockchain üzerinde kontrol yapabileceği veya kullanılabileceğine dair herhangi bir algıdan kaçınmak için verildi.

ÖZET: Telegram, tanıtıldıktan sonra blokzincirini ve ekosistemi kontrol edemeyecek. Bir gökdelen tasarlayan bir mimar gibi, bittikten sonra binada ne olacağını kontrol edemez – etrafta, içinde veya üstünde inşa edilenler de dahil.

Gram, Zengin Olmanıza Yardımcı Olmaz
Üçüncüsü, Gram satın almanıza veya elde tutmanıza bağlı olarak herhangi bir kar BEKLEMEMELİSİNİZ ve Telegram herhangi bir kar elde edeceğinize dair hiçbir söz vermez. Gram’ların, TON ekosistemindeki kullanıcılar arasında bir değişim aracı olarak hareket etmesi amaçlanmıştır. Gram’lar yatırım ürünü DEĞİLDİR ve alım, satım veya elde tutmadan kar veya kazanç beklentisi OLMAMALIDIR.

Gram’lar şunları sunmaz:

Telegram veya bağlı kuruluşlarına herhangi bir özkaynak veya diğer mülkiyet hakkı
Telegram veya bağlı kuruluşlarına temettü veya diğer dağıtım hakları
Telegram veya bağlı kuruluşlarına yönetim hakları.
ÖZET: Gelecekte bir noktada gram satın alırsanız, bu “bir Telegram parçasına sahip olduğunuz” anlamına gelmez. Gram’lar sahiplerine herhangi bir özel hak vermez, tıpkı Euro’ya sahip olmanın size Avrupa Birliği’nde hisse vermemesi gibi.

Gram satın alıp almayacağınıza karar verirken, Gram’ın zaman içinde değerinde azalma ve hatta tüm parasal değerini kaybetme riskinin tamamen farkında olmalısınız. Gram gibi kripto paraların satın alınmasıyla ilgili, kripto para piyasalarındaki oynaklık, kripto para borsalarının ve diğer risklerin daha fazla düzenlenebilmesi de dahil olmak üzere bir dizi risk vardır.

ÖZET: Kripto paralar ile çalışmak risklidir ve sizi bir sürü dış faktörden dolayı daha fakir yapabilir.

Ve Zaten TON’u Duyduysanız…
Son olarak, TON Blockchain’in bazı teknik ve yönetim yönleri hakkında daha fazla netlik sağlamak istedik:

(1) Telegram’ın gelecekte bir TON Vakfı veya benzeri bir kuruluş kurmak için hiçbir yükümlülüğü yoktur ve taahhütte bulunmamaktadır.

(2) TON Blockchain’in beklenen tanıtımı sırasında Telegram’ın TON Cüzdan uygulamasının sadece bağımsız olarak sunulması ve Telegram Messenger uygulamasına entegre edilmemesi beklenmektedir. Bu bağlamda, TON Cüzdan’ın üçüncü taraflarca tasarlanan ve sunulan diğer cüzdan uygulamalarıyla rekabet etmesi beklenmektedir. Telegram, gelecekte geçerli yasalar ve resmi makamların izin verdiği ölçüde TON Cüzdan uygulamasını Telegram Messenger uygulamasına entegre edebilir.

Telegram, TON Blockchain veya Gram’ın bu veya diğer yönlerine ekleme yapmak, açıklığa kavuşturmak veya gözden geçirmek için tüm hakları saklı tutar. TON Blockchain’in beklenen tanıtımına yaklaştıkça daha fazla bilgi vermeyi umuyoruz.
1660809389
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1660809389

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1660809389
Reply with quote  #2

1660809389
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1660809389
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1660809389

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1660809389
Reply with quote  #2

1660809389
Report to moderator
1660809389
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1660809389

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1660809389
Reply with quote  #2

1660809389
Report to moderator
1660809389
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1660809389

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1660809389
Reply with quote  #2

1660809389
Report to moderator
lossnet
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1750
Merit: 1103View Profile
January 06, 2020, 03:06:48 PM
 #2

İşte bu çok ilginç bir açıklama olmuş. Bazı noktalarda tatmin ederken, bazı noktalarda da "yeni sezonu bekleyin" modunda olmuş.
GRAM alanlara ve aldığını zannedenlere büyük geçmiş olsun diyelim.

Açıklamada şu dikkatimi çekti: "GRAM sizi zengin etmez, kar beklentiniz olmasın" ifadeleri var. Stabil para mı olacak ki bu? Nasıl kar beklentimiz olamayacakmış, bunu anlamadım. Acaba genel olarak kripto paralar için mi bir vugu yapmak istemişler? Sonuçta stabil olmayacaksa, elbette ki değeri artıp azalacak ve insanlar da kar/zarar edecekler bir şekilde.

Sonuç olarak, daha çok yol var gibi görünüyor. 2020 bitmeden bir şey çıkmayacağını düşünüyorum. SEC tarafıyla ilgili de bir şey yazmamışlar. Onu da bir açıklığa kavuştursalardı keşke...
kartepe
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 104


★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!


View Profile
January 06, 2020, 03:58:58 PM
 #3

Demek ki neymiş 1.7 milyar dolar toplayıp ico yapılması külliyen palavra  çıktı. Kimse alamaz satamaz demiş.
Bir de madem kar beklentisi yok niye alalım ki?
Bu cümle garip olmuş biraz.

bobita
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 962View Profile
January 06, 2020, 04:07:52 PM
 #4

Demek ki neymiş 1.7 milyar dolar toplayıp ico yapılması külliyen palavra  çıktı. Kimse alamaz satamaz demiş.
Bir de madem kar beklentisi yok niye alalım ki?
Bu cümle garip olmuş biraz.

Benim adıma güvenip, evi barkı gömüp, tarla tapan satıp alırsanız fiyatı dalgalandığında veya düştüğünde  "Telegram senin var ya, ta......." diye başlayan cümle kurmayın demek istiyor. Bu insanlar da kendi coinleri ile ilgili büyük beklenti olduğu ve marka güçlerine güvenildiğinin farkında.
bileq
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1068


View Profile
January 06, 2020, 04:42:36 PM
 #5

Quote
Ne Telegram ne de bağlı kuruluşları, Gram’ın herhangi bir satışına veya ön satışına dahil değildir

şu ifade daha önce hiçbir ön anlaşma falan yapılmadığına işaretse piyasada dolaşan 1.7 milyar dolar muhabbetleri ne ki?
hatta geçenlerde açılan bir başlıkta da SEC telegramın harcamalarını denetlemek istiyor muhabbetleri vardı?
gumusi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 206


View Profile
January 06, 2020, 06:06:01 PM
 #6

Quote
Ne Telegram ne de bağlı kuruluşları, Gram’ın herhangi bir satışına veya ön satışına dahil değildir

şu ifade daha önce hiçbir ön anlaşma falan yapılmadığına işaretse piyasada dolaşan 1.7 milyar dolar muhabbetleri ne ki?
hatta geçenlerde açılan bir başlıkta da SEC telegramın harcamalarını denetlemek istiyor muhabbetleri vardı?

Hepsi yalan dolan haber hocam ne olacak!
2 yıldır yalan bir sürü haber çıktı. Çoğu başlık açıp haber sitesi paylaşmış ise derdi tıklanma sayısı artsın. Onun dışında asıl açıklama yeni gelmiş.
Bu açıklamaya bakarak ta doğru düzgün yatırım zor alır yorumu yapılabilir.
BitcoinTurk
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 534


View Profile
January 06, 2020, 06:33:50 PM
 #7

Yapılan açıklamanın yalan olduğunu düşünüyorum çünkü geçtiğimiz günlerde Telegram SEC ile bazı sorunlar yaşamıştı ve bu sorunlar neticesinde de bazı belgeleri SEC ile paylaşmak istemediğini bildirmişti. Yüksek ihtimalle de bu açıklamanın yapılmaması yüzünden SEC ile ilgili sorun yaşayacaklarını düşündüler ve bu sebeple de böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldılar. Açıkçası benim bu ICO için eski inancım kalmadı, zaten kendileri de bir sonraki boğa dönemini bekleyin tarzında bir şeyler söylemiş.

PHI1618
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1554
Merit: 1333View Profile
January 06, 2020, 06:47:09 PM
 #8

Şükür kavuşturana.
Telegram.org domaini altında bir duyuru görmek nasip oldu sonunda bu konuyla alakalı.

Açıklama güzel yazılmış. "Uçup kaçmayın şimdilik çalışıyoruz" demeye getirmişler lafı. Siyasetçi konuşması gibi Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
lossnet
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1750
Merit: 1103View Profile
January 06, 2020, 07:19:01 PM
 #9

Yukarıdaki postumda, duyuruyla ilgili yorumlarımı yazmıştım. Peki bu duyuruya inandık diyelim... Aklıma şu takıldı: Ortada Telegram tarafından düzenlenen bir ICO ya da ICO'dan bağımsız olarak alınan yatırımlar falan yoksa, yani her şey şeffafsa; SEC sayfasındaki şu açıklama neyin nesi? https://www.sec.gov/news/press-release/2019-212
İngilizcesi iyi olanlar bunu özetleyebilirler mi? Net olarak anlayalım kim haklı kim haksız.
funchiestz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 342


View Profile
January 06, 2020, 07:34:53 PM
 #10

Yukarıdaki postumda, duyuruyla ilgili yorumlarımı yazmıştım. Peki bu duyuruya inandık diyelim... Aklıma şu takıldı: Ortada Telegram tarafından düzenlenen bir ICO ya da ICO'dan bağımsız olarak alınan yatırımlar falan yoksa, yani her şey şeffafsa; SEC sayfasındaki şu açıklama neyin nesi? https://www.sec.gov/news/press-release/2019-212
İngilizcesi iyi olanlar bunu özetleyebilirler mi? Net olarak anlayalım kim haklı kim haksız.

Burada ABD piyasasında yasa dışı şekilde milyarlarca tokenin satıldığı ve satılmaya devam edileceği gerekçesiyle SEC dava açmış. SEC bu davasında Telegram'ın herhangi bir izni olmadan ve ilgili kurumlara hiç bir bilgi, belge ve döküman sunmadığğı belirtiliyor. Temel olarak yükümlülüklerini yerine getirmeden halka arz benzeri bir uygulama kullandıklarını ve bunun ABD mevzuatına uygun olmadığını iddia ediyor.

Bu rapora göre 171 farklı kişiye 2,9 milyar TON token satıldığı, bu satışın 2018'de tamamlandığı ve satın alanlara tokenlerinin Ekim 2019'da dağıtılacağı vaadi verildiği belirtiliyor.

Yani bizi aylardır bekleten Telegram efendi zaten 2019 sonunda dağıtacakmış tokenleri.

Bugün yapılan açıklamada da aslında merkeziyetsiz, kar vaat etmiyor vs gibi başlıklarla SEC'e cevap vermiş oluyor. Yani bir amaç güdüyor.

Baktığımız zaman çok uzun olmayan bir takvime sahip aslında. Evet bugüne kadar resmi duyuru gelmediği için, hep merak ettik ama bu adamlar ne yapar yapar 2019 Ekim'in de bu tokenleri teslim ederler. 
otto_diesel
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1078
Merit: 696View Profile
January 06, 2020, 07:36:41 PM
 #11

Haber için teşekkürler hocam, eline sağlık uğraşıp bilgilendirmişsin,  ama ben gene de o duyuruya güvenmiyorum 2 senedir en az 50 ye yakın açıklama gördüm telegram koini hakkında o yüzden şöyle bir bir hafta on gün geçsin o zaman belli olur diye düşünüyorum.
muslol67
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1582
Merit: 670


★777Coin.com★ Fun BTC Casino!


View Profile
January 06, 2020, 08:27:13 PM
 #12

Geçen onca zamandan sonra neden böyle bir açıklama yaptılar ilginç geldi. Az önce de bir yerde haber okudum, cüzdan Telegram uygulamasına entegre edilmeyecek diyordu.
Madem böyle bir durum var neden bir açıklama geldi?
Ve diyor ki şu an kimse alamaz! Yani borsalarda (shit olanlarda) satılan tokenler için böyle bir şey diyorlar sanırım.
Benim bir düşüncem vardır kendimce, bu kadar dallanıp budaklanırsa patlar bu iş bence...

PHI1618
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1554
Merit: 1333View Profile
January 07, 2020, 06:45:59 AM
 #13

Geçen onca zamandan sonra neden böyle bir açıklama yaptılar ilginç geldi. Az önce de bir yerde haber okudum, cüzdan Telegram uygulamasına entegre edilmeyecek diyordu.
Madem böyle bir durum var neden bir açıklama geldi?
Ve diyor ki şu an kimse alamaz! Yani borsalarda (shit olanlarda) satılan tokenler için böyle bir şey diyorlar sanırım.
Benim bir düşüncem vardır kendimce, bu kadar dallanıp budaklanırsa patlar bu iş bence...
Ne olursa olsun bir an önce çözülür umarım da devamını görürüz devamını yaşarız. Çünkü devamı daha heyecanlı.
Telegram uygulamasına entegre edilecek bir kripto cüzdan ve bu cüzdandan telegram'dan kripto gönderimi. Gerçekten bu devrimsel işte. İleride bunu Whatsapp'ta gördüğümüzü düşünün?
Pundix bunu Xwallet'la yapmayı denedi başarılı da oldu ama tam tutmadı Pundix'in kötü fiyat performansından dolayı.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
muslol67
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1582
Merit: 670


★777Coin.com★ Fun BTC Casino!


View Profile
January 07, 2020, 09:01:08 AM
 #14

Geçen onca zamandan sonra neden böyle bir açıklama yaptılar ilginç geldi. Az önce de bir yerde haber okudum, cüzdan Telegram uygulamasına entegre edilmeyecek diyordu.
Madem böyle bir durum var neden bir açıklama geldi?
Ve diyor ki şu an kimse alamaz! Yani borsalarda (shit olanlarda) satılan tokenler için böyle bir şey diyorlar sanırım.
Benim bir düşüncem vardır kendimce, bu kadar dallanıp budaklanırsa patlar bu iş bence...
Ne olursa olsun bir an önce çözülür umarım da devamını görürüz devamını yaşarız. Çünkü devamı daha heyecanlı.
Telegram uygulamasına entegre edilecek bir kripto cüzdan ve bu cüzdandan telegram'dan kripto gönderimi. Gerçekten bu devrimsel işte. İleride bunu Whatsapp'ta gördüğümüzü düşünün?
Pundix bunu Xwallet'la yapmayı denedi başarılı da oldu ama tam tutmadı Pundix'in kötü fiyat performansından dolayı.

Pundix'in denemesi mantıksız gibi geliyor bana. X wallet aslında mantıklıydı ama şu bir değişik kripto cüzdanı gibi oldu. Ama alt katmanlar da ne kadar güvenilir olduğu tartışılır. Üstelik gittiler bir de Telegram entegrasyonu koydular.
Üstelik öyle kullanımı basit bir cüzdan da değil. Her farklı kriptoya tek tek kart açmak falan gerekiyor.

Herşey bir kenara Pundix ekibi ne yaptığını çok bilmiyor bence. Daldan dala konuyorlar. POS dediler, onu tamamlamadan telefonu duyurdular, onu tamamlamadan X Wallet çıkardılar ve o da yetmedi ortaya FX fikri çıktı. İnsanlar AI, DeFi, DApps vs. konuşurken NPXS hala başkalarının alanına girme, eskimeye başlayan fikirlere çanak tutma derdinde. Bazen popüleri takip etmek iyiyken, bazen yaratıcı olmak önemlidir.

GrinZ
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1577
Merit: 1002


View Profile
January 07, 2020, 09:36:28 AM
 #15

Herkesin açıklama beklediği bu konuyu biraz aydınlatmak istemişler ama cok çelişkili bir açıklama olmuş bu olayın peşini bir açıklama ile bırakacaklarını sanmıyorum özellikle de böyle bir açıklama ile. Üzerinden bunca zaman geçti hiç tatmin edici bulmadım bu denli ucu açık bir duyuru olamaz herhalde....
PHI1618
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1554
Merit: 1333View Profile
January 07, 2020, 09:46:54 AM
 #16

Geçen onca zamandan sonra neden böyle bir açıklama yaptılar ilginç geldi. Az önce de bir yerde haber okudum, cüzdan Telegram uygulamasına entegre edilmeyecek diyordu.
Madem böyle bir durum var neden bir açıklama geldi?
Ve diyor ki şu an kimse alamaz! Yani borsalarda (shit olanlarda) satılan tokenler için böyle bir şey diyorlar sanırım.
Benim bir düşüncem vardır kendimce, bu kadar dallanıp budaklanırsa patlar bu iş bence...
Ne olursa olsun bir an önce çözülür umarım da devamını görürüz devamını yaşarız. Çünkü devamı daha heyecanlı.
Telegram uygulamasına entegre edilecek bir kripto cüzdan ve bu cüzdandan telegram'dan kripto gönderimi. Gerçekten bu devrimsel işte. İleride bunu Whatsapp'ta gördüğümüzü düşünün?
Pundix bunu Xwallet'la yapmayı denedi başarılı da oldu ama tam tutmadı Pundix'in kötü fiyat performansından dolayı.

Pundix'in denemesi mantıksız gibi geliyor bana. X wallet aslında mantıklıydı ama şu bir değişik kripto cüzdanı gibi oldu. Ama alt katmanlar da ne kadar güvenilir olduğu tartışılır. Üstelik gittiler bir de Telegram entegrasyonu koydular.
Üstelik öyle kullanımı basit bir cüzdan da değil. Her farklı kriptoya tek tek kart açmak falan gerekiyor.

Herşey bir kenara Pundix ekibi ne yaptığını çok bilmiyor bence. Daldan dala konuyorlar. POS dediler, onu tamamlamadan telefonu duyurdular, onu tamamlamadan X Wallet çıkardılar ve o da yetmedi ortaya FX fikri çıktı. İnsanlar AI, DeFi, DApps vs. konuşurken NPXS hala başkalarının alanına girme, eskimeye başlayan fikirlere çanak tutma derdinde. Bazen popüleri takip etmek iyiyken, bazen yaratıcı olmak önemlidir.
Fazlasıyla katılıyorum. Baştaki hedeflerinin yanına bir sürü yan hedef eklediler zaman içinde. Haliyle bütün hedefler ya ulaşmadı ya gecikti. Düşüş de kaçınılmaz hale geldi.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!