Bitcoin Forum
March 28, 2024, 10:11:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Biz soruyoruz gospodin cevaplıyor (EDİT-2)  (Read 265 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2030
Merit: 1130

View Profile
January 09, 2020, 06:15:06 PM
Last edit: January 11, 2020, 05:31:55 PM by wolwoo
Merited by trendcoin (2), Blacknavy (2), gospodin (1), jopen (1)

forumun istisnasız herkes tarafından sevilen, sevmeye de adeta kendimizi mecbur hissettiğimiz @gospodin üstad ile röportaj yapma onuru bana kısmet oldu.
Biraz spontane gelişti bu röportaj, o nedenle edit yapa yapa ilerleyeceğiz. 10 soru benden klasik (11. özel soru), bunların dışında gelecek soruları da ekleyerek ilk posta eklemek uygun olur sanırım. haydi bakalım gelsin sorular cevaplar.... Wink

1- soru:kripto parayla nasıl tanıştınız?

Benim bu yenilik ile tanışmam iki aşamadan oluşuyor. Ilk olarak 2013 ya da daha sonraki yıllarda radikal gazetesindeki bir haber ile bitcoin’i tanımıştım. Orada o zamanlar ne olduğunu anlamadığım ama aslında mining denilen olay ile bitcoin elde edildiği yazıyordu. Dandik laptopa birkaç program yükleyip mining yapmaya çalışmıştım ama baktım bir şey gelmiyor programı silip yoluma devam etmiştim. Işin aslı alınıp satılan bir şey olduğunu bilmiyordum:))

ikinci aşamam ise 2017’in ortalarında birader beni arayıp “lan 50 bin dolar göndereyim sana bir şeylere yatır.” dediği zaman oldu. “abe bitcoin alayım.” demiştim ki o zaman 4-5 bin dolardı kendisi. Çok kısa bir süre sonra 20 bin dolara geldi itcoin zaten. Hikayem böyle.

2- soru: bu işlerle uğraştığınızı çevrenizde bilen var mı? varsa düşünceleri nedir?

Ilk başlarda sadece kardeşim biliyordu. O pek fazla ilgilenmiyor sadece sponsor olarak işin içinde yer alan birisi. Arada arayıp dalga geçip kapatıyor. Şunu al bunu al diyorum takılıyor öylece. Bir de son zamanlarda iş yerinden birkaç samimi arkadaşım biliyor ama elimde sadece 2 adet ethereum olduğunu biliyorlar. Fazla muhabbetini yapmıyoruz ki anlamıyorlar. Benim de işime geliyor.

3- soru: yatırım yaptığınız ilk para hangisi?

“botcoin oltonso lotcoin do gomoştor!” gazıyla tabii ki de litecoin. Hala nasıl bu kadar gaza geldiğime inanamıyorum. Ilk başlarda maliyet ortalamam çok düşüktü ama fiyatı arttıkça almaya devam ettim. Aldıkça da fiyatı arttı şerefsizin. Sağlık olsun güzel bir tecrübe sağladı bana.

4- soru: pişmanlıklarınız ve mutluluklarınız nedir?

En büyük pişmanlığım deli gibi kardayken elimdekiler satmamam diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 2017’nin sonunda 550 TL’ye ledger cüzdan almam. Benim şu ana kadar içime oturan tek şey bu!

Mutluluk: ne saçma sorular soruyorsunuz arkadaş!!! buradaki insanları tanımam benim için en güzel şey. Yeni fikirler, bilgiler öğreniyorum. Belli bir yaştan sonra bu tür bilgileri öğrenmek gerçekten çok zor ama keyif aldığımı söyleyebilirim. Herkese teşekkür ederim bu konuda.

5- soru: en sevdiğiniz ve nefret ettiğiniz kripto para hangisi?

Hiçbiri babamın oğlu değil. En azla btc ve eth’e karşı bir saygım var. ama ilk katıldığım ve cüzdanıma da aynı şekilde gelen equal tokenin yeri bende çok farklı. Şu an bir değeri yok, ileride de bir değeri olmayacak ama dediğim gibi manevi olarak ayrı bir yerde.

Sevmediklerim ise son zamanlara kadar klasik olarak bch ve xrp idi ama tron gibi bir saçmalığı gördükten sonra bitcoin cash bile gözümde çok değerli oldu. Şimdi tron sahibi arkadaşlar bana kızabilir farkındayım. Benim uyuz olmamın sebebi yaptıkları pazarlama çalışmaları. Sun çapsızı başarılı birisi olabilir ama gözümde çakaldan bir farkı yok.

6- soru: blockchain teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? ileride hayatımızı komple değiştirecek bir potansiyele sahip mi?
Bu konu hakkında tarafsız olarak cevap veremeyeceğim için çok fazla yazmak istemiyorum. Bize göre blockchain, internetten sonra dünyaya gelmiş olan en büyük gelişme. Gerçekten de öyle mi? 5 sene önce sorsaydınız “o ne lan?” derdim. Şimdi ise gelecekte en azından büyük kurumsal firmalar ve devletler için hayatı kolaylaştıran bir teknoloji olacağını söyleyebilirim. Özellikle vergi gibi konularda devletleri çok rahatlatacak ama güzel ülkem Türkiye’de bunun olacağını sanmıyorum. Işimden dolayı özel sektördeki birçok kişiyle görüşüyorum. Çoğu e-fatura’nın kendilerine yarattığı özgürlüğü daralttığı için şikayetlerini söylüyor. Demek istediğim tüm dünyanın bir değişime girmesiyle bu işi hallederiz.

7- soru: piyasaya yeni girecek olanlara vereceğiniz bir tavsiye var mı?

Girmeyin! Iyice bir araştırsınlar. Kim neymiş ne yapmış neye derman olmuş. Benim gibi litecoin’e abanırlarsa sonradan pişman olurlar.

8- soru: al/sat mı yoksa hodl mu?

Kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum. Kendimden örnek vereyim: ben zaten bu konularda çok bilgili değildim, hala da değilim. Okudum, izledim uygulamadım ve sonuç: STRES! Yani sürekli olarak ekran başında durmak beni çok yordu. Zaten buna ayıracak ne vaktim var ne de sabrım. Bazen böyle deli gibi kasıyordum ama ay sonunda baktığım zaman elimdekileri sabit tutsaydım daha karlı olacağımı görüyordum. O andan sonra bıraktım hem böylece daha rahat etmeye başladım. Kendisine güvenen arkadaşlar yardırsın. Ben elimdekilerin %20-30 ile bu işe girişiyordum. Kafam fazla basmadığı için iyi ki bırakmışım. Arada yine kar alıp kaçıyorum keyifli olay.

9-soru: gospodin'in anlamı nedir; bu nicki seçmenizin nedeni neydi?

Sözlük anlamı dışında hiçbir şey ifade etmiyor. Slav dillerindeki klasik ortak kelimelerden birisi. Fırsatım olsa hemen değiştirirdim.

10- soru: forumda sizi en çok rahatsız eden, zorlayan olay nedir?

Ilk olarak farklı tarayıcılardan girdiğim zaman parolamı değiştirmek zorunda kalmak beni çok yıpratıyor. Parolamı bilmediğim için sürekli olarak yenileme yapmam gerekiyor. Sıkıcı bir durum.

Bir diğer olay da şu merit ve dt muhabbeti. Globalde bu konu hakkında bir sürü saçma salak şeyler yazılıp çizildi. Tekrardan burada yazmak istemiyorum ama gerçekten çok yoruldum. Bu tür konularda güçlü olmak istiyorsak globalden söz sahibi ne kadar kişi varsa yanımıza almamız gerekiyor. Yoksa volvito reyiz sana nasıl üşüştülerse hepimize de öyle gelecekler. Ama o imza konusunda sana dediklerimde fikrim hala aynı geçerli. @blacknavy’nin dediği “lan günlük %10 değil de %1 verseler sorun yok mu yani:)” sözü var ya evet abi öyle:)) sen haklıydın ama yanlış yerde yanlış konudan olaya el attın diye düşünüyorum. Bir de yam yam gibiler. Ben onlara bundan sonra suri çetesi diyeceğim.

11- soru: bu kadar sevilen biri olmayı nasıl başarıyorsun?

Geçen birisine olumsuz trust bıraktım diye ne gavatlığım kaldı ne pezevenkliğim. (hesap satışı için yapmak gerekiyor mu?) Özel mesaj yoluyla yapılan tacizler… iyi ki seviyorlarmış hocam. Sevmeseler demek ki yakaladıkları yerde pıçaklayacak adamlar:))

@jopen’in soruları

1.soru: Rusya'da gece hayatı nasıl?

Cevap: rusya’ya dair özlediğim tek şey gece hayatı dersem ne demek istediğim anlaşılır. Biz orada it gibi çalışıp daha sonra hayatımızın keyfini çıkarabiliyorduk. türkiye’de böyle bir durum nedense olmuyor. Tamam, orada kazandığım para ile şimdi kazandığım paranın uzaktan yakından alakası yok ama o parayı burada kazansam bile istanbul’da o keyfi yakalayamıyor insan. Şöyle söyleyeyim, bizim buradaki insanlarda garip bir “kasıntı” olma hali var. spor salonuna gidiyorum burada ama tipleri göreceksiniz. Büyük ihtimalle orada giydikleri tişörtleri ütüleyip geliyorlar. Ben ise 7 senelik dünyanın en rahat spor ayakkabısı ile gidiyorum. Ayakkabımın yırtık olması beni memnun ediyor. Bu ülke bana çok garip geliyor artık. birisi bir şey yaptıysa diğeri de mutlaka onu yapmalı ya da ondan daha iyi olduğunu kanıtlamalı. Mekana gidiyorsun garip garip copy/paste insanlar. Mekanlar, yemekler, müzikler her şey birbirinin aynısı ve işin kötü tarafı kaliteli değil.

2.soru:  Rusya'da kaç manitası oldu?

Cevap: 12, 5 falan:))

3.soru:  Türkiye'ye niye dönmek istedi?

Cevap: Yav niye dönmek isteyeyim:) vizemin bitmesine 2 ay kalmıştı ve aklımda türkiye’ye dönüp 3-4 ay tatil yapmayı planlıyordum. Tam bu sırada rus uçağı düşürüldü ve yeni vize çıkarma şansım neredeyse imkansıza döndü. Pasaport çıkaracaklardı, hatta burada açıklayamacağım siyasi bir taktik bile önerdiler ama uğraşmak istemedim. Kısacası putin amca kıçımıza tekmeyi bastı. Şayet dönmeseydim kripto paraya hiç bulaşmazdım.

@dannyborwn tarafından sorulan soru:

Bitcoin ve ethereum dışında işte bu bana çok kazandıracak dediğiniz, uyuduğunuzda sizi rahat hissettiren bir coin var mı ?

Cevap: önceleri evler, arsalar, izlanda’da yaşamak gibi hayallerim vardı. Ilk düşüşten sonra izlanda’yı hemen kafamdan sildim. Sonra sırasıyla arsalar, evler, villalar, gece kulüpleri, arabaları kafamdan sildikten sonra geriye sadece hayata tutunmak kaldı. Yani beni geceleri rahat uyutacak koin yok hocam. Hatta uyurken aklıma bile gelmiyorlar.

@lossnet tarafından sorulan sorular:

1.soru: Borsalarda ya da cüzdanlarında tuttuğu, toplam usd karşılığı en yüksek ilk 5 coin/token hangileri?

Cevap: Ilk düşüşten sonra altlardan çıkıp eth ve btc’ye döndüğüm için sahip olduğum muhteşem beşli şu şekilde oluşuyor:
- ripple
- iota
- litecoin
- neo
- skycoin
 hepsinin allah belasını versin!

2.soru: Bitvest imzasından kazandıklarını Bitcoin'de mi tutuyor yoksa altlara mı yatırıyor?

Cevap: stake.com imzasından kazandıklarımla hep altcoin aldım durdum. Sonra hepsini satıp skycoin’e ekleme yapmıştım ama bu hareketimden pek memnun kalmadığımı fark ettim. Şimdi bitvest’ten gelenlerle ether alıyorum. Pek bir şey gelmese de böyle durması daha iyidir.

@kartepe tarafından gelen soru:

Gem olarak gördüğü coinleri soylesin. O genelde token pek sevmez diyebilirim.

Cevap: son 1 senedir piyasayı takip etmiyorum bu yüzden hocam gem için hiçbir fikrim yok. Zaten bugüne kadar bulabildiğim bir gem de hiç olmadı. Yani o konuda yetenekli birisi değilim. Kusura bakma hocam.

2run tarafından gelen soru:

Siteye üye olduğunuz günden bugüne kadar olan sürede sizi en çok şaşırtan olay nedir?

Cevap: satoshi reyizin bir dönem forumda yazmış olması beni en çok şaşırtan olaydı. Ben bu olayı da bayağı bir süre sonra öğrenmiştim. O andan itibaren foruma olan saygım daha çok arttı. Bir de zamanında bazı yazarların sadece bounty ile çuvallar dolusu para kaldırması olayı var. artık forum efsanesi mi gerçek mi bilmiyorum ama çok ilginç bir olay.

@vispilio tarafından gelen soru:

Rusya'da işletmecilik ve serbest girişimcilik yaptığını sanıyorum bir süre, Türkiye'de de böyle bir girişim düşünür mü, bu doğrultuda planları, denemeleri

oldu mu, ve yıllar içinde Rusya'da edindiği tecrübelerden yola çıkarak şu an hangi alanlar Türkiye'de girişimcilik için uygun ve diğer ülkelere göre avantajlı olabilir ?

cevap: olmaz olur mu hocam? Ülkeye ilk döndüğüm zaman kendime ufak bir yer açacaktım. Yaklaşık 2 senedir boş olan daha önce yemekçi olarak çalışan bir iş yerini gözüme kestirmiştim. Sırf bu atıl durma olayından dolayı kirayı güzel bir şekilde kırmıştım. Ufak, tatlı bir mekan yapacaktım. Ekibim bile hazırdı. Hatta kendim yemek de yapabildiğim için gerekirse tek başıma bile mekanı çevirebilirdim. Borçlarını ödemeyen it herifler yüzünden bu fikrim yattı. Daha sonra o mekanı başka birisi tuttu ve “lanetli” mekan kısa bir süre sonra yeniden kapandı. Bu sektör üzerine çok teklif geldi, hala da geliyor ama sadece çay ve sigara karşılığında yardımda bulunuyorum. Şu an yaptığım işte kafam rahat.

Hocam aklı olan türkiye’de iş yapmaz. Vergisidir, sigortasıdır, değnekçisidir bu ülkede sıradan insana her zaman dert olur. 2 tane örnek vereyim: mahallemde yaklaşık 1 senedir hayalet bir işletme duruyor. Sadece 1 kere belediyeden birisi geldi ve bir daha sen burada ne yapıyorsun diye adamlara soran olmadı. Çünkü belediye ile aynı siyasi görüşe sahipler.

Diğer örnekte, geçen gün podcast yayınında duydum. Aklımda kaldığı şekilde anlatayım: adamlar güzel bir fikir ile işlerini kuruyorlar. Güzel de bir internet siteleri var, ki işin en önemli yeri burası, daha sonra btk’den sizin domaini geri alıyoruz, hadi başka kapıya! Adamların eli kolu bağlanıyor ve patlak. Karamsar bir cevap oldu ama ne yapayım. Benim önüme de sürekli engeller çıktığı için artık böyle düşünüyorum. Eminim fırsatlar çoktur ama yakalayabilene. Ben parayı bulursam 10 tane ev alıp kiraya vereceğim mesela.

@trendcoin tarafından sorulan soru:

soru: kriptodaki en güzel günün (bol bol x atan, elindeki coin ve tokenlerin dört nal koştuğu bir gün ya da farklı gerekçelere sahip herhangi bir gün) hangisiydi?

Cevap: ahah kederbahçe:)
gün olarak nokta atışı yapamıyorum ama litecoin 300 doları geçtiği vakit  bağımsızlığımı ilan etmiştim. Mlletin tatile gitmek için yırtındığı bir ilden iş teklifi gelmişti ama dediğim gibi bağımsızlığımı ilan ettiğim için adamları kabul etmedim. Sonrası?

@kalemder tarafından sorulan soru:

Ne işlerle uğraşır, uzman olduğu alanlar nedir? Bu alanda gelişmek için önerileri nedir?

Cevap: hocam, yazılım mühendisi olmak istiyorum:)
vereceğim öneri ise elinizden geldiği kadar her insanla tanışmaya çalışın. Hayatınız boyunca bir daha görmeyeceğiniz bir insanla bile ciddi bir şekilde iletişim kurun. Bu çok önemli.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1711663893
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711663893
Reply with quote  #2

1711663893
Report to moderator
1711663893
Hero Member
*

Ignore
1711663893
Reply with quote  #2

1711663893
Report to moderator
1711663893
Hero Member
*

Ignore
1711663893
Reply with quote  #2

1711663893
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711663893
Hero Member
*

Ignore
1711663893
Reply with quote  #2

1711663893
Report to moderator
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 09, 2020, 07:41:07 PM

Madem Konu Dışı. Benim sorumda konu dışı olacaktır. @gospodin Rusya'da yaşamıştı bir zamanlar öyle hatırlıyorum eski postlarında.

1- Rusya'da gece hayatı nasıl?

2- Rusya'da kaç manitası oldu?

3- Türkiye'ye niye dönmek istedi?

Teşekkürler.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 09, 2020, 07:50:18 PM

Bitcoin ve ethereum dışında işte bu bana çok kazandıracak dediğiniz, uyuduğunuzda sizi rahat hissettiren bir coin var mı ?
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
January 09, 2020, 07:56:38 PM

jopen hocam ikinci soruyu pas geçelim isterseniz, biraz özele girmiş oluruz 😂

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
jopen
Sr. Member

View Profile
January 09, 2020, 08:02:43 PM

jopen hocam ikinci soruyu pas geçelim isterseniz, biraz özele girmiş oluruz 😂

Eğer Türkiye'ye geldiğinde evlendiyse falan yengede okuyorsa burayı tamam pas geçelim. Ama yok sadece kendi biliyorsa eğer. Bence mahsuru yok az biraz  bu kripto sorularından bunalmasın biraz goygoy yapsın. Onun sivri ve kıvrak dili ile güzel cevaplar verecektir diye biliyorum Smiley
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 09, 2020, 08:02:48 PM

Vaaaaay Cheesy Roller değişmiş demek. İyi de olmuş, lazımdı böyle bir şey. Ben de 2 soru atayım buraya...

- Borsalarda ya da cüzdanlarında tuttuğu, toplam usd karşılığı en yüksek ilk 5 coin/token hangileri?
- Bitvest imzasından kazandıklarını Bitcoin'de mi tutuyor yoksa altlara mı yatırıyor?
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
January 09, 2020, 08:10:56 PM

Vaaaaay Cheesy Roller değişmiş demek. İyi de olmuş, lazımdı böyle bir şey.
Üstad aslında önce @gospodin hamle yaptı, dedim beni bırakalım sen varken bana laf düşmez. O da sağolsun kabul etti. Hakkaten çok bilgili deneyimli arkadaşlar varken bana sıra gelmez.
 gospodin bu işi iyi yapıyordu, ben vekaleten yerine bakıyorum. 😉

kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 09, 2020, 10:11:36 PM

Üstad aslında önce @gospodin hamle yaptı, dedim beni bırakalım sen varken bana laf düşmez. O da sağolsun kabul etti. Hakkaten çok bilgili deneyimli arkadaşlar varken bana sıra gelmez.

Hocam seninde belli bir kaliten var. Robin hood gibi globalde carpistin onca zamandır. Bir sürü yarada verdiler sana.
@jopen in 2.sorusu espiri mahiyetinde bence.😀

Bende bir soru sorayım. Gem olarak gördüğü coinleri soylesin. O genelde token pek sevmez diyebilirim.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 09, 2020, 10:21:39 PM

Siteye üye olduğunuz günden bugüne kadar olan sürede sizi en çok şaşırtan olay nedir?
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2016
Merit: 1598

View Profile WWW
January 10, 2020, 02:52:26 AM
Last edit: January 10, 2020, 07:08:13 AM by Vispilio

güzel düşünce, yine çok hak edilmiş ve tutacak bir röportaj, wolwoo gospodin işbirliğini kutluyorum  Wink

benim sorum, Rusya'da işletmecilik ve serbest girişimcilik yaptığını sanıyorum bir süre, Türkiye'de de böyle bir girişim düşünür mü, bu doğrultuda planları, denemeleri

oldu mu, ve yıllar içinde Rusya'da edindiği tecrübelerden yola çıkarak şu an hangi alanlar Türkiye'de girişimcilik için uygun ve diğer ülkelere göre avantajlı olabilir ?

gospodin
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1446

View Profile WWW
January 10, 2020, 07:03:40 AM

@jopen, o soruya cevap vermem hacı zaten. Moskova'da yaşanan Moskova'da kalır diye bir söz var:)) şaka bir yana nedense karşı cinsle olan olaylarını kimseye anlatmam. Ketum bir herifimdir bu konuda.
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
January 10, 2020, 06:51:14 PM

evet beyler bayanlar, merdivenden kayanlar Cheesy
gospodin üstad sorulara cevap vermeye başladı, hem de tüm samimiyetiyle (her zaman olduğu gibi Wink )

ilk post editlendi
sormak istediklerinizi yazmaya devam edin lütfen

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2156
Merit: 1131

View Profile
January 11, 2020, 02:52:26 AM

hayatında başına fenerbahçeden daha kötü bir şey geldi mi? :)) şaka şaka, hem güne uygun değil, hem de hoş bir soru değil.
soru: kriptodaki en güzel günün (bol bol x atan, elindeki coin ve tokenlerin dört nal koştuğu bir gün ya da farklı gerekçelere sahip herhangi bir gün) hangisiydi?

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1834
Merit: 1726

Be A Hope

View Profile
January 11, 2020, 06:56:18 AM

Ne işlerle uğraşır, uzman olduğu alanlar nedir? Bu alanda gelişmek için önerileri nedir?

Sorulduysa afola.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
kartepe
Full Member

View Profile
January 11, 2020, 02:30:08 PM

Hocam seninde belli bir kaliten var. Robin hood gibi globalde carpistin onca zamandır. Bir sürü yarada verdiler sana.

Bende bir soru sorayım. Gem olarak gördüğü coinleri soylesin. O genelde token pek sevmez diyebilirim.

Bende bir soru sordum ama ya araya kaynadı ya da  @wolwo hocam yeni gördü.  ikinci kez editlediği zaman belki çıkar.

wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
January 11, 2020, 02:33:29 PM

Bende bir soru sordum ama ya araya kaynadı ya da  @wolwo hocam yeni gördü.  ikinci kez editlediği zaman belki çıkar.

Smiley yok üstad görüyorum ama önce cevaplar lazım, gospodin cevaplayacak sonra ilk posta soru-cevap şeklinde monte edeceğim Wink

jopen
Sr. Member

View Profile
January 11, 2020, 03:09:54 PM

@jopen, o soruya cevap vermem hacı zaten. Moskova'da yaşanan Moskova'da kalır diye bir söz var:)) şaka bir yana nedense karşı cinsle olan olaylarını kimseye anlatmam. Ketum bir herifimdir bu konuda.

Senin canın sağolsun. Ben sadece goygoy olsun diye yazmıştım. Tabii ki de burada senin kirli çamaşırlarını dökmek istemeyiz  Grin.

Şaka bir yana, sende benim ne kadar böyle gırgıra vurduğumu biliyorsun diye yazmıştım. Eğer varsa hatam kusura bakma.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1446

View Profile WWW
January 11, 2020, 04:49:04 PM

Senin canın sağolsun. Ben sadece goygoy olsun diye yazmıştım. Tabii ki de burada senin kirli çamaşırlarını dökmek istemeyiz  Grin.

Şaka bir yana, sende benim ne kadar böyle gırgıra vurduğumu biliyorsun diye yazmıştım. Eğer varsa hatam kusura bakma.
ne hatası hocam. büyük ihtimalle forumda özel mesaj yoluyla iletişime geçtiğim ilk kişi sensin. ben zaten rusya'da sadece müzeleri gezdim:)
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
January 11, 2020, 05:38:21 PM

şu ana kadar olan tüm soruları cevapladı gospodin üstad...bundan sonra gelen soruları birebir konu başlığının altında yanıtlayabilir, eğer uygunsa..değilse yine ekleme da yapabilirim. Smiley

kartepe
Full Member

View Profile
January 11, 2020, 07:50:15 PM

ne hatası hocam. büyük ihtimalle forumda özel mesaj yoluyla iletişime geçtiğim ilk kişi sensin. ben zaten rusya'da sadece müzeleri gezdim:)

Hani o ilk kişi bendim 😀
Şaka bir yana bazı noktalarda  çok benzerliğimiz var. Bende 2017 Mayıs boğasinda iyi kazanc gelince . Bir dersane ye müdür arıyorlar maaş 4 bin TL olacak.
İçimden dedim kim takar müdürlüğü diye. Adam 2 hafta ısrar etti. Sonra piyasa tersine döndü 24 Kasım öğretmenler gününe kadar boş gezdim. Sonra şimdi çalıştığım okul öğretmen arıyoruz açık deyince 2500 e tav oldum mecburen.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: