Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:55:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoinler ile kredi (DEFI).750 milyon dolar değerinde kripto kilitlendi.  (Read 352 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 15, 2020, 08:52:14 AM
Last edit: January 15, 2020, 09:05:01 AM by dannybrown
Merited by Blacknavy (3), koincik (3), Bthd (1), Vispilio (1), wolwoo (1), hiburak (1), Lachrymose (1), forumalacali (1)

https://defipulse.com/  hacimde acayip bir artış var.Son günlerde kripto paralardaki artışta  etkilemiş olabilir.
Arkadaşlar bu defi olayı için kısaca p2p kredi diyebiliriz.Yani bankaya gidip kredi çekmek istediğinizde teminat gösterirsiniz ya işte bu defi sektöründe de atcoinlerinizi teminat olarak gösterebilirsiniz ve kredi çekebilirsiniz.Düşük krediler için pek mantıklı görünmesede genel anlamda harika bir sistem diyebiliriz.
Bir diğer yandan insanlara borç vererek faiz geliri elde edebilirsiniz.Bir bakıma bankaların ortadan kalkmasının ikinci adımı olarak görebilirsiniz.

Eğer bu hızda giderse bu yıl 10 milyar dolara kadar bir hacim bekleniyor p2p kredi sisteminde.
Bu hizmeti veren projeler ethereum alt yapılı olduğu için pos sisteminden önce  harika bir fırsat olarak gördüm ve biraz daha ethereum aldım.
şuan yaklaşık 3.5 4milyon civarında ethereum p2p kredi sistemi için kilitlenmiş durumda.

İşte bu tür şeyleri görünce dolardan türk lirasından çıkıp tam anlamıyla kripto paralara dalasım geliyor ne yalan söyleyim.
Bu anlattığım şeyin TAMAMEN MERKEZİYETSİZ OLMASI HARİKA BİR ŞEY YAHU !

Olayın ciddiyetini anlamak için aslında sessizce oturup biraz düşünmek lazım.Bitcoin icadından sonra belkide  en büyük şey bu !
Ethereum ekosisteminin dünyadaki finansal sistemi gerçek manada nasıl değiştirebileceğini göreceksiniz.
O yüzden ethereum için 3-4k dolar gibi bir hedef belirledim.
Pos sistemi ile de bu  gerçekleşecek bence.

1714856102
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714856102
Reply with quote  #2

1714856102
Report to moderator
1714856102
Hero Member
*

Ignore
1714856102
Reply with quote  #2

1714856102
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714856102
Hero Member
*

Ignore
1714856102
Reply with quote  #2

1714856102
Report to moderator
1714856102
Hero Member
*

Ignore
1714856102
Reply with quote  #2

1714856102
Report to moderator
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 15, 2020, 09:14:14 AM

Borç vererek faiz geliri elde etme olayı bunun yanı sıra kredi çekebilmek herhangi bir varlığı teminat gösterebilmek cidden muazzam bir olay hoşuma gitti. Şahsen uzun vadeli de gelir elde etmek mümkün gibi duruyor. Finansal sistemin özgürlük alanı giderek gelişiyor diyebiliriz aslında böyle bir durum için.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 15, 2020, 12:01:26 PM

Ethereum'un fitilini bu olaylar ateşleyecek. DAO falan da DeFi ile çok uğraşıyor ama asıl primi bence Ethereum akıllı kontratları yapacak. Bu da önce işlemleri sonra kullanımı arttıracak. Sadece kredi değil, DeFi ile herşey finansal açıdan daha kolay olacak. Bu konunun üzerine gitmek lazım. Para burada olacak bence.
Decredholder
Newbie
*

Activity: 164
Merit: 0

View Profile
January 15, 2020, 12:23:08 PM

Bu tür sitelerde bize btc olarak vermiyorlar herhalde token olarak veriyorlar değil mi ?
Yani o siteye bağlı exchange sitelerinde filan kullanabiliyoruz, yanılıyor muyum ?
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 15, 2020, 12:32:32 PM

Eğer sadece akıllı sözleşmelerle yapılıyorsa tadından yenmez, arada yine kişi ve kurumlar varsa o sistem yine sıkıntılı olur kanısındayım.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 15, 2020, 01:36:47 PM

Ethereum'un fitilini bu olaylar ateşleyecek. DAO falan da DeFi ile çok uğraşıyor ama asıl primi bence Ethereum akıllı kontratları yapacak. Bu da önce işlemleri sonra kullanımı arttıracak. Sadece kredi değil, DeFi ile herşey finansal açıdan daha kolay olacak. Bu konunun üzerine gitmek lazım. Para burada olacak bence.
Dao maker da defi üzerine çalışıyor evet. Hatta tam bilgi sahibi değilim ama baya çalışıyorlar sanırım. Bilenler bizi aydınlatacaktır mutlaka.
DeFi konusu gelecekte önemli bir yere sahip olacak orası aşikar, üzerine düşmek araştırmak öğrenmek şart.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 15, 2020, 04:31:05 PM

DeFi nin kullanım ve temel işleyişiyle ilgili biri bi açıklama yazısı yazabilecek var mı Smiley
haftasonuna kadar çıkmazsa bi kurcalayıp tecrübe etmeye çalışırım da şu ara kafam çok dolu
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
January 15, 2020, 04:49:22 PM

DeFi nin kullanım ve temel işleyişiyle ilgili biri bi açıklama yazısı yazabilecek var mı Smiley
haftasonuna kadar çıkmazsa bi kurcalayıp tecrübe etmeye çalışırım da şu ara kafam çok dolu

Aslında bu sistem üzerine çıkan projeleri,nereden takip edileceğini hangi coinlerle nasıl kredi alınacağını insanlara nasıl borç verileceğini,piyasaya ve ethereuma olan etkisini anlatacağım bol görselli uzun bir yazı düşünüyordum.Üşendim Cheesy
Türk bölümü olarak herşeyden geç haberimiz oluyor.
Yapacak bir arkadaş çıkarsa bende keyifle takip ederim.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 15, 2020, 08:19:07 PM

Aslında daha iyisi var.

Alp hoca video çekmişti. Bende konuyu ilk o zaman araştırır oldum. İzlemenizi tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar,

DeFi (Merkeziyetsiz Finans) konusunu işlediğimiz yayını sizlerle paylaşmak istedim. Bu konu hakkında yeni videolar çekmeye devam edeceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=VYUfdI46nzc

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
January 15, 2020, 09:04:26 PM

Daha detaylı: https://www.youtube.com/watch?v=x8ekWAygl00

.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 15, 2020, 09:39:56 PM

Eğer sadece akıllı sözleşmelerle yapılıyorsa tadından yenmez, arada yine kişi ve kurumlar varsa o sistem yine sıkıntılı olur kanısındayım.

Adinda yazdigi gibi ‘decentralized finance’, yani arada herhangi bir kurum bulunmuyor.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
January 17, 2020, 10:26:48 PM

arkadaşlar bankalar ne der böyle bir duruma? bu dönüşüm engellenir mi?
bende ETH fanatiği birisiyim fakat korkum libra v.b farklı bir blockchain ağının ortaya çıkıp ETH'yi rafa kaldırması.

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
January 17, 2020, 10:28:50 PM

diyelim elimde enjin token var. bunu kilitleyip borç aldım ve parayı yedim. enjinin değeri düştü bu durumda ben borcumu ödeyip rehin tokenlerimi almak istemem. fakat enjin değer kazanırsa ne yapar ne eder borcu öder tokenlerimi geri alırım.

sistem tam olarak nasıl işliyor ben anlamadım galiba Cheesy
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
January 19, 2020, 10:21:25 AM

Hacim artmaya devam ediyor arkadaşlar.850 milyon dolara yaklaştı kilitlenen coinlerin değeri Cheesy Çok heyecanlı valla.Buradaki ciddi bir artış kripto paralardaki artışı çok büyük bir şekilde tetikleyecektir.
muslol67
Hero Member

View Profile
January 19, 2020, 02:38:21 PM

Hacim artmaya devam ediyor arkadaşlar.850 milyon dolara yaklaştı kilitlenen coinlerin değeri Cheesy Çok heyecanlı valla.Buradaki ciddi bir artış kripto paralardaki artışı çok büyük bir şekilde tetikleyecektir.

Kredi olayının çok önemli olduğunu düşünüyorum ama BTC değerinin oynak olması işleri sıkıntıya sokabilir mi diye de düşünmeden edemiyorum. 850 milyon $'lık hacim çok ciddi ki bu gidişler kısa süre içinde 1 milyar olacaktır bu rakam. Yani sisteme çok yakından bakma şansım olmadı, denemeden tam olarak anlamak zor ama, sanırım teminat verdiğin ETH veya diğer para birimlerinin değeri düşerse ya teminat miktarını arttırman lazım ya da ödemeyi yapıp iptal etmen. DAO da böyle diye okumuştum. Daha iyi bilenler vardır.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
January 19, 2020, 05:49:27 PM
Merited by dannybrown (1)

sistem biraz karışık gibi geldi bana o yüzden şöyle bi yer buldum arayüz gibi düşünebilirsiniz. teminat oranınız alacağınız vereceğiniz herşeyi gösteriyor.  eth kilitliyosunuz dai veriyor size teminatınız düşerse %13 cceza kesiyor. o yüzden teminatınıza dikkat edin. geri borcunuzu ödediğinizde faiziniz dai ye işliyor o daiyi yatırınca ethnizi geri veriyor
https://defisaver.com/

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
muslol67
Hero Member

View Profile
January 19, 2020, 07:32:30 PM

sistem biraz karışık gibi geldi bana o yüzden şöyle bi yer buldum arayüz gibi düşünebilirsiniz. teminat oranınız alacağınız vereceğiniz herşeyi gösteriyor.  eth kilitliyosunuz dai veriyor size teminatınız düşerse %13 cceza kesiyor. o yüzden teminatınıza dikkat edin. geri borcunuzu ödediğinizde faiziniz dai ye işliyor o daiyi yatırınca ethnizi geri veriyor
https://defisaver.com/

Teminat yükselirse ne oluyor? Üstüne ekstra borç alabiliyor muyuz? Ya da geri ödeme azalıyor mu? Veya teminatın bir kısmındaki kilit kalkıyor mu?
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
January 28, 2020, 03:13:33 PM

an itibari ile 840 milyon dolara dayandı.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
January 28, 2020, 03:46:17 PM

Fikir güzel fakat 10 yıldır bitcoinde "borç almak" veya kredi gibi konularda bir adet çok önemli sorun vardı ve o sorun devam edecek büyük ihtimalle; TEMİNAT. Altcoinim varsa ve paraya ihtiyacım varsa ben zaten altcoinimi bozdururum, eğer altcoini bozdurmak istemiyorsam "sonra artar" diyorsam gider normal kredi çekerim, teminat normal bankalarda sahip olduğun eşyalar üzerindedir, hiç bir banka "tamam sana 100 dolar kredi vericez ama bankada ki 600 liran bizde kalsın" gibi saçma bir şey demez, bu yöntem maalesef tam olarak o kadar saçma. Bir çok insan kullanabilir, onlara mantıklı gelebilir, özellikle kullandığı altcoinlerden ve geleceklerinden emin olmayanlar deneyebilir ama bu demek değil ki çok mantıklı bir iş yapıyorlar. Ben açıkcası bir hype olduğuna ve onunda biteceğine inanıyorum.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
January 28, 2020, 06:00:26 PM

gelişmeler güzel zaten epeydir beklenen gelişmelerdi ethereum cephesinde herkes tarafından olumlu karşılandı millet zaten böyle haberleri bekliyordu bakalım takip edeceğiz..
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: