Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:48:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin SV Üzerindeki Soru İşaretleri Artıyor  (Read 270 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
January 17, 2020, 12:38:26 PM
Last edit: January 17, 2020, 09:00:56 PM by TaliskerDarkStorm
Merited by Vispilio (1)

Kripto paralar 2020 senesine sert bir yükselişle başladı. Bitcoin SV (BSV) %140’lık değer artışı ile en iyi performansı gösterdi ve birçok yatırımcıyı şaşırttı. Fakat bazı analistler BSV’nin alış baskısının sahte işlemler ile oluşmuş olabileceğini düşünüyorlar.

Milyarlarca dolarlık Bitcoin fonunun kayıp anahtarlarının bulunmuş olduğuna dair söylentilerin ve protokolde yapılması beklenen büyük değişikliklerin etkisinde Bitcoin SV 422 dolar ile tarihinin en yüksek seviyesine ilerledi. Bu fiyat artışı ile BSV kısa süreliğine olsa da rakibi Bitcoin Cash’i (BCH) geride bıraktı.

Bitcoin SV Sahte İşlem Suçlamalarıyla Karşı Karşıya

Bazı analistler BSV fiyatlarındaki sert artışın şişirilmiş işlemler etkisinde olabileceğini düşünüyorlar. Kripto para sektörünün yakından tanınan isimlerinden biri olan Vin Armani (@vinarmani), yaptığı paylaşımda en büyük Bitcoin SV destekleyicilerinden Calvin Ayre’nin, BCH madenciliği kullanarak karmaşık bir teknik ile Bitcoin SV fiyatlarını şişirmiş olabileceğini ifade etti.

Kaynak: https://beincrypto.com.tr/bitcoin-sv-uzerindeki-soru-isaretleri-artiyor/
1715482137
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715482137
Reply with quote  #2

1715482137
Report to moderator
1715482137
Hero Member
*

Ignore
1715482137
Reply with quote  #2

1715482137
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715482137
Hero Member
*

Ignore
1715482137
Reply with quote  #2

1715482137
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 17, 2020, 01:31:43 PM

CSW'nin elinin değdiği şey değer kazanıyor. Adamı ne kadar sevmesekte piyasa üzerinde fiyat etkisi var. Öyleki SV'de buna bağlı çıkan haberlerle yükselişe başlamıştı. Güvenilmez ve BTC için her zaman tehdit olan bir adam bu!
bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
January 17, 2020, 01:54:00 PM

Bitcoin SV'ye hiç güvenmiyorum. Asla da alım yapmadım ama 50-60 dolarlarda görünce almayı düşünmüştüm. Bu şekilde 1-2 kez alım fırsatı verdi ancak niyetlenmedim bile.

Gördüm ki yine hata yapmışım Grin

BCH iki varyasyonda da aslında bu şekil dalgalanmalar çok oluyor. Benim almama bakar, alttan girdiğimde bittiği gün olur muhtemelen.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 17, 2020, 02:23:43 PM
Last edit: January 17, 2020, 02:45:16 PM by dannybrown

Başında bitcoin yazıp devamında birşeyler yazıyorsa Cheesy RUN !  yok satoshi ortaya çıktı falan hikaye bunlar.Şu foruma gelip 2 mesaj atmaktan aciz bu craig.
Hiç bu coinler hakkında haberleri falan takip etmenize gerek yok.Adı üstüne kopya ve tan anlamıyla bir boka yaramadığı için bitcoin ismini koyuyorlar kenara.Bitcoin 1 tanedir.Zincirden çıkıp kendi kafanıza göre isim verince bitcoin olmuyor o.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 17, 2020, 02:34:31 PM

Milyonlarca dolar değerindeki bitcoin fonlarının keylerini bulan kim orasını anlayamadım, satoshi geri mi döndü?
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
January 17, 2020, 02:57:07 PM

BCH iki varyasyonda da aslında bu şekil dalgalanmalar çok oluyor. Benim almama bakar, alttan girdiğimde bittiği gün olur muhtemelen.

Özellikle istirham ediyorum aman kardeşim.Lütfen BCH almada ne alırsan al sen.Zaten tersteyiz 2 ay önce sepetin amk çoğunu satıp BCH aldım.Şimdi senin yorumu okuyunca tırsmadım desem yalan olur. Grin
Sen ya BCH ye hiç bulaşıp alma yada alacağın zaman 1 gün önceden bana pm geçki ben eldekileri vurduğa tuttuk satayım nasılsa sen alınca düşer diyorsun bende düz tabanlık var demeye getirmişsin. Cheesy  Cheesy
İşte sen alınca düşünce bende önceden sattığım için nasılsa otomatik düşeceği için alttan tekrar alıp  BCH sayısını artımış olurum. Cheesy Grin
 2ci seçenekde hiç alma ben boğa amaçlı aldığım için 2000 usd civarından malı yıkar çıkarım hedefim o fiyat .İşte o zamanda olmazsa düz taban sigortası olarak 0.5 BTC ateşleriz sana artık çıkmaz ayın son perşembesinde boğa geldiği gün paraları kaparsak sanada ödemeni yaparız artık ne yapalım el mahkum Tongue Cheesy

XxX
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 17, 2020, 03:00:36 PM

Aslında bu sadece BSV ile sınırlı değil. Geçen günkü yükselişte Bitcoin forkları topluca yükselişe geçtiler. Bitcoin Diamond da %100'ün üzerinde artış gördü mesela. BCD için de mi sahte işlem yapıldı o halde? Araştırma yapılacaksa tüm BTC forkları dahil edilmeli bence.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 17, 2020, 06:36:29 PM

Bitcoin Sv uzerınde her zaman soru ısaretlerı vardı sadece ınsanlar gormezden gelıyordu, sırf uc kurus para kazandırıyor dıye bch'cı pıslıklerın yaptıklarını kımse gormezden gelmezdı 2 yıl once, sımdı ne oldukları ortada.
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1093
Merit: 261

View Profile
January 17, 2020, 07:02:11 PM

Milyonlarca dolar değerindeki bitcoin fonlarının keylerini bulan kim orasını anlayamadım, satoshi geri mi döndü?
BSV Ceosu Craig Wright eski ölmüş ortağı var David Kleiman sanırım ondaki cüzdanda 1.1m Bitcoin varmış bu Craig Wright de yarısını istiyor cüzdan adresini ölen ortağı David Kleiman kardeşinin bildiğini söyleyerek mahkemelik olmuşlar oradan olumlu haberler var galiba.
Bir de bu Craig Wright kendisinin satoshi nakamoto olduğunu söylüyor.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
January 17, 2020, 07:51:31 PM

Bitcoin SV'ye hiç güvenmiyorum. Asla da alım yapmadım ama 50-60 dolarlarda görünce almayı düşünmüştüm. Bu şekilde 1-2 kez alım fırsatı verdi ancak niyetlenmedim bile.

Gördüm ki yine hata yapmışım Grin

Birçok borsadan delist haberi gelince adamlar pes etmedi iyi mal topladılar.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 17, 2020, 07:55:34 PM

BSV Ceosu Craig Wright eski ölmüş ortağı var David Kleiman sanırım ondaki cüzdanda 1.1m Bitcoin varmış bu Craig Wright de yarısını istiyor cüzdan adresini ölen ortağı David Kleiman kardeşinin bildiğini söyleyerek mahkemelik olmuşlar oradan olumlu haberler var galiba.

Geçenlerde söz konusu 1 milyondan fazla BTC'ye erişimi olduğunu ve istedikleri olmazsa BTC satışına başlayabileceğini falan söyleyip duruyordu. Dumplarım bak fiyatı diyen bir çocuktan başka bir şey değil. Evet parası çok bir çocuk ama bu Bitcoin'i bitirmeye yetmeyeceğinin farkında değil. Zarar vermez değil verecektir eğer dediğini yaparsa ama kalıcı hasar bırakmaz. Bence daha da iyi bile olabilir ve böylece daha adilane bir BTC dağılımı olur.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
January 18, 2020, 07:01:08 AM

Kendisini satoshi nakamato ilan ettiğini ve ellerinde tuttukları 1m BTC ile tehdit bari konuşmalarını bilmiyordum öğrenmem Bsv'den soğumama neden olan oldu.
Bu arada son bir ayda dolar bazında 8 x yapmış

GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 18, 2020, 09:15:25 AM

Bu yükseliş konusu hakkında Bitfinex balinası olduğu iddia edilen şahsın haberini okudum ;

" Bitfinex’in liderler tablosunda zirvede yer alan Joe007, Bitcoin SV‘nin birçok borsadan çıkarılmasının kripto parada “sahte” yükselişleri daha kolay yapmaya izin verdiğini iddia etti.

Joe007, düşük likiditeye sahip 3. sınıf borsalarda fiyatları pompalamanın çok daha basit olduğunu savunuyor.  "

Bu yorumuna dayanarakta geçen sene belirli başlı borsalardan çıkarıldığını örnek gösteriyor. Şahsen yorumu doğru olabilir tamamen belirli bir algıya hitap etmek için yükseltmiş olabilirler.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 18, 2020, 09:36:22 AM
Merited by Blacknavy (1)

Bitcoin SV ne yazık ki hiçbir zaman güvenilir bir kripto para olmadı ve her zaman da şüpheleri üstünde barındırmaya devam etti. Özellikle çatallanma süreci boyunca çok aksi davranışlar sergilemesi, en büyük destekleyicisinin ve proje sahibinin yalancı ve manipülatör birisi olması, sürekli manipülasyonlara maruz kalan bir kripto para olması gibi çeşitli sebepler Bitcoin SV için olumsuzluk yarattığı gibi yatırımcının kafasında soru işaretlerinin belirmesine de sebep oluyor.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 18, 2020, 11:55:20 AM

Craig Wright madem sathoshi neden bitcoin e sahip çıkmıyor da forkundan fork yapıyor, sathoshi de (eğer şahıs ise) hakkın rahmetine kavuştu bence.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 18, 2020, 12:45:40 PM

Yükselen her şey normalden çok daha fazla göz önünde oluyor. Bitcoin SV de sansasyonel yaklaşımlar ile tanınmaya ve yatırım almaya devam ediyor.
Sadece tehdit yoluyla bu iş yürümez, uzun vadede yatırımcısını da memnun etmez. Yatırım yaparken dikkatli olmak gerekli, geç kalmış bir yatırım yapmaktansa hiç yatırım yapmamak daha kazançlı olabilir.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 18, 2020, 10:01:33 PM

aynen bende merak ediyorum geçenlerde bununla iligili bir çok şey gördüm bitcoin sv sonra bitcoin classic falan araştırmak nasip olmadı ama çok işe yaracağını düşünmüyorum.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 18, 2020, 11:05:00 PM

bu bsv ye başından beri hiç bir zaman kanım ısınmadı zaten başındaki eleman da şarlatandan hallice bir tip. çok yüksek bir fiyatlanması var bsv nin böyle ayrılıkçı kısa yoldan parayı vurmayı planlayan tiplerin çıkardığı bir koinin bu kadar fiyatlanması çok yanlış. craig wright denen adam satoshiyim diye ortalarda dolaşıyor sanki mehdi gibi. saçma sapan şekilde bitcoin in adını lekeliyor, stoshiye de leke sürüyor, inanan da bir sürü insan var.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
January 19, 2020, 01:37:32 AM

Hepimiz kızıyoruz falan ama "gemisini yürüten kaptan" diye de bir deyim vardır. Bir malın fiyatı yükseliyorsa orada yatırımcısını mağdur etmeyen bir anlayış var demektir. Hele ki böyle her şeyin düştüğü dönemlerde adamlar allem edip kullem edip büyük bir yükseliş sağlamışlar. Piyasada var olma mücadelesi veren herkesi kutlarım, fiyatları şelale olmuşken boynunu büküp mal gibi bakan ekiplere diyecek bir şeyim yok.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 19, 2020, 08:58:53 AM

Aslında bu proje ve yatırımcıları için cidden güzel bir durum bir şekilde uğraşıp fiyatlanma dalgasını yakalamış durumdalar. Ne kadar yatırım yönünden sıcak bakmasamda tebrik etmek makul bir durum olarak düşünüyorum ve aynı öz veriyi diğer projelerden bekliyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: