Bitcoin Forum
May 06, 2024, 12:20:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yuhlamak serbest :D Gerçek Kripto paraların değeri ne mi olacak ? gel içeri.  (Read 528 times)
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 20, 2020, 06:12:09 PM

2017 ATH ları aklıma geldikçe sürekli ltc founderi charlie shrem in ltcleri satması aklıma geliyor ve ulan founder elindeki malı yıkmış, sen neden tutuyosun diye hayıflanıyorum
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714954815
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714954815
Reply with quote  #2

1714954815
Report to moderator
1714954815
Hero Member
*

Ignore
1714954815
Reply with quote  #2

1714954815
Report to moderator
1714954815
Hero Member
*

Ignore
1714954815
Reply with quote  #2

1714954815
Report to moderator
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 20, 2020, 09:26:07 PM
Merited by Vispilio (1)

2017 ATH ları aklıma geldikçe sürekli ltc founderi charlie shrem in ltcleri satması aklıma geliyor ve ulan founder elindeki malı yıkmış, sen neden tutuyosun diye hayıflanıyorum

Hocam o dönem öyle tutulma var ki, ben bu haberi okuyorum. İçimden sen de kaybettin "Charlie" diyorum. Lan bu adamlar kaybeder mi arkadaş? Adam olayın en başından beri var ben kendi adıma 3 aylık tecrübemle, onların göremediğini gördüğümü sanıyordum. İşte akıl tutulması tam olarak bu, mantık artık devre dışı kalıp, tamamen duygularla hareket edip, bir sürü yanlış kararlar vermek.
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
January 21, 2020, 06:14:28 AM

böbreğinizi satın btc alın

saygı ile önünde eğiliyorum sensei
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 21, 2020, 06:35:20 AM

O dönemde piyasa ne gerektiriyorsa o şekilde davranmışsınız. Bitcoinin bu kadar süre içerisinde yüz bin lira olacağını tahmin edebilseydik bin lira olduğunda çıkış yapmazdık. Şimdi gözümüz biraz daha açık. Geçmişte yaptığınız hataları yapmayıp bitcoin bir milyon olduğunda satarsınız aradaki fark birkaç sene ara ile telafi edilmiş olur.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 21, 2020, 06:46:44 AM
Merited by Blacknavy (1)

o günleri dun gibi hatırlıyorum btc 100dolardan 1000 dolara cıkmıs sonra 150 dolara inmiş. 500den 150 ye 5 dk da inip 200e cıkmıs o kadar karısık durumlarda ben artık btc bitti falan diyorum. ether 10 dolar olur diyenlere götüyle gülenler falan var o zamanlar. Hatta forum delisi vardı 100 dolar ether olacak diyordu herkes adama deli diyordu oyle bir dönemdi(harbi deliydi bu arada yada buyuk troll) sonra btc yukselise basladı halvıng oncesi 300-400 doları falan gormustu. oha ucuo diyorduk derken 1000 oldu 3000 oldu (ben 2ser 2ser btc bozuyorum her hafta)neyse 5bin oldu bende btc falan bitti. ulan baktık bu yukseliyor 10 bin olacak diyorlar ama ben ihtimal bile vermiyorum döndü dönecek derken 10bin oldu ve 1 haftada 20bini gördü o zaman gercekten bu 100 bin dolar olacak dedim. aralarda hep btc aldım ama 20 binde satoshi btc bozsa hodl yapmaya devam edersin oyle bir ortam var. cok iyi hatırlıyorum italyaya tatile gitmiştim aralıkta tv de ingilizce bi bloomberg vardı.mecbur odada kaldıgım anlar bloomberg izliyordum. günün yarısı btc konusuluyordu bunun ucmama sansı yok diyordum. sonra 3 bin doları gördük işte. 100 bin doları btc görecektir ama biz yine biyerlerde elimizdekini bozarız cunku o psikolojiyi herkes kaldıramaz. 5bin doları 1milyon dolar olan arkadasım oldu o donemler. bozmadı oda suan 100bin doları bile yok. oyle bir donemdi.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 21, 2020, 07:54:05 AM

Aslında bu hataların normal dostum yuhlamaya gerek yok bu sektörde tecrübe ve sabır kolay kazanılmıyor. Sektör hakkında bilgi ve birikime sahip insanların neredeyse hepsinin yaptıgı hatalardan birisidir. Önemli olan biliyorsun ki bundan sonrası ama geçmişe bakınca bu tür hatalar hatırlanınca ufak bir tebessüm oluyor ister istemez Smiley
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
January 21, 2020, 08:10:38 AM

biz asıl boku elemanın biri eth 100$ olacak derken siktirlan derken yedik. hiç girmeyelim o mesajlara, çünkü o zamanlar btc de 300-500 dolar idi, eth'in 100 olması bitcoin'i geçeceği anlamına geliyordu halbuki bitcoin'in de 10 bin i geçeceğinii düşünmediğimizden oldu.

bir de bitcoin'in 10k usd başlığı var, 10k olsa parti yaparız dediik, 20k oldu parti marti yok, niye? hepimiz 1k dan 2k a çıkınca sattık biz yine inanmamışız ondan Smiley

signature not found.
Tom Bombadil
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
January 21, 2020, 09:09:50 AM

Güzel bir nostalji olmuş yaptığınız derleme. Vaktiyle nice fırsatlar kaybettik. Yine de her zaman önümüzdeki fırsatlara bakacağız. Elbette geçmişten çıkardığımız derslerle birlikte öngörümüz daha güçlü olacak.
aosmanergen
Newbie
*

Activity: 104
Merit: 0

View Profile
January 21, 2020, 09:18:32 AM

Ben bile üzüldüm okuyunca sizi düşünemiyorum
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 21, 2020, 10:16:41 AM

Aslında çok daha ucuz olduğu zamanları biliyordum.Ama yazıp belirtmemişim.O zamanlar 1 btc veya 10 btc almak önemli değildi.yüzlerce bitcoin sahibi olununca uzun vadede kar edileceği düşünülüyordu.
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
January 21, 2020, 06:05:14 PM

internetle ok haşır neşir olmama rağmen nasıl olur daha önce bitcoinle ilgili birşey duymadım diye hayıflanırdım önceden ama duysaydım ve hiç btc stoklayamamış olsaydım çok daha beter kahrolabilirdim:)
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 21, 2020, 06:42:43 PM

Aslında bu hataların normal dostum yuhlamaya gerek yok bu sektörde tecrübe ve sabır kolay kazanılmıyor. Sektör hakkında bilgi ve birikime sahip insanların neredeyse hepsinin yaptıgı hatalardan birisidir. Önemli olan biliyorsun ki bundan sonrası ama geçmişe bakınca bu tür hatalar hatırlanınca ufak bir tebessüm oluyor ister istemez Smiley
Ve bu hataları şuan olsa yine yapar herkes, nasıl öngörebilirsin ki, şuan 50k ya gelse demiyorum 15k olsa elde ne var ne yok çoğumuz satarız yine, ordan btc 100k olsa önceden bu mesajları yazanlarla aynı duruma düşmüş oluruz yani öngörmek zor bir şeyleri.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 24, 2020, 06:25:09 PM

Gerçekten nostaljik bir konu olmuş, geçmişteki yükselişlere bakmak o zaman 100.000 dolarlık btc alan kişinin 1.700.000 doları var. hangi hisse de ya da hangi yatırımda bu kadar çok kar var, ben söyleyeyim hiç birinde bu kadar kar yok. bitcoin ethereum dash binance bnb, xrp,  gibi koinler bence gene eskisi gibi artacak.
suatranc
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 2

View Profile
January 25, 2020, 12:11:49 AM

2025 yılında birileri bu konuyu ve buradaki muhabbetleri alıntılayacak. bunu bilin de ona göre yazın Wink
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 25, 2020, 12:48:31 PM

Zamanında çok fırsat yakaladık. Bir çok fırsatı da kaçırdık. Bunlar üzülecek şeyler değil bana göre ders çıkarılacak durumlar. Tecrübeler acıların birikimidir. Tecrübeli olunmadan da başarılı olunmadığına göre bunlar değerli yaşanmışlıklar. Vaktiyle özellikle 2017 yılında çok ciddi fırsatları kaçırdım bende. Öncesinde altcoinlerin doğuşuna şahitlik ettik. ETH'yi 5-8 dolardan yakalayabilmiştim. ETC'nin doğuşunu dün gibi hatırlarım. XRP'nin 10 kat arttığı o 2 günü asla unutamam.

Artık biliyorum ki coinler değil hype satar. Hype nerdeyse oraya gitmemiz gerekir. O zamanlar "bankacılık haber" etkisininin XRP'yi uçuracağını biliyordum yoksa kendisine güvendiğim için değil. Blockchain teknolojisi yeni bir teknoloji olduğu için kendisinden ziyade hype'ı sattın alındı 2017'ye kadar. Bu da çok ciddi bir şişkinliğe sebep oldu. Her geçen dönemde yeni hype konuları oluyor. Önemli olan bunların kokusunu alabilmektir.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
January 25, 2020, 07:55:03 PM

2015 de bi araba falan çarpsaydı da komada yatsaydınız 3-5 sene.

Smiley Cana geleceğine mala gelsin. Zarar ettik ama en azından sağlığımız yerinde. Çalışır tekrar kazanırız
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
January 26, 2020, 09:22:24 AM

Üstüne herkes gir şeyler de öğrendi, btcyi gelip 15k dolardan alanlar sonra zarar edip bir şeyler öğrenenler, piyasa herkese bir şeyler öğretti en çok da sabırlı olmayı sanırım, beklemeye devam bakalım.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
January 26, 2020, 11:27:27 AM

piyasa bir şeyler öğrettide bu seferki tuzaklarda bu öğrenilmişliklere göre olacaktır. bir şeyler tekrarladığı zaman bu döngü kafada yer ediyor ve tekrar benzer bir durumdan sonra diğer öğrendiğimiz durumu bekliyoruz.

Ben bitcoini 2013 yılında duydum arkadaş bana alalım dedi, bende biraz inceledim la bunlar dolandırıcılık bırak dedim. Uzaktan hep takip ettim ta ki 2017 aralığa kadar yok artık ebesinin şeyi diye kadar. Küçük bir miktar tepeden aldık ve sıfırladık parayı Smiley Daha en başında mantığım balon bu diyordu ama hergün %10 %10 yükselmeleri görünce dayanamamıştım. İCO projelerine heyecanlandığım günleride hatırlyıorum, geleceğin bilmem nesi fln diye arkadaşlara anlatırdım, şimdi görüyorum ki fazla heyecanlanmışım. İyi ki param yoktu olsaydı İCO'larada girecektim, 2017 ve sonrasındada daha yüklü girişler yapıp kaybedecektim.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 26, 2020, 06:31:30 PM

2017 1.62 btc ye 285 000 adet STR aldım ilk hafta para /2 oldu 3 hafta sonra yüzde 30 kara geçtim korkudan sattım 3 hafta sonra da adedi 0,72 dolara çıktı, hey gidi günler.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 27, 2020, 02:02:03 AM
Last edit: January 27, 2020, 03:33:16 AM by trendcoin

yuhalamak ne demek hocam :)) geçmişte yaşadığınız ve bugünün acı hatıralarına dönüşmüş olan güzel tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

eğer bugünün bilgisine, dün sahip olsaydık; geçmişte, yarın yapacaklarımıza dair hesaplı davranırdık. ancak yaşamın zorluğu da tam olarak burada, hepimiz öngörülerimizin tutarlılığı kadar başarılıyız. bundan sonraki işlemlerinizde başarılar dilerim.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: