Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:35:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Eos son durum (21 Ocak 2020)  (Read 453 times)
forumalacali (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
January 21, 2020, 12:13:48 PM
Merited by PHI1618 (1), Blacknavy (1), Hovarda (1)

İstatistikler bunlar....

Actual EOS Votes: 410,375,342.3020 EOS (39.22%)
Total Staked: 584,476,254.6344 EOS (55.86%)
Total EOS Supply: 1,046,291,989.3593 EOS
Number of voting accounts: 74,692 accounts
Total number of EOS accounts: 1,698,494 accounts
The stats on eosauthority.com was last updated on 21st January 2020 08:01:08 UTC .

BP lerin oy dağılımı...

Türkiye'den bir bp çıkaramadık varya yanarım yanarım ona yanarım....

Günlük değişimlerden bazıları........

Günlük payları ve blok pay ları

Burdaki listeden anlaşılacağı üzere huobi ve okex gibi yerler bir borsa değil aynı zamanda bir platformdur !!!!!!

En iyi 21 Blok Üreticisi EOS Mainnet'i çalıştırıyor. Topluluktan alınan oylara göre seçilirler. Bu oylar her zaman değiştirilebilir. İlk 21'de her değişiklik yapıldığında, yeni bir program yayınlanır ve yeni Blok Üreticileri eskilerinin yerini alır. Bu sayfa lansmandan beri tüm programları (seçim sonuçları) izler.

EOS Mainnet lansmanından bu yana toplam BP seçim (zamanlama) sayısı: 1.612

İlk programın tarihi (Genesis): 14 Haziran 2018

Son programdan bu yana geçen süre: 1 gün

Blok üreten BP'ler (tüm zamanlar): 60

Daha detaylı bakmak için https://eosauthority.com/voting sitesini ziyaret ediniz.......

1714804512
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714804512
Reply with quote  #2

1714804512
Report to moderator
1714804512
Hero Member
*

Ignore
1714804512
Reply with quote  #2

1714804512
Report to moderator
1714804512
Hero Member
*

Ignore
1714804512
Reply with quote  #2

1714804512
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714804512
Hero Member
*

Ignore
1714804512
Reply with quote  #2

1714804512
Report to moderator
1714804512
Hero Member
*

Ignore
1714804512
Reply with quote  #2

1714804512
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 24, 2020, 08:13:38 PM

Güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık... Boğaya girdiğimizde EOS'tan büyük bir fiyat hareketi bekliyorum. Destekçileri bir hayli fazla. 2018 yılındaki zirvesi 22 dolardı. Platform tokenlerini ayağa kaldırdığında, bu fiyatlar tekrar görülebilir, hatta aşılabilir. 2020 yılından ümitliyim.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 24, 2020, 08:21:27 PM

Çok güzel bir çalışma ve bilgi paylaşımı olmuş, öncelikle bunun için teşekkür ediyorum. EOS hakkında konuşmak gerekirse grleceğinin parlak olduğunu düşündüğüm ve boğa zamanı grldiğinde de yatırımcısına çok kazandırması muhtemel bir kripto paradır. Ayrıca gelişmiş ağ teknolojisi ile yüksek işlem imkanı bulunuyor ve bu imkan sayesinde de EOS rakiplerine göre daha önde oluyor. Kendi alanında en iyisi olmak için çalışan bir ekip ve güzel proje gerçekten. Yatırımcısını da uzun vadeli olarak üzmeueceğini düşünüyorum.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 25, 2020, 09:38:58 AM

Eos üzerinde ki sosyal algıyı şahsen beğeniyorum, bu sene içerisinde fiyat yönünden güzel adımlar atacağını düşünüyorum. Özellikle 2019 son çeyreğinde hatrı sayılır bir şekilde toparlamaya çalıştım. Uzun vadeli düşündüğüm için beklenilen yükselişi yakalayacaktır elbet. Adet yerini bulsun - yatırım tavsiyesi değildir -
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 25, 2020, 10:33:12 AM

Eos'un kullanımını karmaşık buluyorum ethereum platformu ne kadar sadeyse eos o kadar karmaşık geliyor bana. Bir şekilde son kullanıcı için daha anlaşılabilir cüzdan kullanımı ve platform kullanımı olanakları sunulmalı diye düşünüyorum. Kendi açınızdan değil yeni başlayan birisi için düşünün bu durumu.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 25, 2020, 11:39:07 AM

Eos'un kullanımını karmaşık buluyorum ethereum platformu ne kadar sadeyse eos o kadar karmaşık geliyor bana. Bir şekilde son kullanıcı için daha anlaşılabilir cüzdan kullanımı ve platform kullanımı olanakları sunulmalı diye düşünüyorum. Kendi açınızdan değil yeni başlayan birisi için düşünün bu durumu.

Bu en büyük dezavantajı.
Bir türlü bu yönde bir gelişim gösteremediler. Çok takip etmiyorum fakat, bu konuda bir geliştirme yok sanırım.
EOS cüzdanı sık kullanıyoranız, DAPPS'lar veya sıradan transaction yapıyorsanız sıklıkla en az 10 EOS'u CPU ve RAM için delegate etmeniz lazım. Bu bile dönem dönem yeterli olmuyor. Bu Ether'in kitty'leri meşhur olduğu zaman bazen ETH transaction'ları 0.2-0.3'a kadar çıkabiliyordu EOS'da bu durum daha sık yaşanabiliyor. İşlemler ücretsiz ama ağ çok yoğun olduğunda CPU veya RAM sıkıntısı olduğunda işlem yapmak için önce delegate yapmak gerekiyor. Bazen onu da ağ yoğunluğundan yapamıyoruz mesela.
Teknik ama sıkıntılı bir süreç. Bir geliştirilme yapılması lazım. EOS'da tüm kayıtlar bir ledger'da tutuluyor ve bu ledger güçlendirilmezse gelecekte biraz sıkıntı olur mu bilemedim.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
January 25, 2020, 02:54:42 PM

1 eosla 1aylık 800 eos kiraladım onlada gunde 20 25 işleme kadar yapabiliyorum. bence maliyetli bi sistem olmaya basladı. birde karmasıklıgı bir o kadarda sıkıntı ama dapp lerde iyi durumda eos

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 19, 2021, 12:37:50 PM

EOS balinaları uzun süredir sessiz. Aslında altyapısı bir çok büyük projeyi barındırıyor ama fiyatın bu kadar baskılanması acayip.

EOS son 9 ayda en kötü fiyatı performansı gösteren projelerin başında geliyor. Çoğu proje eski zirvelerine yaklaşırken EOS hala dip seviyelerinde ve haftalık ortalamaları aşmakta zorlanıyor.
emrullah-gurses
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
January 19, 2021, 02:50:17 PM

Sizce ne olur eos da ki bu sessizlik bozulur mu..?
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
January 19, 2021, 02:59:48 PM

son mesajın üzerinden tam bir sene geçecekmiş ki konunun hortlatılması gereği duyulmuş Smiley bu arkadaş zamanında etherum killer diye ortaya çıkan bir coindi ama ben bir daha eski ath noktalarına döner mi tam emin değilim. ath noktasının onda biri değerinde şu anda.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
January 19, 2021, 04:40:31 PM

Bir zamanlar eos , tezos gibi coinler için ethereumun yerini alacak dendi ama ikisininde uzun süredir esamesi bile okunmuyor. Bir çok coin öyle ya da böyle yukarı girerken ben eos ve xtz den hiçbir hareket görmedim.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 19, 2021, 05:19:49 PM

Bir zamanlar eos , tezos gibi coinler için ethereumun yerini alacak dendi ama ikisininde uzun süredir esamesi bile okunmuyor. Bir çok coin öyle ya da böyle yukarı girerken ben eos ve xtz den hiçbir hareket görmedim.

Tezos bu şansı kaybetmiş olabilir ama Eos altyapısı ciddiye alınacak kadar iyi.
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
January 19, 2021, 08:11:11 PM

Sizce ne olur eos da ki bu sessizlik bozulur mu..?
EOS'un CTO'sunun istifa etmesi haberinden sonra fiyatında gerileme yaşandı. Ama şuan toparlandı gibi duruyor. Sağlam bir proje aslında bu seviyelerde konsolide olup başını yine yukarı kaldırır diye umut ediyorum. Gözümden çıkaracak kadar miktarda aldım 2 gün önce ve tutuyorum. Belki yürütürler. ytd.

edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
January 19, 2021, 09:56:53 PM

Tezos bu şansı kaybetmiş olabilir ama Eos altyapısı ciddiye alınacak kadar iyi.

ikisi de dot a kaptırdılar. dot iyi bir hype yakaladı. bundan sonra ikisinin de rakibi ethereum değil dot bence.
gerçekten çok sağlam projeler çıkarması lazım ki dot un yerini alabilsinler.

flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
January 20, 2021, 07:26:24 AM

EOS en sevdiğim işlerden bir tanesi ama fiyat anlamında çok gerilerde kaldı, btc paritesinde tarihi diplerini yaşıyor, arkadaşları kafasını kaldırıp ay yolculuğuna başlamışken kendisinde pek bir hareket yok, çok uzun süredir hareket etmediği için, bir hareket ederse pir hareket edecek, takibimde.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 21, 2021, 01:09:28 PM
Last edit: January 21, 2021, 04:23:44 PM by anonymous3x

Daniel larimer yaktı bizi Smiley çoğu projenin kat kat arttığı ortamda kısıldık fare gibi. Son istifa ile son darbeyi indirdi. Helal olsun. Bir sezonu da böyle kapattık yani.

zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
January 21, 2021, 02:37:45 PM

Eos bir tek bana mı güven vermiyor anlamadım ya. Ama bana verdiği güvensizlik projenin miktarlarından kaynaklı değil tamamen şu cüzdanlarındaki transferlerdeki tam muhabbeti canımı sıkıyor. Onun dışında beğeniyorum ama cüzdan sistemlerine doğru düzgün bir güncelleme yaparlarsa daha da iyi yere geleceğini düşündüğüm bir proje.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 22, 2021, 07:37:42 AM

Daniel larimer yaktı bizi Smiley çoğu projenin kat kat arttığı ortamda kısıldık fare gibi. Son istifa ile son darbeyi indirdi. Helal olsun. Bir sezonu da böyle kapattık yani.

Daha önce de yazmışım düşüncem hala aynı. Etrafımda arkadaşlarda sürekli soruyorlar, eos alınır mı?

EOS çıktığı dönemde bugün Polkadot'un yarattığı hype ile girdi. Herkes EOS'u ETH killer olarak adlandırmaya başladı. Sunduğu bir takım çözümler ETH ağında yaşananlara çözüm getiriyordu. Ama oldu mu?

O günleri hatırlayanlar henüz EOS bir ETH tokeni iken ne kadar güçlü durduğunu bilir.
Şu an Polkadot'un yaşadığı senaryoya benzerdi.

Ama size en bariz farkı anlatayım mı?

EOS based bir tane düzgün proje veya dapps gösterseniz bana?

Polkadot için ise daha 1 yıl olmadan yüzlerce proje çıktı ve bunların bazıları gerçekten bomba gibiler. İlk aklıma gelen Kusama örneğin.  XOR, EWT, OAX... Polkadot ekosisteminin yarattığını beceremedi EOS.

Sadece son günlerin popüler Polkastarter'ı bile çok büyük önem arz ediyor bence.
POLS şimdilik ETH ağında satış yapıyor ama Polkadot para chain'leri hazır olduğunda bu iş farklı ilerleyecek.

EOS ve NEO'dan umudumu işte bu nedenlerle kestim ben. Yaparsa bir şey DOT yapar diğerleri boş... (TRX'i unutmayalım shit ETH killer o da)
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 22, 2021, 07:41:33 PM

Daha önce de yazmışım düşüncem hala aynı. Etrafımda arkadaşlarda sürekli soruyorlar, eos alınır mı?

EOS çıktığı dönemde bugün Polkadot'un yarattığı hype ile girdi. Herkes EOS'u ETH killer olarak adlandırmaya başladı. Sunduğu bir takım çözümler ETH ağında yaşananlara çözüm getiriyordu. Ama oldu mu?

O günleri hatırlayanlar henüz EOS bir ETH tokeni iken ne kadar güçlü durduğunu bilir.
Şu an Polkadot'un yaşadığı senaryoya benzerdi.

Ama size en bariz farkı anlatayım mı?

EOS based bir tane düzgün proje veya dapps gösterseniz bana?

Polkadot için ise daha 1 yıl olmadan yüzlerce proje çıktı ve bunların bazıları gerçekten bomba gibiler. İlk aklıma gelen Kusama örneğin.  XOR, EWT, OAX... Polkadot ekosisteminin yarattığını beceremedi EOS.

Sadece son günlerin popüler Polkastarter'ı bile çok büyük önem arz ediyor bence.
POLS şimdilik ETH ağında satış yapıyor ama Polkadot para chain'leri hazır olduğunda bu iş farklı ilerleyecek.

EOS ve NEO'dan umudumu işte bu nedenlerle kestim ben. Yaparsa bir şey DOT yapar diğerleri boş... (TRX'i unutmayalım shit ETH killer o da)

Ben sizin kadar karamsar değilim. EOS ciktigindan beri budur dediğim tek proje oldu geliştirilmeye çok müsait Tron da aynı sekilde bu projeler için çok karamsar olmaya gerek yok şuan kazandirmasa da ilerde elbet potansiyellerini açığa çıkaracaklardır.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
January 26, 2021, 11:47:14 AM

İlk 20'deki diğer coinlere bakacak olursak son zamanlarda en az primlenen birisi EOS. Gelecek bir boğada en yüksek sıçramayı yapma potansiyelini barındırıyor bu nedenle.
Teknolojisine de kötü diyemeyiz ve bence alım için şu seviyeler çok iyi bakalım nasıl bir grafikle karşımıza gelecek ileride bu arada yatırım tavsiye değildir sadece kendime ait bir yorumda bulundum.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: