Bitcoin Forum
May 02, 2024, 06:34:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: WazirX - Binance IEO Yatırım tartışma herkesi beklerim  (Read 562 times)
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 22, 2020, 08:19:16 PM

Cz twit bile atmış.
https://twitter.com/cz_binance/status/1220023883190824960?s=20
Sanki bu borsayı bu eleman satın aldı. Piyasa için bu cz tam bir bela oldu artık. İstediği gibi at oynatıyor. Bunlar için boğa gelmesinin pek önemi yok. Her türlü kazanıyorlar zaten.

1714631683
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714631683
Reply with quote  #2

1714631683
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714631683
Hero Member
*

Ignore
1714631683
Reply with quote  #2

1714631683
Report to moderator
1714631683
Hero Member
*

Ignore
1714631683
Reply with quote  #2

1714631683
Report to moderator
1714631683
Hero Member
*

Ignore
1714631683
Reply with quote  #2

1714631683
Report to moderator
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
February 03, 2020, 06:05:04 AM

Ticket claim başladı. 24 saat sürecek. Katılmak isteyip de aklından çıkanlar için başlığı uplamış olalım  Smiley
Dyatrev
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
February 03, 2020, 07:18:24 AM

Ticket claim başladı. 24 saat sürecek. Katılmak isteyip de aklından çıkanlar için başlığı uplamış olalım  Smiley
Ne kadar da çok şansız olsam da böyle durumlar için telefondan alarm kuruyorum unutmayayım diye. Katıldık bakalım sonucu ne olacak.
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
February 03, 2020, 10:19:23 AM

az önce aldığımda 84 binlerden bilet verdi. toplamda 10 bin kazanan olacak. Çıkma ihtimali düşük olacak. Eğer 100 bini geçerse ki kesin geçer 10'lu seri alanlara bile çıkmayabilir.

turn the page
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 03, 2020, 01:13:14 PM

1- WazirX kendi çapında küçük bir borsadır.
2- WazirX borsasını Binance satın alır.
3- WazirX borsasının tokeninin var olduğu görülür.
4- CZ hemen Binance üzerinde bu WazirX borsa tokeninin IEO'sunu yapar!
5- CZ parasına para katar.

Durum böyle görünüyor çok yazık. CZ akıllı davransaydı çok daha fazla para kazanır hemde kazandırırdı kullanıcılarına. Şuan tam bir pazarlamacı izlenimi edindi ieo piyasasında. Fiyatları da çok yüksek yazıyor. İlk yaptığı ieo'larda ortalama fiyatın 10 kat altına fiyat yazdığı için yatırımcılarda 10 kat kazanabiliyordu. Az gözlülük kötü bir şey. Kullanıcıların para kazanıyor olması gözüne battı bence.

Bir süre böyle devam eder ve sonra eski ieo baharını getirir diye düşünüyordum ama yapmadı. Kötü yolu tercih etmiş biri gibi görünüyor şuanda. Önceki ieo başlıklarında daha detaylı yazmıştım. Başarılı ieo yapmanın püf noktaları o kadar da karmaşık değil aslında. Ya çok aç gözlü yada çok salak. İkisinden biri.

Bir süre daha BNB yatırımı yapmayı düşünmüyorum bu yüzden. Yine de sürekli bir gözüm ile takip ediyorum hareketleri.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 03, 2020, 01:33:35 PM

Durum böyle görünüyor çok yazık. CZ akıllı davransaydı çok daha fazla para kazanır hemde kazandırırdı kullanıcılarına. Şuan tam bir pazarlamacı izlenimi edindi ieo piyasasında. Fiyatları da çok yüksek yazıyor. İlk yaptığı ieo'larda ortalama fiyatın 10 kat altına fiyat yazdığı için yatırımcılarda 10 kat kazanabiliyordu. Az gözlülük kötü bir şey. Kullanıcıların para kazanıyor olması gözüne battı bence.

Bir süre böyle devam eder ve sonra eski ieo baharını getirir diye düşünüyordum ama yapmadı. Kötü yolu tercih etmiş biri gibi görünüyor şuanda. Önceki ieo başlıklarında daha detaylı yazmıştım. Başarılı ieo yapmanın püf noktaları o kadar da karmaşık değil aslında. Ya çok aç gözlü yada çok salak. İkisinden biri.

Bir süre daha BNB yatırımı yapmayı düşünmüyorum bu yüzden. Yine de sürekli bir gözüm ile takip ediyorum hareketleri.

üstat bunun nesi kötü. tıkır , tıkır çaklıştığını gördüğüm para kazanmak zorunda olan bir borsayamı yatırım yapayım?
yoksa iki tane çinli resmi koymuş bir whitepaper dan ibaret bir hayalemi???

bizler 2018 de çok çinli şerefsizin koluna rolex taktık , altına lambo çektik ico ayağına, altcoin ayağına.

bu yüzden bende altcoin olarak en azından tıkır tıkır çalışitığı görebildiğim borsa tokenleri ve coinleri harici yatırım düşünmüyorum.

yanlız cz gerçekten borsayı aldıktan sonra tokeni olduğunu fark ettiyse hepimiz satalım bnb leri Smiley
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 03, 2020, 02:24:15 PM

Kesinlikle hocam ilk ieo lara katılanlar iyi para kazandı ama devamin da ben kazananları pek görmedim. Çoğu ieo ya az bir miktar kazandı ya da zarar etti. Öncesinde milleti yemledi sonrasında tıpkı borsada ki gibi mali çaktı bence.
Bu wazirx in airdrobuna katılmıştım geçen baktım oradan bile birşey gelmedi. Burada başka bir borsanın ieosunun mantigi nedir anlamış değilim.

edandrada
Member
**

Merit: 18

View Profile
February 04, 2020, 08:09:01 AM

çekiliş sonuçlandı.

her zaman olduğu gibi biletlerime yine bir şey çıkmamış

ziya1453
Full Member

View Profile
February 04, 2020, 08:13:14 AM

alt lardaki olumlu havadan dolayı 3- 5x arası yapabileceğini düşünüyorum. demem o ki malı ucuza kaptırmayın.
cz nin kendi malı olduğu için önce ucuzdan milletten malı tokatlayıp sonra moon latabir bir kaç gün belki saat içinde.
Dyatrev
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
February 04, 2020, 09:02:11 AM

alt lardaki olumlu havadan dolayı 3- 5x arası yapabileceğini düşünüyorum. demem o ki malı ucuza kaptırmayın.
cz nin kendi malı olduğu için önce ucuzdan milletten malı tokatlayıp sonra moon latabir bir kaç gün belki saat içinde.

Söylediğiniz çok mantıklı gelmişti az önce bilet kazanmışmıyım diye kontrol edene kadar Cheesy maalesef yine yok,kazanma oranı %7.31. Bilet çıkan arkadaşlar umarım iyi kar ederler.
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 1

View Profile
February 04, 2020, 10:06:51 AM

Binance will also open trading for WRX/BNB, WRX/BTC and WRX/USDT trading pairs at 2020/02/05 2:00 AM (UTC).

WRX trade için açılacak yarın.
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
February 04, 2020, 04:50:45 PM

Bende de kocaman bir sıfır. Bilet çıkanlar çok şanslı. İyi kar getirir diye tahmin ediyorum.

turn the page
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 04, 2020, 07:05:46 PM

Ulan cikmayana airdrop yapiliodu bunda yokmus. Bilerek ortalama dusurup az bilet aldim cikmasin diye.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 04, 2020, 07:23:53 PM

Bende de kocaman bir sıfır. Bilet çıkanlar çok şanslı. İyi kar getirir diye tahmin ediyorum.

Bir arkadaşa 2 tane çıkmış. Fazla tuttuğu bnb de yok oysa. %10 dan aşağı düşen tüm ihtimallerde tek faktör nasip. %10 dan yukarısı olunca bir şekilde çıkıyor çoğu kullanıcıya. Doğrusu ben bu kadar çok bnb yatırımcısının hala olduğuna hayret ediyorum. Demekki millet satmamış hala sabbrediyor. Hatta alanlar olmuş ki ihtimal %7 ye kadar düşmüş.

Bu arada borsada gong saati yine sabahın körüne saat 5e alınmış. Yine bir çok kullanıcı olmayacak piyasada. Bunu yapmalarının sebebi kolaylıkla pump yaptırabilmek ve fiyatı yukarıda göstererek tokene prestij kazandırmak.

Bilet çıkan arkadaşlar o saatte uyanık olun ve saniyesinde satın. Bunu yaparsanız kazanacağınızı düşünüyorum. Bugüne kadarki tüm ieolarda ben öyle yaptım. Sonrada arkanıza bakmayın.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 05, 2020, 06:51:41 AM

ieo 0.001 bnb suanki fiyat 0.0025 bilet cıkanlara hayırlı olsun güzel kar
ziya1453
Full Member

View Profile
February 05, 2020, 09:15:55 AM

sabah açılışta 3x üstünü görünce direk sattım 2 ayrı hesaptan. onlarıda herzaman yaptığım gibi bnb ye yatırdım. yeni bir bilet hakkıda kazanmış oldum önümüzdeki ieo için.
bilet çıkanlara hayırlı olsun...
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 05, 2020, 11:26:03 AM

Dün akşam gong saati ile ilgili dediklerim çıkmış gibi görünüyor : )

3x gayet güzel bir kar. Gerçi artık bilet çıkma oranları da, bilet başına yatırım miktarı da bir hayli düştü ama yine de psikolojik olarak insanı tatmin etmesi yeter. Umarım eski günlerdeki ieo'lar geri gelir diyelim. 0,018 ico fiyatı üzerinde şuanda 0,051 dolar da. Pek fazla alım fırsatı da vermemiş. Diğer ieo'lar gibi ico fiyatına kadar düşüşler beklenebilir. Bu yüzden token sahiplerinin uzun süre elinde tutması çok da mantıklı görünmüyor.

Aşağıdaki verilere baktığımızda da, token kilitlerinin açılması uzun bir periyota yayılmış görünüyor. Launcpade sale için sadece %10 ayrılmış olması biraz üzücü ne yazık ki.

Konu için teşekkürler @Otto_disel.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 05, 2020, 01:06:31 PM

Hocam görüşlerinize saygı duymakla birlikte CZ bence kazanabileceği kar maksimizasyonunu zaten yapıyor. Adamın yapmaya çalıştığı şey zaten piyasayı Binance bağımlı kılmak. Herkesin burada işlem yaptığı bir dünya hayal ediyor sanırım.

İşin ilginç yanı ne dersek diyelim hepimiz az çok kullanıyoruz Binance'ı. Halen en hatırı sayılır hacimler Binance'da. Kullanımı kolay. Mobil uygulamaları fonksiyonel. Kaliteyi göz ardı edemeyiz bu nedenle.

Wazir X olayı başka hikaye demek ki @PHI1618'in dediği gibi satılmış borsa tokenini tekrar satmak nedir Smiley
Yapacaksın bari oraya yatırılan para üzerinden bir işlem yap. Örneğin WazirX'e yatırdığınız her 100$ ve katları için 10 WRX gibi. İnsanları oraya yönlendir. Faal çalışan borsanın tokenini satmak ne ola ki.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 05, 2020, 02:27:00 PM

Adamın yapmaya çalıştığı şey zaten piyasayı Binance bağımlı kılmak. Herkesin burada işlem yaptığı bir dünya hayal ediyor sanırım.

Konu eğer Launchpad ise, bence CZ'nin yapmaya çalıştığı şey: İCO'lar için güvenli, merkezi bir otorite olmak. Daha önceden 2017'ye kadar yapılan ico'larda her gurup kendi kendisinin otoritesi idi. Arada işlem güvenliğini sağlayacak, sigorta olabilecek üçüncü bir taraf yoktu. Şimdi ise Binance Launchpad ile biraz daha güven duygusu ile yatırım yapabiliyoruz. İstese çekilişte yapmaz, sınırsız yatırım için cap'ları açar. Belki milyar dolar toplar. Daha önce böyle icolar görmedik mi?

CZ yine insaflı davranıyor ico'lara göre. Ortalama toplanan yatırım miktarı belli, yatırımcı sayısı belli. Her şey daha iyi olabilir elbette ama eskisine göre şuan daha iyi olduğu da bir gerçek. Bu işin merkezsiz olmasını gönül ister fakat ne derece mümkün bilinmez.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
gumusi
Full Member

Merit: 207

View Profile
February 07, 2020, 05:25:44 AM

Çıktığı günden bu yana iyi gitti. Bundan önce ki ieo lara inat cz iyi pumpladi. Bakalım nasıl olsa gidiyor diyip giren olursa neler olur.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: