Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:46:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Japonya'dan Kripto Hamlesi  (Read 188 times)
koincik (OP)
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 21, 2020, 05:09:12 PM
Merited by Blacknavy (1)

Şimdi twitter'da denk geldim.
Bir kaç ülkenin bir araya gelerek bir kripto para ortaya çıkarmak üzere anlaştığını duyurmuş Japon yetkililer.

Kanada, İngiltere, Japonya ve Avrupa Merkez Bankası...

Kaynak: https://twitter.com/Selcoin/status/1219667259666378752

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714077981
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714077981
Reply with quote  #2

1714077981
Report to moderator
1714077981
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714077981
Reply with quote  #2

1714077981
Report to moderator
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 21, 2020, 05:27:29 PM

japanya veya asya ülkeleri bu konularda başı çekiyor uzun vadede bir çok başarılı işlere imza atacaklarını düşünüyorum, baktığımızda çok iyi projelerin başlarında hep bu çekik gözlülüer var boşuna değil.
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
January 21, 2020, 06:04:25 PM

Haber doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama Asya ülkeleri genel olarak çok içinde bu piyasanın, genelde scamlıklarıyla anılsa da güzel işler çıkardıkları da oluyor, her yıl Çin kriptoyu yasaklıcam diye haber yapar falan bunlar alıştığımız şeyler zaten:)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 21, 2020, 08:04:13 PM
Merited by Blacknavy (1)

Enteresan bir koalisyon bu! Twitter linkindeki habere baktım. Bazen sahte ya da yanlış paylaşım yapan yerler de olabiliyor. O yüzden metnin tamamını www.boj.or.jp sitesinden de okudum. Duyuru gerçekmiş...

Açıklamada şu tanım geçiyor: central bank digital currency (CBDC). Şimdi burada biraz düşünmek lazım. Dijital paradan kastettikleri şey, kripto para olabilir mi olmayabilir mi? Bana sanki kripto para değil gibi geldi. Duyuru metninin içeriğinde de hiç "crypto currency" ya da benzeri "coin/token" gibi bir ifade yok! Merkez Bankaları arasındaki dijital para transferlerine ilişkin ortak bir işbirliği yapacaklar diye düşünüyorum. Eğer böyleyse, bizim piyasayla ilgili bir durum yok.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 22, 2020, 06:20:51 AM

Enteresan bir koalisyon bu! Twitter linkindeki habere baktım. Bazen sahte ya da yanlış paylaşım yapan yerler de olabiliyor. O yüzden metnin tamamını www.boj.or.jp sitesinden de okudum. Duyuru gerçekmiş...

Açıklamada şu tanım geçiyor: central bank digital currency (CBDC). Şimdi burada biraz düşünmek lazım. Dijital paradan kastettikleri şey, kripto para olabilir mi olmayabilir mi? Bana sanki kripto para değil gibi geldi. Duyuru metninin içeriğinde de hiç "crypto currency" ya da benzeri "coin/token" gibi bir ifade yok! Merkez Bankaları arasındaki dijital para transferlerine ilişkin ortak bir işbirliği yapacaklar diye düşünüyorum. Eğer böyleyse, bizim piyasayla ilgili bir durum yok.

Bende buna takıldım ama, şimdi kripto para denildiğinde akla kripto'dan dolayı bir soru işareti bıraktığı için olabilir diye düşünüyorum. Yoksa dijital paradan kasıt ne olabilir ki? Kripto dışında bu tarz tüm denemelerde toplam para adedini görmek imkansız olur. Kaldı ki hack, sistem açığı vs gibi yöntemlerle o paraların kopyalanabilir falan olduğunu düşünemiyorum. Yani sistem mecbur kripto parayı çağrıştıracaktır. Ama tabi ki detaylarını açıkladıkları zaman görebileceğiz.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 22, 2020, 06:49:53 AM
Merited by Blacknavy (1)

Dün bu haberler twitter'da epey bi dolaştı. Fiyata etki eder mi dedim, etmedi Smiley Eskiden olsa ohooo uçmuştuk Smiley
Haberde "dijital" deniliyor ama "digital currencies" diye tanım var.
https://www.boj.or.jp/en/announcements/release_2020/rel200121a.htm/
Bir kripto ifadesi yok ama biliniyor ki "digital currency" genelde kripto paralar için kullanılmakta.
Bekleyip görelim.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
January 22, 2020, 06:50:16 AM
Merited by Blacknavy (1)

Haber doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama Asya ülkeleri genel olarak çok içinde bu piyasanın, genelde scamlıklarıyla anılsa da güzel işler çıkardıkları da oluyor, her yıl Çin kriptoyu yasaklıcam diye haber yapar falan bunlar alıştığımız şeyler zaten:)

Japonya bu duruma dahil degil.

Bundan yillar yillar once Bitcoin'in ilk sayilabilecek exchangelerinden biri Mt. Gox'du 2011-2014 yillari arasinda deli gibi paralar donderiyorlardi o exchangede. Bittrex, bitfinex, coinbase vs. Hic biri yoktu o zamanlar. Japonya dememin sebebi Mt. Gox Japonya'da kuruldu, 2014'de soylentilere gore butun blockchain transferlerinin 70%'i Mt. Gox'a veya Mt.Gox'dan alinan bitcoinlerden olusuyordu.

Soylentilere gore 2011'de site hacklendikten sonra hacker bir backdoor gibi birsey birakip exchange'in hot wallet'ini yavasca, kucuk miktarlar cekerek somurdu. (Bunlarin hepsi soylenti, bazi insanlar direkt hirsizlikla sucluyor exchange'i)

Tabii son olarak 2014'de MtGox "batti" ve butun bitcoinler kayboldu. Cogu insan bitcoinlerini alamadi ve gunumuzde bile cogunun nerde hangi adreste oldugu adam akilli bilinmiyor. Japonya hukumeti bile bu olaya dahil oldu, uzun suredir envai cesit davalar yapildi bu konu etrafinda.

Kisacasi, asya ulkelerinden Japonya MtGox ile isin icine girmeseydi Bitcoin bugun oldugu yere gelemezdi. Ayrica MtGox gibi buyuk bir krizin uzerine Japon Merkez Bankasi'nin boyle bir duyuru yapmasi sanildigindan cok, cok daha onemli.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 22, 2020, 07:48:01 AM

Kripto para ibaresi geçmesede ona yakın bir terim kullanmışlar haber biraz üstü kapalı olmuş, tam bir detay vermemişler aslında. Asya ülkelerinin kripto sektörüne ne kadar ilgili olduğunu hepimiz biliyoruz. Umarım istedigimiz gibi olur da devlet olarak güzel işlere imza atarlar.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
January 26, 2020, 07:16:57 AM

özellikle asya ülkelerinin blockchain'e ilgisi sürekli olarak haberler vasıtası ile gündeme geliyor. çin bi ara aylık olarak düzenli bir şekilde kripto paraların teknolojik yapısını puanlıyor ve yayınlıyordu. piyasada işlem gören merkeziyetsiz statüdeki kripto paraları, kendi merkezi sistemleri için yakından takip ediyorlar. bir gece ansızın şaak diye blok zincir üzerindeyiz deseler şaşırtmazlar. :))

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: