Bitcoin Forum
April 30, 2024, 09:25:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: 3 Bira  (Read 942 times)
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 674

View Profile
June 03, 2023, 08:40:34 PM

Kimse de demiyo ki bira konuşuyoruz madem buluşup içelim 😀  Bira değil ama muhabbetsiz içmek hamallıktır 😂  (Not: Rakı, sadece içmesini bilenle, adabıyla içilir)

Rakı belli adap ve ritüel ile içilir. Ortamın uygunluğundan bardakların seçimine kadar her ayrıntısı ile özen gerektirir. Sek içilemeyeceği için su da gerektirir. Soğuk içilmesi tavsiye edildiği için buz da gerektirir. Masraflı içkidir. Zahmetli içkidir. Kapağını çevirmekle içilmeye başlanmaz. Hızlı içilmez. Yavaş içilir. İçeni demlendirir. Mezesiz olmaz. Zeytinyağlı ve deniz ürünleri gerektirir. Hoştur, güzeldir ama tüm bunları sayınca 3 bira içmek daha iyi gibi geldi bana. Cheesy

Ben de uzun zamandır ağız tadıyla içmedim ama bu kadar zahmete girmektense 3 bira içmeyi tercih ederim. Rakı içmek için gereken şartları sağlamak çok zaman alır. İçmesini bilen bir dost bulunursa bu çileler çekilir elbet ama 3 bira her zaman daha iyi bir seçenek. Cheesy
Dediğinize ben katılıyorum ama rakı dediğiniz gibi zahmet gerektiren bir içki olduğu için aslında kötü yani lezzetsiz diyen de çok var. Ama ortamı olduğunda gerçekten tadı ayrı ve eşsiz bir keyif oluyor. Evde alalede bir günde bira içmek daha mantıklı ama ortamı olduğunda rakının da üstüne yok. Yabancıların bizim rakı masaları yerine yedikleri içtikleri ortamları düşünüyorum, gerçekten rakının bir farkı varmış gibi geliyor. İtalyanlar mesela benzer sofralarla şarap içiyorlar ama valla aynı olmuyor bence. Eminim rakı içen herkesin unutulmaz anılarının olduğu birkaç rakı sofrası olmuştur ya da umarım olur.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
1714469130
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714469130
Reply with quote  #2

1714469130
Report to moderator
1714469130
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714469130
Reply with quote  #2

1714469130
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1240

View Profile
June 03, 2023, 08:57:51 PM

Kimse de demiyo ki bira konuşuyoruz madem buluşup içelim 😀  Bira değil ama muhabbetsiz içmek hamallıktır 😂  (Not: Rakı, sadece içmesini bilenle, adabıyla içilir)

Rakı belli adap ve ritüel ile içilir. Ortamın uygunluğundan bardakların seçimine kadar her ayrıntısı ile özen gerektirir. Sek içilemeyeceği için su da gerektirir. Soğuk içilmesi tavsiye edildiği için buz da gerektirir. Masraflı içkidir. Zahmetli içkidir. Kapağını çevirmekle içilmeye başlanmaz. Hızlı içilmez. Yavaş içilir. İçeni demlendirir. Mezesiz olmaz. Zeytinyağlı ve deniz ürünleri gerektirir. Hoştur, güzeldir ama tüm bunları sayınca 3 bira içmek daha iyi gibi geldi bana. Cheesy

Ben de uzun zamandır ağız tadıyla içmedim ama bu kadar zahmete girmektense 3 bira içmeyi tercih ederim. Rakı içmek için gereken şartları sağlamak çok zaman alır. İçmesini bilen bir dost bulunursa bu çileler çekilir elbet ama 3 bira her zaman daha iyi bir seçenek. Cheesy
Dediğiniz gibi rakı içmek çok zahmetli hem de artık aşırı masraflı ayda yılda bir güzel ortam olunca içmesini severim. Rakı masasında saatlerce oturup içip gülüp eğlenmenin yeri farklı. Bira için hiç bir uğraşa gerek yok sadece soğukluğunu uygun sıcaklığını ayarlamak yetiyor. Rakı içmeyeli de uzun zaman oldu bir an anımsadım bende öyle anımsayınca da direk aklım mezelere yemeklere gitti Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
emre06060
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
June 11, 2023, 10:50:00 PM

Bir kez geldik dünyaya lafı bence ilkel bir cümle! Sanırım bu cümleyi kullanan kabile insanları bile şu an pişmandır. Dünyaya bir kez gelmen her türlü şeyi yapman anlamına gelmemeli. Alkol sağlığa zararlı dostum.
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: