Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:15:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: medyanın ikna gücü ,vergilerimiz ve şahsi düşüncelerim  (Read 235 times)
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1294

View Profile
January 26, 2020, 07:19:36 PM

depremin olduğu andan beri twitterda gördüklerim ile tv de gördüklerim arasında gram benzerlik yok insanları bu denli yanlış yönlendirmek ne kadar doğru bu sadece deprem konusunda değil her konuda öyle.

biri çıkıyor ölen yok diye açıklama yapıyor bir süre geçiyor ölenler olduğu ortaya çıkıyor ölenlerin sayısı yavaş yavaşl artarken yaralıların sayısı astrınomik artıyor benim mantığım almıyor.

birkaç gün geçiyor bina altında kimse kalmadı diyorlar akşamına canlı yayında hala 3 insan var diyorlar.

deprem oluyor insanlara acısını anlatmaya çalışıyorlar ancak acılarını dertlerini değilde mevcut hallerini anlatmalarını istiyorlar

düşünebiliyormusun deprem vergisi 1999 yılında hayatımıza girdi gel zaman git zaman bir deprem oluyor toplanan bu paraların ortaya koyulması gerekiyor yani depreme adı üstünde devreye girmesi gerekiyor ancak bunun yerine bütün belediyeler kendi imkanlarını ortaya koyuyor bu konuyu da çok normal karşılıyorum ancak halktan eksik talep edilmesi araçlara yüklenmesini çok doğru bulmuyorum. oda yetmiyor tvde aynı halktan yani vergi ödeyen halktan tekrar para talep ediliyor ozaman bu vergileri neden ödüyoruz arkadaş.

tv ciddi paralar toplanıyor tv de bu ciddi paraların toplanmasına ne gerek var abi? ozaman telefonla çözülüyor bu işler neden vergi veriyoruz

deprem bölgesinde devletin hiçbir hazırlığı yok profosörler açıklamak yapıyor deprem olacak diye ne bileyim bu cahil halimle derimki bu konuda bir bilgili adam açıklamamı yaptı bu birimlere derimki kardelim nufus ne 1 milyon en az %20 si kadar ısınma barınma yiyecek gibi hazırlıkları yapacaksın bunu benzer illerde yaparsın kısa sürede yüklü miktarlarda sadece yakın bölgelerden bu eksikler tamamlanmaz mı? çok büyük bir organizasyone eksikliği sizce yokmudur?

çin 15 gün içinde 1000 yataklı hastane yapacağını açıklıyor. depremde günlerce yıkılan binalardan insanlar çıkartamıyorlar tamam ben anlamam bu işlerden ama bu işler hep böyle mi oluyor?

bunu sorguladığında düşman muamelesi görüyorsun.

Ben anlamıyorum bu işten hiçbirşey.  mantığıma uymuyor çok merak ediyorum dünyanın diğer ülkelerinde bu işler bu kadar mı başarısız yönetilir? yada bana mı başarısız geliyor?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 26, 2020, 07:39:20 PM

Bu konuyla ilgili çok güzel görseller vardı ama ulaşamadım.
Üstüne şimdi google'dan arayarak şunları buldum sadece... Ama asıl bir asker ve bir kadın arasındaki bir mevzu vardı. Nereden bakarsan bak 3 farklı hikaye çıkarabiliyordun...

Ona benzer bir görsel? Medyaya güveniyormusunuz?
Bir daha düşünün!
-

-

mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
January 26, 2020, 07:42:46 PM

verdiğiniz resimleri daha önceden gördüm ancak bu bam başka bir durum bu devlette bu vergilerin gittiği yeri sorgulayan yokmudur?

1.000.000 kişi sms atmış bu kadar insan içinde acaba kaçının geliri 2000 liranın altında  bilmiyorum garip düşünceler içerisindeyim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
muslol67
Hero Member

View Profile
January 26, 2020, 08:02:09 PM

verdiğiniz resimleri daha önceden gördüm ancak bu bam başka bir durum bu devlette bu vergilerin gittiği yeri sorgulayan yokmudur?

1.000.000 kişi sms atmış bu kadar insan içinde acaba kaçının geliri 2000 liranın altında  bilmiyorum garip düşünceler içerisindeyim.

Bu olayın vergilerle falan pek alakası yok ama. Türk insanı her zaman bu yardım meselesine farklı yaklaşmıştır. Önemli olan kaç para kazandığı değil, ne zorlukla yaşadığı. O zor durumdayken herşeyini zrolayıp verirken, diğeri twitter'dan saçma bahanelerle olmadık mesajlar verebiliyor. Bunlar değişik konular ya ne kadar konuşursak konuşalım tam ölçüyü bulamayız.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2996
Merit: 1504

View Profile
January 27, 2020, 04:49:33 PM

Medya kitleyi yönlendirmek için en güçlü silahlardan biridir. Bu yüzden medya patronları güçlü ve siyasetle medya hep iç içe. Ama son dönemde sosyal medya işleri biraz değiştirdi. Şimdi bu değişen dinamiklere uyum sağlayacaklar. Geçmişten günümüze gazete, radyo, televizyon, internet derken iletişim kanalları şekil değiştiriyor ama kitleyi yönlendirmek isteyenler bunlara adapte oluyor.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 27, 2020, 05:27:37 PM

ülkede hayatın her alanında çok keskin çizgilerle kutuplaşma oldu. artık objektiflik bir durum da kalmadı. ya muhalifsindir ya trolsündür. arada bir nokta kalmadı. ülkede herşey mi kötü olur ya.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
January 27, 2020, 06:35:21 PM
Last edit: January 27, 2020, 06:47:10 PM by Lachrymose
Merited by Blacknavy (1)

Bana göre medya çok uzun süre önce işlevini yitirdi, hakeza güncel durumda sosyal medyayı da sadece gündemden haberdar olma adına kullanmaktayım. Ben daha çok küçük yaşlarda izlediğim belgeseller nedeniyle evren ve dinler hakkında sohbet edebilecek düzeydeydim. Herkesin Polat Alemdar izlediği dönemlerde ben kendi açımdan daha ilgi çekici şeyler izliyordum. Bunun sebebi arkadaşlarımın evinde uydu televizyonu varken bizde Digiturk olmasıydı. Bana ne kattı dersen sanırım kültür şoku ve deizm dışında hiçbir şey katmadı diyebilirim ama bugün çok rahat bir şekilde diyebilirimki; ben kesinlikle, benim. Birilerinin beni şekillendirdiği gibi değilim, beni kimse bir suymuşum gibi bir bardağa dolduramadı, kukla olmaktan ya da toplumun büyük bir bölümüyle aynı şeyleri düşünmek zorunda kalmadım. Bugün bize kimse kendi düşüncelerimizi sormuyor, sadece bize verilenler arasında bir seçim yapmamız isteniyor. Halbuki, ben doğru ile yanlışı ayırt edebilme yetisine sahibim. Benim aklımla alay etme, ne medyan ile ne de bana sunduğun seçenekler ile, çünkü ben daha iyi seçeneklerimin olduğunun farkındayım. Bugün akıl aldığımız insanlar, aklı başında bile değiller ki bizlere birer rehber olabilsinler. Bazen kendi ailemiz bile en doğrusunu onların bildiğini sanır, halbuki çoğu zaman onların doğruları; kendi benliklerini bize dayatmalarıdır. Aslında en iyi şeyi ben(ve sizler) biliyorsunuz. Onları sevin ama çoğu zaman kendi ailenizi bile duymazdan gelin. İşte medya da böyledir, bırakın aynı aileniz gibi size istedikleri şeyi söylesinler. Sizin elinizde incecik bir elek var, istemediğiniz bir şey olursa onu bu elekten geçirmeyin.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
January 27, 2020, 08:19:12 PM

O 1 milyon kişinin attığı sms keşke gerçekten yerine gidebilse. Genelde bu tür şeylerde kendi çıkarları için yaptıkları işlerde kullanılıyor.

Neyse konu çok dağılmış, medyaya artık çoğu kişi güvenmiyor bu bir gerçek. Gezi olayları olduğu sırada penguen belgeseli yayınlayanlar şimdi de farklı alanlarda yükseliyor Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
January 28, 2020, 04:30:29 AM

Öyle bir hale geldi ki artık ülke ya iktidardan yana olursun yada bertaraf olursun. her hangi bir uygulamayı sorgulama iznin yok. hem vatandaş tarafından hem iktidar tarafından lince uğrarsın.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 28, 2020, 10:19:38 PM

Şehit haberlerinin ana akım medyada yayınlanması yasaklanmıştı 4,5 yıl kadar önce. Hala daha Şırnak haber vs. sitelere baktığınızda sık sık vefat eden askerleri görebilirsiniz ama operasyon askeri falan değilse haberlere vermiyorlar. Medyanın gücü bizim gibi geri kalmış ülkelerde çok farklı kullanılırken Abd gibi ülkelerde çok farklı kullanılıyor. Misal Trump'ın başa geçirilmesi. En basitinden özendirdiği iddia edilerek alkol sigara gösterimi yasaklanıyor ama bazı şiddet olayları o kadar ballandıra ballandıra gösteriliyor ki resmen normalleştiriliyor.
Deprem haberlerinde Elazığ'da ki depremzelerle röportajları izliyordum Halk tv de bile kaç gündür canlı yayın olmamasına rağmen gayet muhafazakar görüntülü bir yandan yaşadığı trajediyi anlatan bir yandan da allah devletimize zeval vermesin diyen insanları yayınlıyorlar.
Ayrıca devlet şunu yapabilirdi bunu yapabilirdi fikirleri o kadar çok ki bizim üretmemize bile gerek yok devlet istese bunun bilim insanını mühendisini tutar ne yapması gerekiyorsa yapar. Ama bu devlet bizim ölmemizi istiyor. Kendinden olmayanın zaten ölmesini istiyor ama kendinden olanı daha da fakirleştirmek ve bağımlı hala getirmek için elinden geleni ardına koymuyor

muslol67
Hero Member

View Profile
January 29, 2020, 08:11:16 AM

Ama bu devlet bizim ölmemizi istiyor.

Bu ne demek yahu.  Huh
Tamam biz de muhalefet yapıyoruz, dönem dönem eleştiriyoruz da bu kadar da değil.
Arkadaşlar eleştirininde, pohpohlamanın da bir dozu olması gerektiğini düşünüyorum.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
January 29, 2020, 08:21:25 AM

@muslol67 yukarıdaki arkadaşa tamamen katılıyorum ama ben genel olarak sadece bizden mantığını değilde devletimize göre vatandaşının değeri sadece vergi ödeyen bir canlı olarak görüyorlar yani değersizis. düşünebiliyormusun deprem haritası var oraya ne bir ön hazırlığın var ne de deprem sonrası hazırlığın var çünki ölen ölüyor ne olmuş yani devleti yönetenler üzülüyor mu sanıyorsunuz. hazırlık yapsalar keyif yaşayacak paraları ve  yedirecekleri rantları olmayacak yeterki kendilerinden birine birşey olmasın bu akp içinde mhp içinde chp içinde hepsi içinb geçerli.

devlet için vatandaşı bu topraklardaki en ucuz şey maliyeti yok zaten vergi veriyor sadece.

devlet için vatandaşı önemsiz bak elazığdaki depremde evi yıkılanlara kaç tl verdi o para ile ne yapabilirsin eve eşya mı alırsın ev mi alırsın harca harca bitmez.

sen kanser olacağını bildiğin bir yaran var ayağında eğer tedavi olamazsa bugün yada 20 yıl içinde kesilecek neden tedavi olmak istemezsin? yada ettirmezsin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
muslol67
Hero Member

View Profile
January 29, 2020, 08:33:22 AM

@muslol67 yukarıdaki arkadaşa tamamen katılıyorum ama ben genel olarak sadece bizden mantığını değilde devletimize göre vatandaşının değeri sadece vergi ödeyen bir canlı olarak görüyorlar yani değersizis. düşünebiliyormusun deprem haritası var oraya ne bir ön hazırlığın var ne de deprem sonrası hazırlığın var çünki ölen ölüyor ne olmuş yani devleti yönetenler üzülüyor mu sanıyorsunuz. hazırlık yapsalar keyif yaşayacak paraları ve  yedirecekleri rantları olmayacak yeterki kendilerinden birine birşey olmasın bu akp içinde mhp içinde chp içinde hepsi içinb geçerli.

devlet için vatandaşı bu topraklardaki en ucuz şey maliyeti yok zaten vergi veriyor sadece.

devlet için vatandaşı önemsiz bak elazığdaki depremde evi yıkılanlara kaç tl verdi o para ile ne yapabilirsin eve eşya mı alırsın ev mi alırsın harca harca bitmez.

sen kanser olacağını bildiğin bir yaran var ayağında eğer tedavi olamazsa bugün yada 20 yıl içinde kesilecek neden tedavi olmak istemezsin? yada ettirmezsin.

Yahu beni resmen savunuyor pozisyonuna sokacaksınız.

Arkadaşlar sosyal devlet başka, sigorta başka.
Şunu anlıyorum o bölgeyi adam etmekte, işleri yoluna koymakta devletin görevi. Bunu borçlu hepimize ama devlet deprem olduğunda evi yıkılana TL vermek gibi bir yükümlülüğü yok. Bunu yapan DASK yani zorunlu deprem sigortası var.

Deprem politikası, yolların güvenliği, otopark sorunu, sağlık ve eğitim hizmetlerinin sunulması vs. vs... Bunların her biri devletin yapması gerekenler bu konuda hem fikiriz. İnsan hayatının ucuz olduğu, konusunda da eyvallah ama bunun açıklaması ölmemizi istiyor değil elbette.

Ben emin olun en ağır eleştirileri yapıyorum ama yapıcı eleştiri ve yıkıcı eleştiri arasında çok fark vardır.
Açın televizyonlarınızı yıkıcı eleştiri sıklıkla var. her iki karşıt siyasi görüşe yakın olan tv ve medya, diğerine sallıyor da sallıyor... Bazen karşılıklı sınırları aşmaktan çekinmiyorlar.
İşte bunların ne ülkeye, ne de yönetime bir katkısı var maalesef o kadar acizler ki iki tarafta bunun ne kadar saçma ve yersiz olduğunu fark etmiyor bile. Konuşalım, tartışalım ve eleştirelim ama kavga etmeyelim diyorum sadece. Çünkü bizi neyin ileriye götürebileceğini kavga ederek bulamayız.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
January 29, 2020, 08:54:08 AM

tv de olan bitenler milleti medyada biz iş yapıyoruz aha bak bıdı bıdı dan başka birşey değil o ona bok atıyor o ona kendileri karşılıklı bir masaya oturmaya geldimi ortada kimse kalmıyor.

vergiyi toplayan ben değil devlet orada devlet topladığı vergi ile yapması gereken ön hazırlığı yapmıyorsa orada oluşan olumsuzluklarda vatandaşına sahip çıkacaksın ancak sahip çıkmak bu şekilde olmamalı kışın yaz çadırı verip ben sahip çıkıyorum demekle olmuyor bu işler.

sen vergiyi ver toplanan 36 milyar usd para ortada yok. sokakta kalana 30-40 binle ikna et kışın soğugunda yazlık çadırda yatır sonra devlet ölmemizi istemiyor de.

sen ülkenin ortalama 13 - 15 bölgesinde deprem olacağını biliyorsun 99 da yaşadığın acıdan dolayı bu bölgelerde hangi evin o bölgede beklenen depreme uygun olup olmadığını 20 yılda bulamadı isen senin yaşaman yada ölmen  yada yaşıyor olmanın bu devlet için önemi yoktur hocam.

sana soruyorum vergilerimiz gitmesi gereken yere gitseydi bu ölümler olurmuydu?

bak kübada 7.7 şiddedinde deprem oldu dün gece can kaybı yokmuş  bırak can kaybını hasar yok.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 29, 2020, 08:55:49 AM

Çin'in yaptığı hastanenin fotoğrafları basına verilmiş. On günde neler yapılabilir göstermiş oldular. Vergilerin nasıl iyi bir şekilde kullanılabileceğini gördük. Bizde toplanan paralar ile de benzer şeyler yapılabilirdi. Biz on günde çadır kent kurabiliyoruz, başarı olarak görüyorsak da bizim hatamız.

Medya bağlı bulunduğu kitleye hizmet eder, sizin görmek istediğiniz şeyi gösterir. Gerçekleri değil.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
January 29, 2020, 09:38:39 AM
Last edit: January 29, 2020, 09:49:24 AM by mandown

bak konuşmanın üstüne ne gezel cevap da naci bostancıdan biraz önce geldi

sence bu devlet insana değer veriyor mu?

36 milyar usd ihtiyaca göre harcanmış. yani istanbul depremi için tırnak ucu hazırlık yok.

https://twitter.com/kacsaatolduson/status/1222434244556984320

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı: “Deprem vergisi adı altında toplanan para depreme gönderilecek şeklinde bir düzenleme yok, ihtiyaca göre harcanır”

https://twitter.com/yazparov/status/1222296998612738048?s=21

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ardic/2020/01/27/bos-konusmayin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 29, 2020, 09:48:48 AM

ülkede hayatın her alanında çok keskin çizgilerle kutuplaşma oldu. artık objektiflik bir durum da kalmadı. ya muhalifsindir ya trolsündür. arada bir nokta kalmadı. ülkede herşey mi kötü olur ya.
Yorumunda sonuna kadar haklısın dostum, ülkemizde ciddi olayları bile trolleyen bir algı söz konusu. Bu deprem olayında sosyal medyada ayrım adı altında bir çok yaftalayan kişiler oldu olayı siyasi boyuta taşımak isteyen insanları söylemiyorum bile.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 29, 2020, 12:26:17 PM

Bazen düşünüyorum da böyle ortak havuzda(*) para toplamaya artı olarak şunlar da yapılsa:

- Yardıma ihtiyacı olan insanların ya da ailelerin her biri için bir banka hesabı açılsa.
- Bu hesaplar sosyal medyada, gazete ve televizyonlarda yayınlansa.
- Yardım yapmak isteyenler de doğrudan bu hesaplara yapsa.
- Daha sonra tüm hesaplardaki paraların ortalaması alınarak diğerleriyle eşitlense.
- Böylelikle doğrudan yardıma ihtiyaç duyan kişilere ulaşılmış olur.
- Kişisel hesaplarda toplanan paralar, bu ailelerin deprem/afet ya da terör saldırısı sonrasında hayata tekrar başlayabilmesi için bir moral sağlayabilir.

* Ortak havuzda toplanan paralar da bağımsız bir denetim firması tarafından kontrol edilse. Bu yardımlar da deprem bölgesi için altyapı ve bina yapımı + geçici barınma + yemek/giysi + sağlık harcamaları için kullanılsa... Daha güzel olmaz mı?
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
January 29, 2020, 01:25:16 PM

şeffaflık yapılamadıkça bu ülkede sorunlar bitmezzzzzz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 29, 2020, 05:50:37 PM

Çin'in yaptığı hastanenin fotoğrafları basına verilmiş. On günde neler yapılabilir göstermiş oldular. Vergilerin nasıl iyi bir şekilde kullanılabileceğini gördük. Bizde toplanan paralar ile de benzer şeyler yapılabilirdi. Biz on günde çadır kent kurabiliyoruz, başarı olarak görüyorsak da bizim hatamız.

Medya bağlı bulunduğu kitleye hizmet eder, sizin görmek istediğiniz şeyi gösterir. Gerçekleri değil.
Aynen oyle, ben 15 yıldır haber bıle ızlemıyorum neredeyse cogu zaman, ızledıgımız onca haberden hangısı gercek hangısı yalan dolan bılmıyoruz oyuzden ızlemenın de pek bır anlamı yok, kımın yandaslarıysa onun ıstedıgı sekılde oluyor hersey medyada.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: