Bitcoin Forum
May 14, 2024, 08:58:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Elazığ Depremi Yardım Kampanyası  (Read 305 times)
fa0ti2h (OP)
Member
**

Activity: 854
Merit: 20

View Profile
January 26, 2020, 10:31:40 PM
Last edit: January 27, 2020, 12:31:27 AM by fa0ti2h

Evet arkadaşlar malumunuz yaşadığımız çok üzücü bir deprem hadisesi gerçekleşti ve bu deprem sonrası insanlar evlerinde kalamıyorlar elazığ gibi soğuk bir yerde dışarıda çadırlarda yaşıyorlar allah yardımcıları olsun deprem ile bir konu açıldı oraya mesaj olarak yazacaktım fakat herkeze ulaşabilmek adına konu başlığı olarak açmak istedim.
Yardım kampanyaları başladı
Futbol takımlarından gönüllü derneklere kadar bir çok kurumsal yapılar desteklerini açıkladılar NBA yıldızı cedi osman yine herkesin gönlünü fethetti yardım açıklaması ve destekleri ile ve son olarak acun medya yardım programı düzenledi peki biz ne yapabiliriz
en çok ihtiyaç olan malzemeleri kızılaya veya en yakınınızda bulunan bir hayır kurumuna veya şahsen kargo ile elazığ valiliği belediyesi veya afad merkezine kargolaya bilirsiniz. bu ihtiyaçlar başlıca olarak
1- Battaniye
2- Kışlık elbiseler
3- Çocuk Bezi
4-  Kadın Pedi
5-  ayakkabı atkı bere vs.
gibi günlük yaşantıda kullanılacak acil ihtiyaçlar olarak listelenebilir bunları yollamaya fırtası veya imkanı olmayanlar telefonlarından DEPREM yazıp 1866’ya göndererek afetzede vatandaşlarımıza 10 TL bağışta bulunabilirler.
ayrıca son olarak hesap numaralarını paylaşmak isterim.
benim 10 liram la ne ocak diye düşünmeyin desteklerinizi esirgemeyeceğinizden eminiz.

Saygıyla arz olunur.

hesap numaraları afad sitesinden alınmıştır kontrol edilmesinde herzaman fayda vardır. link ekdedir.
https://www.afad.gov.tr/nakdi-yardimda-bulunmak-isteyen-vatandaslarimiz-icin-gerekli-sms-ve-hesap-numaralari
1715677087
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715677087
Reply with quote  #2

1715677087
Report to moderator
1715677087
Hero Member
*

Ignore
1715677087
Reply with quote  #2

1715677087
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715677087
Hero Member
*

Ignore
1715677087
Reply with quote  #2

1715677087
Report to moderator
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
January 26, 2020, 11:10:52 PM

yeter bea ne kadar yardım toplandı bellı degıl.cok buyuk bırseey olmadı abartılıyor cok fazla gene tayyıbın cebe kalcak mk
fa0ti2h (OP)
Member
**

View Profile
January 26, 2020, 11:20:02 PM

yeter bea ne kadar yardım toplandı bellı degıl.cok buyuk bırseey olmadı abartılıyor cok fazla gene tayyıbın cebe kalcak mk

bilmeden etmeden yazı yazmak için yazmışsın belide kardeş bunu yazmadandaki maksat nedir ? battaniye çocuk bezinimi satıp parasını alacak insanların ne durumda olduğunu belliki bilmiyor anlamıyorsunda barima sus zarar verme ! bunu oraya bağlamak insanlık dışı ve ahmakça  içinizdeki siyasi kini klavye başında artistlik ederek çıkartıyorsunuz açıktan konuşacak cesarete sahip olmadığınız  belli de bu konu en azından yeri değil bence . para göndermekte şüphesi olan çocuk bezi alsın yollasın buradaki amaç bir farkındalık oluşturmak cahil siyaseti yapmak değil.
ayrıca çok birşey olamdı nedemek ? utanmanız lazım bu söylediğinden kaç kişi vefat etti kaç kişi yaralı kaç kişi evsiz kaldı haberin yok anlaşılan... neyse uzatmaya değmeyecek birisisin benim anladığım...
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
January 27, 2020, 05:53:36 AM
Last edit: January 27, 2020, 06:58:30 AM by mandown
Merited by EFS (1), Lachrymose (1)

@fa0ti2h 21 yıldır ülkemiz depremde kullanılması için para topluyor deprem vergisi altında eğer bir ayıp varsa oda devletin ayıbıdır. devlet o paralarla bu gibi durumlarda eksiğini düşünmeyip tamamlamadı ise kusura bakba ben devletten büyük değilim kimse büyük değil.

kusura bakmayın sosyal yardım vs diye gündemi iyi değiştirip milletin yine duyguları ile oynayarak para topluyorlar

bir deprem olduğunda bu para toplanıyordu bari neden deprem vergisi veriyoruz biz?

eğer utanması gereken biri varsa bu para toplama organizasyonunu yapan devletin yöneticileridir.

bakın çin 1000 kişilik hastaneyi 15 günde yapacak biz kaçıncı gün hala binalardan insan çıkartıyoruz kusura bakmayın deprem olacağını çoğu profosör söylüyor yukarıda yazdığınız çoğuşey stoklanıp yıllarca saklanabilen ürünler devlet en önemli olan  bu konuda sınıfta kaldı. milleten para toplayacağına  daha önceden hazırla stok yap

ozaman soruyorum neden deprem vergisi topladın yıllarca? ne gerek vardı? deprem olunca sosyal yardım hazırla para topla bir gecede

50.000.000 tl para toplandı değilmi şuan o para ile yıkılan çoğu ev ve çoğu masraf karşılanır yazık değilmi bu milletin alınterinden parça parça her ay aldın ne gerek vardı?

eğer bir sosyal yardım ihtiyacı varsa ki olduğuna kesinlikle inanmıyorum bu para toplama vb konular sayesinde sadece amaç insanları duygusal olarak etkilemektir zaten yapılan şeyde bu.hani dinimizde yardımın ve bağışın en hayırlısı gizli kalanı idi?

https://www.youtube.com/watch?v=wm9I9Zd1mjo

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218

View Profile
January 27, 2020, 10:21:12 AM

Elazığ’da 6.8 şiddetinde deprem oluyor ve televizyonda insanlar yardım için para topluyorsa devlet üzerinde bir sıkıntı var demektir. Devletimizin şu anki ekonomik krizde bile yardım toplamaya ihtiyacı olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu tür yardım kampanyaları sadece duygulara oynama amaçlı, hükümet hakkındaki pozitif tutumun devamı için yapılan showlardır. Olması gereken şey ekrandan para toplamak değildi, deprem vergileri ile toplanan para ile Elazıglı kardeşlerimize 81 ilden geçici ev hazırlanmalı bu sırada Elazıg’da hasar almış binalar tekrar inşaa edilmeliydi. Devlet dediğin budur.

Youtube’ye Ruhi Çenet Elazığ yazarsanız Elazıg’daki yağmayı göreceksiniz.
Yapılan cadır yardımlarının %30’unda Türkler kaliyor, kalan %70’ini fırsatçı garip kişiler almış durumda (bu ülkenin vatandaşı değiller) ve mahalleli bu insanların nereden geldiğini bilmiyor, firsatçılar depremde zor durumda olan halkın çadırını bile tam anlamıyla ‘çalmış’ durumda. Elazığlı çoğu vatandaş yapılan yemek yardımlarını başkaları 3’er 5’er aldığı için akrabalarının yanına gitmiş.

Bu bozuk düzeni nereye kadar kabul edebiliriz? Herkese geçmiş olsun.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 27, 2020, 10:29:15 AM

Öğrendiğime göre Yurtiçi kargo, Elazığ depreminde mağdur olanlara destek için bir kampanya başlatmış. Fiziksel yardımlarınızı ücretsiz olarak o bölgeye ulaştırıyorlar. Hanım evde bir çok eşyayı toparladı. Çocuk kıyafeti, battaniye, sıcak tutacak elbiseler vesaire toparladık yurt içi kargoya teslim edeceğiz bugün. Yaşananları görüp bir şeyler yapmamak elde değil. Sizde içinizden geliyorsa böyle bir yardımda bulunabilirsiniz.

https://twitter.com/YurticiKargo/status/1221702901095174144

Yozlaşma var mıdır bilmiyorum ama nihayetinde ihtiyacı olan insanlar kullanır diye düşünüyoruz.

Çok geçmiş olsun...

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mandown
Legendary
*

View Profile
January 27, 2020, 10:44:14 AM

@Kalemder devlet bireysel gönderilerin dağıtımını kontrol edemeyeceklerini açıkladı dün. belki öyle köşede atıl duracak gönderecekleriniz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 27, 2020, 10:51:15 AM

@Kalemder devlet bireysel gönderilerin dağıtımını kontrol edemeyeceklerini açıkladı dün. belki öyle köşede atıl duracak gönderecekleriniz.

Önemli değil hocam. Başka türlü kendim taşıyıp götüremem nihayetinde. Bugün olmasa elbet bir gün kullanırlar. Normalde kızılayın yardım kutularına bırakıyorduk. Özellikle hizmet alanında çalışan firmaların deprem mağdurlarına ücretsiz destekler sunmasını hoş karşılıyorum. Malatya'da bir mobilya firması da, ihtiyaç sahiplerinin zarar gören kapı ve mobilyalarının onarımını ücretsiz yapacağını duyurmuş. Herkesin bir ucundan tutması güzel. Sonuçta yarın bizlerinde başına gelebilir.

Parasal destek konusunda bazı eleştirilere katılıyorum. Hemen ilk dakikada para kampanyalarının başlatılması garip oldu. Algı açısından devlet için negatif bir hava oluşturdu. Devletin en azından bir süreliğine bu durumu karşılaması gerekir. Daha sonra fon azaldığında desteğe başvurulurdu.

Hayırlısı olsun...

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
January 27, 2020, 10:55:32 AM
Merited by Blacknavy (1)

Yardim kampanyalarinin hic birine 1 lira para gondermeyin arkadaslar. Ozellikle devlet tarafindan yapilanlar, belediyeler vs. Hic birine, gram para gondermeyin.

Simdi bunu yazdigim icin bana laf eden arkadaslar olabilir, boyle yardim edeceginize etmeyin daha iyi. Gidin Elazig'da birini bulun ona para gonderin daha iyi. Yillardir aldiginiz market alisverisi, odediginiz internet faturasindan bile alinan deprem vergisi gibi bi' verginin sifir ise yaramasini gormus olduk.

Kizilay'a yapilan milyonlarca lira yardimin nasil ise yaramadigini gormus olduk.

Elazig'da yasayan bir forum uyesi varsa Bitcoin adresini biraksin, cogu yardim "kampanyasindan" daha iyi olur.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 27, 2020, 11:11:45 AM

Ben 99'dan beri verdiğim vergilerle tüm doğal afetlerin sonrasında halkıma yardım ettim ve etmeye devam edeceğim. Siz de kayıt dışı ekonomiye engel olun, verginizi verin ve halkınıza yardım edin.
Cep telefonundan sms atarak halkınıza değil bazı seçilmişlere yardım etmiş olursunuz. Yapmayın demiyorum ama bunun neye hizmet ettiğini iyi düşünün. Tercih sizin.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
January 27, 2020, 12:07:10 PM

bilmeden etmeden yazı yazmak için yazmışsın belide kardeş bunu yazmadandaki maksat nedir ? battaniye çocuk bezinimi satıp parasını alacak insanların ne durumda olduğunu belliki bilmiyor anlamıyorsunda barima sus zarar verme ! bunu oraya bağlamak insanlık dışı ve ahmakça  içinizdeki siyasi kini klavye başında artistlik ederek çıkartıyorsunuz açıktan konuşacak cesarete sahip olmadığınız  belli de bu konu en azından yeri değil bence . para göndermekte şüphesi olan çocuk bezi alsın yollasın buradaki amaç bir farkındalık oluşturmak cahil siyaseti yapmak değil.
ayrıca çok birşey olamdı nedemek ? utanmanız lazım bu söylediğinden kaç kişi vefat etti kaç kişi yaralı kaç kişi evsiz kaldı haberin yok anlaşılan... neyse uzatmaya değmeyecek birisisin benim anladığım...
Sarsıntı Elazığ ve Malatya’da toplam 72 binayı yıktı. Malatya’nın Doğanyol ilçesinde 25 binayı enkaza çeviren deprem, bölge genelinde yüzlerce binada ağır ya da orta hasar bıraktı. Ekipler, Elazığ merkezdeki Mustafa Kemal ve Sürsürü mahalleleri ile Gezin köyünde yıkılan binaların enkazı altında kalanları kurtarmak için seferber oldu. Dün akşam saatleri itibariyle enkaz altından çıkarılan vatandaşların sayısı 44’e ulaştı.

gotunle anlama.bu kadar seye bu kadar yardım cok cok fazla.kımın aldıgı bellı degıl.. bu yardımların cogu zıyan olup gıtcek.. devlet organızasyonu gene sıfır.tayyıp cenaze onunde bıle konusuyor.yardım edecek devlet olarak yardım.
1kısıyı enkaz altından cıkarıp sırf tayyıp ordan gececek dıe 1 saat bekletmısler mk .bu rezıllıklerı unutmayın
fa0ti2h (OP)
Member
**

View Profile
January 27, 2020, 12:15:13 PM

@fa0ti2h 21 yıldır ülkemiz depremde kullanılması için para topluyor deprem vergisi altında eğer bir ayıp varsa oda devletin ayıbıdır. devlet o paralarla bu gibi durumlarda eksiğini düşünmeyip tamamlamadı ise kusura bakba ben devletten büyük değilim kimse büyük değil.

kusura bakmayın sosyal yardım vs diye gündemi iyi değiştirip milletin yine duyguları ile oynayarak para topluyorlar

bir deprem olduğunda bu para toplanıyordu bari neden deprem vergisi veriyoruz biz?

eğer utanması gereken biri varsa bu para toplama organizasyonunu yapan devletin yöneticileridir.

bakın çin 1000 kişilik hastaneyi 15 günde yapacak biz kaçıncı gün hala binalardan insan çıkartıyoruz kusura bakmayın deprem olacağını çoğu profosör söylüyor yukarıda yazdığınız çoğuşey stoklanıp yıllarca saklanabilen ürünler devlet en önemli olan  bu konuda sınıfta kaldı. milleten para toplayacağına  daha önceden hazırla stok yap

ozaman soruyorum neden deprem vergisi topladın yıllarca? ne gerek vardı? deprem olunca sosyal yardım hazırla para topla bir gecede

50.000.000 tl para toplandı değilmi şuan o para ile yıkılan çoğu ev ve çoğu masraf karşılanır yazık değilmi bu milletin alınterinden parça parça her ay aldın ne gerek vardı?

eğer bir sosyal yardım ihtiyacı varsa ki olduğuna kesinlikle inanmıyorum bu para toplama vb konular sayesinde sadece amaç insanları duygusal olarak etkilemektir zaten yapılan şeyde bu.hani dinimizde yardımın ve bağışın en hayırlısı gizli kalanı idi?

https://www.youtube.com/watch?v=wm9I9Zd1mjo

Haklısınız ama devletimiz ekonomik olarak ciddi manada sıkıntıda aslında büyük bir ekonomik kriz içindeyiz adı kriz olmayan vergilerin arttırılması devlete ait işletmelerde %100 ü  geçen zamlar cezalarda faiz almıyoruz yeterki borcunuzuu ödeyin denmesinin asıl nedeni paranın olmaması eskiden fetö döneminde irandan katardan altın getirdikleri bununla ekonomi ayakta tuttukları ekonominin başında ingilterenin adamı ali babacanın olması gibi faktörler ekonomimizi dik tutuyordu ama fetö çıktı kritik adamları fetöcü diye götürdüler dış kaynaklar tükendi içerideki hainler ise var olanı yedi bitirdiler milli servetimizin hemen hemen tamamı savunma sanayisine yatırıldı kurumlardaki israf vs vs hükümet ekonomiyi enişteye emanet edince boku yedi aslında ama bana göre bu beni alakadar etmez bu konuda çünkü ben 1 eve 1 kişiye şahsi yardımımı yaparım en azından allah rızası için benden çıktıktan sonra kim çalmış kim hakkıyla vazifesini yapmış o allahla onun vicdanı arasında kalan birşey farkındalık olsun dedim bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum
mandown
Legendary
*

View Profile
January 27, 2020, 12:26:14 PM
Last edit: January 27, 2020, 12:38:16 PM by mandown

@fa0ti2h devlet ekonomik olarak ciddi manada kötü durumda olsaydı tasarruf ve üretim ekonomisine çoktan geçiş yapmış olur yeni saraycıkların yapılması engellenir. saçma masraf kalemlerinin önüne geçilirdi.

demekki mevcutta yönetimin yaşadığı bir kriz yok.

hadi kriz var o kadar satılan kurumların parası nereye gitti Cheesy hocam yanlış düşündüğünüzü söylemek istiyorum.

yada ödenen vergiler nereye gitti fabrika mı açıldı yok  birşey mi ürettik yok? nerede ozaman bu paralar ben nerede biliyorum ama sizi biliyormusunuz bilemem.

ne yaptılarda krizdeler? ne ürettiler başarısız oldular yediler içtiler sıçtılar yandaşları akrabaları bu paralar ile zengin oldu

zenginin vergisi  fulbolcu klüplerinin vergileri ve borçları çatır satır silindi. 

izleyin https://www.youtube.com/watch?v=UHfhHMelJV8

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
fa0ti2h (OP)
Member
**

View Profile
January 27, 2020, 12:36:53 PM

@fa0ti2h devlet ekonomik olarak ciddi manada kötü durumda olsaydı tasarruf ve üretim ekonomisine çoktan geçiş yapmış olur yeni saraycıkların yapılması engellenir. saçma masraf kalemlerinin önüne geçilirdi.

demekki mevcutta yönetimin yaşadığı bir kriz yok.

hadi kriz var o kadar satılan kurumların parası nereye gitti Cheesy hocam yanlış düşündüğünüzü söylemek istiyorum.

yada ödenen vergiler nereye gitti fabrika mı açıldı yok  birşey mi ürettik yok? nerede ozaman bu paralar ben nerede biliyorum ama sizi biliyormusunuz bilemem.

Yani sonuç odaklı olarak birileri çalıyor diye biz yardım etmeyelimmi ? oradaki insanlara yardım ulaşması için çabalamak güzeldir bence müslüman bir toplumda yaşarken dini ve vicdani hassasiyet olarak baktığınızda bu işler sanırım biraz sıkıntılı işler ,
hükümetin yaptıkları veya yapmadıkları işine girsek  yeni konu başlığı açmak zorunda kalırız Smiley ben sadece her ilde yapılan hükümet binalarını bile görünce ne bu israf diyorum ki onlar yap işlet devret gibi de değil direk devlet hazinesinden yaptırılan yapılar.. ben 1-2 sms i mi attım arkama yaslandım allah yardımcıları olsun mağdurların..
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 27, 2020, 12:41:57 PM

Kimse yanlış anlamasin ama ben Acun'un yaptığı yardım kampanyasını hiç beğenmedim. Kalbimden geçen , fener olunca yardım kampanyası yaptın böyle birşey de sustun demesinler diye yaptı kanımca.
Ayrıca ne cumalari camide yardım veririm ne de böyle birşeye. Benim içimden çok şeyi götürdü bu hükümet. Benden vergi alacaksın birde böyle durumlarda yardım isteyeceksin.
Her cuma artık önce duygu sömürüsü akabinde yardımlarınızı bekliyoruz narası. Şimdi bu toplanan paralar burada mağdur olanlara mi gidecek. Akıbeti ne olacak belli değil.

mandown
Legendary
*

View Profile
January 27, 2020, 12:44:26 PM

@fa0ti2h ben bir insanım kazancım gelirim ve giderim belli devlet baba diyorki bana vereceksin ben kısıyorum ve veriyorum değilmi? burada yardım etmesi gereken ben değilim bu ve benzer durumlar için devlete vergi veriyoruz. iyi paşam saraydakiler benim paramla yatıp yuvarlansın birşey oldumu yine ben vereyim neyi vereceğim nereden çıkartacağım? vermek için kendimi mi pazarlayayım ne yapayım? neden çocuğumun rıskını da paylaşayım? zaten ben devlete paylaşıyorum gelirimi?

devlet har vurup harman savuracağına depremi kabul edecek her bölgedeki nufusa göre o bölgelere özel organizasyon kuracak. saçma salak işler peşine koşacağına okumuş profları dinleyecek.

siz bu yardım paralarının gereken yerlere ulaşacağına inanıyormusunuz? o paralar toplansada oraya gitmez.

daha çadırlarda kalan insanların çoğunluğu bile türk değil.

https://www.youtube.com/watch?v=3CFyNPXpi2A

ha bu gibi durumlarda zaten süreç içinde ödenen vergiyi bile toplasan o hasar karşılanır o kadar büyük vergiler ödeniyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
fa0ti2h (OP)
Member
**

View Profile
January 27, 2020, 12:46:29 PM

Kimse yanlış anlamasin ama ben Acun'un yaptığı yardım kampanyasını hiç beğenmedim. Kalbimden geçen , fener olunca yardım kampanyası yaptın böyle birşey de sustun demesinler diye yaptı kanımca.
Ayrıca ne cumalari camide yardım veririm ne de böyle birşeye. Benim içimden çok şeyi götürdü bu hükümet. Benden vergi alacaksın birde böyle durumlarda yardım isteyeceksin.
Her cuma artık önce duygu sömürüsü akabinde yardımlarınızı bekliyoruz narası. Şimdi bu toplanan paralar burada mağdur olanlara mi gidecek. Akıbeti ne olacak belli değil.

cuma dedimi gülesim geliyor bizim evin karşısındaki camide para toplayan dayı paraları hayvanlarına yem alıyormuş 1 sene sonra ortaya çıkmış Smiley en azından hayvanlar doymuş oldu Smiley) şok oldum hakkatten insanlara güven kalmıyor böyle yapılınca ama bizim toplumumuzda yardım etmek hissi fıtratımızda var sadaka vermek zekat vermek insanı rahatlatıyor sanırım. istismar edenin bitarafına girsin nediyek
mandown
Legendary
*

View Profile
January 27, 2020, 12:50:18 PM

https://vergiyedair.com/2019/01/21/2018-yilinda-neye-ne-kadar-vergi-odedik/

buyur günlük hesapla kaç milyar tl toplarsın sadece 3 günde sonra gel deki devletin yardıma ihtiyacı var.

tamamen tvdeki işler show amaçlı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
January 27, 2020, 03:07:00 PM

Bizim burada yardım tırını Belediye ile Elazığ Dayanışma Derneği beraber organize etti. Sonuçta bölgeyi bildikleri için nokta atışı yardım yapabilirler diye düşündüm. Diğer illerde de benzer kampanyalar vardır eminim. Kızılay aracılığyla yardım etmek içinizden gelmiyorsa böyle organizasyonları araştırabilirsiniz.

turn the page
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 27, 2020, 03:57:35 PM

Pek çok noktada yardım kampanyaları devam ediyor fakat ben yerine ulaşıp ulaşmayacağı noktasında hep şüphe içerisindeyim. Özellikle de maddi yardımlar!
O yüzden, birkaç arkadaş düşündük taşındık ve hiç kullanmadığımız eski / yeni giysileri toplayıp belediye üzerinden göndermeye karar verdik. Yarın paketlerimizin içine marketten alacağımız temizlik malzemelerini de ekleyeceğiz. Teslim edildiğinde belediyeden haber de gelecekmiş. Sanırım bu şekilde içimiz daha rahat olacak.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: