Bitcoin Forum
May 09, 2024, 12:12:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: blockchain.com Exchange TRY işlemleri başlamış  (Read 201 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 29, 2020, 11:04:51 PM
Merited by EFS (3), Bthd (1), Lachrymose (1), Blacknavy (1)

Değerli forum sakinleri,
yeni posta kutuma düşmüş bir e-postayı sizlerle paylaşmak istedim.

Code:
Merhaba Murathan,

Müjde! Bu satırları okuduğunuz esnada Blockchain Exchange’de Türk Lirası (TRY) desteği yayına giriyor.
Artık Türk Lirası ile para yatırma/çekme ve kripto alım/satım işlemlerinizi borsamız üzerinden yapabileceksiniz.
Borsaya Türk Lirası yatıran ilk 1000 kullanıcıdan biri olun ve tam 1 yıl boyunca düşük komisyonlardan faydalanın!

Şimdi TRY Yatır

Türk Lirası Desteği ile Birlikte Yapabilecekleriniz:

Sıfır Ücretle aynı gün bankalardan Türk Lirası yatırma ve çekme imkanı!

Türk Lirası ile BTC, ETH, and USDT işlemlerinizi Dünya’nın en hızlı ve en likit borsasında yapma imkanı

Kolay kullanımlı ve kişiselleştirilebilir borsa arayüzü, Canlı sohbet ile destek, hepsi Türkçe olarak 🇹🇷

Uluslararası standartlarda güvenlik ve Blockchain kripto para cüzdan entegrasyonu ile yatırımlarınız 7/24 güvende

Türk yatırımcılara adil piyasa fiyatları ile işlem yapıp düşük komisyonlarla daha çok kar etmelerini sağladığımız için gururluyuz.
Artık yerli borsalarda uçuk rakamlarla işlem yapmaya son.

Bol Kazançlar Dileriz!
Blockchain.com Ekibi

bakalım piyasaya nasıl bir etkisi olacak.

Hatta adamlar baya gaza gelmişler, Türkçe bilen çağrı merkezi elemanı arıyorlar :
https://www.blockchain.com/tr/careers#jobs
Customer Success Associate - Turkish Speaking   London
https://boards.greenhouse.io/blockchain/jobs/2024768
1715256764
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715256764
Reply with quote  #2

1715256764
Report to moderator
1715256764
Hero Member
*

Ignore
1715256764
Reply with quote  #2

1715256764
Report to moderator
1715256764
Hero Member
*

Ignore
1715256764
Reply with quote  #2

1715256764
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715256764
Hero Member
*

Ignore
1715256764
Reply with quote  #2

1715256764
Report to moderator
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 31, 2020, 10:15:46 AM

Hemen hemen her konuda olduğu gibi blok zinciri temelli yeni teknolojiler ve onlara dair yeni iş kolları/pazarlarda da bence treni kaçırdık, ya da en iyi ihtimalle kaçmak üzere. Malesef burada da ülkemiz en iyi pazarlardan (yani en güzel yolunacak tavuklardan) birisi olma yolunda ilerliyor. Alıştığımız şekilde, geleneksel olarak başkaları geliştirecek, biz de bedeli karşılığında kullanacağız.
Konu başlığından gidersek, böyle yağlı kapıya kimse kayıtsız kalmaz, ele gelir her platform eninde sonunda  (Türkiye ekonomisinin performansından bağımsız olarak) TRY köprüsünü kuracaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 31, 2020, 10:34:20 AM

İlginç bir haber. Blockchain.com ekibinin borsa kurması da ilk başta ilginç gelmişti bana. Şimdi de yayılmacı bir politika ile Türkiye'ye el atmaları iyi olmuş. Rekabet her zaman iyidir. Ancak çok başarılı, hacimli olabileceklerini sanmıyorum. Test etmek lazım ama muhtemelen öyle çok ucuz/masrafsız hizmet vereceklerini sanmıyorum. Binance'ta öyle olduğunu iddia ediyordu fakat mevcut kurlardan daha yüksek kurlar belirleyip, görünen fee'leri ekranda düşük yazarak masrafı çıkartıyorlar genelde.

Blockchain.com wallet'ını ise beğeniyorum. Eskiden bir çoğumuz online olarak sadece onun walletını kullandık. Hem manuel kullanım imkanı veriyor hemde çok hızlı. Bugüne kadar güvenini kanıtlamış bir servis. Bitcoin ağı ile ilgili önemli veriler arşivleniyor burada ayrıca. Bazı analizler için çok sık kullanırım .info servisini. Bilgi için teşekkürler @Mhanbostanci.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 03, 2020, 02:30:56 PM

Türkiye'deki pazarı gördükleri için Global borsalar tek tek TRY ile işlem paritesini açıyorlar. Rekabet her zaman iyidir. En azından Türk borsaları da işlerin biraz sert geçeceğini anlayıp daha çok kripto paralarını kendi borsalarına ekleyeceklerdir. Komisyon ve çekim ücretlerinde falan da bir iyileştirme yaparlar.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 03, 2020, 08:32:46 PM

Önce borsa, şimdi de TRY köprüsü! Adamlar baya ciddi başladılar. Blockchain.com sonuçta kripto piyasasının en büyük oyuncularından biri. Borsa kurmalarıyla zaten çok konuşulmuştu, şimdi de yerelleşme hamleleri yapıyorlar. Muhtemelen Binance'ın yeni rakibi olacaklar. Büyük borsaların hepsi zaten günün birinde TRY işlemini açıp, Türk bankalarıyla çalışmak zorundalar. Dünya genelinde yapılan araştırma sonuçlar, Türklerin kripto piyasasına ilgilerini hep ilk sıralarda gösteriyor. Buna yabancılar da görüyorlar elbette. Önemli olan nokta, komisyon ücretlerinin cazip hale gelmesi ve sorun çözme konusunda hızlı destek verebilmeleri.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
February 03, 2020, 10:38:08 PM
Last edit: February 03, 2020, 10:51:30 PM by Lachrymose

Blockchain borsasının tanıtımı sırasında yerel borsaların çok yüksek fee aldığı söylendi, bunun üzerine Blockchain yetkilisi Carlos ile bir görüşme gerçekleştirerek yapılacak indirimi öğrenmek istedim. Bana verilen cevapta makerin %0.08 / takerin %0.18 olacağını ve bu indirimin sadece bir sene geçerli olacağını öğrendim. Btcturk'ün indirimsiz hali bile maker %0.1 / taker %0.18 iken yaptıkları reklam kampanyası bana samimi gelmedi. Ayrıca, Btcturk.com BTC/USDT paritesinde ve tüm deposit/withdrawal işlemlerinde %0 komisyon uyguluyor.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
February 06, 2020, 05:10:00 PM

Daha önce yazmış olduğum mesajlarda da belirtmiş olduğum gibi, Türkler bu tarz projelerin en önemli hedefleri olmuş durumda çünkü gerçekten çok fazla Türk kripto para yatırımı yapmış durumda veya kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmuş durumda. Bu sebeple de gerek sektörün öncü isimleri gerekse hizmetleri Türk yatırımcı kitlesinin kolay şekilde işlem yapabilmesi için çeşitli çalışmalar yapıyor. İlk olarak Binance sonrasında ise Coinbase ve Blockchain gibi hizmetlerin TL işlemlerini açmış olması kesinlikle hem güzel gelişme hem de bizler için büyük kolaylık olmuş durumda. Şahsım adına söylemek isterim ki Blockchain hizmetinin TL ile işlem kabul ediyor olması benim için çok güzel bir yenilik olmuş oldu.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 07, 2020, 04:10:04 PM

neden eklemesinki sonuçta türkiye büyük bir ülke ve ayrıca bu ülkede bu sektörle ilgilenen oldukça fazla kişi var, nitekim binance de bunu yapmadı mı ceo resmen çıktı söyledi tüm bunları.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 08, 2020, 12:34:03 PM

Blockchain borsasının tanıtımı sırasında yerel borsaların çok yüksek fee aldığı söylendi, bunun üzerine Blockchain yetkilisi Carlos ile bir görüşme gerçekleştirerek yapılacak indirimi öğrenmek istedim. Bana verilen cevapta makerin %0.08 / takerin %0.18 olacağını ve bu indirimin sadece bir sene geçerli olacağını öğrendim. Btcturk'ün indirimsiz hali bile maker %0.1 / taker %0.18 iken yaptıkları reklam kampanyası bana samimi gelmedi. Ayrıca, Btcturk.com BTC/USDT paritesinde ve tüm deposit/withdrawal işlemlerinde %0 komisyon uyguluyor.

Katılmamak elde değil. Bir şeyler yapmaya çalışırken bir piyasa araştırması yapmak lazım.
Ne bileyim bizi bu kadar önemsiyorlarsa bir bounty yapsınlar, ciddi bir indirim yapsınlar. Mevcut şartlarla isimleri dışında hiç bir artıları yok.
İsim olayı zaten bizde hali hazır da ciddi bir kaç borsa da var.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: