Bitcoin Forum
May 10, 2024, 01:50:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kyberswap ile shitcoin rehberi  (Read 470 times)
Lachrymose (OP)
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
January 30, 2020, 04:27:30 AM
Merited by Blacknavy (3), Bthd (2), trendcoin (2), Senius (2), Vispilio (1), dannybrown (1), vycl87 (1)

Herkese selam arkadaşlar, bugün uzun vadeli yatırımlarımı şekillendirirken içime birden bir para kaybetme isteği doğdu ve birkaç shitcoin satın almak istedim. Burada karşılaştığım en büyük sıkıntı borsaların yüksek trade masrafı, minimum alım limitleri ve her transferden aldıkları fee idi. İnternette biraz araştırma yaptım ve "Fast and simple way to exchange Ethereum tokens" mottosu ile anında shitcoin alıp paranızı kumar masasında kaybetmenizi sağlayacak bir swap hizmeti -kyberswap- buldum. 23 dakika içerisinde 52 farklı alternatif kripto para satın aldım, satın aldığım her kripto para için slow modda ~0.15-0.25 dolar transfer ücreti ödedim (1gwei). Bu satın aldığım shitcoinlerin bazılarının başka borsalarda bir fiyatı olmadığını öğrendim (RAE, BAM, MYB). Bu shitcoinleri de kyberswap üzerinden aldığım fiyatın %1 altına tekrar swap yaparak totalde 48 farklı kripto paraya 10ar dolar yatırım yapmış oldum. Bu sepeti uzun vadeli tutmayı düşünüyorum, her ne kadar para kazandıracağını düşünmesem de. Siz de bu tür ufak yatırım sepetleri yapmak istiyorsanız Kyberswap'ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra desteklenen walletler ile swap işlemini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ben işlemlerimin tamamını -metamask- uygulaması üzerinden yaptım. Bu sepetin güncel durumunu merak ediyorsanız lachry.eth adresinden kontrol edebilirsiniz (ETH, DAI ve USDC'yi görmezden gelin).

EKO, CND, POLY, BTU, DAT, AST, ENJ, DGX, ST, WABI, GNO, RDN, RLC, ABYSS, KNC, REN, BLZ, OMG, PAY, SNT, ELF, ENG, EDO, REQ, APPC, LINK, LRC, REP, LEND, MCO, BNT, MANA, SPN, MLN, POWR, ZRX, DTA, MKR, ABT, BAT, GEN, SNX, CDT, QKC, ETHOS, CVC, POE, UPP.

Metamask, Ledger, Trezor, Keystore, Private key -tavsiye edilmez- destekli.
1715349006
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715349006
Reply with quote  #2

1715349006
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715349006
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715349006
Reply with quote  #2

1715349006
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 30, 2020, 07:20:37 AM

Kyber swap'ı KNC'nin sağlam pump yemesi sonrası tanımıştım. Bir dönem öyle deneme şansım oldu ama bir çok duymadığım token'i görünce uzak durdum.

Senin amacın ne burada üstad. Anlık bir yükselişte falan satabildiğini satmak mı? Bu şekilde kâr etme şansı biraz düşük gibi geliyor bana.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
January 30, 2020, 12:02:36 PM
Last edit: January 30, 2020, 12:37:05 PM by Lachrymose

Kyber swap'ı KNC'nin sağlam pump yemesi sonrası tanımıştım. Bir dönem öyle deneme şansım oldu ama bir çok duymadığım token'i görünce uzak durdum.

Senin amacın ne burada üstad. Anlık bir yükselişte falan satabildiğini satmak mı? Bu şekilde kâr etme şansı biraz düşük gibi geliyor bana.

Selam, ben kyberswap'ı elimdeki stable coinleri daha güvenli olduğu gerekçesiyle Dai ile değiştirmeye çalışırken keşfettim. O an shitcoin alasım geldi ve nefsimi köreltmek için 10ar dolarlık aldım.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 30, 2020, 12:13:39 PM

bugün uzun vadeli yatırımlarımı şekillendirirken içime birden bir para kaybetme isteği doğdu ve birkaç shitcoin satın almak istedim.
Şu cümleyi arka arkaya okudum yanlış mı anlıyorum diye Cheesy

Piyasanın şu anki halinde zaten elimizdekiler eridiği için her an para kaybediyoruz. Ama anladığım kadarıyla siz zevkine kumar oynamak istemişsiniz. Olabilir elbette; böyle hamleler bazen iyi kazandırabiliyor.
Toplamda 480 USD harcamışsınız. Keşke biraz daha düşük tutsaymışsınız... Bunlardan bazıları hareketli, bazıları da durgun coin/tokenler. Uzun vadede içlerinden bazıları 3-5x yapabilir.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 05, 2020, 11:52:35 AM

ben sana bomba coin söyleyim onuda al. adı cardstack 1000. sırada. shitcoin değil proje sürekli gelişiyor ve uzun vade tutmak için iyi bir deneme olur.
idex ve hotbit borsasında işlem görüyor. ben idexten 1.000.000 tane alıp kenara attım şuan fiyat tarihinin en düşük seviyesinde. 
muslol67
Hero Member

View Profile
February 05, 2020, 01:02:07 PM

ben sana bomba coin söyleyim onuda al. adı cardstack 1000. sırada. shitcoin değil proje sürekli gelişiyor ve uzun vade tutmak için iyi bir deneme olur.
idex ve hotbit borsasında işlem görüyor. ben idexten 1.000.000 tane alıp kenara attım şuan fiyat tarihinin en düşük seviyesinde. 

Bunun gibi o kadar çok proje var ki aramaya gerek yok. Diplerde gezinen yüzlerce proje.
Ayrıca tarihinin en düşük seviyesi demişsiniz de zaten Mart 19'dan önce fiyat verisi yok.
0.0058'den başlayan serüveninde ATH'si 0,007$ ATL'si 0,000242$  ve şu anda 0,000262

Sizin 1 milyon adet CARD'ınız şu anda 260$ civarında ediyor demek isterdim. Hotbit'de toplam alım emri 1 milyon yok gibi zaten.
IDEX'de ise 1 milyon taneyi satmak için en az %20 fiyatı aşağı çekmeniz gerekir. Ki hacimin çoğu Hotbit'de görülüyor. IDEX'de çok hareket etmiyor belli ki bu token.

Dediğim gibi şu analizi yapabileceğim onlarca kripto para bulabiliriz.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 05, 2020, 03:15:07 PM

Tabii 480 dolara az veya çok diyebilmek için toplam yatırıma bakmak gerekir, Ayşeye çok gelen Fatmaya riske atılır miktar olabilir ancak bana bu kadar parayı 48 çöpe bölmek biraz yanlış geldi. Yani bunların çok büyük ihtimalle hiçe yakınından bir cacık olmayacak ama 1-2 tanesi canlanırsa da, ya ana parayı kurtaramayacak, ya da ettirdiği kar neredeyse 500 doları bağlamaya değmeyecek. Ben aynı tarz yüksek risk/yüksek beklenti bir işlem yapsaydım alacaklarımı dört beş çeşitle sınırlı tutardım.
Umarım bir şeyler yakalarsın arkadaşım, zaten gözden çıkartmışsın, kazancın bol ola.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 05, 2020, 03:41:10 PM

Bunun gibi o kadar çok proje var ki aramaya gerek yok. Diplerde gezinen yüzlerce proje.
Ayrıca tarihinin en düşük seviyesi demişsiniz de zaten Mart 19'dan önce fiyat verisi yok.
0.0058'den başlayan serüveninde ATH'si 0,007$ ATL'si 0,000242$  ve şu anda 0,000262

Sizin 1 milyon adet CARD'ınız şu anda 260$ civarında ediyor demek isterdim. Hotbit'de toplam alım emri 1 milyon yok gibi zaten.
IDEX'de ise 1 milyon taneyi satmak için en az %20 fiyatı aşağı çekmeniz gerekir. Ki hacimin çoğu Hotbit'de görülüyor. IDEX'de çok hareket etmiyor belli ki bu token.

Dediğim gibi şu analizi yapabileceğim onlarca kripto para bulabiliriz.

Eth bazında en düşük değer 0000...114 ETH idexte oldu geçen gün. İlk günden beri takip ediyorum daha düşük olduğu bir seviye görmedim. Ekibin tüm videolarını ve tüm dökümanlarını tüm geliştirmelerini düzenli takip ediyorum. +1000 sıra ve üzerinde aklıma yatan başka coin olmadı. Bu yüzden bunu bomba olarak seçtim. Takımın pazarlama planları 2020 4.çeyrekte başlayacak. 35 milyon dolar ico gelirine sahipler. Başarısız olacaksa bile ölmeden önce bir pump atacağına inanıyorum.

Diplerden başka tavsiyeleri olanlar varsa incelemek isterim.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 05, 2020, 03:45:22 PM

EKO, CND, POLY, BTU, DAT, AST, ENJ, DGX, ST, WABI, GNO, RDN, RLC, ABYSS, KNC, REN, BLZ, OMG, PAY, SNT, ELF, ENG, EDO, REQ, APPC, LINK, LRC, REP, LEND, MCO, BNT, MANA, SPN, MLN, POWR, ZRX, DTA, MKR, ABT, BAT, GEN, SNX, CDT, QKC, ETHOS, CVC, POE, UPP.

Metamask, Ledger, Trezor, Keystore, Private key -tavsiye edilmez- destekli.

@Lachrymose, dilerim bu tokenler 10-100 kat artar ve seni mutlu eder. Umutlarım ve dualarım seninle. 2018'de bende benzeri bir yaklaşıkla şu başlığı açmıştım. Fikir vermesi açısından burada bağlantısını paylaşayım. Hatta bir çok arkadaş önerilerde bulunmuş. Herkes dönüp o önerilerin bugün ki durumuna bakabilir, 48 mesaj atılmış o konuya. Her defasında 2017 öncesi yorumlarımızla övünüyor olabiliriz fakat 2018 yılı bu değerlendirmeler için ibretlik bir yıldır. 2018 en büyük yanılgılar yılıdır:

Toprağa Gömülmeye Değer - Evladiyelik Coinler
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4604896.0

Ne yazık ki öyle bir sepet yapma imkanım olmadı. Zaten olsaydı da muhtemelen -10x zararda olurdu. Çünkü 2018'in o döneminde her şey inanılmaz düşüşler yaşamıştı. Sonra çok daha inanılmaz düşüşler daha oldu malumunuz. Bu kadar düşüşlerin olduğu bir piyasada tekrar öyle yükselişler beklemek bana mantıklı gelmiyor.

Yalnız senin verdiğin bağlantıdan eth cüzdanını incelediğimizde sadece eth+token'larda 15-20k yatırım yapmışsın. Bunun içerisinde %1 (500 dolar)lık bir yatırımı shitcoinlere yatırman anlaşılabilir bir risk. O yüzden tamamen şansını denemek için bunu yaptığını anlıyorum. Senin için başarı diliyoruz. Smiley Ben bu token veya coinlerin bir çoğunu daha önce duymadım. Token yapmak zaten bildiğiniz üzere 5 dakikalık bir iş. Önemli olan arkasında duran teknoloji veya firmanın geleceği.

@bobita'nın dediği gibi bunu başkalarına önermeyiz kesinlikle. Çünkü Fatma teyzenin sadece bin doları varsa 500 dolarını shit coinlere yatırırsa muhtemelen elinde kalacak tek şey 500 dolar kalan parası olur. Bu konuyu okuyanlar için risk yönetiminin ne kadar değerli bir konu olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Eğer çok paranız varsa 500 dolar riske edilebilir bir paradır ama daha düşük portföylerde 500 dolar yani 3000 tl önemli bir rızık.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

View Profile
February 05, 2020, 05:08:18 PM

@bobita'nın dediği gibi bunu başkalarına önermeyiz kesinlikle. Çünkü Fatma teyzenin sadece bin doları varsa 500 dolarını shit coinlere yatırırsa muhtemelen elinde kalacak tek şey 500 dolar kalan parası olur. Bu konuyu okuyanlar için risk yönetiminin ne kadar değerli bir konu olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Eğer çok paranız varsa 500 dolar riske edilebilir bir paradır ama daha düşük portföylerde 500 dolar yani 3000 tl önemli bir rızık.

Hocam haklısın da, ben shit değil major aldıkça batıyorum. Yani teknik olarak aynı noktaya birlikte geliyoruz. Ben her zaman söyledim. Ne zaman şu marjin olayı geldi, o zamandan beri bu işler saçma sapan haller aldı. 2018'de sadece BTC ve ETH için vardı bu marjin işi şimdi neredeyse bütün coin'lerle mümkün. Bu da işte sorun yaratıyor bence piyasada. Bir yerden sonra düşer mantığı short açtırıyor o beklenti şişince fiyat aşağı geliyor.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
February 20, 2020, 03:53:15 AM
Last edit: February 20, 2020, 04:21:16 PM by Lachrymose
Merited by Vispilio (3), Blacknavy (3), Kalemder (2), Hovarda (1)

Herkese tekrardan selam arkadaşlar, 480 dolar maliyetle satın aldığım bu shitcoinleri 630 dolar karşılığında Uniswap ve Kyberswap kullanarak sattım. Alım ve satımlarım sırasında bu iki decentralized exchange ya da swap servisini kullanarak uygulamaların izin verdiği en düşük fee ile toplamda 144 transactionu ~35,28 dolara gerçekleştirdim.

Decentralized exchange ve swap servisleri
- Kullanışsızdır.
- Yüksek maliyetlidir.
- Yavaştır. (28-63 dakikada gerçekleşen işlemler)
- Ethereum merkezlidir.
- Gwei değerini ~1 olarak ayarlasanız dahi zorunlu olarak yüksek gas price belirler -1209000- (Transfer başına ~0.24,5 cent).

Ethereum ağı
- Kullanışsızdır.
- Yüksek maliyetlidir.
- Yavaştır.
- Decentralized exchange için uygun değildir.
- Dapps için uygun değildir.

Sonuç: Ethereum, Bitcoin'e para transferi alanında rakip olamadığı gibi Proof-of-Work algoritması nedeni ile decentralized exchange, swap ya da dAppslara uygun değildir. PoS ya da delegated-PoS algoritmalarına derhal geçiş yaparak madencilere ödenen ücret büyük oranda kısılmalıdır. Ethereum ağında madencilere ödenen ücretin kısılması ve transferlerin ücretsize yakın olması için de en uygun algoritma dPoS algoritmasıdır. Yalnız dPoS algoritması her ne kadar ucuz ve hızlı olsa dahi ağın merkezileşmesini sağlar. Bu nedenle, biraz daha pahalı ve yavaş olan PoS sistemine geçiş yapılmalıdır. Bitcoin ağında 1 s/B karşılığında gerçekleştirdiğimiz ortalama ~212 bytelik bir transaction için 2 cent öderken, Ethereum ağındaki işlemlerimiz ~24,5 cent tuttu çünkü 1 gwei ile işlem yapsak dahi tokenler ve dex/swap servisleri gas priceyi yüksek tuttu.

Sonuç2: Decentralized exchange ve swap işlemi gerçekleştirmeden önce Metamask cüzdanımızla karşı tarafa işlem yapacağımız tokenler üzerinde harcama izni vermek zorunda kaldık. Yaptığımız her işlemde bize sunulan akıllı sözleşmelerin içeriğini kontrol etmedik ayrıca normal bir traderin işlem sırasında da kontrol etmesi mümkün değildi. Dolayısıyla, decentralized exchange ve swap servislerine güvenmek zorunda kaldık. Bitcoin'in felsefesine iyi çalışmış biri onun aracıları ortadan kaldırmaya amaçladığını bilir. Yani, biz DeFi kavramını desteklerken aracıları tekrar işe aldık. Bu aracılar ise bize sunulan akıllı sözleşmeler ve akıllı sözleşmeleri kodlayan yazılımcılardı. Uniswap sitesinde de -this project is in beta. Use at your own risk.- yazısıyla karşılaştık ki Uniswap ve Kyberswap servisleri Ethereum ağında decentralized exchange üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin %63.358'ine sahip ve Uniswap en çok kullanılan DEX (bu daha iyisi olmadığı anlamına gelir).

Sonuç3: Bitcoin ağ merkeziyetsizliği, P2P ticaret, düşük transfer ücreti ve transfer hızı nedeni ile eski bir teknoloji olmasına rağmen Ethereum'dan daha iyidir (~20 cent ödediğimiz transferlerimizin çoğu ~44 dakika sürdü. Halbuki Bitcoin ağında 20 cent ile gerçekleştirdiğimiz bir işlem 2 ile 4 blok arasında onaylanıyor ki bu 10 ile 40 dakika arasında onaylandığı anlamına gelir. Ayrıca, ben 10 ile 120 dakika arasında bekleyebilirim diyenler sadece 2 cent ödeyerek transfer gerçekleştirebilir).

Bundan sonra serüvenimize adı vurgun olan yeni stratejimiz ile devam edeceğiz. Bu strateji adından da belli olduğu gibi vurgun yapana kadar beklemeyi göze aldığımız bir veya birden fazla anlık takibini yapabileceğimiz projeye yatırım yapma anlamına geliyor. Bu stratejimizde iki kural var; vurgun yapana kadar vazgeçmemek ve ana paranın altına inmemek çünkü tatlı kazançlar için, acı kayıplar yaşamamamız gerekiyor.

Yoluma 100.000 DNT (maliyet: 0.077btc ya da 740 dolar - %20 stop loss) ile devam ediyorum.
muslol67
Hero Member

View Profile
February 20, 2020, 07:12:27 AM

Çok güzel ve bilgilendirici yorumlar ve gözlemler olmuş hocam elinize sağlık. Öyle veya böyle bu işlemden kârlı çıkmışsınız ki bu sevinelecek bir şey.

Yorumum ise şu DEX'ler işlevsel olamadığı konusunda hem fikiriz. Bunu sağlayabilecek bir altyapı yok ve olamayadabilir. Ancak trade için CEX'lerin dışında da çözüm arayışları devam ediyor. Atomic Swap'lar şimdilik bunun ilkel bir takım denemeleri olabilir aslında. En azından her defasında cüzdan yarat, aktar ve trade et gibi süreç yok. Al gülüm ver gülüm yapılıyor. Evet masraflar çok fazla ama bu olmadan piyasaya rekabette çekemeyiz maalesef. Yani birileri kazanacak ki diğerleri o kazancı görüp daha iyi fikirlerle gelsin.

Bitcoin ile ETH'yi çokça karşılaştıran gördüm. Ancak senin ki kadar güzel anlatımı az gördüm. Yine de bu karşılaştırmalar benim canımı sıkıyor. ETH üzerinde dönen işlemlerin tamamı BTC ağında dönseydi sanırım işlem süresi 8-10 saatten düşük olmazdı. Pahalı ama güzel bir ağ diyebiliriz. Bence ETH için en büyük sıkıntı POS olayına geçişte merkeziyetsizlikten uzaklaşmak olur. Bunu yapmamaları lazım. Bugüne kadar elimde her zaman ETH tuttum. Bazen BTC kalmadı ama ETH hep vardı. Şahsen eğer bu tarz bir şey olursa, merkezileşme yolunda adımı attıkları an ben hepsini satar sadece trade için kâr edeceğimi düşündüğümde alırım.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
August 25, 2020, 02:40:39 PM
Merited by Bthd (1), trendcoin (1), Vispilio (1)

Bilgilendirme; toplamda 48 token için ödenen 480 dolar bugün 1984 dolar ediyor.

KNC - 58 dolar
OMG - 67 dolar
SNT - 35 dolar
ELF - 19 dolar
POWR - 26 dolar
MANA - 25 dolar
BAT - 17 dolar
REQ - 32 dolar
RDN - 38 dolar
APPC - 19 dolar
ENG - 19 dolar
VGX - 63 dolar
AST - 116 dolar
LINK - 52 dolar
DGX - 12 dolar
ABT - 9 dolar
ENJ - 25 dolar
BLZ - 70 dolar
POLY - 28 dolar
CVC - 19 dolar
POE - 21 dolar
DTA - 20 dolar
BNT - 80 dolar
LEND - 284 dolar
REP - 128 dolar
ZRX - 30 dolar
DAT - 10 dolar
REN - 93 dolar
QKC - 31 dolar
MKR - 12 dolar
EKO - 10 dolar
ST - 11 dolar
ABYSS - 19 dolar
MLN - 86 dolar
CDT - 18 dolar
MCO - 11 dolar
GEN - 22 dolar
LRC - 70 dolar
RLC - 29 dolar
GNO - 31 dolar
SPN - 35 dolar
UPP - 18 dolar
CND - 23 dolar
SNX - 54 dolar
BTU - 23 dolar
WABI - 14 dolar
EDO - 52 dolar

Ancak, ben bu havuzu 630 dolar olduktan sonra satıp 100.000 DNT satın aldım (1630 dolar ediyor).

Sıkı tutunun, asıl bomba geliyor. 48 tokenle yapmiş olduğum swap işlemi daha kârli gibi gözükse de şu anki transfer ücretiyle 48 tokeni Kyberswap üzerinden bozdurmaya çalışsaydım ortalama ~4.8 Ethereum (1920 dolar) ödemek zorunda kalacaktım. Buna ek olarak, Binance üzerinden başka bir shitcoinden de 500 dolar kâr ettim. Ana param çıktığında net kârım 1650 dolar oluyor. Yoluma $DNT ile devam ediyorum ancak bugün 5400 $BIX de satın aldım. Yani 480 dolar maliyetle 2150 dolarlık macera devam ediyor.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
August 25, 2020, 03:29:42 PM

tebrik ederim dostum.

Kyberswap üzerinden bozdurmaya çalışsaydım ortalama ~4.8 Ethereum (1920 dolar) ödemek zorunda kalacaktım.
bu konu ile ilgili bir soru soracağım. 1inch'ten bazen token bakıyorum da en fazla gas hep kyber'de çıkıyor. bunun nedeni hakkında bilgisi olan var mı? orası resmen kara delik gibi. 500 dolarlık token alsan 50 dolar gas kafadan gider.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 27, 2020, 07:30:08 PM

tebrik ederim dostum.

Kyberswap üzerinden bozdurmaya çalışsaydım ortalama ~4.8 Ethereum (1920 dolar) ödemek zorunda kalacaktım.
bu konu ile ilgili bir soru soracağım. 1inch'ten bazen token bakıyorum da en fazla gas hep kyber'de çıkıyor. bunun nedeni hakkında bilgisi olan var mı? orası resmen kara delik gibi. 500 dolarlık token alsan 50 dolar gas kafadan gider.

Çok eski incelediğim için tam hatırlamıyorum ama Kyber'de 2000+ knc hodl edince günlük 10 trade bedavaydı. Fiyat çok yükseldiği için 2000 knc şu an fazla ediyor olabilir inceleme zamanı uygundu. Yine yanlış hatırlamıyorsam knc tutanlara giden kesinti miktarı da vardı bu kesintinin artmasına sebep olabiliyor ilaveten biraz daha yüksek gwei ücreti ile işlem gerçekleştiriyorlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
August 28, 2020, 01:40:04 AM

tebrik ederim dostum.

Sebebi Kyber'ın aggregator yani birleştirici olması. uniswap, bancor ve balancer likidite sağlayıcı. 1inch ve kyber ise aggregator. Likidite sağlayıcılar sadece kendi havuzları üzerinden takas yaparlar. Birleştiricilerse dahili ve harici her türlü likiditeden faydalanmaya çalışırlar. Bu nedenle gas ücreti artar.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
September 06, 2020, 01:46:08 PM

tebrik ederim dostum.

Bu konuda detaylı açıklamayı hiburak yapmış. Ben genelde Uniswap kullanıyorum. Uniswap üzerinden 1inch poolu kullandığım da oluyor. ETHgasstation'a göre Uniswapv2'de gwei 117lere kadar düşmüş durumda. Yani gerçekten satın almak istediğin bir token varsa, şu an almak için uygun. Ben eskiden centralized exchangelere göre daha kolay ve ucuz diye tercih ediyordum ama şu an işlem yapmıyorum.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
September 06, 2020, 05:54:41 PM

başarılı bir trade olmuş ama sizin de başlıkta belirttiğiniz gibi shit coinlerle gerçekleştirilmiş ve oldukça fazla sayıdaki tokene yapılmış olan yatırım, biraz fazla riskli yatırım olabilir. yine de çok iyi sayılabilecek miktarda kazanarak; bu piyasada fırsatların asla bitmeyeceğini ve doğru zamanda gerçekleştirilmiş işlemler ile dağınık bir portföyün bile iyi geri dönüşler oluşturabileceğini göstermişsiniz. tebrik ederim.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
November 24, 2020, 02:02:14 AM

Bu başlikta bahsetmiş olduğum vurgun stratejisiyle 100,000 DNT üzerinden 6700 dolar kâr yapma fırsatı yakalamışım ama 1680 dolar kâr ile yolumu ayırmışım. DNT’nin değerlenecek bir proje olduğunu bilsem de Flow, Graph, Nucypher gibi projeleri fonlayarak daha garanti bir yolu tercih etmişim. Sırf Nucypher için aldiğim Ethereumlar 4200 dolar değerlenmiş. Graph ve Flow da tartışmasız senenin en iyi iki projesiydi. İyi bir deney olmuş.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
April 23, 2021, 12:16:12 AM

10ar dolardan satın almış olduğum toplamda 48 adet shitcoin sepetim duruyor olsaydı bana getirisi 7158 dolar olacaktı.

10ar dolardan satın almış olduğum shitcoin sepetini bozup tutacağımı söylediğim 100,000 DNT'yi tutuyor olsaydım bana getirisi 27766 dolar olacaktı.

Bu konu hiç piyasa bilgisi olmayan birinin big crash sonrası rastgele holdluk bir coin sepeti oluşturarak parasını 14 ile 56 kata kadar katlayabileceğine dair canlı bir kanıttır.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: