Bitcoin Forum
May 02, 2024, 08:45:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Telegram'ı Beklerken LINE'dan Kripto Hamlesi  (Read 177 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 03, 2020, 12:26:25 PM
Merited by Blacknavy (2)

Bir süredir güzel masallar dinlediğimiz Telegram'ın kripto para olayı resmen SEC sebebiyle askıya alındı. 2 yılı uzun süredir devam eden, peri masalı nasıl bitecek bilmiyoruz. Ancak ABD'li mesajlaşma uygulaması bu konuda bir ilerleme kaydedemese de Asya'lı mesajlaşma devi için her şey hazır...

Line'in yaptığı duyuruya göre bu yılın Nisan ayı sonlarında hazır olması beklenen platformda;

Token'in adı LINK, kısaltması LN. (https://coinmarketcap.com/currencies/link/)
Sermayesi 5.06  milyar $
Kuruluş tarihi: 31/01/2020

Yine duyuruda yer alan bir detaya göre, Line mesajlaşma uygulamasına entegre bir kripto varlık cüzdanı olacak ve bu cüzdan BitMax ile entegre çalışacak. Yani hem kripto para saklama hemde merkezi borsa trade'ı mümkün kılacak. Ancak sanırım farklı bir sürümü olacak bu BitMax'ın çünkü başlangıçta listelenecek coinler şöyleymiş; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC).

Ve sanırım ilk aşamada sadece Japon vatandaşlarına.

LINE’s Digital Currency “LINK” to Launch in Japan

TOKYO – January 30, 2020 – LVC Corporation ("LVC"), a subsidiary of LINE Corporation ("LINE") and operator of LINE's cryptocurrency and blockchain-related businesses, announces plans to begin trading its digital currency in Japan from as early as April 2020. Dubbed “LINK,” the coins are issued by LINE TECH PLUS PTE. LTD. (“LTP”), LVC and LINE’s subsidiary.

Since launching on the BITBOX cryptocurrency exchange on October 16, 2018, LINK has been available to users worldwide except in Japan and the United States. Concurrently, LVC has been preparing to roll out the coins in the Japanese market in accordance with the Japan Virtual Currency Exchange Association’s (JVCEA) official process to handle new digital currency.

LVC is currently developing a system in preparation for LINK’s debut in Japan. The coin’s official release date (currently scheduled to be in as early as April 2020) will be announced separately once it is determined.

A separate announcement will also be made once the handling of LINK on the BITMAX cryptocurrency exchange as well as other details are determined.

About LINK

(1) Name: LINK

(2) Ticker: LN

(3) Issuer: LINE TECH PLUS PTE. LTD.

(4) URL: https://link.network/

About LVC Corporation

(1) Name: LVC Corporation

(2) Head office: Sumitomo Fudosan Osaki Garden Tower 22F, 1-1-1 Nishishinagawa, Shinagawa-ku, Tokyo

(3) Representative: Yongsu Ko, Representative Director and CEO

(4) Business: Holding company operating cryptocurrency brokerage and blockchain-related businesses

(5) Capital: JPY 5.06 billion (as of October 4, 2019)

(6) Established: January 31, 2018

(7) Registration number: Cryptocurrency exchange agency, the Kanto Local Finance Bureau No.00017

About LINE TECH PLUS PTE. LTD.

(1) Name: LINE TECH PLUS PTE. LTD.

(2) Head office: 10 Anson Road, #23-14L International Plaza, Singapore 079903

(3) Representative: Yongsu Ko, Representative Director and CEO

(4) Business: Purchase and sales as well as intermediary trading of digital currencies through the BITBOX cryptocurrency exchange, and issuance of LINK (digital currency)

(5) Established: April 11, 2018

About BITMAX services

・To begin using BITMAX, users tap the BITMAX icon in the Wallet tab in the LINE app. Next, they are prompted to read through and accept the terms of use, register their personal information, and complete the identity verification process. Users can start trading once LINE finishes verifying their identity.

・Users can verify their identity by (1) linking their bank account and presenting a piece of photo ID, (2) postal mail, or (3) using the “Verify with your smartphone” option. More information can be found at the link below:

http://bitmax-mag.line.me/archives/15216188.html (Japanese only)

・Type of service: Operation of a brokerage allowing purchase and sales of digital currencies with fiat money

・Listed cryptocurrencies: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC)

・Available to: Users who meet the following description at the time of opening a new BITMAX account.

- Owner of a LINE account

- Between 20-74 years old

- Resident of Japan

More details on the conditions for opening a BITMAX account can be found under "Section 4 - Opening a BITMAX Account" in the BITMAX Terms of Use:

https://terms2.line.me/lvc_terms (Japanese only)

・Fees: Opening a BITMAX account is free, but fees will apply to deposit and withdraw yen as well as to withdraw cryptocurrencies. Additionally, while there are no trading fees, there may be spreads (difference between the buying and selling price). More information on various fees can be found under "Trading Overview and Fees" here:

https://terms2.line.me/lvc_outline (Japanese only)

・Important points to keep in mind when trading cryptocurrencies can be found under "About the Service Provider and Trading Risks, etc." here:

https://terms2.line.me/lvc_adnotice (Japanese only)

Kaynak: https://linecorp.com/en/pr/news/en/2020/3063

Bu arada bir yandan yazarken bir yandan da araştırdığım üzere Line zaten LN tokeni 2018 sonlarında Bitbox üzerinden alım satıma açmış ancak Japonya'daki bir takım yasal düzenlemeler nedeniyle işler istenilen gibi gitmemiş. Şimdi bunu atlatabilecekleri bir borsa olarak BitMax'ı görüyorlar anlaşılan.
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 03, 2020, 08:16:38 PM

Harika bir haber gerçekten. Teşekkürler paylaşım için. Okurken gözlerim şöyle oldu Shocked

LINE uygulamasını sanırım whatsapp'tan bile önce kullanmıştım. Sene 2011 falandı... O zamanlar Viber da çok popülerdi; ikisini kurup kullanmıştım uzun bir süre. Hatta sticker olaylarına ilk giren LINE'dı diye hatırlıyorum. Şimdi bu gelişmeyle hem Facebook'un messenger'ına hem de Telegram'a fark atmış...

Tek anlamadığım nokta neden LINK adını aldığı! CMC'den baktım, Chainlink (LINK) var halihazırda kullanılan. İsim benzerliğinden dolayı kafa karışıklığı yaşatabilir. Oysa "LINE" adı da kısaltması da boşta görünüyor.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
February 03, 2020, 09:16:09 PM

Line benimde ilk kullandığım mesajlaşma programı Smiley. Bu gidişle telegram birşey çıkaramaz. Ne ettikleri belli bile değil, bir öyleler bir böyle.
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 04, 2020, 01:54:34 PM

Harika bir haber gerçekten. Teşekkürler paylaşım için. Okurken gözlerim şöyle oldu Shocked

LINE uygulamasını sanırım whatsapp'tan bile önce kullanmıştım. Sene 2011 falandı... O zamanlar Viber da çok popülerdi; ikisini kurup kullanmıştım uzun bir süre. Hatta sticker olaylarına ilk giren LINE'dı diye hatırlıyorum. Şimdi bu gelişmeyle hem Facebook'un messenger'ına hem de Telegram'a fark atmış...

Tek anlamadığım nokta neden LINK adını aldığı! CMC'den baktım, Chainlink (LINK) var halihazırda kullanılan. İsim benzerliğinden dolayı kafa karışıklığı yaşatabilir. Oysa "LINE" adı da kısaltması da boşta görünüyor.

Yanlış anlaşılma olmasın token adı LN. Link projenin adı.
Sizin bahsettiğiniz projenin adı ChainLink ve token adı LINK. Biraz karışıyor tabi böyle olunca.
lossnet
Legendary
*

View Profile
February 04, 2020, 05:20:15 PM

Sizin bahsettiğiniz projenin adı ChainLink ve token adı LINK. Biraz karışıyor tabi böyle olunca.

Evet hocam, aynen öyle. CMC'den kontrol ettiğimde LINK (LN) olarak görünüyor. Yani elbette tokenin adı LN ama LINK ismi de geçtiğinden dolayı aramalarda LINK ve benzeri olanlar da görünüyor. LINE (LINE) olarak isimlendirselerdi daha iyi olurdu sanki. Onu demek istedim... Piyasaya çıksa da alsam valla beni heyecanlandırdı bu proje.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 04, 2020, 05:27:29 PM

Evet hocam, aynen öyle. CMC'den kontrol ettiğimde LINK (LN) olarak görünüyor. Yani elbette tokenin adı LN ama LINK ismi de geçtiğinden dolayı aramalarda LINK ve benzeri olanlar da görünüyor. LINE (LINE) olarak isimlendirselerdi daha iyi olurdu sanki. Onu demek istedim... Piyasaya çıksa da alsam valla beni heyecanlandırdı bu proje.

Aslında teknik olarak zaten trade edilebilir durumda.
Burada @vycl87'nin duyurduğu LINE uygulamasına entegre olacak bir cüzdan sunması olacak.

Bitbox'da halen trade'e açık;

https://www.bitbox.me/exchange/?coin=LN&market=USDT
Pek hacim yok ama yaklaşık 9$'dan işlem görüyor.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
February 06, 2020, 04:05:04 PM

Her ne kadar LINE uygulaması kendi sektörünün gerisinde kalmış olsa da ve rakipleri kadar kullanılmıyor olsa da çok güzel bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Uygulamanın çok fazla kullanılmıyor olması nedeni ile ICO sürecinden pek fazla kişi haberdar olamadı fakat bu hamle ile LINE yeniden sektörde geniş kullanıcı kitlesi elde edecektir diye düşünüyorum. Detaylara da bakıldığı zaman projenin oldukça güzel olacağını ve yatırımcısını Telegram gibi bekletmeyeceğini görüyor olmak oldukça güzel. Bu haber sonrasında LINE hakkında haberleri ve sosyal medya profillerini daha sıkı takip etmeyi ve bu projede yatırımcı olmayı düşünüyorum.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 06, 2020, 05:20:19 PM

Her sektörün bir gelişeni oluyor. Örneğin Facebook alanının öncüsü olarak çok ekmek yedi ve devam ediyor. Arkasından gelen benzerleri tutmadı. Twitter kendi alanının en iyisiydi ve orada kaldı.
Her şey için geçerli. Whatsapp çok önemli bir gelişmeydi ama Telegram oyunu başka boyuta taşıdı ve taşımaya da devam ediyor.
Line ise bu sektörde çok yerel kaldı. Uzunca bir dönem reklam kampanyaları yürütselerde Whatsapp'ın ekmeğinden pek pay alabildiklerini söylemek zor.

Kripto işinde öncü konumundalar ama görebildiğimiz kadarıyla bir hype yakalayamadılar. Ancak daha çok hitap ettiği Asya'da kullanımı sanırım daha fazla, bu durumda eminim ki bu uygulama için cüzdan ve kripto borsası olayı kullanılır olacaktır. Ama olur da Telegram yürütürse gemisini o zaman işler değişebilir.
hakan3015
Member
**

Activity: 154
Merit: 17

View Profile
February 07, 2020, 07:56:55 AM

Line uzakdoğuda en çok kullanılan mobil aplikasyon. Bunu uzakdoğu ziyaretlerimde de sıkça tecrübe ettim. Düşünüldüğü zaman linenin bu tarz bi girişimde bulunmasını normal karşılıyorum. Uzakdoğu ülkelerinin kripto paralara olan ilgisini hepimiz yakından biliyoruz. Line ekibinin bu anektod dikkatinden kaçmamış ve girişimde bulunma kararı almış. Şunu da söyleyebilirim uzakdoğu ülkelerinde line ülkemizdeki whatsapp kullanımına eşit diyebilirim. Popülerlik seviyesini anlamak açısından yeterli diye düşünüyorum.
pagong0x
Member
**

Activity: 350
Merit: 52

View Profile
February 07, 2020, 12:21:46 PM

Asya pazarı için büyük bir hamle. Cidden heyecanlandım bu habere. Üstelik Bittrex ortaklığı da yabana atılacak iş değil...

LN detaylarını çok merak ediyorum. Token metrics detayları var mı?
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 07, 2020, 12:53:47 PM

Asya pazarı için büyük bir hamle. Cidden heyecanlandım bu habere. Üstelik Bittrex ortaklığı da yabana atılacak iş değil...

LN detaylarını çok merak ediyorum. Token metrics detayları var mı?

Bittrex değil hocam, BitMax!
Aman dikkat büyük fark yaratır bu tarz ayrıntılar. Zaten mantıken Bittrex'den böyle bir hamle gelse şüpheli yaklaşırdım açıkçası. ABD-Çin arasında soğuk rüzgarlar estiğini unutmayın.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
February 07, 2020, 03:36:32 PM

evet bu tür haberler artmaya başladı artık koridorlarda whatsap olsun line olsun bir çok büyük şirket kripto para işine giriyormuş gibi söylentiler geliyor. bunlar aslında boğanın ayak sesleri arkadaşlar.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 07, 2020, 04:05:58 PM

telegramın para çıkarması falan biraz yılan hikayesine döndü, onu line gibi diğer iletişim uygulamaları geçmek için adım attılar söylentiler bu yönde haberler vs bakalım ne olacak.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
February 10, 2020, 11:54:22 AM

zamanında kik messenger kin i yayınlamıştı. 1300 e kadar yükselmişti 2018 ocakta. şu anda sadece 4.

350 de 1 ine indi fiyatı iki senede.

lossnet
Legendary
*

View Profile
February 10, 2020, 04:14:43 PM

Aslında teknik olarak zaten trade edilebilir durumda.
Burada @vycl87'nin duyurduğu LINE uygulamasına entegre olacak bir cüzdan sunması olacak.

Bitbox'da halen trade'e açık;

https://www.bitbox.me/exchange/?coin=LN&market=USDT
Pek hacim yok ama yaklaşık 9$'dan işlem görüyor.

Yeni gördüm bu mesajını. Şimdi baktım borsadan, fiyatı 13 dolara zıplamış bugün. Oldukça yüksek bir fiyat. Aslında 9 dolar bile çok yüksekmiş. Hacim de epey düşük görünüyor burada: 1000 USD civarında. CMC'ye eklenmiş olsa daha rahat takip edilebilirdi. Başka hangi borsalarda trade ediliyor acaba?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: