Bitcoin Forum
May 22, 2024, 08:05:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Düzeltme gelir mi? Düşüş ne zaman?  (Read 364 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 08, 2020, 01:23:22 AM

Arkadaşlar şuan malum başta ether olmak üzere yeşil bir piyasanın içindeyiz.
Bitrex trade şampiyonu olan yükselişin para girişi ile desteklenmediğini söylerek düşebileceğini ima etti.

Sizce düzeltme gelir mi? Gelecekse ne zaman gelir? Önümüzdeki bir haftalık ve bir aylık süreçler için fikirleriniz nelerdir?
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1317

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 08, 2020, 09:10:00 AM

Söylenen şey çok doğru, bu temel analizin temelinin de temeli bence ve durum değişmediği sürece her şey boş. Piyasanın canlanması, yükselişin başlaması için ekosisteme taze para girmesi şart. Diğer durumlardaki her türlü yükseliş (hatta düşüş) eğilimi yapaydır, tutunabilirliği yoktur.
Fakat önemli bir durumun altını çizmek lazım, cmc, borsa verileriyle vb para girişini anlamanın yolu yok, yani "borsalarda kripto satın alımı yok, o halde giren para da yok" gibi (veya buna benzer) varsayımları geçerli değil, belki alttan alttan içeri para akıyor, belki tam tersi.
Ancak ben hep söylediğim gibi, topluluk fikrinin piyasanın dominant unsurlarından birisi olduğuna inanıyorum, çoğu kişi gibi etkisiz eleman olarak görmüyorum ve topluluk bu yıl koşmak istiyor, gerçekleşecektir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 08, 2020, 11:00:34 AM

piyasa gerçekten şuan çok güzel gidiyor. ethereum öncülüğünde diğer tokenlerde yükselişlerini sürdürüyor. Kısa kısa küçük düzeltmeler belki gelebilir ama ana trend yukarı yönde. saygılarımla.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 08, 2020, 12:55:53 PM

elimize vermeden yükselis devam etmez. Suan herkes ulan alsak mı tren kalkıyor diyor demekki almamak lazım
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1103
Merit: 261

View Profile
February 08, 2020, 01:03:38 PM

Bence kan gölüne dönmez ortalık hafif bir düzeltme gelebilir sadece his ytd.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 08, 2020, 01:53:27 PM

Arkanıza yaslanın ve biraz bu dönemin keyfini sürün. Zaten halving öncesine gelmiş durumdayız; düşse satamazsanız, çıksa alamazsınız.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 08, 2020, 04:14:09 PM

Hem BTC hem de ETH tarafında 30 Ocak'ta başlayan kademeli yükseliş devam ediyor. Bu da piyasadaki pek çok kriptoyu olumlu etkilemiş görünüyor. Düzeltme bugün de gelebilir 1 hafta sonra da... Ama fazla gecikmeden mutlaka gelecektir. Soluksuz yükselişlerin devamında kar satışlarının olması normaldir. Özellikle psikolojik sınır noktalarında aşağı salmalar sık görülür. Bunu BTC için 10.000, ETH içinse 250 USD seviyelerinde görebiliriz.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 08, 2020, 07:53:10 PM

Söyleyeceklerim asla yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır kendi fikrim fakat. Bu saatten sonra düzeltme falan olmaz, 1 senedir böyle istikrarlı bir şey görmedim. Düzeltme oluyorsa da %1 falan oluyor. Kaldığı yerden devam ediyor. Bana göre açık bir şekilde boğa sezonuna girdik. 1 aydır etherdeyim ve orada kalmayı düşünüyorum 400$'ları göreceğini düşünüyorum.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
February 09, 2020, 12:38:33 AM

gıdım gıdım artıyor (gerçi hızlı artınca da "çok hızlı oldu" diyoruz Grin ) şimdi dakkada bunlar -%20 falan çakmazlar inşallah, sonra bi 10 milyar dolar daha, düşmedi mi bi 10 milyar daha, piyasa pert...24 aydır süren düşüş eğiliminin bitmesi herkesin dileğidir (shortçular hariç Wink )

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 09, 2020, 06:53:15 AM

Söyleyeceklerim asla yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır kendi fikrim fakat. Bu saatten sonra düzeltme falan olmaz, 1 senedir böyle istikrarlı bir şey görmedim. Düzeltme oluyorsa da %1 falan oluyor. Kaldığı yerden devam ediyor. Bana göre açık bir şekilde boğa sezonuna girdik. 1 aydır etherdeyim ve orada kalmayı düşünüyorum 400$'ları göreceğini düşünüyorum.

Düzeltme yapmadan sağlıklı yükseliş ve kalıcı yükseliş olamaz.
Bkz: 2017/Aralık

Ancak boyutu da önemli elbette ne kadar sağlam ve altını doldurarak yükselirse aşağı indiği zaman geri gelmesi o kadar kolay olur.
Bu nedenle düzeltme olmayacak demek çok mantıklı değil.

Ve evet Ethereum çok iyi bir trend yakaladı umarım bunu sürdürebilir. Sadece USDT karşısında değil, BTC karşısında da iyi yükseliş gösterdi son 1 haftada.
alisayin
Jr. Member
*

Activity: 47
Merit: 1

View Profile WWW
February 09, 2020, 08:18:51 AM

Düzeltme gelir tabi bitcoin bir yarılansın sonra bitcoinde ufak bir düzeltme olur.Halvinge 3 ay kala ne düzeltmesi arkadaş.2 Senedir düşe düşe düzeltme yapacak bir yer kalmadı.Mayıstan sonra ufak bir düzeltme sonra yükselişe devam.Yükseliş bir hafta önce hem btc de hem altcoinlerde başladı ve devam edecektir.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
February 10, 2020, 01:16:57 PM

Ufak bir düzeltme geldi gibi gözüküyor ancak nereden dönecek bilinmez. Bitcoin 8900 leri test edebilir. Ethereum çok iyi değerlendi. Bence 200 altına zor sarkar.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
February 12, 2020, 06:03:39 AM

yarılanmaya ne kaldı sunun surasında.
ben yarılamanya kadar btc nini ath yi gorecegini dusunuyorum.duzeltmede yarılanma sonrası gelir kanımca.

altlar btc bazında cok buyuk bir dusus yasabilir bu surecte.
alt-btc oranınızı iyi ayarlayın.
hakan3015
Member
**

Activity: 154
Merit: 17

View Profile
February 12, 2020, 01:08:37 PM

Çinde yaşanan salgın bitcoine fazlasıyla yaradı. çindeki şirketlerin hala tam olarak faaliyete geçmemiş olması ve tatil dönüşü çin borsasının Yüzde -7 kapanış yapması hala daha toplayamamış olması çindeki yatırımcıları kripto para borsalarına çektiği aşikar. Salgınla ilgili yaşanacak pozitif haberler vs. çin borsası toparlama eğilimine geçerse bitcoinden tekrar çin borsalarına geçiş görülebilir ve haliyle kripto para borsasında düşüşler yaşanabilir. Çin borsalarını ve haberlerini takip etmek gerekiyor. bitcoinin yükseliş düşüşüyle ilgili orantılı olacağınını düşünüyorum. YTD
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
February 12, 2020, 05:09:25 PM

Erkan Öz'e göre yarılanmaya yakın bir tarihte nisan ayı gibi sert düşüş gelir dedi. Zaten yarılanma fiyatlanması spekülasyonları ve çılgınlığı ile mart nisan gibi bitmiş olacak. 2021-2022 içinse 80k dolar diyor btc için cemil şinasi türün ise 40-60k arası gibi rakamlar kullandı.

Bu arada ETH an itibari ile iyice show yapmaya başladı.

---

Hakan3015 çin borsasını nasıl takip edebilirim?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 12, 2020, 06:52:25 PM
Merited by Blacknavy (1)

...
Sizce düzeltme gelir mi? Gelecekse ne zaman gelir? Önümüzdeki bir haftalık ve bir aylık süreçler için fikirleriniz nelerdir?

Cevabını en çok merak ettiğim soru bu günlerde bu. Piyasa iyice yükselmişken 10k altına sarkacağını bekliyordum bende. Long-Short ve kullanılan kredi miktarlarına bakınca piyasanın ne kadar hassaslaştığını görebiliyorsunuz. Aşırı derecede long kredisi alınmış idi. Malumunuz artık yoğun margin-forex piyasası şartları altındayız.

Bu şekilde piyasa zaten yükseliş trendinde iken açılan longlar hassaslaşıyor. Herkes "kâr cepte güzeldir" deyip aldığı krediyi de dumplayıp bir oh çekmek istiyor. İşte düzeltme o zaman geliyor. Bu kırılgan-hassas dönemleri iyi tahlil edip önceden kenara çekilmekte fayda var. Ben btc olarak değil de artık dolar olarak mutlu olmaya çalışıyorum. Sonuçta btc'yi yiyemiyoruz : ) Doğrusu btc biraz daha ilerledikten sonra tekrar bi 8-9k arasını görmesini umuyorum.

Grafikte günlük olarak bakınca;
* Bitcoin her dip yaptığında altını daha sağlama alıyor.
* Dip'ler sürekli kademe yükseltiyor. BTC güven tazeliyor her defasında
* 8-9k bölgesi yeni muhtemel bir dip için ideal bir bölge olarak görünüyor.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
February 15, 2020, 06:06:26 PM

Şuan market bir düşüş içine girdi. Muhtemelen yarın tekrar uçuşta olacağız.
ETH çok fazla yükselmesine rağmen düşüşlerde o kadar sert düşmüyor. ETH'den çıkıp BNB'ye girmiştim. BNB daha yavaş yükseliyordu ama iş düşüşe geldimi ETH'den fazla düşüyor anasını satımın coini.
Keşke ETH'de hiç kıpırdamadan kalsaydım.
USD olarak kardayım fakat ETH sayım sürekli düşüyor Cheesy

Ben ETH'nin sergilediği performansı BTC'ninde önümüzdeki günlerde sergileyeceğini düşünüyorum. Değeri artmış ETH'lerle ile daha hızlı pumlanabilir.
BTC'nin asıl boğası MART-NİSAN'da olabilir. ETH 320 USD civarına geldikten sonra ben hafiften BTC'ye geçmeyi düşünüyorum.

hakan3015
Member
**

Activity: 154
Merit: 17

View Profile
February 15, 2020, 09:23:05 PM

Bugün sanki bi düzeltme haraketi başladı gibi ama gidişat ne gösterir bilinmez Düzeltme ile gelen yükseliş her zaman sağlam ve olması gereken düzeltme gelmeden devamlı yükseliş olursa düşüşü sert olur Smiley
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
February 15, 2020, 10:38:04 PM

inş yarın toparlar düşüş sert oldu bugün.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 16, 2020, 08:01:31 AM

Sağlam bir düzeltme geldi, beklediğimiz gibi. Sabah olana kadar piyasa yönüne karar verir sanmıştım ama hala kararsız görünüyor. Doğrusu ben düzeltmeyi 8-9k arası bekliyorum hala. Bu yüzden alımlarımı kademeli yapıyorum bu düşüşlerde.

Dünkü düşüşten daha önemlisi dün o sırada binance'ın kilitlenmesi. Bu çok dikkatimi çekti. 10k altına sarktığında binance ekranları çöktü, mobilden bile işlem yapılamadı. Bütün bunlar kafamda soru işaretleri oluşturdu. Hiç bir zaman online borsalara tamamen güvenmemek gerekiyor.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████