Bitcoin Forum
May 02, 2024, 06:35:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Milli eğitim bakanımızdan muhteşem açıklama "Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa"  (Read 148 times)
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1289

View Profile
February 09, 2020, 11:26:54 AM

Hürriyet gazetesinden Babacan, Millî Eğitim Bakanı Selçuk'un Bakanlar Kurulu'nda mesleki eğitimin öneminden bahsederken yaptığı açıklamaları aktardı. Buna göre Selçuk "Sanayici bizden nitelikli ara iş gücü istiyor. Herkes üniversiteli olmak zorunda değil. ‘Sen ağa ben ağa, bu inekleri kim sağa’ durumu var yani" dedi.

Sanki orta okulda sınıfta kalmayı kaldıran benim lan açığı görüyorsun sistem bir boka yaramıyor düzelt ozaman boş konuşacağına düzeltmek için birşeyler yapın ya

Kaynak : https://t24.com.tr/haber/milli-egitim-bakani-sen-aga-ben-aga-bu-inekleri-kim-saga-durumu-var,860052

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714631726
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714631726
Reply with quote  #2

1714631726
Report to moderator
1714631726
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714631726
Reply with quote  #2

1714631726
Report to moderator
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 09, 2020, 01:11:40 PM
Merited by Bthd (1)

Eee kardeşim, o zaman niye her yere üniversite açtınız? Adı sanı bilinmeyen, bir ton üniversite ve bunlarda "hocayım" diyen bir çok memur. Bu ülkedeki sorunun ana nedeni kimse kusura bakmasın, AKP hükumetidir. Herkes mühendis olur mu? Yahu cin ali çizemeyip, mimar olan var.

Benim artık tek ümidim var. Yeni bir dönem başladığında, bu üniversitelerin kapatılıp, her bölgede en fazla bir tane olacak şekilde, kalitenin artırılması lazım. Diyeceksiniz ki bu kadar memur ne olacak, üzgünüm ama bu torpille girenlerin hepsinin işten çıkarılması gerekir. Hatta daha ileriye gidip, Prof. tanımını da uluslararası standartlara getirilmesi lazım, yani 3-5 öğrencinin yaptığının üzerine yatarak Prof. olmak değil de, bu mesleğe gönlünü vermiş kişilerin sadece Prof. olarak devam etmesi gerekir.

Kısaca dostlar, doğru düzgün bir ekip gelirse, Türkiye'de yapacak çok iş var.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 10, 2020, 08:27:52 AM

Son 15 yıldır açılan üniversiteler önümüzdeki 15 yılda kapanmaya başlayacak. Sinyalleri gelmeye başladı.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 10, 2020, 12:23:20 PM
Merited by Blacknavy (2), Bthd (1)

Olayın özeti şu;

***Desteksiz gelen büyüme, sonunda daha büyük oranda küçülmeyi gerektirir.***

Yani bir plan yapmadan, sadece büyümek için bir şey yaparsanız böyle patlarsınız. İhtiyaca göre okul değil, kafaya göre okul açmanın anlamı yokmuş demek ki! Herkesin memur olmaya çalıştığı bir dönemdeyiz.

Olayı şöyle özetliyim. Geçtiğimiz günlerde zorla bir kamu kurumunda memur olabilmiş eski bir abimle konuşuyorduk. Kendisi çok çekmiş özel sektörden. Haliyle devletin çatısı altına girmek, düzenli gelir elde etmeyi daha sağlıklı görüyor. Benim gibi özel kurumda çalışmayı yük olarak, risk olarak görüyor. Bana ilk cümlesi neden memur olmadın be oldu. Bende kendimce sebeplerini daha iyi para kazandığımı açıkladım. Koşullarımın da iyi olduğunu falan anlattım. Ama hayır memurken alacağım x maaşın 2-3 katını kazanıyor olmam önemli değildi onun için.

İşte memleketçe bu durumdayız. Herkesin kafada aynı söz: "Azıcık aşım ağrısız başım".
Ama bu şekilde zaten küçülüyoruz ya.

Bazen eleştirsem de Abbas Güçlü'nün bir fikri var her yerde dile getiriyor.  Türkiye'deki iş tanımı sayısı ile Avrupa ülkelerini kıyasladığında Türkiye'de mevcut iş tanımının 10-20 katı iş tanımı olan ülkelerden bahsediyor. Şimdi burada meslek sayın desem, herkesin aklına polis, asker, memur, öğretmen, bankacı vs gelir. Çünkü üniversitede aldığımız eğitimlerin alanı kısıtlıdır. Bakın ülkemizde eğitimini aldığı işi yapan kaç kişi vardır? Çünkü üniversite bizde sadece bir kağıt parçası olan "diploma"yı ifade eder. Yeterlilik, yetenek önemli değil! Diploman varsa sen öğretmen olursun.
Yani düşünsenize 17-18 yaşınızda üniversite kazandınız ve bölümünüz herhangi bir öğretmenlik. Ve sizi bu bölüme atayan sınavın sizin "öğretmenlik becerinizi" ölçme gibi bir amacı bile yok. Eğer Üniversite sınavı ve KPSS'den yüksek puan alabiliyorsanız artık siz öğretmensiniz. Anlatamıyor, öğretemiyor olmanızın önemi yok. KPSS'den puan almışsın ya! Gelecek nesilleri sen eğitebilirsin! Hatta daha ileri giderim. 25 yaşında öğretmen oldun. Artık emeklilik yaşı 62/65 55 yaşına kadar öğretmen olacaksın ve halen bilgi aktaracaksın. Sizce 35 sene önce eğitim almış birisi olarak siz yeterlimisiniz? Ben 45-50 yaş arası öğretmenleri ciddi bir sınava soksalar ve "samimi" bir değerlendirme yapsalar en az %70-80'inin öğretmenlik yapamayacağını söylerler. Çünkü kendini geliştirme diye bir şey yok.

Bizde ki en büyük sorunlardan birisi bu. Siyaset yasaya, ekonomiye ve hatta eğitime çok müdahil oluyor. Ülkenin gerçek anlamda bir eğitim haritası, planı yok. Okul yap, öğretmen al çocukları oyala... Arada işte basit konuşmayı yazmayı öğret geç...

Yazık oluyor...
Adını bile telaffuz edemediğimiz çıkınca Türkiye'de çalışamayacak bölümler var bizde. Zihniyetin değişmesi lazım, yoksa işimiz zor...
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
February 10, 2020, 02:16:54 PM

Benim bildiğim kadarıyla yıllardır ABD'den süt ithalatı yapıyoruz. Hepimiz ağa olduk sütü de Amerikalılar sağıyor.

Yerli üretim tesisleri, eski bakanınız Kemal Unakıtan'ın dediği gibi babalar gibi satıldı. Ülkede sağacak inek bile kalmadı.

turn the page
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
February 10, 2020, 03:05:41 PM

Ulkede "aga" sayisi kac kisi ki? Avrupa ulkeleri arasinda en yuksek asgari maas alan insan yuzdesi bize ait. "Sen aga ben aga inekleri kim saga" gibi bir sozu "Milli Egitim Bakani" mevkisinde birisinin soylemesi cok, cok, cok terbiyesizce olmus.

Acaba nasil bir cevap bekliyor? "Sen otur agam, ben inek sagam." gibi bir cevap mi? Mantiksiz, sacma sapan laflar.

2023.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 10, 2020, 04:01:51 PM
Merited by Bthd (1), Blacknavy (1)

Piyasada ara eleman bulmak gerçekten çok zor. Ara eleman 2 yıldan sonra dünya kadar üniversite olduğu için artık veriyor parasını 4 yıllık mühendislik fakültesine geçiyor. Haklı mı yüzde yüz haklı ara eleman olarak çalışacağı zaman dünya kadar iş yükü olacak omuzlarında ama işveren paraya gelince asgari ücret ile başlarsın diyor. Mühendislikte ise işveren bir şekilde imza yetkisine sahip mühendis çalıştırmak zorunda olduğu için asgari ücretin iki katıyla başlıyor direk işe.

Hükümetin politikası hep yanlıştı aslında. Her yere üniversite açmak bu işe çare değil. Ara elemanı doğru yerde doğru şekilde iyi bir ücretle çalıştırırsan eğer piyasada ki denge sağlanır.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
February 10, 2020, 07:14:22 PM

Acilen sinifta kalma gelmeli ve mümkünse herkes liseye gitmemeli. Özellikle meslek liselerinden mezun olan öğrenci ne doğru düzgün iş sahibi oluyor ne de doğru düzgün üniversiteye gidiyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: