Bitcoin Forum
May 02, 2024, 08:33:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mart-Nisan-Mayıs Ayları için Fiyat Tahminleri  (Read 124 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 12, 2020, 11:39:14 PM
Merited by Blacknavy (1)

Halving olana kadar 3 aylık süreçte sizce fiyatlar ne şekilde olacak.
Erkan Öz'e göre Mayıs'a kadar yükseliş olacak fakat mayıstan hemen önce büyük düşüşler olacak.
Bana bu fikir mantıklı geldi, şimdi korona virüsü ve halving beklentisi ile birlikte bir hava yakalanmış durumda. Halving'e yaklaştığımızda ise fiyatlanma bitmiş -  fiyat olması gereken değerinde üzerinde bir hal almış olacaktır. Mayıs ve Mayıs öncesi dump beklemek mantıklı olabilir.

Mart Nisan ve Mayıs ayları için fiyat tahminleriniz var mı?
1714681987
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714681987
Reply with quote  #2

1714681987
Report to moderator
1714681987
Hero Member
*

Ignore
1714681987
Reply with quote  #2

1714681987
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714681987
Hero Member
*

Ignore
1714681987
Reply with quote  #2

1714681987
Report to moderator
1714681987
Hero Member
*

Ignore
1714681987
Reply with quote  #2

1714681987
Report to moderator
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 13, 2020, 06:45:36 AM

Erkan Öz'e göre Mayıs'a kadar yükseliş olacak fakat mayıstan hemen önce büyük düşüşler olacak.
Bana bu fikir mantıklı geldi, şimdi korona virüsü ve halving beklentisi ile birlikte bir hava yakalanmış durumda. Halving'e yaklaştığımızda ise fiyatlanma bitmiş -  fiyat olması gereken değerinde üzerinde bir hal almış olacaktır. Mayıs ve Mayıs öncesi dump beklemek mantıklı olabilir.

Tahminde bulunmak çok zor. Bu konuda çok ilginç isimler var. Tom LEE, McAfee gibi insanlar her fırsatta tahmin paylaşıyorlar.
Ama içinde bulunduğumuz piyasa böyle tahminlerle yürümeyecek kadar spesifik. Bakın son bir kaç ay içerisinde her gün BTC düzeltmeye gidecek deniliyor ama her defasında da BTC bir adım yukarıyı zorluyor.

Geleceğe yönelik tahminim yok ama piyasa dinamiklerine dikkat edersek halving öncesi fiyatlama olumlu olmuş ve sonra bu fiyatlama bir süre askıya girer hatta geriler ve halving sonrası tekrar bir yükseliş başlar. Bu daha önce BTC'de 2 kez benzer şekilde yaşanmış. Gerçi ilk halving'dekini uyarlamak çok zor çünkü farkındalik ve hacim epey az. Ancak BTC'nin ikinci halving olayı sırasında gözlemlenmiş. Yakın geçmişte LTC halving'de bunu gördük aslında. Ancak LTC hala halving sonrası fiyatlamadı mesela ciddi olarak. (Fiyatlanacak demiyorum, belli olmaz. Bitcoin odaklı konuşmak lazım.) Ama LTC halving'i yaklaşırken herkes düşerken LTC epey yukarıyı zorlamaya çalışmıştı.

Psikolojik bir yükseliş etkisi var piyasada beklenen de buydu aslında. Genelde beklenenin tersi gibi bir izlenimi olsa da BTC şu an bizleri üzmüyor.

Ben şahsen 12-15 aralığıyla Mayıs'ı geçeriz diye düşünüyorum BTC'de.
Ethereum için fiyat tahminininde bulunmak ise kolay değil. Çünkü gelişmelerin ne ölçüde başarılı olacağını kestirmek güç. POS ne kadar stabil çalışır olacak, madencilikten ayrılanların tercihleri neler olacak vs. Bunları gözlemleyeceğiz.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
February 13, 2020, 08:27:21 AM

Erkan öz dahil çoğu kimsenin piyasayi çok iyi bilebilecegini pek zannetmiyorum. Bu piyasada her an her şey olabilir. Tam boğa geldi diye düşündüğümüz zaman bile ortalık kıpkırmızı olabilir. Şuan için herşey gayet düzgün gibi duruyor. Çoğu altcoin BTC ile yukarı yönlü gidiyor ters giden birşey yok. Bakalım daha ne kadar devam edecek. Ben dahil çoğu kimsenin beklediği eski boğalara daha var gibi.
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 13, 2020, 12:20:28 PM

Tahminde bulunmak çok zor. Bu konuda çok ilginç isimler var. Tom LEE, McAfee gibi insanlar her fırsatta tahmin paylaşıyorlar.
Ama içinde bulunduğumuz piyasa böyle tahminlerle yürümeyecek kadar spesifik. Bakın son bir kaç ay içerisinde her gün BTC düzeltmeye gidecek deniliyor ama her defasında da BTC bir adım yukarıyı zorluyor.

Geleceğe yönelik tahminim yok ama piyasa dinamiklerine dikkat edersek halving öncesi fiyatlama olumlu olmuş ve sonra bu fiyatlama bir süre askıya girer hatta geriler ve halving sonrası tekrar bir yükseliş başlar. Bu daha önce BTC'de 2 kez benzer şekilde yaşanmış. Gerçi ilk halving'dekini uyarlamak çok zor çünkü farkındalik ve hacim epey az. Ancak BTC'nin ikinci halving olayı sırasında gözlemlenmiş. Yakın geçmişte LTC halving'de bunu gördük aslında. Ancak LTC hala halving sonrası fiyatlamadı mesela ciddi olarak. (Fiyatlanacak demiyorum, belli olmaz. Bitcoin odaklı konuşmak lazım.) Ama LTC halving'i yaklaşırken herkes düşerken LTC epey yukarıyı zorlamaya çalışmıştı.

Psikolojik bir yükseliş etkisi var piyasada beklenen de buydu aslında. Genelde beklenenin tersi gibi bir izlenimi olsa da BTC şu an bizleri üzmüyor.

Ben şahsen 12-15 aralığıyla Mayıs'ı geçeriz diye düşünüyorum BTC'de.
Ethereum için fiyat tahminininde bulunmak ise kolay değil. Çünkü gelişmelerin ne ölçüde başarılı olacağını kestirmek güç. POS ne kadar stabil çalışır olacak, madencilikten ayrılanların tercihleri neler olacak vs. Bunları gözlemleyeceğiz.

ETH POS sistemine ne zaman geçiyor, bir tarih var mı?
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 13, 2020, 04:56:57 PM

Mayıs ayının ilk haftasına kadar 14k USD'ye ulaşabilir. Yani geçen sene yazın ulaşılan nokta! Halving öncesindeki son hafta ise büyük bir düşüş bekliyorum. Eğer 13-14k görülürse, oradan belki 9k altına bile salabilir. Böyle olursa altcoinlerde nasıl bir dalgalanma olur onu da kestirmek zor... Halving sonrasındaki ilk 1 aydan sonra ise kademeli yükseliş görebiliriz. Belki yıl sonuna kadar BTC tarafında yeni bir ATH gelebilir.
YTD!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: