Bitcoin Forum
May 11, 2024, 02:13:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Komplo teorisyeni şaklabanların asıl amacı  (Read 181 times)
SUPREMEGAMBLER (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
February 14, 2020, 12:45:05 AM

Ertan Özyiğit, Abdullah Çiftçi ve daha niceleri... Corona virüsü ile beraber hızla yayılan, sözde İllüminatinin sırlarını çözen şaklabanların asıl amacını ele alacak olursak;

1. Olasılık: Gerçek olan birkaç bilgi verip, ardından "sınırsız elektrik üretme" gibi deli saçması fikirleri ortaya atarak, başta gerçek olarak vermiş olduğu bilgiyi herkesin aklına "deli saçması"olarak kazımak.

2. Olasılık: Kendilerine ciddi ciddi inanan kitleyi belirleyerek, ülkenin donuk zekalı istatistiğini çıkartmak.

Benim aklıma gelenler bunlar, fikirleriniz önemlidir.

1. Olasılıkta belirtmiş olduğum durum şudur; Ertan Özyiğit adlı şahıs sosyal mecralardan üst akıl, dünyayı yönetenler ve benzeri konular hakkında kendince "gizemli" türden bilgiler veriyor, bu durumu @ertan_ozyigit kullanıcı isimli İnstagram profilinden de görebilirsiniz. Ara sıra da gönderilerinin arasına "sınırsız elektrik üretme" gibi deli saçması, enerjinin korunumu kanununa kafa atan paylaşımlar sıkıştırıyor.

Forumu kullanmayı çok iyi bilmediğimden link ve resim ekleyemedim ancak söz konusu 2 şahsın sosyal medya hesaplarına bir göz atmanız durumunda beni çok daha net anlayacaksınız, mutlaka bu isimleri tanıyanlar vardır tabii, sürekli çeşitli televizyon kanallarına çıkan tipler bunlar.

Bir tavsiye olarak; çevrenizde bu tür şahısları takip edenler var ise onları koruyun.
1715436823
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715436823
Reply with quote  #2

1715436823
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 14, 2020, 01:41:55 AM
Last edit: February 14, 2020, 01:56:53 AM by Blacknavy
Merited by EFS (3), lossnet (1)

Benim ideolojim kendime özeldir, önüne gelen seçeneklerden seçmeye alışmış olanlar okumasın çünkü bu metindeki ana fikri hiçbir zaman anlayamazlar.

Cevap hem olasilik 1, hem olasilik 2.

Bu isimleri tanımıyorum ama komplo teorisi denilen çoğu şey dogru ozellikle finansal ve siyasal anlamda. Finans piyasasının geçmişini bilseydin, kullandığın her üründe planlı eskitme olduğunun farkında olsaydın tüm insanların kapitalizm tarafından sömürüldüğünü, dünyanın altın bazlı değil Amerikan doları bazlı hareket ettiğini, doların karsılıksız basildiğini, karsiliksiz basilan dolar ile siyasileri satin aldiklarini ve siyasiler sayesinde ABD’nin silahli gucunu kullanip karsiliksiz olan dolari silah zoru ile ‘karsilikli’ hale getirdiklerini bilirdin.

Ben komplo teorilerinden değil, gerçeklerden bahsediyorum. Her ülkede yapay demokrasi var, dünyada saçma sapan trendler doğuyor ve bitiyor. İyi başlayan her şeyin sonu bok gibi bitiyor, surekli mudahale ediyorlar, civitiyorlar. Birileri bir seyleri karistiriyor.

Ornegin Gezi Parki, ilk iki hafta destekliyordum. Cunku insan gibi insanlar vardi, artik baskidan bikmiştik, birileri surekli bize ne yapacagini soyluyordu ama sonra ne oldu? Her yer terorist doldu, kendini Ataturkcu olarak goren insanlar birden bazi şeylere sempati duymaya başladilar. O an Gezi Parkı’na ignore koydum.

İllimunati muhabbeti de böyle, civitmayin şu konuyu kardeşim sadece açıp okuyun. Dunya’da para babalarının sikmediği siyasetçi, suikast yapmadiği adam kalmamış. Tüm dünya Fed’den gelecek faiz kararinin agzina bakiyor. ABD kaybettiğinde iki atom çakıyor kimse de sesini çikaramiyor (ne oldu? bitti humanizm, nerede lan hani humanizm?)). Bir yanda Rusya, bir yanda Çin. Orospu çocuğu emperyalistler dünyanın her yerinde, hiçbirine bir gram güven olmaz. Avrupa birliği diyosun, AB zaten ABD’nin ve para babalarinin tekelinde. ABD ise kukla bir devlet zaten, para babalarinin orada yaptiği medya algisi bizimkinin aynisi. Trump reise yapilanlardan görüyoruz zaten orada da ne bok döndüğünü.

Adam gibi adamlarin kesin kurallari

- Dünya’daki her devletin butunlugunu desteklemek
- Ulkelerin kulturel olarak isgal edilmesine musade etmemek
- Non-government organizasyonlarin alayinin anasini sikiyim.
- Mikro milliyetçilik yok
- Din ve mezhep ayrimi yok / cemaatler yok

Bizim ulkede ne var?
Mikro milliyetcilik var, cemaatcilik var, din ve mezhep ayrimi var, ngolar milletin aklini bulandiriyor (lgbt/feminist dernekleri, kardeşim karşı değiliz bunlara ama bu derneklerin hepsi niye HDP’ye yakin? hani liberal tipler olsalar anlayacağım. Burada başka işler donuyor her zamanki gibi), ee ayrilmaci insanlar var (bol-parcala-yonet taktigi, gram dersi dinlemeyen bir liseli bile bunu bilir), kulturel kayip? allahina kadar var. 7-8 milyon multeci var, daha dil bile bilmiyolar. E kardeşim burnumuzun neden boktan çıkmadiği belli de millet biz bunlari yazınca faşizm falan diyor. hasiktirgit.

Ben ilk CHPliydim sonra MHPli, en son da İyi Parti’ye geçtim. Dön babam dön ulan değişen ben değilim ki? OY VERDİĞİMİZ ADAMLAR BİZLE TAŞAK GEÇİYO REİS. Bu ulkedeki siyasetçiler öyle kaypak, öyle yavşak heriflerki hukumetinden muhalefetine tukurduklerini yalamaktan hiç çekinmezler ama ben yazarim deftere kardeşim rahat ol. Bizden oy almak kolay değil, biz onurumuzu/gururumuzu iki paket makarnaya ya da iki güzel söze satmayiz.

Fanatik değiliz. Hicbir zaman dusmedik allaha sukur, neysek oyuz ve oldugumuz gibi davranmak için ne tanri korkusuna ne de hukuktan cekinceye gerek yok.

Bu kahpe dünyada onurlu ve gururlu bir yasam surmeye çalişan %10luk kesime selam olsun.

Konuyu Bitcoin’e bağlayalim da keyfimiz yerine gelsin. Bitcoin denen delikanli ‘karsiliksiz’ para basma olayini ortadan kaldiriyor. Bu nedenle destekliyorum ben, zaten tam olarak yukaridaki sisteme alternatif olarak ortaya cikmis merkezsiz bir para birimi.

seviyorum seni satoshi reis, alem senin nasil bir delikanli oldugunu 30-40 seneye anlayacak. zira dunyada boka batan tek ülke tr değil.
SUPREMEGAMBLER (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 14, 2020, 02:24:29 AM

@Blacknavy hocam sizin bahsettiğiniz sistemleri, çeşitli finansal örgütleri bu adamlarda anlatıyor, bence bu anlattıkları gerçek ama araya deli saçması, akıla ters şeyler sıkıştırmak suretiyle insanların bilinç altına tüm bunları yalanmış gibi sokuyorlar. Bu da bir çeşit algı operasyonu aslında.
Reiju
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
February 14, 2020, 04:14:16 AM

Bu adamların hangisine inanacaksın ? asıl doğruyu hangisi söylüyor kendim öğrenim desem yazılı kaynağı en az olan milletiz ne yazıkki savaşlarda ilk tarihimiz yok edilmiş yediğinden uçan kuşa kadar kaydeden osmanlı arşivinden bize kalan ingilizlerden kalan metinler cumhuriyet döneminde yazılanların neredeyse hepsi şüpheli yakın tarihimiz bile yok bunları araştıran isminin başında prof olan adamlar çıkıp diyorki mesala atatürk masondu diğeri diyorki atatürk mason localarının ortadoğu planına uymadığı için onlar tarafından zehirlenerek öldürüldü aslında bizim milletimizde işine geleni alıyor atatürkü sevmiyorsa diyor bak masonmuş buda İllüminatinin  veya mason localarının planı çerçevesinde oluşmuş bir liderdi aslında yok atatürkçüyse diyor milli mücadele döneminde herkezle masaya oturuldu masonuylada ingiliziylede fransızıylada bunlarla istişare etmek veya masaya oturmak onlardan olduğu anlamınamı geliyor nitekim görüyorsunuzki onların planlarına uymadığı için suikasta uğramış bir liderdir daha uzayıp gidiyor ,  İllüminati gibi efsanevi oluşumlar var yada yok fakat benim inandığım bir bölüm var oda şudurki adı loca olsun İllüminati olsun ciddi bir örgüt var ve yüzyıllardır planları komplo teorilerinin alayı ortadoğu ve bizim ülkemiz üzerinedir çünkü İstanbuldan kuduse kadar onlara göre vadedilmiş topraklardır ve bunlarda türklerin veya müslümanların yaşamasını istemiyorlar savaşla alamayacaklarını bin senelik tarih gösterdi böl parçala yönet kısmını başarıyla yapıyorlar ve bunuda millliyetçilik duygularıyla oynayrak yapıyorlar ingiliz ajanı Lawrence arap milliyetçiliğini tetikleyerek böldüğü devletimiz kürt milliyetçiliğiyle milli mücadelede şeyh said gibi imamları alçak tuzaklarına düşürdüğü gibi herdönem adını değiştirip piyasaya sürüyorlar

sınırsız elektrik üretme gibi şeyleri ise çok teknik bilgiler olduğu için algı dağıtma yöntemi olarak kullanıldığı kanaatindeyim teslanın yıldırımlardaki enerji boşalmasını kullanmak hayali gibi enerji üzerine yapılan hayallerden öteye giden birşey değildir aslında. ( şuanki teknoloji ile dahi yıldırımdaki gücü depolayabilecek bir kondanstor üretimine olanak sağlayamamaktadır )

@Blacknavy yorumundaki milletimizin tanımına katılıyorum ve önemli bir noktayı ele almış dünyayı para babaları yönetiyor tezi güzel fakat mesala yıllık 500 milyar dolar lık petrol üretimi olan suudi neden bunların kölesi oluyor ona anlam veremeyen biriyim benim ülkemin bu parası olsa turpun sülalesine sabah 1 akşam 1 ziyarette bulunurlar amerika borcum  var dedi 2 trilyon dolar karşılıksız para bastı kimse ses çıkartamadı ,  fakat çinde işler diktatörlük ile ilerliyor onlar sadece başka milletleri devletleri değil kendi milletinide koruyup refah seviyesini yükseltmiyor ettiği küfürlerin alayını hak eden ülkelerin başında bence çin geliyor.

Konuyu bende bitcoine bağlamaya çalışayım Smiley
Ülkeler komplo teorilerini bitcoin üzerinden kurmaya başladılar bile elinde mevcut btc nin %50 sini bulundurduğunu söyleyen çin kripto paranın sahibi benim  diyor fakat aldığı yasaklar ve bu yasakları amerikada da değilde sanki dünya devletlerinin ortak kararıymış gibi sürekli bişeyleri yasaklama peşinde olan amerika ise diyorki sen sahibisin fakat ben yönetirim yani benim kazanmadığım bir teknolojinin oluşmasına müsade etmeyecem diye kozlarını ortaya koymaya çalışıyorlar
Halen piyasa değeriyle 1. sırada yer alan Bitcoin , son 24 saat içinde % 0.88 oranında değer kaybetti . BTC'nin piyasa değeri 185,8 milyar dolar, 24 saatlik hacmi 44,86 milyar dolar. Böyle muazzam bir paranın gücü kimdeyse komplosunuda teorisinide o yapar kanaatindeyim .
SUPREMEGAMBLER (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 14, 2020, 04:14:22 PM

@Reiju hocam Bitcoin iyi, güzel bir şey ama fazla balon bir para birimi. 3 adet mining şirketi toplansa blok zincirinin önünden girip, arkasından çıkabilir.
Blockhain teknolojisi belki önümüzdeki yıllarda devrim niteliğinde olacak ancak Bitcoin denen şeyi ülkelerin pek salladığına inanmıyorum doğrusu, ha ne olur, bankalar biraz daha az kazanır, devletler doğru düzgün vergi toplayamaz falan, en fazla olacak olan budur.
ibonesesufur
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 4

View Profile
February 15, 2020, 10:35:13 AM

Vallahi her bir yeniliğin komple teorileri de çıkıyor bilmemneleri de şahsen kendi hayat tablomuzu bunları baz alarak oluşturmamız strese girmemek adına önemli.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 16, 2020, 12:56:50 AM

Abdullah çiftçiyi takip ediyorum. Blockchain ve kriptoparalar hakkında epey konuşması var. Twitter'danda yaptığı paylaşımlar faydalı. Gündemi kısa kısa takip etmek isteyenler için.

Fakat gel gelelim bazen paranoyaklığın dibine vuruyorlar. Whatsapp logosundan üçgen çıkarıp illimunitiye bağladıkları gün eyvahlar olsun kafaya bak demiştim. Bu adamların söylediklerinin %50'sini çok mantıklı bulurken diğer %50'sini aşırı saçma buluyorum.

SUPREMEGAMBLER (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 17, 2020, 02:50:56 AM

Abdullah çiftçiyi takip ediyorum. Blockchain ve kriptoparalar hakkında epey konuşması var. Twitter'danda yaptığı paylaşımlar faydalı. Gündemi kısa kısa takip etmek isteyenler için.

Fakat gel gelelim bazen paranoyaklığın dibine vuruyorlar. Whatsapp logosundan üçgen çıkarıp illimunitiye bağladıkları gün eyvahlar olsun kafaya bak demiştim. Bu adamların söylediklerinin %50'sini çok mantıklı bulurken diğer %50'sini aşırı saçma buluyorum.

Abdullah Çiftçi, dün İnstagram hesabından bir yazı yayınlamış; "Çin'de coronavirüs'ün kağıt gibi taşıyıcılardan bulaşabileceğinin belirlenmesinin ardından Çin Merkez Bankası, piyasadaki banknotları karantina altına aldığını duyurdu. Anlamı: Fiziki tüm eşyalarla virüs bulaşabilir o nedenle Dijital Dünyaya... Kripto paraya koşun."

Bu açıklama içerikli gönderisini paylaştıktan sonra ilk 12 saatte 190 yorum gelmiş, hepside Abdullah Çiftçi'nin üstün ileri görüşüne hayran kalmış.

Şimdi bende bir komplo teorisi oluşturayım: Abdullah Çiftçi ve bunun ekibinden birkaç kişi İsrail ve büyük şirketlere çalışan bir personel. Toplumdaki donuk zekalı istatistiğini yapmak ve finans piyasası üzerinde manipülasyon yapmakla görevliler ya da dandik televizyon kanallarına çıkıp, ayda 3-5 bin lira kazanabilmek için kendini parçalayan 3-5 çakaldan ibaretler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: