Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:59:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ‘Bitcoin (BTC) Fiyatı 2 Ay İçinde 12 Bin Dolara Çıkabilir’ Açıklaması  (Read 156 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
February 14, 2020, 07:25:30 AM

Piyasa Uzmanından ‘Bitcoin (BTC) Fiyatı 2 Ay İçinde 12 Bin Dolara Çıkabilir’ Açıklaması

MKM Partners’ın baş piyasa uzmanı JC O’Hara, Bitcoin’in (BTC) artık ayı trendinde olmadığına ikna olmuş gibi görünüyor. CNBC’nin “Trading Nation” programının yeni bölümünde, en büyük kripto paranın, sadece iki içinde boğaların ulaşamayacakları düşünülen 12 bin dolara dokunulabilineceğini söyledi.

Konsolidasyon Süreci Bitti
O’Hara’ya göre, Bitcoin artık 2019’un ikinci yarısında başlayan konsolidasyon sürecinin bittiğini ve fiyatın artık BTC’yi 12 bin dolara kadar çıkarabilecek “pozitif momentum” ile yönlendirildiğini ifade etti. O’Hara, açıklamasında şunları söyledi:

Düşen trend kanalından çıkıldı. 10 bin dolarlık psikolojik seviyenin üzerindeyiz ve pozitif momentumun olumlu ivmeyi izlemeye devam edeceği görüşündeyiz. Bu yüzden kısa vadede Bitcoin’de 12 bin doları görebileceğimizi düşünüyoruz.

CoinMarketCap’in verilerine göre en büyük kripto para, son 24 saatte yüzde 1’in üzerinde düşüşle 10.207 dolardan işlem görüyor. Öte yandan toplam piyasa değeri 300 milyarın üzerinde ve BTC’nin piyasa hakimiyeti yüzde 61,7 seviyesinde.

https://www.coinkolik.com/piyasa-uzmanindan-bitcoin-btc-fiyati-2-ay-icinde-12-bin-dolara-cikabilir-aciklamasi/

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715129950
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715129950
Reply with quote  #2

1715129950
Report to moderator
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
February 14, 2020, 05:22:14 PM

Bitcoin 2 aya bile kalmadan 12 bin dolar seviyesine çıkma potansiyeline sahip bence şu sıralarda. 1-2 hafta içerisinde 11 bin dolarda görebileceğimize inanıyorum Bitcoin'i. Ondan yine kısa bir zaman dilimi sonra da 12 bin dolara bir tırmanış görebiliriz.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 14, 2020, 07:35:03 PM

Bunu sağlam bir gerekçeye dayandırır diye haberin içeriğine girdim ama bir şey göremedim. Neyse ki diğer muadil haberlerde olduğu gibi 120 bin dolara çıkacak denilmemiş en azından.

Madencilik maliyetlerinin yükselmiş olması, yarılanma ile madenci gelirlerinin yarıya düşecek olması btc'yi daha yükseğe çıkaracak temel neden. Eğer transfer ücretleri 10 kat artırılmayacak ise, btc fiyatının mecburen-zorunlu olarak en az 10 bin dolar olması gerekiyor zaten. Bunun üzerine +hype etkisini eklediğinizde elinize 12 13 bin dolar gibi fiyat seviyeleri çıkıyor. Yani dolayısıyla bu rakamlar makul tahminler. Şu sıralar, özellikle 10k altı fiyatlarda btc bariz bir yatırım aracı diyebiliriz. Zira öngörülebilir bir fiyat yükselişi söz konusu.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 16, 2020, 07:17:09 PM

Evet çıkabilir, mümkündür. Bunun için analizler yapmaya da gerek yok. Geçmiş halving tecrübelerine bakmak yeterli.

- Halving'den bir yıl öncesinde maraton başlar. Bu dönemde etrafta bolca FUD dolaşır.
- Fiyat biraz şişer, sonra da fazlasıyla dibe iner. Örneğin geçtiğimiz haziran ayında 14k görülmüş, hemen ardında da 8k seviyelerine inmişti.
- Halving'den 2-3 ay önce (yani şimdiki zaman) fiyat yine artar. Son 1 ay kala ise düşmeye başlar.
- Halving sonrasında toparlanma eğilimi görülür. Dengeli bir gidişat vardır fiyatta; ne çok yüksek ne de çok düşüktür...
- Halving'den 4-6 ay kadar sonra da önceki ATH seviyesine yaklaşılır.
- 7-12 ay sonrasında ise yeni bir ATH görülür.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 16, 2020, 09:43:05 PM

şuan çok pis düşüş var korkuyorum. halving boğası bu kadar mıydı diye düşünmeden edemiyorum.
bnb ve enjinde epey tokenim kaldı, çok sert düşüyorlar. yarın toplanır dedik toparlanmadı.
hakan3015
Member
**

Activity: 154
Merit: 17

View Profile
February 19, 2020, 05:32:25 AM

Bitcoinde şuan hacim yüksek aşağı yukarı çok seri keskin haraketler yapıyor. Belki 1 hafta içinde dahi bitcoin 12.000 doların üstüne çıkabilir. Hiç belli olmaz, inancım tabiki her daim yükselmesi son zamanlardaki hareketlerden umutluyum ve merakla izliyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: