Bitcoin Forum
May 02, 2024, 11:07:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Stake Yapılabilir Birimleri Listeleyen Siteler  (Read 180 times)
Bthd (OP)
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 14, 2020, 04:16:07 PM
Merited by Blacknavy (4), Vispilio (2), gospodin (1), lossnet (1), BitcoinTurk (1), PHI1618 (1), AlyattesLydia (1), Lachrymose (1), Hovarda (1)

Genelde takip için kullandığım iki site var. Benim sevdiklerim kilitlenmeden sadece cüzdan da tutularak stake etme modelleri NEO v.b. de olan. Diğer türlü token fiyatı artıyor siz armut gibi bakıyorsunuz. Düşeceğini öngörüyorsunuz yine kıpırdayamıyorsunuz. Bence kilitlemeli stake işleminden uzak durmanızda fayda var.

https://www.stakingrewards.com/assets

Pozitif Yönleri:

anlık fiyat, ödül oranı, anlık ödül oranı, market cap, hacim, stake edilmiş birim oranı gibi özelliklere yer veriyor. Listenin en altında her birim için stake hesabı yapabileceğiniz kullanışlı bir hesaplama aracı mevcut. İstediğiniz özelliğe göre sıralama yapabiliyorsunuz. Bunun dışında her birimin kendi sayfasında nasıl stake yapılır ve benzeri istatiksel bilgileri de mevcut.

Sayfanın üst kısmından pos - node v.b. seçenekleri seçerek sadece o türe özel stake edebilirleri görmenizde mümkün.

Negatif Yönleri:
Liste oldukça geniş olmasına rağmen (120 civarı birim var) %100 bir listeleme değil. Harmony v.b. eksik mesela.

Bunun yanı sıra stake yapılan değerlerin genel grafiklerine tek bir sayfa üzerinden ulaşmanız mümkün.
https://www.stakingrewards.com/global-charts

Stake işlemi yapan çeşitli aracı, cüzdan ve borsaları da stake yaptıkları varlıklarla birlikte listelemek mümkün. https://www.stakingrewards.com/providers

Yine Journal kısmından çok sık güncellenen en iyi stake edilebilir birimler incelemelerini de takip etmek gerekli. Reklam yazısı gibi oldu ama işlerini iyi yapıyorlar bence.

Aslında bu site gayet yeterli olmasına rağmen onda listeli olmayanlar için kullandığım ikinci bir site de: https://www.combatnerd.com/

Üstteki örneğe göre biraz daha dar kapsamlı. Yine bir birim üzerine tıkladığınızda birim hakkında bilgiler veriyor, hesaplama aracı yine bunda da var ancak hesaplama aracı yeterince güncel değil. Genelde ilk açıklanan halleriyle fazla güncelleme almadan duruyorlar. Ve arayüzü kesinlikle daha kötü.

Binance'ın da kendi sitesi üzerinde stake bölümü var ancak eğer ki stake yapacaksanız mutlaka ve mutlaka kendi cüzdanınız ile işlem yapmanızı öneriyorum. Kolaya kaçmak için varlıklarınızı başkasının cüzdanına emanet etmeyin. Link: https://www.binance.com/en/staking/products

Binance dışında kraken v.b. de stake programları uyguluyor ancak yukarıda belirttiğim gibi sizin cüzdanınız sizin paranız, başkasının cüzdanı başkasının parası.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1714691231
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714691231
Reply with quote  #2

1714691231
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714691231
Hero Member
*

Ignore
1714691231
Reply with quote  #2

1714691231
Report to moderator
1714691231
Hero Member
*

Ignore
1714691231
Reply with quote  #2

1714691231
Report to moderator
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 14, 2020, 07:06:24 PM

Şu coinlerden bir tek DASH ve NEO güvenli duruyor. NEO zaten oldukça cuzzi oranda GAS dağıtımı yapıyor. DASH'ın da stake yapmak için gereken şartları çok büyük maliyet gerektiriyor.

O halde ÇARE ETHEREUM  Cheesy

32 ETH ile stake olayı gelirse, yıllık oran da %5 altı olmazsa birçok kişi risk almayıp ETH stake olayına geçebilir. Bir de buna ek olarak; Eth supply miktarını sınırlanması yani daha ölçeklenebilir olduğunu düşünün...
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
February 14, 2020, 08:16:02 PM

Açıkçası böyle bir site olduğundan bile haberim yokmuş. Öğrendiğim iyi oldu. Ne demişler bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ve bize böyle öğretici konular açtığın için kendi adıma sana çok teşekkür ederim. Gerçekten faydalı olabilecek bir site. İncelemeye başladım umarım siteyi çözebilirim. Çözemezsem burada yazarım artık.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
February 15, 2020, 09:07:47 AM

Bu stake oalylari benim aklıma pek yatmıyor doğrusu. Olurda stake için koydugun coin ciddi bir pump yerse stake ten  gelecek miktarın kat kat daha fazlasını kazanma imkanın varken kaçırmak zorunda kalırsın. Böyle de riskli bir tarafı var
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 15, 2020, 09:25:33 AM

Ben uzun vade tutmayacağım hiç bir coin'de staking yapmayı makul bulmuyorum. Bu nedenle de elimde TOMO'lar var uzun vade için tuttuğum onları staking'de tutuyorum. Bunun içinde Trust wallet'da TOMO master isimli DAPP'i kullanıyorum. Bir miktarda Kucoin'de al sat için tutuyorum orada da soft staking var cüzdana otomatik olarak staking geliri aktarılıyor herhangi bir işlem yapmadan.
Kucoin'in avantajı herhangi bir unlocking süreci yok. Ama tabi borsada uzun süreli para tutmak biraz riskli. Bu nedenle uzun vadede tavsiye etmem.

Kucoin'in soft staking programı şöyle;

KuCoin will support Soft Staking for these coins below:
Cosmos(ATOM)
EOS(EOS)
Tron(TRX)
Internet of Services(IOST)
Neblio (NEBL)
DeepOnion (ONION)
Energi (NRG)
NULS (NULS)
TomoChain (TOMO)
EOSForce (EOSC)
Loom Network (LOOM)
Loki (LOKI)
V Systems (VSYS)
Wanchain (WAN)
IoTeX (IOTX)
Tezos (XTZ)
Elastos (ELA)
PIVX (PIVX)
Ontology (ONT)
Açıklama da şurada: https://www.kucoin.com/news/en-soft-staking-cash-back-investment-program
Linkte aşağıda geçmişteki aylık ortalama getiriler var. Oradan fikir edinebilirsiniz.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 15, 2020, 10:37:35 AM

Güzel bir içerik olmuş, kaynak niteliğinde bir arşiv. Eline sağlık dostum.

Stake coinler ile ilgili benim ekleyebileceğim uyarı şu: Sırf ödül kazanmak için asla stake coinlere yatırım yapmamak lazım. Eğer gerçekten günün birinde yükselecek bir coinse veya boğa trendini yakalamış bir coinse alım yapın. Öteki türlü, düşen veya stabil kalan bir stake coini enflasyon ile, sürekli artan dump potansiyeli ile başa çıkamaz. Çünkü havadan para toplayan herkesin psikolojisi  aynıdır, "satayım da yiyeyim". Havadan gelen parayı pek kimse hold etmez. Stake anlamı şu: Bu coin her halükarda yükselecek, hold yaparken boş boşta durmasın biraz coin artırsın.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████