Bitcoin Forum
June 15, 2024, 01:43:53 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Manchester City'e 2 Sene Avrupa Kupalarına Katılmama Cezası Verilmesi  (Read 96 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
February 15, 2020, 02:38:05 PM

haber dün akşam internete düşünce çoğu kişi gibi ben de "oohh iyi oldu arablara, skib attı tüm futbol piyasasını." diye düşündüm. takımların yaptıkları transferlere, verilen ücretlere bakınca insan gerçekten hayret ediyor. ff diye bir şey uydurmuşlar ama her ne hikmetse bizim siirt köy hizmetleri dışında bunu uygulayan yok. millet dünyaları alıyor, borç içinde yüyüyor bana mısın diyen de yok.

hacker bir elemanın ele geçirdiği belgeler alman gazetesi der spiegel'de yayınlanıyor. ufak bir hatırlatma wikileaks belgelerinin de yayınlandığı yerlerden birisi yine der spiegel idi. bu haber üzerine de uefa incelemeye gidip manchester united'i avrupa kupalarından 2 yıl men ediyor ve 30 milyon euro da ceza kesiyor. olayın gelişimi ise man. city ile etihad adlı havayolu şirketi arasında 67,5 milyon sterlin değerinde sponsorluk anlaşması yapılıyor. zurnanın zırt dediği yer de burası zaten: 8 milyonluk kısmı etihad tarafından karşılanan bu sponsorluk anlaşmasının kalan kısmı man. city'nin sahibi olan mansur başganın başka şirketleri üzerinden karşılanıyor. uefa'da burada "ebeninki mansur ebeninki!" diyerek ff'ye aykırı davrandığını ve bizi kandırdığın için şaakk diye cezayı basıyor. bakalım diğer para babalarına da inceleme yapılacak mı?

son olarak da anlamadığım kısım şu arkadaşlar: ulan maden gizli saklı işler yapıyorsunuz bunu niye mail üzerinden yürütüyorsunuz:)
- bir diğeri de bu para transferlerini şu ana kadar kimse anlamamış mı? uefa'nın muhasbecisinin asıl mesleği forvet mi?

https://footballleaks2015.wordpress.com/
https://theblacksea.eu/stories/football-leaks-2018-tr/football-leaks-nedir/
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 15, 2020, 04:46:31 PM

haber dün akşam internete düşünce çoğu kişi gibi ben de "oohh iyi oldu arablara, skib attı tüm futbol piyasasını." diye düşündüm. takımların yaptıkları transferlere, verilen ücretlere bakınca insan gerçekten hayret ediyor. ff diye bir şey uydurmuşlar ama her ne hikmetse bizim siirt köy hizmetleri dışında bunu uygulayan yok. millet dünyaları alıyor, borç içinde yüyüyor bana mısın diyen de yok.

hacker bir elemanın ele geçirdiği belgeler alman gazetesi der spiegel'de yayınlanıyor. ufak bir hatırlatma wikileaks belgelerinin de yayınlandığı yerlerden birisi yine der spiegel idi. bu haber üzerine de uefa incelemeye gidip manchester united'i avrupa kupalarından 2 yıl men ediyor ve 30 milyon euro da ceza kesiyor. olayın gelişimi ise man. city ile etihad adlı havayolu şirketi arasında 67,5 milyon sterlin değerinde sponsorluk anlaşması yapılıyor. zurnanın zırt dediği yer de burası zaten: 8 milyonluk kısmı etihad tarafından karşılanan bu sponsorluk anlaşmasının kalan kısmı man. city'nin sahibi olan mansur başganın başka şirketleri üzerinden karşılanıyor. uefa'da burada "ebeninki mansur ebeninki!" diyerek ff'ye aykırı davrandığını ve bizi kandırdığın için şaakk diye cezayı basıyor. bakalım diğer para babalarına da inceleme yapılacak mı?

son olarak da anlamadığım kısım şu arkadaşlar: ulan maden gizli saklı işler yapıyorsunuz bunu niye mail üzerinden yürütüyorsunuz:)
- bir diğeri de bu para transferlerini şu ana kadar kimse anlamamış mı? uefa'nın muhasbecisinin asıl mesleği forvet mi?

https://footballleaks2015.wordpress.com/
https://theblacksea.eu/stories/football-leaks-2018-tr/football-leaks-nedir/

Ben anlamadım hocam City'nin ban yediğinden haberimiz var da United'da mı ceza aldı? Sanırım orada takımlar karıştı.
Bu FFP konusunda UEFA son bir kaç yıldır iyice sıktı suyunu çıkarıyor. Ama şu eskiden olan gibi başkan parayı bulur getirir klübe hibe eder mantığını artık kabul etmiyor. Bu da sıkıntıya sokuyor aslında en çok da bizleri. Çünkü bizim takımlar yıllardır alıştı başkan veya yönetimden bir babayiğitin milyon dolarlık bağışlarıyla geçinmeye.

Ama sıkıntılı konu şurada bizde de takımlar şimdi farklı yollarla bunu aşmaya çalışıyor. Takımdaki beş para etmez oyuncular yüksek rakamlara satış yapılıyor, bir oyuncu transferinden önce bulunduğu klüple anlaşmasını fesh ediliyor sonra bedavaya transfer oluyor falan. Bunlar bugün normal görünüyor ama illa ki bunlar incelemeye girecek ve bizim takımlarda ceza alacak. Gerçek hiç bir zaman saklı kalmaz!
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 15, 2020, 05:16:21 PM

UEFA direk kafadaki büyük takımlardan bu olaya başladıysa eğer bu dalga yavaş yavaş yayılır gibime geliyor. Gerçi bizim ülkemizde bunların 10 katı 3 kağıt yapılıyor. Bizim TFF bilmiyor mu? Hepsini takır takır biliyor ama şu an ses edemiyor. Yarın birgün UEFA gelince de ben bilmiyordum vırt zırt demeye başlayacak.

gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
February 15, 2020, 06:04:05 PM

Ben anlamadım hocam City'nin ban yediğinden haberimiz var da United'da mı ceza aldı? Sanırım orada takımlar karıştı.
evet, hocam orada bir yanlışlık oldu. sonuçta benim kuşağım için manchester denildiği zaman akla sadece "united" akla gelir:)
takımlar oyuncu transfer ediyor. eski takımında 1 milyon dolar maaş alırken yeni takımında adam 100 bin dolara oynuyor. lan bu nasıl olur diyen yok! 5 senelik kiralık alınan topçular zaten işin tam anlamıyla bokunun çıkması. avrupa'daki en büyük 10 ligin tüm kayıtlarını inceleseler sanırım sahaya çıkacak takım kalmaz. şampiyonlar ligi'ni bizim mahallenin takımı kazanır.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 15, 2020, 08:20:40 PM

evet, hocam orada bir yanlışlık oldu. sonuçta benim kuşağım için manchester denildiği zaman akla sadece "united" akla gelir:)
takımlar oyuncu transfer ediyor. eski takımında 1 milyon dolar maaş alırken yeni takımında adam 100 bin dolara oynuyor. lan bu nasıl olur diyen yok! 5 senelik kiralık alınan topçular zaten işin tam anlamıyla bokunun çıkması. avrupa'daki en büyük 10 ligin tüm kayıtlarını inceleseler sanırım sahaya çıkacak takım kalmaz. şampiyonlar ligi'ni bizim mahallenin takımı kazanır.

Bu noktalara girersek işin içinden çıkamayız.
Sezon başında Galatasaray Roma'dan bilmem kaç milyon dolarlık transfer bedeliyle Roma'ya gelen Nzonzi'yi kiraladı. Herkes havalara uçtu süper falan diye. 10. maçtan sonra adamı döverek yolladılar. Mesela Balotelli örneği bana çok ilginç gelmiştir her zaman. Adam 15 takımda oynayıp 16 hoca dövdü. Halen transfer sezonlarının en dikkat çeken ismi.
Takımlar milyonlarca dolarlık harcamalar yapıp 3-5 yıllık sözleşmeler yapıyor ve sonunda yolda kalıyorlar. Bu da gayet normal. Bana 5 yıllık, her yıl için 10 milyon$'lık sözleşme imzalayın bir daha oynarsam adam değilim Smiley
Niye oynayayım ki? Doyum noktasında para kazanıyorum zaten.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: