Bitcoin Forum
May 09, 2024, 04:46:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Binance'dan Yeni Trading Çiftleri Kaldırma Operasyonu  (Read 433 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 19, 2020, 11:11:29 AM
Merited by dannybrown (1), PHI1618 (1), Blacknavy (1)

Binance son 6 ayda sanırım 3. kez pair removal yapıyor. Yani komple delist değil ama likitidasyonu arttırmak amacıyla bazı işlem çiftlerini kaldırıyor.

Buna göre; BAT/PAX, BNB/USDS, BTC/USDS, ONT/PAX, VIA/BNB  çiftleri artık Binance'dan kaldırılıyor.

Burada önemli tek konunun VIA ile alakalı olduğunu düşünüyorum. VIA artık hacminin çok düşmesinden sonra tamamen deliste gidiyor gibi bir his var içimde.

Duyuruya buradan ulaşabilirsiniz: https://www.binance.com/en/support/articles/360039565412
1715229966
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715229966
Reply with quote  #2

1715229966
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715229966
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715229966
Reply with quote  #2

1715229966
Report to moderator
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
February 20, 2020, 11:21:15 AM

bir zamanların ağır coinlerinden biriydi via.

proje çöp gerçi ama yine de yatırımcısı vardı. yavaş yavaş 0 a düşecek o da.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 20, 2020, 08:16:29 PM

İşlem çifti kaldırılması bazı durumlarda ilgili kriptoya faydalı olabiliyor aslında. Hep kötü tarafından bakmamak lazım. Mesela geçen senenin sonlarına doğru Pundix ve birkaç tanesi için yapılmıştı bu işlem. 5 satoshi altına düştüğü zaman, kademeler arasında çok fazla fiyat oynadığında al/sat yapmak mümkün olmuyordu. Bazı coinler ETH ve BNB'ye yönlendirildiğinde hem hızlı işlem hem de hacim artışı sağlanabiliyor. İleride fiyatları arttığında bence tekrar yeni çiftler eklenebilir. VIA'nın tamamen kaldırılacağına pek ihtimal vermiyorum.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
February 22, 2020, 08:09:14 PM

bu çiftleri kaldırması gayet iyi ve yerinde bence hatta daha fazlada olabilir, gereksiz çiftler fazlalık ediyor, onları da kaldırabilirler binance daha temiz ve kolay olur öyle olursa.
lossnet
Legendary
*

View Profile
March 29, 2020, 12:53:45 PM
Last edit: March 29, 2020, 01:04:30 PM by lossnet

Bir operasyon daha gelmiş! Mart ayında Binance üzerinden kaldırılan son işlem çiftlerini aşağıya ekliyorum arkadaşlar. Haberim yoktu, duymadım, görmedim denmesin...

(11.03.2020):
CND/ETH, CTXC/BNB, DLT/BNB, VIBE/ETH, ZEC/PAX
Duyuru metni: https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360040335232-Notice-of-Removal-of-Trading-Pairs-2020-03-11

(27.03.2020):
AE/BNB, APPC/BNB, BCPTBNB, CMT/BNB, DNT/ETH, DUSK/PAX, MTH/ETH, NXS/BNB, OMG/BNB, PHB/BNB, POE/ETH, RDN/BNB, SKY/BNB, WPR/ETH, XLM/PAX.
Duyuru metni: https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360041076472-Notice-of-Removal-of-Trading-Pairs-2020-03-27

• Ayrıca kaldıraçlı tokenlerin hepsinin delist edileceğine ilişkin de bir duyuru yayınlanmış. Okuduğum kadarıyla; kullanıcıların bunların nasıl çalıştığını anlamamasından dolayı kaldırmaya karar vermişler. Bu ayın 31'inde kaldıraçlılar için para çekme ve yatırmayı tamamen durduracaklarmış. Bu da enteresan yani! Çok mu düşünüyorlarmış sanki...
Duyuru metni: https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360041613471-Binance-Will-Delist-All-FTX-Leveraged-Tokens
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
March 29, 2020, 04:22:41 PM

Binance tam bir temizliğe girişmese bile, yavaş yavaş toparlıyor ortalığı.
FTX tokenleri kararı ise tamamiyle doğru. Zaten kendinde kaldıraçlı işlem olan bir borsanın neden bu tokenleri listelediğini de anlamak güç. Kendisi para kazanabilecekken neden FTX'e prim yaptırıyorlar ki?
Daha fazla delist ve yeni listeleme gelecektir. Çünkü Binance ufak ufak kan kaybediyor ve bunu toparlamak adına toplulukları içeri çekmeye çalışacaktır.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
March 29, 2020, 04:41:44 PM

Bir operasyon daha gelmiş! Mart ayında Binance üzerinden kaldırılan son işlem çiftlerini aşağıya ekliyorum arkadaşlar. Haberim yoktu, duymadım, görmedim denmesin...

(11.03.2020):
CND/ETH, CTXC/BNB, DLT/BNB, VIBE/ETH, ZEC/PAX
Duyuru metni: https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360040335232-Notice-of-Removal-of-Trading-Pairs-2020-03-11

(27.03.2020):
AE/BNB, APPC/BNB, BCPTBNB, CMT/BNB, DNT/ETH, DUSK/PAX, MTH/ETH, NXS/BNB, OMG/BNB, PHB/BNB, POE/ETH, RDN/BNB, SKY/BNB, WPR/ETH, XLM/PAX.
Duyuru metni: https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360041076472-Notice-of-Removal-of-Trading-Pairs-2020-03-27

• Ayrıca kaldıraçlı tokenlerin hepsinin delist edileceğine ilişkin de bir duyuru yayınlanmış. Okuduğum kadarıyla; kullanıcıların bunların nasıl çalıştığını anlamamasından dolayı kaldırmaya karar vermişler. Bu ayın 31'inde kaldıraçlılar için para çekme ve yatırmayı tamamen durduracaklarmış. Bu da enteresan yani! Çok mu düşünüyorlarmış sanki...
Duyuru metni: https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360041613471-Binance-Will-Delist-All-FTX-Leveraged-Tokens

bu binance'ın yaptığı ikinci Bytecoin vakası!
o zaman da getirdi bytecoin'i, deposit/withdravları kapadı, normalde 15-20 sat olan bytecoinleri 2000 sat üzerinde pazarladı. 1-2 ay sonra tak dedi delist etti!
https://coinmarketcap.com/currencies/bytecoin-bcn/

binance artık güvenilirliğini yitirdi ve kucoin olma yolunda ilerliyor, hayırlı olsun

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 29, 2020, 06:02:51 PM

Delist edilme hakkıyla yapılırsa çok mantıklı.Ama tüm borsalar - yada en büyükleri - aynı şeyi yapacak. Eğer bu şekilde yapılırsa piyasadaki çer çöp ayıklanırda sağlamlar piyasada kalır.
lossnet
Legendary
*

View Profile
March 29, 2020, 07:26:38 PM

Benim ilk göz ağrım, Monethamın işlem çiftini de kaldırmışlar Sad Tamam yani son zamanlarda epey düşmüştü, ekipte de hareket yoktu. Muhtemelen ETH paritesi de baya zayıftı. Ama insan yine de üzülüyor. Sonuçta ilk göz ağrımdı! 2017'de ufak ufak toplardım MTH. 1 dolar olacak, 5 dolar olacak diye diye topladık; elimizde kaldı... Yine de boğa döneminde ne yapacağını merak ediyorum. "Bir umuttur yaşatan insanı, aldım elime sazımı"
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 29, 2020, 07:40:00 PM

Benim ilk göz ağrım, Monethamın işlem çiftini de kaldırmışlar Sad Tamam yani son zamanlarda epey düşmüştü, ekipte de hareket yoktu. Muhtemelen ETH paritesi de baya zayıftı. Ama insan yine de üzülüyor. Sonuçta ilk göz ağrımdı! 2017'de ufak ufak toplardım MTH. 1 dolar olacak, 5 dolar olacak diye diye topladık; elimizde kaldı... Yine de boğa döneminde ne yapacağını merak ediyorum. "Bir umuttur yaşatan insanı, aldım elime sazımı"

Monetha'ya ne kadar bel bağlayan olmuştu. Hatırlıyorum o dönemi ICO'suna katılamadığım için ben de biraz üzülmüştüm. Ancak en kolpa çıkanlardan biri oldu. Büyük ihtimal sahipleri de bu kadar para toplanacağını kestirmiyordu. Toplanınca hedefleri kalmadı.

Binance'in hacmi olmayan pariteleri kaldırmasını mantıklı buluyorum. Zaten işlem az olunca bir süre sonra orası atıl vaziyete geliyor. Bu kadar çok parite olması da zaten oldum olası bana mantıklı gelmiyor. En temeller olsa kafi olacak böylece varolan hacim de parçalara ayrılmamış olur.
lossnet
Legendary
*

View Profile
March 31, 2020, 07:46:30 PM

Benim ilk göz ağrım, Monethamın işlem çiftini de kaldırmışlar :( Tamam yani son zamanlarda epey düşmüştü, ekipte de hareket yoktu. Muhtemelen ETH paritesi de baya zayıftı. Ama insan yine de üzülüyor. Sonuçta ilk göz ağrımdı! 2017'de ufak ufak toplardım MTH. 1 dolar olacak, 5 dolar olacak diye diye topladık; elimizde kaldı... Yine de boğa döneminde ne yapacağını merak ediyorum. "Bir umuttur yaşatan insanı, aldım elime sazımı"

Monetha'ya ne kadar bel bağlayan olmuştu. Hatırlıyorum o dönemi ICO'suna katılamadığım için ben de biraz üzülmüştüm. Ancak en kolpa çıkanlardan biri oldu. Büyük ihtimal sahipleri de bu kadar para toplanacağını kestirmiyordu. Toplanınca hedefleri kalmadı.

Binance'in hacmi olmayan pariteleri kaldırmasını mantıklı buluyorum. Zaten işlem az olunca bir süre sonra orası atıl vaziyete geliyor. Bu kadar çok parite olması da zaten oldum olası bana mantıklı gelmiyor. En temeller olsa kafi olacak böylece varolan hacim de parçalara ayrılmamış olur.

Zayıf paritelerin kaldırılmasını ben de doğru buluyorum ama insanın elinde o tokenlerden olunca bir garip hissediyor kendini! Böyle bir dışlanmışlık hissi geliyor.
Coini/tokeni değil de sanki beni atmışlar, mekandan kovmuşlar gibi oluyorum :) Bilmiyorum böyle hisseden var mı benden başka...

Monetha dışında bir de Tezos vardı o dönem ICO'su olan. Ben girememiştim ona; iyi ki de girmemişim diye düşündüm sonra. Malum süreçleri çok uzamıştı, aksilikler çıkmıştı. Ama ICO fiyatı şimdiye göre çok çok ucuz kalıyor.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
March 31, 2020, 08:06:12 PM

eklemeden önce al x3 x5 x10 dan sat sonra yok canım olmadı delist o da iyi be.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
April 02, 2020, 11:29:52 AM

Şimdi bir tweet geldi ve yarından itibaren yeni çiftleri kaldıracağını duyurdu.

Binance will remove and cease trading on the following trading pairs at 2020/04/03 12:00 PM (UTC):

ADA/PAX, DREP/BNB, KEY/BTC, MFT/BTC, NCASH/BTC, POLY/BNB, TCT/BNB, TNB/ETH and VITE/BNB.

https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360041826351

Beni burada şaşırtan DREP oldu. DREP en son listelenen çiftlerdendi ve kaldırılması bana garip geldi. Üstelik topluluk oylamasıyla eklenmişti. Bunu yorumlamak lazım gibi.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 02, 2020, 03:37:21 PM

BTC çiftlerini teker teker kaldırdı Binance. Büyük coin'ler dışında artık hiç bir coin uzun süre listelenmiş olarak kalmıyor nedense. Girende yavaş yavaş diğer çiftlere kayma başlıyor. Genelde ETH çiftinden kaldırılan çok parite yok. Daha çok BTC, BNB ve bazı stablecoin çiftleri kaldırılıyor.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

View Profile
April 02, 2020, 08:03:52 PM

Ben şüphelenmeye başladım artık bu durumdan. Bir ay içerisinde 3 parti halinde neredeyse 50 kripto çiftini kaldırdı. Halving öncesi kasıtlı bir temizlik mi var, yoksa gerçekten de işlem hacmi zayıf olanları eleyen masum bir hareket mi! Şimdiye kadar böyle geniş kapsamlı bir operasyon yapmamıştı hiç Binance... NCASH ve MFT, fiyatı en çok düşenler arasına girmişler bugün.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
April 03, 2020, 01:21:50 PM

Xlm pax çifti neyse de mth ( bir zamanların hardcap yapmış projesi) kucoinden delist yedi ve ara ara binance de pump yaptırıyorlar o kadar bu gidişle binanceden de komple delist yiyecek gibi. Bcpt , wpr işlem çiftleri kaldırılıyor ise yakın zamanda delist te gelebilir. İşlem hacmi olsa bu işlem çiftlerini kaldırmazlardi.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 06, 2020, 10:05:31 PM

Kaldırmaların hepsi yerinde gözüküyor.
Normalde neden eth bnb paritesine ihtiyaç duyarsın? Çünkü 2 kere fee ödemeyeyim eth btc sonra btc bnb yapmak istersin ama volume kalmayınca hali hazırda volume oluşturulan paritelerede zarar veriyor atıyorum 2 btc lik alacaksın enayi misin 2 paritide de aynı anda alım yapmak karlı olur ama bu sefer değmeyecek olduğunu görüyorsun. Tekinde hareket olunca da iyiden iyiye diğeri kayboluyor.

Bakım gibi düşünebilirsiniz hem kullanıcı hem borsa için.

signature not found.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 07, 2020, 09:27:51 AM

Kaldırmaların hepsi yerinde gözüküyor.
Normalde neden eth bnb paritesine ihtiyaç duyarsın? Çünkü 2 kere fee ödemeyeyim eth btc sonra btc bnb yapmak istersin ama volume kalmayınca hali hazırda volume oluşturulan paritelerede zarar veriyor atıyorum 2 btc lik alacaksın enayi misin 2 paritide de aynı anda alım yapmak karlı olur ama bu sefer değmeyecek olduğunu görüyorsun. Tekinde hareket olunca da iyiden iyiye diğeri kayboluyor.

Bakım gibi düşünebilirsiniz hem kullanıcı hem borsa için.

Bende buna katılıyorum. Farklı pair'lerin açılması trading ve fiyatlama için iyi olmuyor. Bence buna bir standart getirilebilir aslında. Örneğin 1000 satoshi ve altı fiyatlılar ETH paritesiyle, üstündekilerde BTC paritesiyle listelenir diye. Günlük list/delist olmaması için aylık ortalama gibi rakamlar izlenebilir mesela.
Birde BTCTürk'ün yaptığı gibi BTC/USDT ve ETH/USDT gibi pairlerde komisyonu kaldırırsın 10 numara olur. Herkes ücretsiz şekilde stable coin'e geçebildiği zaman trading yapma kolaylaşır.

Ama bunu yaparlar mı diye sorarsanız pek mümkün değil. Raporlanan verilere göre her gün milyarlarca dolarlık BTC/USDT işlemi yapılıyor ve burada binde 1 bile komisyon alsa çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyordur. O nedenle yapmalarını beklemekte mantıklı değil elbette.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

View Profile
April 30, 2020, 10:13:52 PM

Burayı tekrar güncellemekte fayda var. Bugün itibariyle Binance'de birkaç coin/tokenin işlem çiftleri kaldırıldı. Delist yok!
BTS/ETH, LOOM/BNB, OAX/ETH, ONG/BNB, POWR/BNB, WAVES/TUSD

OAX/BTC halen devam ediyor olsa da OAX/ETH için üzüldüm... Bu aralar yeni coin girişi çok nadir görülüyor Binace'de. Çoğunlukla kaldırma operasyonlarına yoğunlaşmışlar.
Resmi açıklamayı şuradan okuyabilirsiniz: https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360042904031
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 01, 2020, 02:56:23 PM

Via delist olsun namussuz bir dönem via üzerimden dönen oyunları hepimiz biliyoruz. Binance üzerinden via dan parayı vurmuşlardı tabi binance gerekli önlemleri almıştı

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███