Bitcoin Forum
May 02, 2024, 10:00:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Paribu'da Su Kaynattı!  (Read 336 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 20, 2020, 06:54:14 AM
Merited by Vispilio (1), dannybrown (1), anonymous3x (1), funchiestz (1)

Dün gece saatlerinden itibaren Twitter'dan yayılmaya başlayan haberle ortaya çıktığı üzere SMS onayı ile hiç bir işlem yapılamıyordu Paribu'da.
Dün Binance'da yaşanan büyük beklenmedik sorun nedeniyle epey sıkıntı yaşanmıştı.

İşin ilginç yanı Paribu şu ana kadar sessiz kalmıştı. Yaklaşık yarım saat kadar önce duyuru yayınlandı.

19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.

Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.

Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla

Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714644043
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714644043
Reply with quote  #2

1714644043
Report to moderator
1714644043
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714644043
Reply with quote  #2

1714644043
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1289

View Profile
February 20, 2020, 06:59:38 AM

burada konu paylaşıldı hocam. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1789755.new#new
borsaların en büyük sorunu bu tarz durumlarda herhangi bir garantilerinin olmaması adam borsayı istediği süre kapatıp açabiliyor yada açıklamalar yapabiliyor dünden beri neredeler? tekrarında 1 gün yada  5 gün kapalı kalacaklarının veya bu konuda açıklama yapacaklarının bir garantisi yok

aslında bu tip borsaların devletin güvenliği kontrolü standartlarının getirilmesi gerekli.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 20, 2020, 07:00:06 AM

Demek ki neymiş ister Binance olsun, ister Paribu. Uzun süreli hiç bir borsada kripto tutulmamalı.
Trade için tamam ama onun dışında her zaman saldırı riski var. Bugün ciddi borsaların tamamının elinde hatrı sayılı miktarda para var. Ve bunların her zaman saldırı altında olma potansiyeli var.
Hovarda
Full Member

Activity: 518
Merit: 185

View Profile
February 20, 2020, 07:16:56 AM

Dünkü binance olayı ve paribu olayı yatırımcılar açısında ciddi anlamda risk anlamına geliyor. Yani burada yatırımcının tek zararı token yada coinlerin çalınması değil ki. Fonlara bir zarar gelmedi deyip işin içinden çıkmak çok pişkince geliyor bana. İnsanların sistem kapalı kaldığı sürede yaşadıkları kayıplar ne olacak? Senin borsa olarak sağlayamadığın güvenliğin zararına yatırımcı katlanmak zorunda mı?
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
February 20, 2020, 07:36:56 AM

Bu ilk defa olan bir durum değil. Binance bundan önce iki kere hacklendi. Netiece de kimseyi mağdur etmedi. Birde elimizde her coini saklayabilecegimiz bir cuzdan yok. Ledger herseyi desteklemiyor sonuçta. Ya da başka cüzdanlar. Ledgere bile güven tam değil.
edandrada
Member
**

Merit: 18

View Profile
February 20, 2020, 07:55:36 AM

biraz toparlar gibi olunca mutlaka böyle durumlar ortaya çıkıyor. paribu devede kulak ama, binance olayı insanları korkuttu.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 20, 2020, 08:02:38 AM

Bu ilk defa olan bir durum değil. Binance bundan önce iki kere hacklendi. Netiece de kimseyi mağdur etmedi. Birde elimizde her coini saklayabilecegimiz bir cuzdan yok. Ledger herseyi desteklemiyor sonuçta. Ya da başka cüzdanlar. Ledgere bile güven tam değil.
Ledger da Trezor da Keepkey de bence %100 güvenli değil. Bunlar %99'sa borsalar %80 güvenlidir ancak benim gözümde. Her borsanın mutlaka bir açığı bir zayıf noktası var ve hackerlar bunları bulmak için gece gündüz uğraşıyor. Yakaladığı anda da affetmiyor. Binance'tan 7000 BTC çalındığı zamanı biliyoruz hepimiz. Binance büyük borsa da cebinden karşıladı. Ya karşılayamasaydı?
Paribu'dan 7000 btc çalınsa ne olur? Olaylar olaylar...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 20, 2020, 08:12:39 AM
Merited by Vispilio (1)

Ledger da Trezor da Keepkey de bence %100 güvenli değil. Bunlar %99'sa borsalar %80 güvenlidir ancak benim gözümde. Her borsanın mutlaka bir açığı bir zayıf noktası var ve hackerlar bunları bulmak için gece gündüz uğraşıyor. Yakaladığı anda da affetmiyor. Binance'tan 7000 BTC çalındığı zamanı biliyoruz hepimiz. Binance büyük borsa da cebinden karşıladı. Ya karşılayamasaydı?

7000 BTC en iyi zamanda bile 3-4 günlük toplam hacmi oluyor Paribu'nun. Fena sallardı.
Garip bir şekilde sanki bizim yerli borsalar çok güvenilir geliyor bana. Ama dönen paralar çok büyük bu nedenle her şey mümkün. Şimdi herkes Paribu'nun BTC cüzdanını görebiliyor. Böyle olunca da o sistemde ne kadarlık BTC'ye ait veriye ulaşılması gerektiği biliniliyor. Yani şimdi bir cüzdanda 1000 BTC var ve bununla ilgili verilere ulaşabileceğim bir açık website var. Buna mı saldırırsın yoksa senin benim donanım cüzdanda ki bir kaç bin dolara mı? Mantıken bu nedenle bile donanım cüzdanlar öne geçiyor.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
February 20, 2020, 10:08:02 AM

Sistem tekrar aktif ediliyor sıkıntı yok
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 20, 2020, 10:45:19 AM

Yıllardır sıkıntılı süreç diye mobil uygulama bile çıkarmadı bu Paribu. Çok katı kuralları olan ve içerisinde pek esneklik olmayan bir borsa Paribu. Mesela TR'deki en büyük rakibi biraz daha esnek gelenecekçi değil, yeniliğe uymaya çalışıyor ve geribildirimleri dikkate alıyor.
Açıkçası Paribu'nun başına saldırı gelmesi beni şaşırttı. Diğerlerini hep daha kolay lokma olarak görüyordum şahsen. Neyse ki göründüğü kadarıyla ortada bir problem yok ve sorun oluşmadan işe el atmışlar. Tabi bu tarz durumlarda zarara uğrayanlar oluyor. Dün akşamdan beri twitter'da epey yardırıyorlar Paribu'ya karşı.
edandrada
Member
**

Merit: 18

View Profile
February 20, 2020, 11:15:01 AM

böyle şeyler olması aslında emekleyen piyasa için gerçekten güzel şeyler.

umarım kimse parasını kaybetmez bu süreçte

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 20, 2020, 11:23:11 AM

Şu forumda donanım cüzdanları konusunda en yetkin ve deneyimli kişi olarak bunu sen diyor ve tam güvenmiyorsan, o zaman sermayeyi donanım cüzdanına yüklerken 2 değil 12 kere düşünmek lazım. Çünkü yazdıklarından anladığım şu, mesela bir elementi tanımlarken "mutlak değer" olamayacağı için %99.9 saflıkta diye yazar ve bu pratikte saf demektir, %100 diye bir şey olamaz, o nedenle %99.99 vb. yazılır, sanki bunun gibi bir durumu kastetmiyorsun, daha büyük şüphelerin var gibime geldi.
(Not: Son cümlemi tek seferde anlayana bir sıkımlık diş macunu hediyemiz, ben anlamadım da  Grin )

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 20, 2020, 01:13:49 PM
Merited by Tom Bombadil (1)

Şu forumda donanım cüzdanları konusunda en yetkin ve deneyimli kişi olarak bunu sen diyor ve tam güvenmiyorsan, o zaman sermayeyi donanım cüzdanına yüklerken 2 değil 12 kere düşünmek lazım. Çünkü yazdıklarından anladığım şu, mesela bir elementi tanımlarken "mutlak değer" olamayacağı için %99.9 saflıkta diye yazar ve bu pratikte saf demektir, %100 diye bir şey olamaz, o nedenle %99.99 vb. yazılır, sanki bunun gibi bir durumu kastetmiyorsun, daha büyük şüphelerin var gibime geldi.
(Not: Son cümlemi tek seferde anlayana bir sıkımlık diş macunu hediyemiz, ben anlamadım da  Grin )
Ben hiç bir şeye ya da hiç kimseye %100 güvenmeyen biri olarak donanım cüzdanlara da %100 güvenmiyorum.
Geçenlerde haber vardı, Kraken yetkilileri Trezor'u 15 dakikada hacklemişti.
Düşünün şimdi, btc'leriniz eth'leriniz "güvenli" bildiğiniz Trezor'da. Cihaz kayboldu ya da çalındı. İçindekileri güvenlik aşamalarını 15 dakika içinde kırabilen insanlar var ve belki de siz kaybettiğinizin farkına bile varmadan içindeki varlıklarınız pufff gitti. Trezor sonra açıklama yapmıştı "passphrase kullananlar etkilenmiyor" diye ama passphrase bir opsiyon. Cihazı kullanmak için pp kullanmak zorunda değiliz ve normal kullanıcılar asla böyle bir yola gitmez, varsayılan olarak kullanır.
Ledger'da da başka açıklar vardı bir nevi middleman yaşandı ama çözüldü. Şimdilik kimse "Ledger'ı 15 dakikada kırıyoruz" demiş değil ama ben her şeyi mümkün görüyorum.
Evet varlıklarım Ledger Nano X'te duruyor ama yine de kafamda şüpheler var. 24 kelimeye %100 güveniyorum, blockchain'e %100 güveniyorum ama aradaki aracıların hiç birine %100 güvenemiyorum. Yapılabilir en güvenli şeylerden biri donanım cüzdanlar. Borsada tutacağıma donanım cüzdanda tutmak daha mantıklı benim açımdan.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
February 20, 2020, 02:12:17 PM
Last edit: February 20, 2020, 02:26:12 PM by anonymous3x

2012 den en büyükleri MT.Gox BTC-E olmak üzere birçok irili ufaklı kripto para borsası yok oldu. Bu piyasada hiçbir borsada uzun süre kalmamak gerekir. Yatırımcı iseniz soğuk cüzdanlar güvenilir cüzdanlarda trade iseniz karı alıp cüzdanlara çekmek mantıklı olacaktır. Dün geceden beri yaşananlar acı gerçeği tekrar hatırlattı. Kripto para yatırımcısı olmak büyük stres gerçekten değer mi değmez mi bu stresi çekmeye kişisel kararınızdır.

Her neyse Sorun düzelmiş gibi görülüyor. Paribu ailesine geçmiş olsun.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 20, 2020, 05:14:53 PM

Sepeti kallavi olan hardwallet alsın.Tek çözümü o.
Gerçi hardwalletlarda sorun olabilir ama şimdilik onla idare edicez olurki.
boğa gelirse dakka duranın diyip malı yıkıp çıkmak farz oldu. Grin
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 20, 2020, 05:22:58 PM

Sepeti kallavi olan hardwallet alsın.Tek çözümü o.
Gerçi hardwalletlarda sorun olabilir ama şimdilik onla idare edicez olurki.
boğa gelirse dakka duranın diyip malı yıkıp çıkmak farz oldu. Grin

Yıllardır bu piyasayı bilenlerde bile bu algı oluşursa, normal yatırımcının bu piyasaya girmesi için henüz erken diye düşünüyorum. Düşünün bir yerde banka gibi, nispeten paranızı güvende hissettiğiniz bir yer var. Diğer tarafta bir firma tarafından herhangi bir denetlemeye tabi olmayan ve sık sık hacklenme girişimi olan borsa.

Buradaki güvenlik önlemlerinin çok artması, bittrex gibi hacklenme olayına karşı sigorta olması ve bağımsız denetçiler tarafından da sık sık denetlenmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde sıradan yatırımcı da bu sistemin içine gelmeyi düşünebilir. Yoksa kendi aramıza top çevirip dururuz.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 20, 2020, 05:52:08 PM

Yıllardır bu piyasayı bilenlerde bile bu algı oluşursa, normal yatırımcının bu piyasaya girmesi için henüz erken diye düşünüyorum. Düşünün bir yerde banka gibi, nispeten paranızı güvende hissettiğiniz bir yer var. Diğer tarafta bir firma tarafından herhangi bir denetlemeye tabi olmayan ve sık sık hacklenme girişimi olan borsa.

Buradaki güvenlik önlemlerinin çok artması, bittrex gibi hacklenme olayına karşı sigorta olması ve bağımsız denetçiler tarafından da sık sık denetlenmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde sıradan yatırımcı da bu sistemin içine gelmeyi düşünebilir. Yoksa kendi aramıza top çevirip dururuz.

Zaten kimsenin girdiği yokki piyasaya kendi aramızda paslaşıyoruz.İşte tek olay bazısı gaza gelip eldeki coini değiştiriyor.Kimiside heyacana gelip biraz çıkınca alan akıllı arkadaşımız varsa helede piyasa kan revana dönünce panikle satanda varsa işte o arada tost olan oluyor 2 senedir aynı olaylar. Cheesy
Zaten bunları bildiğim için hardwalletta coinler duruyor arada borsaya gönderip işte laf olsun torba dolsun diye değiştirdiğimizde oldu ama artık su iyice kaynadı.Yani inada hold halde sabırla boğayı bekleyenlerdenim. Grin inadına hold diyorum.Ama o boğa gelsin malı yıkıp kaçmayacağız kardeşim sen rahat ol.Nasılsa ayı oğlu ayı gene gelecek işte o zaman geri gelip malı alttan alıcaz 2-3 senede bunu iyi tecrübe ettik.Çoğu kişi gibi sonuçta ilk 50 de olan coinin abartısız 30 tanesi elimden geçti ve BTC-LTC-ETH-BCH dörtlü kombinasyonunda karar kıldım  beklemeye devam boğayı Grin
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 20, 2020, 07:32:15 PM

Zaten kimsenin girdiği yokki piyasaya kendi aramızda paslaşıyoruz.İşte tek olay bazısı gaza gelip eldeki coini değiştiriyor.Kimiside heyacana gelip biraz çıkınca alan akıllı arkadaşımız varsa helede piyasa kan revana dönünce panikle satanda varsa işte o arada tost olan oluyor 2 senedir aynı olaylar. Cheesy
Zaten bunları bildiğim için hardwalletta coinler duruyor arada borsaya gönderip işte laf olsun torba dolsun diye değiştirdiğimizde oldu ama artık su iyice kaynadı.Yani inada hold halde sabırla boğayı bekleyenlerdenim. Grin inadına hold diyorum.Ama o boğa gelsin malı yıkıp kaçmayacağız kardeşim sen rahat ol.Nasılsa ayı oğlu ayı gene gelecek işte o zaman geri gelip malı alttan alıcaz 2-3 senede bunu iyi tecrübe ettik.Çoğu kişi gibi sonuçta ilk 50 de olan coinin abartısız 30 tanesi elimden geçti ve BTC-LTC-ETH-BCH dörtlü kombinasyonunda karar kıldım  beklemeye devam boğayı Grin

Ben öyle olduğunu sanmıyorum aksine aslında ufak ufak da olsa piyasaya girişler var bence. Ama haliyle artık kriptolar çok ucuz değil. Bundan 3-4 yıl önce 10 tane alabileceğiniz coin'den şu anda 1 tane almak bile kolay değil.
Düşünsenize 1 Bitcoin 60.000TL!
2 Bitcoin'e sıfır bir araba alabiliyorsunuz. Bu nedenle ilk piyasa girişleri biraz hafif geliyor olabilir. Bir de şu kaldıraç konusu var. Onlar orada binlerce dolar kazanırken, piyasa kan ağlıyor umrunda değil kimsenin.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 20, 2020, 07:43:20 PM

Servisler bölümündeki Paribu ana konusu üzerinden de takip ettim gelişmeleri ama şu yukarıdaki açıklamanın haricinde bir şey paylaşılmamış. Çalınan var mı yok mu halen bilinmiyor. Böyle sessiz kalmaları daha kötü. İnsanlar tedirgin olur böyle durumlarda.

Mesela Binance saldırısı zamanında CZ'yi hatırlayın! Adam saat başı tweet atmıştı. Yapılan her işlemi şeffaf şekilde paylaştı ve yatırımcıları korkmamaları konusunda cesaretlendirdi. "Fon kurduk, kayıplar oradan karşılanacak" falan dedi. Eğer o hamleyi yapmasaydı, sonu kötü olabilirdi Binance'nin.

O yüzden benzer şeyi Paribu da yapmalıydı; ya da halen yapabilir belki. Kriz yönetimi böyle zamanlar için var zaten. Borsa çalışanları arka planda 24 saat çalışıp sorunları çözmeye uğraşıyor olabilirler; fakat halk bunu bilmiyor. İletişim şart böyle zamanlarda!
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 20, 2020, 08:10:38 PM

Servisler bölümündeki Paribu ana konusu üzerinden de takip ettim gelişmeleri ama şu yukarıdaki açıklamanın haricinde bir şey paylaşılmamış. Çalınan var mı yok mu halen bilinmiyor. Böyle sessiz kalmaları daha kötü. İnsanlar tedirgin olur böyle durumlarda.

Mesela Binance saldırısı zamanında CZ'yi hatırlayın! Adam saat başı tweet atmıştı. Yapılan her işlemi şeffaf şekilde paylaştı ve yatırımcıları korkmamaları konusunda cesaretlendirdi. "Fon kurduk, kayıplar oradan karşılanacak" falan dedi. Eğer o hamleyi yapmasaydı, sonu kötü olabilirdi Binance'nin.

O yüzden benzer şeyi Paribu da yapmalıydı; ya da halen yapabilir belki. Kriz yönetimi böyle zamanlar için var zaten. Borsa çalışanları arka planda 24 saat çalışıp sorunları çözmeye uğraşıyor olabilirler; fakat halk bunu bilmiyor. İletişim şart böyle zamanlarda!

Zaten en büyük sorun burada. Dün akşam insanlar çözüm arayıp sağa sola saldırırken, Paribu'da bir allah kulu çıkıp açıklama yapmadı.
Yoksa zaten çalınan bir şey yok sanırım. Şu anda tamamen fonksiyonel bir şekilde çalışıyor borsa. Ama insanlar kıllandı bir kere. Bu tarz durumlarda iletişim çok önemlidir. Hiç bir şey yapamıyorlarsa bile, sadece saat başı 1 tweet ile insanları rahatlatabilirlerdi.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: