Bitcoin Forum
July 01, 2024, 07:16:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yandex TOLOKA  (Read 131 times)
Captainowl (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 106

View Profile
February 23, 2020, 01:08:39 PM

Merhabalar arkadaşlar;
Yandex yapay zeka geliştirme amaçlı kullanıcılarını ufak ücretler karşılığında olaya dahil ediyor. Yapay zekanın hala gelişmekte olmasından mütevellit yetersiz kaldığında gerçek insan aklına ihtiyaç duyduğu bazı kategorilendirmelerde daha gerçeğe yakın sonuçlar için Toloka sisteminden yararlanıyor.
Yapay zeka algoritmalarına olan merakım sayesinde bu sistemle tanıştım, sistemi anket çözerek gelir elde etmek gibi düşünebilirsiniz fakat buradan kazandığınız gelir sömürge ülkelerinde 1$ karşılığında 1 gün çalışıyorsanız sizi refaha eriştirebilir sadece maalesef.
Forum içerisinde bu sistem hakkında bilgi olmamasından dolayı böyle bir konu açma gereği duydum ve bu sistem çalışma prensibini kazanç şeklini kendi kullanımlarım sonucunda oluşan tecrübelerimle anlatmaya karar verdim.
Bu sisteme para kazanma amacıyla başlamanın çok mantıklı olmadığını söylemeliyim, 5 günlük kullanım üzerine sadece günde 1 saat ilgilenerek 6.25$ kazanabildim. Bu konunun kazanç üzerine bir iddiası olmayacak sadece tecrübelerimi ve hobi olarak zaman öldürmeme yardımcı olan bu sistemi paylaşmak istedim.

Yandex TOLOKA nasıl kullanılır,

Öncelikle https://toloka.yandex.com üzerinden mobil doğrulamalı bir hesap açtıktan sonra kullanıcıdan yardım alacağı sorular ve kategorilendirmeler için eğitimleri görevler bölümünde görüntüleyecektir, bu eğitimler açıklamalar barındırmaktadır ve açıklamalar ışığında eğitimi baştan savma yaparsanız sistem bunu kolaylıkla anlayabiliyor ve kazanç oranınızı en düşük seviyeye çekiyor hatta görevlendirme bile yapmıyor.
Görevler farklı şekillerde karşımıza çıkıyor.

Ekran görüntüsünde yetişkin içerik var mı? ( Yetişkin içerikleri isteğe bağlı olarak görüntüleyebiliyorsunuz)

Organizasyon gerçek mi ?
Haritalar üzerinde bulunan organizasyonların mantık çerçevesinde olup olmadığını kontrol ediyorsunuz

Haritalarda saçma sonuçlar
Harita üzerinde gösterdiği konum ve panaroma linklerini kontrol ederek kurum gerçekliğini teyit ediyorsunuz

Konuşma metni kaydı

Yandex sesli asistana gönderilen mesajları dinleyip anotasyon metnini yazıyorsunuz

Benzeri şeklinde bir çok görev gelebiliyor
Bu görevlerin yanında saha görevleri de mevcut ve mobil uygulama üzerinden kullanılıyor. Benim gördüğüm kadarıyla harita üzerinde yakınınızda bulunan kurumun birkaç fotoğrafını kurum aktifliğini ve harita üzerinde kurum girişinin işaretlenmesini talep ediyor ve diğer görevlere göre daha fazla bir ücretlendirme yapıyor. (0.3-0.1 $ spor amaçlı koşu yaparken spotify ücretini çıkarmış olursunuz onun haricinde gerçekten değmez)
Görevlerin içerisine de sizin görevleri gerçekten titizlikle yaptığınızı test edebilmek için bazı deneme soruları koyuyorlar ve profiliniz sadece eğitimde aldığınız puanlarda kalmıyor.

Reyting Sistemi:
Reyting iki gösterge bazında hesaplanır:
— Toloka kullanımı boyunca yanıtların kalitesi (görevleri titizlikle yapıyorsanız ve yanıtlarınızı talimatlara uygun bir şekilde veriyorsanız reytinginiz artar).
— Kullanıcının Toloka'da etkinliği (devamlı görevleri yerine getiriyorsanız reytinginiz artar).
Reyting puanı, son birkaç haftanın ağırlıklı ortalaması olarak hesaplanır. Bu nedenle reyting “aniden” artabilir veya düşebilir.  (Yandex )
Sistem ilgimi çektiği için üye olup 10 $ hedefi koydum kendime ve bu süre içerisinde kullanıcı puanımı yükseltip görev ücretlerinin artıp tatmin edici bir seviyeye gelip gelmeyeceğini kontrol etmek istedim Eğer puan ve ücret doğru orantıdaysa profil verilerimi ve görev geçmişleri ile ilgili daha detaylı bir rehber yapabilirim fakat şu anki haliyle pek tavsiye etmiyorum 😊

Pages: [1]
  Print  

Jump to: