Bitcoin Forum
June 22, 2024, 03:05:38 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: son günlerde yaşananları değerlendirelim bi, neler oluyor? neler olabilir?  (Read 850 times)
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
March 01, 2020, 11:12:32 AM

corona ayağına pumpladılar şimdi dump luyorlar olay bu.
uzay zamanı bükmeden bahsetmiyoruz basit bir finansal kural vardır.
para risk ortamında güven , güven ortamında risk sever.
kripto kıymetler ise dünyanın en riskli yatırımıdır.
kemikli yükselmesi için savaş , pandemik hastalık değil, barış ve huzur lazım.

şimdi diyen olur iş işten geçtikten sonra herkes bunu yazar.
o zaman bende iyi takip derim yazdıklarımı, hemen pump başlangıcında ahanda boğa geliyor nağraları atılırken yazmıştım aynısını.

sağlık konusunda gerçekten çok üzgünüm .
ama en azından ehvenişer olarak şu analizi geçeyim,
para güven ve huzur ortamında risk,
risk ortamında ise güven arar.

kapitalist sistemde güvenin tek adresi önce altın sonra abd dolarıdır.
bitcoin ise piyasadıki ana yatırımlar içinde en risklisidir.
yani bu işin öngörülebilir sonu çok pis bir ''pump and dump'' dır.

ha piyasa bazen öngörülmeyeni yapıp insanları terste bırakmayı sever.
yani şu durumda

klriptoda öngörelecek beklenti=pump and  dump

ters köşe= to da moon

bahsettiğin şey normal borsalarda olabilir ancak btc borsası için geçerli değil, risk her yerde var o ayrı konu, şu btc borsalarında yapılan normal borsalarda yapılsa 5 dk sonra kapıya polis gelir, notmal borsalarda yapılmıyor mu tabıkı yapılıyor ama 5 dk sonra kapına polis gelecek şekilde yapılmıyor, 10 yıl sonra gelebilir anca o polis, anca farkına varırlar cunku zten borsa çöküşleri de o şekilde oluyor, klasik borsalarda bir grafik artıcak diyorsa artar o mal, aksi ender olur, 2 yıllık grafik sonucunda artıcak sonucu çıktığı halde saçma sapan bir şekilde dump olmaz o malda, önce pump olur sonra dump, ama bu cz ve arkadaşları olayı yanlış anlamış, herkez birşeyleri kontrol etme derdinde cz de öyle, altcoinlerin kontrolü onda ama btc nin değil, btc yi de kontrol etmeye çalışıyor işte sorun bu, bir nevi balina savaşı bu borsalar arası, umarım ters tepmez bu savaş, çünkü cz btc yi manipüle edecem diye diğer büyük balinalara da zarar veriyor, ve cz de o kadar güç yok, al btc lerini götüne sok şimdi diyerek btc yi 1k dolara indirir o btc balinaları bitmex yani, ortada ne cz kalır ne de binance sonra, gerizekalı bunu anlamadı, öyle 0.5 btc ye 125x futures açarak btc balinası olamazsın adam sınırsız btc ye açıyo 100x aq kimle dans ediyon sen Cheesy

o btc yi çeker 1k dolara senin elindeki altların da değerini sıfırlar borsanında değerini sıfırlar kalırsın got gibi ortada, bu gerizekalı cz yüzünden batacak kripto korkum o benim,

hadi canım görmüyor mu bunu diyeceksiniz ilk yazı da da dedim görmüyorlar işte, o kadar fazla ekiple konuştum bu tarz konuları ki, yaw bunu nasıl görmezler diyorsun ama adamlar mal işte bazen görmüyorlar, çoğu 20-30 yaşında programcı asosyal tipler bunların, ne ekonomi bilirler ne finans bilirler, egosu tavan tipler hiç bir bok bilmedikleri halde herşeyi bildiklerini düşünüyorlar, yaw halkla ilişkiler müdürü işe alıp daha sonra onun önerilerini duyunca yaw sen ne anlarsın programlamadan koca zincir yapmışız nasıl duyuru yapacağımızı mı bilmeyecez diyen tipler bunlar Smiley bilmiyorlar ve proje piç oluyor işte,

birşeyleri yapabiliyor olmak yapman gerektiği anlamı taşımıyor normalde ama bu programcı kitlesi için öyle değil, margin açabiliyorsa borsa da açıyor işte, fiyatlar dipteyken millete borc verip margin açıyoruz ama bu fiyatlar artarsa ne pok yiyecez kısmını düşünemiyor işte,
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
March 03, 2020, 02:46:27 PM

btc fiyatı yaw buradan kesin dönecek denen 5k seviyesinden bir anda 1k lara inmiş,

üstad hangi mal 1k'dan btc satar?
demiştim daha önce ama şimdi düşününce böyle poktan piyasada herşey olabilir. Belki corona'nın etkisi ile düşer, borsalarda 5 trilyon dolar eksilme olmuş virüs bahanesiyle...büyük bir değişim-yıkım yaşanırsa ilk etapta düşüş yaşanabilir diyorum artık..

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 04, 2020, 08:30:28 AM

Valla genel olarak anlattıklarınıza katılıyorum.Bu piyasaya olan son bir kaç damla güvenimde yok olmak üzere.Umarım o son damlalar tekrar şelaleye döner.Güvendiğim, gerçekten piyasanın sağlam direği dediğim proje bile saçma sapan hareketler yapıyor.
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 04, 2020, 09:47:47 AM

al işte,

altlar gene haydı gidelim derken cz borsayı kapadı gene,

https://www.tradingview.com/x/kxlnS24j/

https://www.tradingview.com/x/A7pGdjw5/

https://www.tradingview.com/x/iI1z8Jee/
dannybrown
Legendary
*
artcontest

View Profile
March 04, 2020, 10:09:19 AM

Hakkaten çok büyük bir puştluk dönüyor.Tekel olmanın,merkezi olmanın en büyük sorunu.O kadar kriptoparalardan merkeziyetsizlikten bahsediyoruz hala sağlam bir merkezsiz borsa yapılamadı.Bu yüzden yatırımcılar olarak hep kaybetmeye mahkumuz.
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 04, 2020, 10:51:53 AM

Hakkaten çok büyük bir puştluk dönüyor.Tekel olmanın,merkezi olmanın en büyük sorunu.O kadar kriptoparalardan merkeziyetsizlikten bahsediyoruz hala sağlam bir merkezsiz borsa yapılamadı.Bu yüzden yatırımcılar olarak hep kaybetmeye mahkumuz.

https://twitter.com/AztecGoldHero/status/1235154025043156993?s=20

grafiği beklıyor ipne sanki borsayı açmak için, benım kızdıgım altcoin ekıplerı neden bırsey demıyor, aq bır hafta once bakım yaptın altlar tam gıderken sımdı gene bakım dıyorsun altlar tam gıderken, ne ayaksın aq sen, aıon kucoınde ucar bınance de cuzdan kapanır, nav ucar ama cuzdan kapanır, bokunu cıkarttı artık, 3 uncude patlayacak balınalar kaçacak burdan,
Rh Negative
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 4

View Profile
March 04, 2020, 02:15:09 PM

Komplo teorilerini genelde severim ama bu biraz enteresan geldi. Geleceğe damga vuracağı düşünülen bilmem kaç milyar dolarlık piyasa değerine ve hacme sahip olan hatta daha emekleme aşamasında olduğu düşünülen ekosistemin en temel parası BTC sırf bir borsa bakıma girdi diye  sizin grafikleirnizde gösterdiği üzere 180k 720 olmaktan vazgeçip bataklığa mı sürüklenecek? Tüm kripto para piyasaı bunun üzerine dönüyorsa eğer kim siker blockchaini oluşturduğu piyasayıda Smiley Arkadaş bu piyasanın yatırımcısındaki ilginç kafa ne zaman son bulacak merak ediyorum. Boğa koşusu dediğiniz olayın altı doluysa bugün gelmezde yarın gelir. Ama sunni bir boğa bekliyorsanız altcoinler filan böyle desteksiz uçsun kaçsın son alalnın içinde patlasın düşüncesindeyseniz zaten yapacak bir şey yok. Mt gox borsası arazi oldu da ne oldu? BTC 20 K olacaktı olmadı mı?
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 04, 2020, 07:00:19 PM

Komplo teorilerini genelde severim ama bu biraz enteresan geldi. Geleceğe damga vuracağı düşünülen bilmem kaç milyar dolarlık piyasa değerine ve hacme sahip olan hatta daha emekleme aşamasında olduğu düşünülen ekosistemin en temel parası BTC sırf bir borsa bakıma girdi diye  sizin grafikleirnizde gösterdiği üzere 180k 720 olmaktan vazgeçip bataklığa mı sürüklenecek? Tüm kripto para piyasaı bunun üzerine dönüyorsa eğer kim siker blockchaini oluşturduğu piyasayıda Smiley Arkadaş bu piyasanın yatırımcısındaki ilginç kafa ne zaman son bulacak merak ediyorum. Boğa koşusu dediğiniz olayın altı doluysa bugün gelmezde yarın gelir. Ama sunni bir boğa bekliyorsanız altcoinler filan böyle desteksiz uçsun kaçsın son alalnın içinde patlasın düşüncesindeyseniz zaten yapacak bir şey yok. Mt gox borsası arazi oldu da ne oldu? BTC 20 K olacaktı olmadı mı?

dedi newbie Smiley
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 04, 2020, 07:52:54 PM

Geçen sefer düşüş öncesi bakıma almıştı. Bugün yine bakım olmuş fakat ben görmedim sanırım daha kısa sürdü.
Acaba bir düşüş daha mı geliyor diye şüpheleniyorum.
Rh Negative
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 4

View Profile
March 04, 2020, 08:37:21 PM

dedi newbie Smiley

ahaha beni bitirdin moruq. şuan bu şarkı eşliğininde piyasaya elveda edeceğim

https://www.youtube.com/watch?v=UEbSQiYFRBM

yarın seni ve telegram grubunu bir kaç arkadaşa tavsiye edeceğim. forumda bir hero member arkadaşa denk geldim üstelik nickinde de hero geçiyor. adam aşmış... binance filan deli gibi takip ediyor hatta BTC'nin fiyatı 720 k ile 1k arası birşeyler olacakmış ama daha tam kestirememiş diyeceğim.  Nasiplensin yavrucaklar Grin
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 04, 2020, 10:08:49 PM

dedi newbie Smiley

ahaha beni bitirdin moruq. şuan bu şarkı eşliğininde piyasaya elveda edeceğim

https://www.youtube.com/watch?v=UEbSQiYFRBM

yarın seni ve telegram grubunu bir kaç arkadaşa tavsiye edeceğim. forumda bir hero member arkadaşa denk geldim üstelik nickinde de hero geçiyor. adam aşmış... binance filan deli gibi takip ediyor hatta BTC'nin fiyatı 720 k ile 1k arası birşeyler olacakmış ama daha tam kestirememiş diyeceğim.  Nasiplensin yavrucaklar Grin

telegram grubu benım degıl , ortak bır grup Smiley tavsıye edebılırsın tabıkı, ama grupta bazı kurallar var, sadece yorum yazmak için yazanlar direkt banlanıyor, o öyle olmaz yeaaa diyenler yani Smiley onu bilipte gelin
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 05, 2020, 01:47:22 PM

Grafikte ayı bayrağını andıran bir şekil var. Büyük çöküşe delalet ettiği söyleniyor.  Huh
Bknz: https://twitter.com/blockchain2040/status/1235561323578224644/photo/1
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 05, 2020, 04:57:24 PM

Grafikte ayı bayrağını andıran bir şekil var. Büyük çöküşe delalet ettiği söyleniyor.  Huh
Bknz: https://twitter.com/blockchain2040/status/1235561323578224644/photo/1

baktığın yere göre değişir o, o bear flag görüyor bense bull trap ve bull flag mesela, olay psikoloji ile alakalı biraz da,terste bırakma yani, hafta kapanışı önemli, 9500 üzeri hafta kapanışı lazım bize, normalde olması gereken tam olarak 9989 binanceye göre, geçen haftanın tam tersi yani, 9500 seviyeleri korku hakim olur hala, geçen haftanın tam tersi olarak 9989 da kapatırsa boğa geliyor sinyali, 10k üstü kapatırsa evi arabayı sat ne bulursan al sinyali Cheesy
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
March 05, 2020, 05:30:42 PM

Konuya odaklanmayıp, gereksiz muhabbetlerin uzatılması hoş olmuyor arkadaşlar artık.
Biz bir yandan globalde forumun gereksiz insanlarını bunu yaptıkları için eleştirirken, sizler burada konudan saparak anlamsız yazışmalar yapıyorsunuz.
Haklı-haksız ayrımı yapmadan söylüyorum bunu. Mod siliyor, sonra bakıyorum yine devam. herkese biraz üslubunu daha iyi seviyeye çekmeye davet ediyorum.

Bazen bende kızıyorum ve aklıma gelen her şeyi yazmayı istiyorum ve bunu bir kaç kez de yaptım ama bir sonuç çıkmadığını ve iki tarafın birbirini gereksiz yere hırpaladığını ve üstelik bu sırada herkesin zamanını çaldığını gördüm ve artık vazgeçtim. Olmaması gereken bir şey yazıldığını düşündüğümde rapor ediyorum ve 3. bir gözün objektif şekilde değerlendirmesini sağlıyorum. Sizlere de aynısını tavsiye ediyorum.

NOT: Bu post bugün burada kalacak ve sonra silmesi için kendi postumu raporlayacağım.
NOT2: Burada yazdıklarımın hiç bir kişi, kurum veya kuruluşla ilgisi yoktur. Forumun genelinin okuması için yazdım.
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 09, 2020, 01:03:12 AM

evet , ne diyorduk, döner mi diyordu burda birileri,

bu gerizekalı cz tüm finans sistemi çökerken marketi ne hale getirdi görüyorsunuz, tek sebebi de telegram kanalında defalarca analttıgım marginde terste kalması, hack mack vs hepsi hikaye, gerizekalı herif coinler dipteyken margine likidite sağlayacam diye elindeki coinleri marginde lending oalrak verdi millete bu salağın elinde coin kalmadı doğal olarak, izin verse salsa btc yi altlar uçacak, ve bu salağın elinde coin kalmadığı için de kar satışı yapamayacaktı cunku millet aldı o coinleri ve hold a geçti, bu pezevenk %20 de kar satısı yapıp ufak duzeltmesınde botları ıle adet arttırıyordu zaten sürekli ama milletin genelde öyle bir derdi yok,  alayım boğa sonunda tepede satarım 10x yukardan aq kafasında millet,

sonuç, btc 2 yıldır beklediği boğa sezonu ertelendi,

şu an tek umut, 3k dan gelen 7200 desteği, oraya indiricekler ve ordan çok seri bir pump yapacaklar ki kimse long açamasın yada açacaklarsa da en azından yukarıda likidite pozisyonunda açabilsinler,

dxy düşüyor, vix uçmuş, tüm borsalar çöküyor, ve tüm bu sisteme alternatif olarak çıkmış btc bu gerizekalı yüzünden ne hallere düşüyor, şaka gibi resmen, 5m dolar kazanıcam diye yada alt sezonda kar satışı yapacam diye market capi 60 milyar dolar zarara uğrattı, 2 kere borsa kapattı, en sonda 9k seviyesinde çok durmayız uçacak kaçacak dedi ve 9160 kırdırıp mılelte long actırıp boğa flaması yapıp eline verdi herkesin,

bitcoinin ve kriptonun bu asalaklardan kurtulması lazım, hızlı çalışıyormus musterı desteği iyiymiş falanmış filanmış demenin bir alemi yok, tabiki öyle olacak milletin parasını soymak için, en son 9200 kırdıktan sonra yapılan dump resmen hırsızlık, bitmex ve binancenin beraber yaptığı bir hırsızlık, regule bir ortamda o saat o borsaların ceo ları göz altına alınır ve inceleme başlatılır,

şu an felaket senaryosuna sürüklediler btc ve kriptoyu, altlar zaten yamuldu, btc de haftalıkta güçlü al sinyalinden güçlü sat sinyaline döndü, tebrik etmek lazım aslında, 3 yıldır bekleyen btc yi bu hale getirmekte başarı,

az önce ve bu konunun başında dediğim şekilde ilerliyor olaylar, martın ilk haftası dumplandıgı gibi çıkması lazım demiştim, beceremedi daha doğrusu yapıyordu onu 9200 kırarak geçen gün ama izin vermedi şerefsizler gene, sonuç olarak bu haftaya sarktı, bu hafta da yapması gereken önce bi 7200 seviyelerine sert bir dump, ardından hemen 5 dk içerisinde geri dönüş, ve o saat içerisinde artı 1k dolarlık pump, yani 7200 e dump ardından hemen 9300 lere pump,

şimdi yine yazacak birileri daha neler filan diye, btc için birşey değil bunlar, daha önce 25 ekim 2019 da çaart diye yaptı onu,  ilk gün 7400 den 8700 e, ikinci gün 8650 den 10600 e,

bu tarz sert bir hareket olmadığı sürece yavaş yavaş indiricekler bunu demektir, ha burdan döndü aha döndü al al dedirte dedirte 1k ya kadar yolu var o işin, ne kadar yavaş inerse o kadar fazla long açılacak çünkü,
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 09, 2020, 05:47:12 AM

bu gerizekalı cz tüm finans sistemi çökerken marketi ne hale getirdi görüyorsunuz, tek sebebi de telegram kanalında defalarca analttıgım marginde terste kalması, hack mack vs hepsi hikaye, gerizekalı herif coinler dipteyken margine likidite sağlayacam diye elindeki coinleri marginde lending oalrak verdi millete bu salağın elinde coin kalmadı doğal olarak, izin verse salsa btc yi altlar uçacak, ve bu salağın elinde coin kalmadığı için de kar satışı yapamayacaktı cunku millet aldı o coinleri ve hold a geçti, bu pezevenk %20 de kar satısı yapıp ufak duzeltmesınde botları ıle adet arttırıyordu zaten sürekli ama milletin genelde öyle bir derdi yok,  alayım boğa sonunda tepede satarım 10x yukardan aq kafasında millet,

şu an tek umut, 3k dan gelen 7200 desteği, oraya indiricekler ve ordan çok seri bir pump yapacaklar ki kimse long açamasın yada açacaklarsa da en azından yukarıda likidite pozisyonunda açabilsinler,

dxy düşüyor, vix uçmuş, tüm borsalar çöküyor, ve tüm bu sisteme alternatif olarak çıkmış btc bu gerizekalı yüzünden ne hallere düşüyor, şaka gibi resmen, 5m dolar kazanıcam diye yada alt sezonda kar satışı yapacam diye market capi 60 milyar dolar zarara uğrattı, 2 kere borsa kapattı, en sonda 9k seviyesinde çok durmayız uçacak kaçacak dedi ve 9160 kırdırıp mılelte long actırıp boğa flaması yapıp eline verdi herkesin,

bitcoinin ve kriptonun bu asalaklardan kurtulması lazım, hızlı çalışıyormus musterı desteği iyiymiş falanmış filanmış demenin bir alemi yok, tabiki öyle olacak milletin parasını soymak için, en son 9200 kırdıktan sonra yapılan dump resmen hırsızlık, bitmex ve binancenin beraber yaptığı bir hırsızlık, regule bir ortamda o saat o borsaların ceo ları göz altına alınır ve inceleme başlatılır,

şu an felaket senaryosuna sürüklediler btc ve kriptoyu, altlar zaten yamuldu, btc de haftalıkta güçlü al sinyalinden güçlü sat sinyaline döndü, tebrik etmek lazım aslında, 3 yıldır bekleyen btc yi bu hale getirmekte başarı,

az önce ve bu konunun başında dediğim şekilde ilerliyor olaylar, martın ilk haftası dumplandıgı gibi çıkması lazım demiştim, beceremedi daha doğrusu yapıyordu onu 9200 kırarak geçen gün ama izin vermedi şerefsizler gene, sonuç olarak bu haftaya sarktı, bu hafta da yapması gereken önce bi 7200 seviyelerine sert bir dump, ardından hemen 5 dk içerisinde geri dönüş, ve o saat içerisinde artı 1k dolarlık pump, yani 7200 e dump ardından hemen 9300 lere pump,

şimdi yine yazacak birileri daha neler filan diye, btc için birşey değil bunlar, daha önce 25 ekim 2019 da çaart diye yaptı onu,  ilk gün 7400 den 8700 e, ikinci gün 8650 den 10600 e,

bu tarz sert bir hareket olmadığı sürece yavaş yavaş indiricekler bunu demektir, ha burdan döndü aha döndü al al dedirte dedirte 1k ya kadar yolu var o işin, ne kadar yavaş inerse o kadar fazla long açılacak çünkü,

Aztec'in söylediği gibi yarılanma öncesi ufak bir hareketlilik olabilir ama şahsi görüşürüm bunun olmayacağı yönünde, bu adamlar buradan indirebileceği kadar indirecek. Piyasada da asıl boğanın Halving sonrası başlayacağı fikri oturacak. Böylece piyasaya yeni gireceklere "burada gir, halving sonrası büyük boğa" algısı yaratılacak. Mesela şuan Sasha buna bir destek atmış oldu. Piyasada bilinen 5-6 kişi daha bu tarz yorumlar yapmaya başlayınca tamamdır.

7200 altına indirirler mi? Bence onu da göreceğiz, sonuçta adamların grafik vs umursadığı yok. Yani nasıl grafiği öldürüp düşürebiliyorsa, belki 5000 $ düşürdükten sonra da yeni düşüş trendini kırıp hızlı bir boğa başlatabilirler. Bu arada boğa boğa diyoruz ama bu adamlar şuan için para kazanıyorlar. Bu piyasanın sürekli olarak yaşamasını istiyorlar mı emin değilim. Belki de alabildikleri kadar alıp, piyasayı da bitirip gidecekler.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

View Profile
March 09, 2020, 07:11:46 AM

Rezillik daha bitmiş değil hocam.Bugün gene error verdi Binance butonlar basmadı ekran yüklenmedi.
Bunun yanında bu cz 1 kaç hafta önce 10 bin doların altında bitcoin satanlarla dalga geçiyordu bugün 7600 bu kahpeler yüzünden piyasa bildiğin merkezi platforma dönüştü.
Bitcoin değil binance var sanıyor herkes.YAZIK !
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 09, 2020, 07:24:15 AM

Tespit doğru. Bu piyasada Btc uçuşa geçseydi görürdük "dijital altın" söylemini. Hiç bir şeye güven yok şu an.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 09, 2020, 10:44:10 PM

herşey bir plan dahilinde ilerliyor ama, cz baskılamasa bu kadar şu an çoktan 15k kırmıştı btc, vardır bir bildikleri demekten başka çare yok, belkide asıl büyük oyunculara giriş fırsatı verdiler, 1 mılyar dolar hacim var bugun, satış hacmi olarak gözüküyor  ama her zaman dediğim gibi satan varsa alan da var demektir, Smiley
nayierdem
Member
**

Activity: 294
Merit: 17

View Profile
March 10, 2020, 07:22:34 AM

İlk paragrafi okudum ve yazdiklariniz çok ciddi bilgiler. Benim anlamadığım nasıl bu bilgileri siz biliyorsunuz. Netice de cz yaptığı şeyi söylemez. Sizin ki tahmin mi net bilgi mi?
Eleştirmek için sormuyorum yanlış anlama olmasın.

●   John McAfee Supports   ●
 ❰❰❰❰❰❰  Advertising Platform  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  YOUC  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: