Bitcoin Forum
June 24, 2024, 07:38:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin adeta çakıldı  (Read 162 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
March 03, 2020, 12:14:27 PM

Bir gece içerisinde 9400 dolar seviyelerinden 8000 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin inanılmaz değer kaybetti.
Şubat ayının ortalarında hızlı bir yükselişten sonra 11000 seviyelerine dayanan Bitcoin zaman geçtikçe düşüş eğilimi gösterdi. Bu düşüşün yaklaşık olarak 9400 seviyelerine kadar gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Ancak bu daha çok 25 Şubat gününde olanlardı. Bu tarihten sonrası ise adeta grafik zikzak sistemi gibiydi. Bitcoin kendi tarihinin en dalgalı dönemlerinden birisini yaşıyor.

Sadece bir gece içerisinde 9400 dolar seviyelerinden 8000 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin adeta çakıldı. Hemen ardından yükseliş eğilimi gösterse bile, bu yeterli olmadı. Kısa süre içerisinde yeniden hızla 8000 dolar seviyelerine dönmeye devam etti.

Bir gece içerisinde 9400 dolar seviyelerinden 8000 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin inanılmaz değer kaybetti.
Şubat ayının ortalarında hızlı bir yükselişten sonra 11000 seviyelerine dayanan Bitcoin zaman geçtikçe düşüş eğilimi gösterdi. Bu düşüşün yaklaşık olarak 9400 seviyelerine kadar gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Ancak bu daha çok 25 Şubat gününde olanlardı. Bu tarihten sonrası ise adeta grafik zikzak sistemi gibiydi. Bitcoin kendi tarihinin en dalgalı dönemlerinden birisini yaşıyor.

Sadece bir gece içerisinde 9400 dolar seviyelerinden 8000 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin adeta çakıldı. Hemen ardından yükseliş eğilimi gösterse bile, bu yeterli olmadı. Kısa süre içerisinde yeniden hızla 8000 dolar seviyelerine dönmeye devam etti.

Bitcoin

26 Şubat tarihinden itibaren 8000 dolar seviyelerinde çakılı kalan Bitcoin büyük yatırımlar sonucunda yeniden 8.600 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Şimdi ise Bitcoin fiyatı 8500 dolar ile 8.600 dolar arasında gidip geliyor. Bu kripto para biriminin tam olarak nereye doğru hamle yapacağı net bilinmiyor.

Kripto paralar kullanıcılarına genellikle çok fazla kazandırması ile biliniyor. Ancak son dönemlerde Corona virüs ve diğer küresel etkenler Bitcoin fiyatlarında çok ciddi düşüşlere neden oldu. Tabi bu düşüşten nasibini diğer kriptolarda aldı. Peki sizce gelecek zamanlarda Bitcoin nasıl bir grafik sergileyecek?

https://tele1.com.tr/bitcoin-adeta-cakildi-136933/

mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1317

View Profile
March 03, 2020, 12:31:12 PM

bu habere gerek yok yav geri fiyata gelmek üzere zaten benzer hareketleri sürekli yapmıyormu? ama yinede teşekkürler.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
March 03, 2020, 04:13:49 PM

''Bitcoin kendi tarihinin en dalgalı dönemlerinden birisini yaşıyor.'' Bitcoin fiyat tarihini hiç incelediniz mi veya bu haberi yazan editör arkadaşımız incelemiş mi gerçekten çok merak ettim. 2017 de 3500 dolar çıkıp, 2000 dolar iniş yaptığında veya 2013 yılındaki 850 dolardan 400 dolar seviyelerine anlık çakılıp yeniden yükseldiği dönemlerden haberiniz yok sanırım. 8000 seviyeleri dediğiniz tam olarak kaç? mesela 8400 olduğu zaman düz hesap 8000 bin mi yazıyorsunuz? 9400 seviyelerinden 8000 seviyelerine çok geniş bir örnek.

Böyle haberleri yazarken fiyatları yeniden kontrol edin emin olun yazdığınız süre içerisinde seviyelere tekrar gelmiştir.
Captainowl
Full Member

Activity: 266
Merit: 106

View Profile
March 03, 2020, 04:18:56 PM

Çok haber değeri taşımasa da teşekkürler, kripto paranın doğasında bu var, btc için kahvaltıda peynir ekmek yemek gibi bir şey bu olay  Grin
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 08, 2020, 08:01:34 PM
Last edit: March 09, 2020, 03:34:57 PM by lossnet

Maalesef haberin halen güncelliği bulunuyor...26 şubat'ta 8000'e çakılmış. Aradan daha 1 ay geçmedi, bu sefer de 9188 dolardan 8149'a çakıldı. Bir günde 1000 dolar gitti yine. Bekle ki yükselsin şimdi!
Terste kalmayayım diye al-sat yapmıyorum, ama bu sefer de muazzam fırsatlar kaçıyor. 2 seneden fazla zaman geçti ATH beklerken. Lanet olsun böyle piyasaya. Halving sonrası biraz yeşillenme olsa da altlarda bir boğa görsek bari...

Çakılma editi: 7650 USD!
orcungunay
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 4

View Profile
March 09, 2020, 12:42:28 PM

Başlıktan "adeta"yı kaldırın. Çakıldı, hem de fena çakıldı.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
March 10, 2020, 08:17:00 AM

Bitcoinin yaşadığı düşüş ve yükselişlere fazla anlam yüklemeden peki olur geçer mantığıyla bakıyorum artık. Oturmuş bir piyasa olmadığı için olana bitene sevinip üzülmek bana hiçbir şey kazandırmıyor. Yaşanan tüm hareketler kendi noktasında doygunluğa ulaştığında ters harekete geçiyor zaten. Bunun için rahat bir şekilde olanları izliyorum.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 10, 2020, 04:17:38 PM

okurken bile içim şişti arkadaş. düş kalk düş kalk... işin aslı normal zamanlarda bu tip fiyat hareketleri göstermesine bir şey demezdim ama dünya genelinde başlamakta olan bir kaos ortamı var. biz bitcoin ve altın karşılaştırması yaparken bu dönemde bitcoin'in başlıktaki gibi "çakılması" benim gibi birçok kişiyi rahatsız etti. şu ortamdan iyi bir şekilde ayrılırsa btc ileride iyi günler görürüz. sadece fiyat olarak bakmayalım olaya.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 10, 2020, 07:31:14 PM

Anlık olarak 7200'leri görmüştüm. Kötü bir hafta oldu tüm boğa kazancımı kaybettim, üstelik geçen hafta büyük bir düşüş bekliyorum eth 190'a kadar salacak diye tahminde bulundum. Buna rağmen salak salak hareketler yaparken düşüşe hazırlıksız yakalandım.

Her neyse gelelim bundan sonra ne olur. Şuan düşüş bitmiş ve klasik yengeç moduna geçmiş gibi görünüyoruz. 4-5 gün kadar daha yatay devam eder. Daha sonra bir çokta büyük olmayan bir düşüş daha yapar ve sonrasında tekrar yükselişe geçer. (ETH 238 civarına kadar tekrar yükseliş) Biraz daha uzun süreli olarak bakarsak; halving'e kadar bitcoinde 9800 hatta 10.000 tekrar görme ihtimalimiz olacak diye düşünüyorum.
Halving sonrası yada halving sırasında bir büyük çöküş sonrası ise yılın en dip fiyatlarına ulaşacağımızı düşünüyorum.
2021 ise BTC 38.000 USD Smiley

Pages: [1]
  Print  

Jump to: