Bitcoin Forum
May 03, 2024, 01:44:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Satoshi böyle olsun istememişti!  (Read 346 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 09, 2020, 07:16:34 AM

Satoshinin vizyonunun tam tersini yaşıyoruz.
Satoshi sürekli eski krizlerden,manipülasyonlardan örnek vererek parasal sistemi değiştirecek bir teknoloji geliştirdi.
Ama bugün geldiğimiz noktada tüm piyasalar düşerken bitcoinde düşüyor.Bu normal bir şey değil.
Bunun en büyük suçlusuda piyasanın anasını ağlatan Binance ve merkezi tüm borsalardır.
1714700676
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714700676
Reply with quote  #2

1714700676
Report to moderator
1714700676
Hero Member
*

Ignore
1714700676
Reply with quote  #2

1714700676
Report to moderator
1714700676
Hero Member
*

Ignore
1714700676
Reply with quote  #2

1714700676
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714700676
Hero Member
*

Ignore
1714700676
Reply with quote  #2

1714700676
Report to moderator
1714700676
Hero Member
*

Ignore
1714700676
Reply with quote  #2

1714700676
Report to moderator
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
March 09, 2020, 02:39:08 PM

Bitcoin ne yazık ki bir kaç yıldır bu durumda, merkeziyetsiz ve krizlerden etkilenmeyecek bir sistem derken. Hava durumundan bile etkilenir pozisyona geldi. Etkilenmediği hiç bir hareket yok ne yazık ki. Corona Virüs bile etkiliyor düşünsenize.

anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
March 09, 2020, 02:43:03 PM

Bende yıkıldım aslında bugün Smiley düşmesine bir gıdım üzülmedim ama borsalarla beraber çökmesi yıktı beni.

Altın ise ulu çınar gibiydi. Her yer yanarken nokta oynamadı.

Bitcoin eline geçen tarihin en büyük fırsatını kaçırdı bence önümüzdeki yıllarda aylarda elbet yükselecektir ancak artık benim için güvenli liman geleceğin para birimi vs hikayelerinden bariz bir  spekülasyona dayalı hisse senedine dönüşmüştür.

Tüm hisse senetleri dip yapacak gibi duruyor bitcoinde bunlarla beraber dip yaptıktan sonra beraber yükselecekler gibi duruyor.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 09, 2020, 04:38:33 PM

Tamamen katılıyorum hocam. Böyle giderse Bitcoin'in günlük hayattaki kullanımı azalarak yol olacak. Sadece yatırım amaçlı olarak klasik borsalardaki hisse senedi gibi kullanılacak. Geçmişteki manifesto ile yolların neredeyse tamamen ayrıştığı bir noktaya geldik. Hatta bununla ilgili geçen ay başka bir konuda görüşlerimi yazmıştım. Aşağıya alıntılayarak ekliyorum...

Satoshi'nin Bitcoin manifestosunda bahsedilen (vurgulanan) 4 önemli kısım vardı: Güvenilir, anonim, ucuz ve hızlı transfer.
Bitcoin'i yaratma düşüncesi de zaten bu 4 maddeden ortaya çıkmıştı... Günümüze baktığımızda ise Satoshi'nin çizdiği çizgiden sapıldığını düşünüyorum. Mesela Bitcoin fiyatındaki yükseliş; Bitcoin'i bir transfer ve harcama aracı olmaktan çıkartıp, yatırım aracına dönüştürdü. Hız konusunda geride kalındı. Anonimlik de artık kısmen mümkün.
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
March 09, 2020, 05:03:47 PM

2008  Krizine tepki olarak doğan Bitcoin, şuan borsalarda yaşanan çöküşlerde ve tüm kriz senaryoları gündeme gelmişken borsalardan daha hızlı ve daha önden göçüyor.
Global kriz geliyor kağıt paralar kalkıyor qr code özgürlük vs diyorduk şoka girdik hep beraber. Şaka gibi gerçekten.

Bu para birimin öne sürdüğü tüm savlar bugün kendisiyle beraber tarih olmuştur benim gözümde. Bitcoin bugün kendi hikayesini bitirdi bence.  
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
March 10, 2020, 09:14:17 AM

Satoshinin vizyonunun tam tersini yaşıyoruz.
Satoshi sürekli eski krizlerden,manipülasyonlardan örnek vererek parasal sistemi değiştirecek bir teknoloji geliştirdi.
Ama bugün geldiğimiz noktada tüm piyasalar düşerken bitcoinde düşüyor.Bu normal bir şey değil.
Bunun en büyük suçlusuda piyasanın anasını ağlatan Binance ve merkezi tüm borsalardır.

Olaya kötünün iyisi olarak bakmak gerekirse şu virüs olayında bile devletlerin, insanların dikkatini çeken tek şey kripto paralar oldu. bir kaç ülke ve DSÖ kağıt para kullanımın virüse yakalanma riskini arttırdığını söylediler ve bu kötü bir sonuç bile olsa artık işlerin değişmesi gerektiğinin en güzel kanıtıdır. Bence böyle dünya piyasalarına böyle tepki vermesi çok olumlu bir sonuç yine altın, gümüş, petrol ve benzeri emtialar gibi aynı hareketi görmesi bitcoinin oyunda dahil olduğunu gösterir.

Bugün bütün piyasalar çöküşte olup tersi olarak kripto paraların zirve yapması belki günlük haftalık olarak güzel olurdu ama bu sefer piyasalar düzeldiği zaman yine bitcoin düşüş yaşayacağından çok iyi olmazdı. bana kalırsa bütün devletlerin şu virüs muhabbeti sonrasında alacağı ilk önlemler kağıt para üzerine alacaktır ve kripto paralar bu durumdan fazlasıyla faydalanır. Borsalar konusunda fazlasıyla haklısın piyasanın büyük bir kısmı bu nedenle etkilniyor.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
March 11, 2020, 04:08:14 PM

Bence durum olarak yıkılmadık ama ayakta da değiliz demek çok uygun oluyor. Yaşayan her şey gibi kripto paralar da darbe alıyor, tepki veriyor yani olması gereken oluyor bir noktada.  Satoshi' nin olmasını istediği durum için katetmesi gereken daha çok yol var.  Bu yolda yürürken çıkan her zorluk deneyim ve gidişata yönelik bir ipucu olacak bizlere. Kendini ispat etmesi için hala daha zamanı var.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
nayierdem
Member
**

Activity: 294
Merit: 17

View Profile
March 11, 2020, 07:49:30 PM

Satoshi merkezi olmasın diye düşündü ama şuan için ortamda ki balinalar yön veriyor herşeye. Belki bir yere kadar sürüp akabinde basıyor aşağı doğru ve bizde boğa gelecek diye bekliyoruz. Artık uzun süre boğa gelmeyecek bence.

●   John McAfee Supports   ●
 ❰❰❰❰❰❰  Advertising Platform  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  YOUC  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 12, 2020, 11:47:21 AM

Ne kadar vizyoner birisi de olsanız sizden daha zeki olmayan ama daha pratik zekalı olan birisi planlarınızı bozabilir. Tam olarak bunu yaşıyoruz. Güya sahibi olmayan btc'nin sahiplerinin nasıl oynadığını canlı izliyoruz. Hep de böyle oluyor. Btc çıktığı günden beri hep birilerinin elinde. Merkezsiz evet. Teknolojisi merkezsiz, parasal kısmı gayet de merkezli...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Kemaloz
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
March 12, 2020, 01:51:52 PM

Ne kadar vizyoner birisi de olsanız sizden daha zeki olmayan ama daha pratik zekalı olan birisi planlarınızı bozabilir. Tam olarak bunu yaşıyoruz. Güya sahibi olmayan btc'nin sahiplerinin nasıl oynadığını canlı izliyoruz. Hep de böyle oluyor. Btc çıktığı günden beri hep birilerinin elinde. Merkezsiz evet. Teknolojisi merkezsiz, parasal kısmı gayet de merkezli...

unutmamak gerekiyorki sürüler akıllı olanların peşlerinden gitmezler çünkü peşlerinden gitmemiş olsalar aynı şekilde zeki olmaları gerekirdi
her zaman aptallar varolacak ve her zaman onları kullananlarda olacak

aptallara sakın kendinizi kullandırtmayın şeklinde uyarı yapamazsın zaten aptal oldukları için anlamazlar anlayanlarda işlerine gelmediği için bilerek domalırlar ve hiç doymazlar
en büyük çıkmaz aptal aptal olduğunuda bilmez nasıl bilsinki  Cheesy
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
March 12, 2020, 02:00:54 PM

@Kemaloz sürekli ağzınızı bozduğunuza göre ciddi bir kaybınız var merak etmeyin buradakilerin çoğunun ihtiyacı olmayan para ile girmiştir. şuan btc istese 0 olsun önemli değil sistemde olalm yeter.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
March 15, 2020, 11:10:02 PM

Kripto paralar, devlet otoritelerinin düşmanları olduklarından dolayı, devlet içi oluşum veya belli başlı devletsever grupların satış yaptıklarını düşünüyorum ben. Kripto paraların güvenli olmadıklarını lanse ettirmek istiyorlar.

Bitcoin denilen şey zaten güvenli değil, bunun daha gelişmiş versiyonları devletleri zora sokabilir, 3 şirketin birleşmesi ile tamamen sıfırlanabilecek bir emtiayı savunanlara gtümle gülerim. Daha elektronik paralar deneme aşamasında.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 23, 2020, 01:58:28 AM

Bu düşüş bitcoinin başarısız olduğunu göstermiyor.
Asıl kriz önümüzde.
Kriz başında bir çökme yaşadık bunu altında yaşadı. Devamında altın ile birilikte istikametin yukarı yönlü olacağını düşünüyorum.
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
March 23, 2020, 06:13:59 AM
Last edit: March 23, 2020, 06:43:39 AM by anonymous3x

Asıl kriz önümüzde.
Kriz başında bir çökme yaşadık bunu altında yaşadı. Devamında altın ile birilikte istikametin yukarı yönlü olacağını düşünüyorum.

Kriz bittiğinde her şeyin fiyatı zaten yükselecek mesela Borsa İstanbul'da hisseler x5 x10 x50 yapacak, altın x2 x3 belki x10 yapacak burada bitcoin de artacaktır. Önemli olan o değil. İnsanlar neden Bitcoin kullansın artık ? Bitcoin hikayesi bitti. Ödeme aracı değil güvenli liman değil Bitcoin nedir niye var ?
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 23, 2020, 08:14:09 AM
Last edit: March 23, 2020, 08:49:43 AM by Blacknavy
Merited by Kalemder (2), lossnet (1), anonymous3x (1)

Asıl kriz önümüzde.

Kriz bittiğinde her şeyin fiyatı zaten yükselecek mesela Borsa İstanbul'da hisseler x5 x10 x50 yapacak, altın x2 x3 belki x10 yapacak burada bitcoin de artacaktır. Önemli olan o değil. İnsanlar neden Bitcoin kullansın artık ? Bitcoin hikayesi bitti. Ödeme aracı değil güvenli liman değil Bitcoin nedir niye var ?

Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System.

İster Bitcoin kullanırsın, ister 3-5 jewsin yönetip altın karşılığını olmadan bastığı doları kullanırsın. adamlar tüm dünyayı işgal etmiş, devletleri savaşa sokmuş, suikast düzenlemiş diyoruz hala bitcoin güvenli liman değil diyenler var. Bitcoin ne zamandan beri güvenli liman? kim uyduruyor bunları. kafasına göre 10x yapıp -%90 düşen bir para birimi.. sanki yeni öğrenmiş gibi konuşuyorsunuz. 2009'dan beri ortam böyle.

olay belli kardeşim, birileri çatır çatır para basıp, bastığı para ile bizi borçlandırıyor, dünyadaki ekonomik sistemin en tepesine oturmuşlar ve tüm dünya ülkeleri parasal sorunlar nedeniyle istemediği şeyler yapmak zorunda kalarak sürünüyor. ya bu sisteme karşısındır, ya değilsindir. bitcoin para kazanma aracı falan değil, kişiler arası elektronik para sistemi. herhangi bir merkeze bağlı değilsin, atarsın paranı gider, 1 sat/byte ile sadece 2 cent maliyetle buradan Çin'e bile para gönderirsin. olay budur.

gelecekte çok şey değişecek, dünya her zaman birilerinin kul kölesi olarak kalmayacak, küreselleşmenin batışı ve ulus devletlerin yükselişi sonrası içinde bulunduğumuz finans sistemi büyük oranda sor gu la na cak. bu kadar basit. o vaktin gelmesini bekleyin, belki ölene kadar göremeyeceğimiz bir vakit ama birgün olacak. olmamasına imkan yok, tüm dünya borçlandırılmış bir şekilde bataklıkta yaşıyor. biz bugün dedeleri tefecilikle zenginliklerine ulaşmış, devletleri birbirine kırdırmış, suikastler yaptırmış adamların torunlarıyla uğraşıyoruz. bugün hitler delisinin konuşmalarının hiçbiri youtube'da yok, adamı tarihin tozlu raflarına soktular ırkçı ve faşist olmakla halbuki bu deli, Alman halkının kendi ülkesinde 3-5 jewsin altında üç kuruş para ile çalışması, ülkenin sömürge haline düşmesini kabullenememişti. bugün kabullenmeye vesaire gerek yok, öyle kabullenmilmiş bir ekonomik sistem ki bu, bitcoin dışında 'var' diyebileceğimiz tek bir alternatif bile yok.

neymiş savaş dönemi bitmiş, karşılıklı güçler ve karşılıklı çıkar dönemi başlamış.. kuralları senin koyduğun bir oyun alanında ne karşılığından bahsediyorsun. senin karşılığın 10, benim karşılığım 1. ben senin sömürgenim, SÖMÜRGENİN adı ne zamandır KARŞILIK oldu. Ben senin doların için köpek gibi çalışırken, sen 1979dan beri altın karşılığı olmayan bir parayı sadece 'din' ve 'etnik' kökeni aynı olan 9 aile ile kafana göre basıyorsun. bu nasıl demokrasi, bu nasıl özgürlük, bu nasıl eşitlik, bu nasıl karşılık? Bu jewslerin tarihini, kendilerini üst görme olaylarını bilmesek inanacağız bu güçlerin karşılıklı ve bu sistemin adaletli olduğuna. Yok böyle bir şey, almışlar ABDnin silahlı gücünü, almışlar devletlerin siyasetçilerini.. bizim ülkede bile, krizle geldiler başa. her gün lanet okuyoruz. bu ekonomik darbeler, geçmişten günümüze devam ediyor..

buradan şu anlaşılmasın; gelecekte btc kullanılacak, btc ile jewsleri yenecez hüloğğğ bilmem ne. ya bu öyle bi olay değil, felsefi bir akım, bir tür bağımsızlık mücadelesi. test aşaması gibi düşün. olacakları beraber seyredelim ben bu işin sonunu merak ediyorum. film izler gibi izliyorum. cebimde de bir miktarı her zaman tutarım, güzel bir olaya tanık olduğumuza inanıyorum.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
March 27, 2020, 12:38:41 PM

belki de satoshi de bunun böyle olmasını istiyordu, belkide onun bunlardan haberi vardı, birde satoshinin ortada olmadığından neden bu kadar eminsiniz onu anlayamadım.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
March 27, 2020, 05:08:40 PM

satoshi reis ne istedi acaba, yada ona mı bıraktılar. şuan ki piyasanın çakılmasının nededi tamamen virüs ile ilgilidir insanlar altındaki paralarını bile çıkardı ya siz neden bahsediyorsunuz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 29, 2020, 03:45:25 PM

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

tamamen hislerimle konuşuyorum
bana bu düşüş yükselişin habercisi gibi geliyor
btc'yi "köşeye sıkışmış kedi-tavuk" gibi görüyorum ya saldıracak ya yem olacak, bilmiyorum belki de aç tavuk kendini darı ambarında sanır Cheesy
hele şu evde kapalı kalmış insanlar "napsam da para kazansam" diye düşünmeye başlayınca hayaller gerçek olabilir
btc 30k'ları birkaç ayda belki 3 ayda görebilir çünkü insanoğlu yeni koşullara adaptasyonu hızlı sağlıyor, trendler bir anda dönüveriyor, salgın olağan hale gelip hele bir de Çin'de olduğu gibi düzelme emareleri görülürse...
haftaya 7-8k üzerini görürsek çok hızlı bir toparlanma ile 30k ath'si hatta yıl sonuna 70-80k'lar görülebilir

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
March 29, 2020, 04:17:50 PM

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

btc'yi "köşeye sıkışmış kedi-tavuk" gibi görüyorum ya saldıracak ya yem olacak, bilmiyorum belki de aç tavuk kendini darı ambarında sanır Cheesy
hele şu evde kapalı kalmış insanlar "napsam da para kazansam" diye düşünmeye başlayınca hayaller gerçek olabilir
btc 30k'ları birkaç ayda belki 3 ayda görebilir çünkü insanoğlu yeni koşullara adaptasyonu hızlı sağlıyor, trendler bir anda dönüveriyor, salgın olağan hale gelip hele bir de Çin'de olduğu gibi düzelme emareleri görülürse...
haftaya 7-8k üzerini görürsek çok hızlı bir toparlanma ile 30k ath'si hatta yıl sonuna 70-80k'lar görülebilir

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

2017'yi yaşayanlar bu söylediklerine itiraz edemeyeceklerdir. Aylar içerisinde 1000'den 20000'e kadar yürümüştük.
Olmaz diye bir şey yok ama belli ki bu yıl ki global gelişmeler bunu mümkün olabildiğince yavaşlatacak veya geri bırakacak. Bitcoin için gerçekten 30-50K'nın çok zor ulaşılacak yerler olduğunu düşünmüyorum. Biraz balinaların rahat durması biraz da şu marjincilerin puştluğu bırakması aslında bize win-win olarak dönecektir.

Bekliyoruz bekleyeceğiz de sanırım. Ama şu da var ki @Blacknavy'nin dediği gibi bir peri masalı da yaratmayalım kendimize mutlaka tedbirli olmak zorundayız.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 29, 2020, 04:35:31 PM

2017'yi yaşayanlar bu söylediklerine itiraz edemeyeceklerdir. Aylar içerisinde 1000'den 20000'e kadar yürümüştük.
Olmaz diye bir şey yok ama belli ki bu yıl ki global gelişmeler bunu mümkün olabildiğince yavaşlatacak veya geri bırakacak. Bitcoin için gerçekten 30-50K'nın çok zor ulaşılacak yerler olduğunu düşünmüyorum. Biraz balinaların rahat durması biraz da şu marjincilerin puştluğu bırakması aslında bize win-win olarak dönecektir.

Bekliyoruz bekleyeceğiz de sanırım. Ama şu da var ki @Blacknavy'nin dediği gibi bir peri masalı da yaratmayalım kendimize mutlaka tedbirli olmak zorundayız.

üstad aynen bundan bahsediyorum, btc bi bizde yok ki, şu anda bile 170 milyar dolarlık bir pazardan bahsediyoruz, birkaç hayalperest ile olacak iş değil bunlar!

adamlar parayı bi gömer (harala gürele dolar basacaklarını kendileri söylüyor), şimdi kuş uçmaz kervan geçmez hale gelen buralar dahi tıka basa dolar. 2017'de en önemli olay bch çatallanmasıydı Haziran'dan sonra olmuştu ve o zamana dek BTC artmıştı. Çatallanma sonrasında biraz düşmüş ve yıl sonuna kadar tekrar bir yolculuğa çıkmıştı. şimdi Mayıs gibi halving var, o zamana dek artsa ve ortalık şenlense (misal 30k) sonra halvingle birlikte 15k'lara düşse, ardından yıl sonuna kadar 70-80k olsa!
tabi bu bir senaryo ama olmaması için hiçbir neden yok, hele ki böyle kritik-endişeli dönemlerde...sadece bir itici güç lazım kararlı bir şekilde pozitif adımlar atacak...bu adamlar çok cesur adamlar, bizim almayı düşünemeyeceğimiz riskleri alabilecek kapasitedeler. @Blacknavy'nin bahsettiği küresel güçlerin otlamadığı mera yok. Bu sene buralar yeşillenecek inşallah Grin

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: